Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

Gość musze sie wam zwierzyc :(
Postanowiłam w dniu zebrania wyglądać elegancko i szykownie. Założyć krótką spódnicę, elegancką bluzkę, nawet wybrałam się do sklepu w poszukiwaniu marynarki. Niestety nie było. Do tego chciałam założyć szpilki. Dzień przed zebraniem, na marszu, naciągnęłam sobie mięsień łydki tak, że do dzisiaj chodzę jak kaczka. Wściekłam się, bo mój plan nie wypalił. A nie chciałam zakładać długich spodni, bo jest mi w nich za gorąco. W sportowym stroju nie wypadało mi przybyć do pracy i na spotkanie. Miałam do wyboru, za duże rybaczki z „seksownymi wzrokami, a la wieś tańczy i śpiewa, które kupiłam w przypływie zaćmienia umysłowego lub za dużą spódnicę, którą kupiłam kilka lat temu jak byłam 15 kilo grubsza. Wybrałam spódnicę, która jest ładna, ale powinnam ją zwęzić. Wyglądałam tak, koszula bardzo ładna, za duża spódnica koszmar, pantofle na płaskim do tej spódnicy, koszmar i antygwałtki. Jakby ktoś nie wiedział, antygwałtki to seksowne, cienkie babcine podkolanówki ze ściągaczem. I był wiatr. Co ja przeżyłam! Szłam drobiąc kroczki, do tego stąpałam jak kaczka bo łydka mnie bolała, trzymałam za dużą spódnicę żeby mi wiatr jej nie podwinął i nie ukazał cudownych skarpet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peeerrri
ale się ubawiłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia49
Jeżeli topic umiera,to go reanimujmy.Jest tyle dobrych ciast do odkrycia ,upieczenia i zjedzenia.Przyjdą długie wieczory,idealna pora na poszukiwania czegoś nowego.Teraz czas jesieni więc ciasta z owocami ,może takie:placek makowo-śliwkowy ciasto:2 szklanki mąki ,10dag.cukru,3 dag drożdży,5 dag masła,szklanka mleka- 1 jajko .Z drożdży,cukru i 3 łyżek mleka zrobić rozczyn,odstawić do wyrośnięcia.Do osobnej miski wbić jajko,dodać resztę mleka i mąkę,powoli mieszając dodać wyrośnięty rozczyn i roztopione masło,dokładnie wyrobić,odstawić na godzinę,ponownie wymieszać i odstawić na 10 min.W tym czasie wydrylować50 dkg.śliwek oraz wymieszać z 1jajkiem pół puszki gotowej masy makowej.Ciasto jeszcze raz zagnieść, wyłożyć na wysmarowaną i oprószoną mąką blaszkę na nie masę makową a na nią śliwki do której można włożyć po migdale.Wszystko posypać kruszonką:15 dag. mąki,13 dag.masła,13 dag. cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola ta
błagam kobietki o przepis na pulchne rogale nie chodzi mi o kruche tylko naprawde pulchne poratujcie !!! błagam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj a nie pożałujesz
Ciasto: 1 kg mąki, 6 żółtek, kg tłuszczu, 6 dkg drożdży, 1 szkl. mleka Rozmieszać drożdże w mleku, zarobić ciasto. Formować rogaliki, maczać w białku i grubym cukrze z dodatkiem wanilii. Piec na złoty kolor. Ważne! Nie czekasz aż ciasto urośnie tylko zagniatasz i od razu robisz rogaliki. Najlepiej z połowy ciasta a potem druga połowę, żeby w międzyczasie nie urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyszne i szybkie ciasto: 2,5 szklanki mąki 1 szklanka cukru 0,5 szklanki oleju 1 szklanka maślanki 1 cukier wanilinowy 3 łyżeczki proszku do pieczenia 3 jajka 3 jabłka. Wszyskie składniki ubić mikserem na najwyższych obrotach (ok 5 min) Cienkie jabłka położyć na wierszch ciasta na 40 min do piekarnika 180'C mniam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten topik stracił sens
Wrzuca się tu jakieś przypadkowe albo i nie linki do innych portali, przepisy nic specjalnego - zwykły ucieraniec z dodatkiem owoców. Może dla kogoś upieczenie biszkoptu albo ucieranej babki to wielka sztuka, sądziłąm, że będzie podtrzymany styl topiku na wyszukane, wypróbowane i smaczne ciasta a przy tym efektowne. Szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weac
Ja też tak uważam jeden wielki śmietnik sie tu zrobił a szkoda bo dziewczyny wcześniej fajne przepisy podawały nie to co teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weac
a ty bufonko jak jesteś taka mądra to sama podawaj a nie czepiaj sie my piszemy prawde a nie tak jak ty zaraz wyzywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weac
link zwalić każdy potrafi:D piekarka sie trafiła:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madame pompadure
Sernik z kulkami orzechowymi Upiec dwa cienkie ciemne biszkopty. Masa serowa: 8 jaj 75 dag sera kostki masła 20 dag cukru pudru 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 budyń waniliowy bez cukru bakalie Ser zmielić. Masło utrzeć z cukrem pudrem, dodać ser. Ucierać, dodając po 1 żółtku. Dodać proszek, budyń i bakalie oraz pianę ubitą z białek. Kulki orzechowe: 30 dag orzechów mielonych 1 szklanka kwaśnej śmietany 3-4 łyżki cukru pudru 1/3 łyżeczki proszku do pieczenia Wszystkie składniki na kulki razem wymieszać. Utoczyć kulki. Połowę masy serowej wyłożyć na blachę wyścieloną papierem. Ułożyć na niej orzechowe kulki i przykryć ja drugą połową masy serowej. Piec w 180C przez ok. 30 minut. Masa orzechowa: 1 kostka masła 5 łyżek cukru pudru 4 łyżki zmielonych orzechów 2-3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej Masło utrzeć z cukrem pudrem na puch. Dodać orzechy i kawę. Przełożenie placka: Biszkopt-połowa masy -sernik- połowa masy - biszkopt-polewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :-) wieki tu nie zagladalam, niestety brak mi czasu na wszystko Lady....przepis wyglada ciekawie, jak sie zmobilizuje, to jeszcze w tym tygodniu je upieke a ja podziele sie z Wami przepisem na ciasto porzeczkowe, przepis mam z drugiej reki, robilam go na wyczucie, bo nie mialam sie kogo dopytac o detale z cala pewnoscia ciasto warte jest wyprobowania CIASTO PORZECZKOWE (choc rownie dobrze mogloby sie nazywac czekoladowo porzeczkowe serowe smietanowe ;-) ) CIASTO 3/4 szkl oleju 1/2 szkl wody 1 szkl cukru 3 lyzki kakao zagotowac i wystudzic DODAC 5 jajek 1,5 szkl maki 1 lyzeczka proszku do pieczenia 1 lyzeczka sody 1/2 szkl cukru WYKONANIE bialka ubic , dodac cukier, ubic na sztywno, dodac po jednym zoltku, wlac ostudzona mase czekoladowa, wymieszac, dodac make z proszkiem i soda piec w 180 stopniach 35-45 minut (sprawdzic patyczkiem) przekroic na pol MASA 1 kostka masla 1/2 kg twarogu waniliowego 6 lyzek cukru pudru (dalam 4) zmiksowac na puszysty krem DODATKOWO- 0,5 L kremowki 36%, 2fixy do smietany, 1 lyzeczka cukru pudru ubic na sztywno 2 dzemy porzeczkowe PRZEKLADANIE na pierwszy blat czekoladowy rozsmarowujemy dzem porzeczkowy, wykladamy mase twarogowa, na to drugi blat czekoladowy, znowu smarujemy dzemem, na to wykladamy bita smietane, wierzch dekorujemy starta czekolada wyszlo mi takie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/693fa84352695c88.html Moje spostrzezenia-po 30 minutach pieczenia ciasto tak uroslo, ze niemalze wyskakiwalo z blaszki, wierzch byl upieczony, ale w srodku ciasto bylo jeszcze plynne, upieklo sie po ok 45-50 minutach, ale opadlo, co w zaden sposob nie mialo wplywu na smak ciasta (ciasto jest bardzo wilgotne), a jedynie nieco utrudnilo mi jego przeciecie co do dzemu, to nie mialam pojecia o jakiej wielkosci sloiczki chodzi, na jedna wartswe zuzylam 3/4 sloiczka (nie te malutkie dzemy, tylko z tych wiekszych) najlepiej jak dzem nie jest zbyt wysmazony i jak jest kwaskowy, jesli dzem bedzie bardziej galaretkowaty to fajnie wsiaknie nam w ciasto przed podaniem ciasto obowiazkowo nalezy schlodzic mam nadzieje, ze ktoras z Was sie na nie skusi :-) ps. przepraszam za bleby, ale nie mam polskiej klawiatury 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyMarmalade
Jakie ciasta na wesele i w jakiej ilości upiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim:) Witaj Ulotna Koleżanko:) Jeśli chodzi o ciasta na wesele, to trzeba brać pod uwagę ilość gości przede wszystkim.Z moich obserwacji podczas takiej uroczystości wynika,że najlepiej schodzą serniki.jabłecznik,makowiec,różne przekładańce.Ale niech się wypowiedzą może osoby,które miały do czynienia z takim problemem. A teraz podam Wam przepis na moje dzisiejsze ciacho. Proste i smaczne.Mniam mniam:) CIASTO 3 W 1🌻 Ciasto: 5 jajek 160 g mąki 220g cukru 1/2 szkl.oleju 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1/2 szkl.wiórków kokosowych 1 łyżka kakao 1 sloiczek dżemu porzeczkowego 80 g maku garść rodzynek 1 op.kremu do karpatki Białka ubić z cukrem.Dodać żółtka,olej,mąkę i proszek do pieczenia.Ciasto podzielic na 3 części.Do jednej dodac mak,do drugiej wiórki kokosowe,a do trzeciej kakao. Na wyłożoną papierem blachę nakładać po łyżce ciasta z każdej porcji,jedno obok drugiego,aż do wyczerpania skladników. Biszkopt piec ok 30 min.w temp 180C.Ostudzić,przekroić na pół przełożyć 3/4 kremu do karpatki.Wierzch ozdobić resztą kremu,posmarować dżemem,posypać rodzynkami i wiórkami. Oto efekt końcowy. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea781250b1865438.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyMarmalade
3 w 1 fajne ciastko ale na wesele bedzie dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po karpiku
Agripa mieszkasz w M******?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na wesele córki zamawiałyśmy na 100 osób 12 ciast do tego ciasteczka i ciasta na szyszki. A ciasta najlepsze takie żeby sie dobrze kroiły ładnie wyglądały na stole i nie rozpływały sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyMarmalade
Ciastka na wesele chcemy piec sami.Jakie to moze na tym forum Panie podpowiedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agripa - dzięki
za przepis na 3 w 1 - trochę go zmienię,bo u mnie z dżemem nie przejdzie,masę zrobię budyniową z dodatkiem mielonych,włoskich orzechów,na wierzch też dam 1/3 tej masy i poleję na to wzorki z rozpuszczonej,gorzkiej czekolady.Dla ozdoby posypię ciasto płatkami migdałowymi.Pozdrawiam cię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny,chcę zrobić
ciasteczka orzechy,ale mi się znudziła masa do nich!!!Znacie może jakąś dobrą?????:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwielbiam szarlotkę na ciepło z lodami. To jest przeeepyszne ciasto a w połączeniu z zimnymi lodami które rozpuszczają się pod wpływem ciepła szarlotki... Coś przepysznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje propoozycje
Forum ,,wielkie żarcie,, Tiramisu Ciasto: 5 jajek, 100g cukru, 60g mąki pszennej, 60g mąki ziemniaczanej, szczypta soli, 2 lub więcej łyżek zmielonej kawy. Krem: 3 żółtka, 500g serka maskarpone, 4 łyżeczki żelatyny, 250 ml likieru mokka lub amaretto, 125g makaroników lub kokosanek, polewa czekoladowa. Ubić pianę z białek. Żółtka ubić na parze z cukrem i solą, dodać obie mąki, kawę i na końcu pianę z białek. Upiec ciasto w piekarniku ok. 180 st C. Żelatynę rozpuścić w 2 łyżkach wrzątku, ostudzić. Ubić pianę z żółtek, wymieszać z żelatyną i serkiem. Makaroniki pokruszyć, namoczyć w likierze i dodać do masy serowej. Wstawić do lodówki na ok. 20 min. Ciasto przekroić na 3 części, nasączyć likierem, posmarować cieniutką warstwą polewy i przełożyć kremem. Resztą kremu wysmarować wierzch i boki. Polać polewą i udekorować makaronikami. Sernik Arabeska 40 dag mąki pszennej, 25 dag cukru pudru, 25 dag margaryny (masło Vita - 1 opakowanie), 2 jaja, 1 łyżeczka proszku do pieczenia. Masa serowa: 1 kg białego sera (tłusty lub chudy), 15 dag masła (może być 3/4 masła Vita), 4 jaja, 50 dag cukru (2 szkl.), 10 dag rodzynek (skórka pomarańczowa w cukrze), Masa makowa : 1 kg maku, 50 dkg cukru pudru, 2 jajka, 10 łyżek miodu, olejek migdałowy, 2 łyżki masła. Przygotować ciasto: Masło utrzeć z cukrem pudrem na puszystą masę. Dodać do masy jaja i mąkę z proszkim do pieczenia (mąkę i proszek przesiać przez drobne sitko) - wymieszać. Wyrobić ciasto i odstawić, aby odpoczęło. Przygotować masę serową : Białka ubić na sztywną pianę. Ser z masłem i cukrem zemleć, dodać żółtka, olejek waniliowy - dokładnie wymieszać ! Przygotować masę makową : Mak zaparzyć , przelać zimna wodą i odcedzić. Zemleć mak z cukrem pudrem, dodać jaja, rozpuszczony miód, olejek migdałowy oraz rozpuszczone masło . Całość dokładnie wymieszać . Ciasto podzielić na 2 części. Jedną część rozwałkować i ułożyć na dnie tortownicy lub foremki. Na cieście rozsmarować masę makową, wyrównać . Na to rozsmarować masę serową i znów wyrównać. Drugą część ciasta cienko rozwałkować, pociąć na paski szer. 1 cm. Paski ułożyć na masie serowej w kratkę . Posmarować rozmieszanymi z wodą lub z mlekiem jajkami. Wstawić do gorącego piekarnika. Piec w temp. ok. 160 stopni C. przez 50 - 60 minut. "Pani Walewska" CIASTO: 30 dkg mąki, 20 dkg margaryny, 10 dkg cukru pudru, 3 łyżeczki śmietany, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 4 żółtka, 1 cukier waniliowy, MASA: 0,5 litra mleka, 4 łyżki cukru, 2 żółtka, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 1 cukier waniliowy, DODATKOWO: 6 białek, 2 szkalnki cukru, dżem, 20 dkg orzechów włoskich, ananasy, 1 kostka masła lub margaryny. Mąkę, margarynę oraz cukier posiekać dokładnie nożem na stolnicy. Następnie dodać żółtka, śmietanę i pozostałe składniki ciasta i ponownie posiekać jak na kruche. Podzielić na 2 części. Pierwszą z nich wyłożyć na blachę, posmarować dżemem. Ubić pianę z 3 białek i 1 szklanki cukru, wyłożyć na ciasto kruche, posypać 10 dkg orzechów, piec około 45 minut. Tak samo postąpić z drugą częścią ciasta. Ze składników masy ugotować budyń. Ostudzony budyń utrzeć z 1 kostką margaryny lub masła, dodać pokrojone w kostkę ananasy. Zimne placki przełożyć kremem (kruche ciasto-krem-kruche ciasto-krem). Ciasto bezowe będzie jedno na spodzie, drugie na wierzchu. Jest to ciasto dość drogie i pracochłonne, ale efekt wynagrodzi wszystkie niedogodności! Delikatna kremówka CIASTO: 6 jaj, 18 dag cukru, 18 dag mąki ziemniaczanej, 2 łyżki stołowej kakao, 1,5 łyżeczki od herbaty proszku do pieczenia, 2 łyżki stołowe oliwy lub oleju; MASA KREMOWA: 0,5 l. śmietany kremówki (30-36%), 4-5 łyżek cukru, cukier waniliowy, 1 opakowanie serka homogenizowanego waniliowego (250g), 1 łyżka żelatyny (niekoniecznie); DO NASĄCZENIA: 3/4 szkl. herbaty, 2 łyżki cukru, kieliszek rumu lub innego alkoholu. Ubić na parze jaja z cukrem, do zimnej masy dodać przesianą mąkę z kakao i proszkiem do pieczenia. Na końcu dać oliwę. Lekko wymieszać. Wyłożyć ciasto do blachy tzw. chlebowej (duża podłużna), wyłożonej pergaminem. Piec 30 min. w temp. 200 C (175 C z termoobiegiem). Zimne przekroić wzdłuż na dwa placki. Biszkopt ułożyć na dużej tacy, skropić przygotowaną herbatą, wyłożyć masę kremową, przykryć drugim plackiem. Skropić. Wstawić w chłodne miejsce. Przed podaniem posypać cukrem pudrem. Przygotowanie masy kremowej: Ubić dobrze schłodzoną śmietankę z cukrem i cukrem waniliowym (ciepła nie ubije się). Do kremu dodać serek homogenizowany, wymieszać. Dodać na końcu namoczoną w 2 łyżkach zimnej wody i następnie rozpuszczoną na ogniu żelatynę. Szybko wymieszać i wyłożyć na biszkopt. Ciasto jest wspaniałe, delikatne i proste. Ciasto toffi z biszkoptami Biszkopt: 4 jajka 0,6 szklanki mąki pszennej 0,6 szklanki cukru 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia Masa: 1/2 litra śmietany 30% 2 opakowania śmietan-fix cukier waniliowy 1-2 łyżek cukru pudru Poncz: 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej 1/2 szklanki gorącej wody Ponadto: 1 puszka mleka słodzonego ok. 30 dag okrągłych biszkoptów 2 galaretki brzoskwiniowe Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę i proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej blachy i piec ok. 25 minut w temperaturze 170 st. C. Ostudzić i nasączyć ponczem. Mleko słodzone gotować 3 godz. w puszce na karmel. Lekko ostudzić i wylać na biszkopt. Następnie ułożyć biszkopty nasączone ponczem, a na nie ubitą śmietanę z cukrem waniliowym, cukrem pudrem i wymieszaną z śmietan-fix. Wierzch ciasta zalać tężejącą galaretką, rozpuszczoną wcześniej w 3 szklankach gorącej wody. Schłodzić w lodówce. Ciasto z kremem chałwowym Biszkopt: 6 jajek 1 szklanka cukru 1,2 szklanki mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia Krem: 20 dag chałwy 20 dag masła 4 łyżki cukru pudru 3 łyżki rodzynek 5 łyżek potartych orzechów włoskich 2 łyżki spirytusu Do dekoracji: polewa czekoladowa Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę i proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej blachy i piec ok. 25 minut w temperaturze 170 st. C. Ostudzić i podzielić na dwie części. Masło utrzeć z cukrem na puszystą masę, dodając pokruszoną chałwę. Pod koniec ucierania dodać potarte orzechy włoskie, rodzynki i spirytus. Na jedną część biszkoptu wyłożyć 3/4 kremu, przykryć drugą częścią biszkoptu, lekko docisnąć i posmarować resztą kremu. Wierzch ciasta udekorować polewą czekoladową. Schłodzić w lodówce. Adwokatka Biszkopt: 4 jajka 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 łyżka octu Krem: 1/2 litra śmietany 30% biała czekolada 1 szklanka adwokata 2 śnieżki 10 dag orzechów włoskich Do dekoracji: kokos Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka, jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę, proszek do pieczenia, ocet i wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem blachy i piec ok. 25 minut w temperaturze 170 st. C. Ostudzić i podzielić na dwie części. Jedną cześć biszkoptu pokruszyć. Śmietanę ubić, wsypać śnieżkę w proszku, nadal ubijając. Dodać ostudzoną czekoladę wcześniej roztopioną na parze, a następnie powoli wlewać adwokata. Masę podzielić na dwie części. Do jednej części dodać pokruszony biszkopt i pokrojone orzechy włoskie. Drugą część biszkoptu nasączyć wodą z aromatem arakowym. Na biszkopt wyłożyć masę z pokruszonym biszkoptem i orzechami, a na to drugą część masy. Wierzch ciasta posypać kokosem. Schłodzić w lodówce. WZ-etka CIASTO : 6 łyżek mąki, 6 jajek, 1 kostka margaryny (25 dkg), 1 szklanka cukru, 2 łyżki kakao, 2 łyżki marmolady, 2 łyżeczki proszku do pieczenia; do formy : 2 łyżki margaryny, 2 łyżki tartej bułki; KREM : 1 kostka masła 1/2 kostki margaryny (ok.12-13 dkg), 1 szklanka cukru, 2 szklanki mleka, sok z 1 cytryny; POLEWA : 1/2 kostki masła (ok. 12-13 dkg), 4 łyżki cukru, 2 łyżki kakao. Przygotować ciasto; w garnku połączyć margarynę, kakao oraz cukier, wlać 6 łyżek wody, zagotować i ostudzić. Do ostudzonej masy włożyć marmoladę i stale mieszając, dodawać kolejno żółtka oraz stopniowo wsypywać mąkę z proszkiem do pieczenia. Białka ubić na sztywną pianę i połączyć z ciastem. Formę do pieczenia (25x40 cm) wysmarować margaryną i wysypać tartą bułką. Wlać masę do formy i piec 50 minut w piekarniku nagrzanym do temperatury 180 C. Przygotować krem : masło, margarynę i cukier utrzeć na jednolitą masę. Dodać sok z cytryny i stopniowo wlewać łyżką zsiadłe mleko, stale ucierając, aż do uzyskania jednolitego kremu. Przygotować polewę : do rondelka włożyć masło oraz wsypać cukier i stopić na małym ogniu. Wlać 2 łyżki wody, dodać kakao i wymieszać. Ucierać do chwili, aż polewa stanie się gęsta i błyszcząca. Ciasto po ostudzeniu przekroić na pół, przełożyć kremem i polać polewą. Można również pokryć je lukrem i ozdobić esami-floresami z ciemnej polewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po karpiku
Ja też :D Jaki ten świat mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia49
Ciekawe i na pewno dobre ciasta ale nie na wesele.Wiem że warunki na kuchniach są różne i często nie ma gdzie trzymać ciast.Więc powinny one być bezpieczne,z masami gotowanymi,większość typu np. pleśniaka,królewca,snikersa,serniki,makowce,jabłeczniki,pierniki.Nawet jeżeli jest chłodnia to i tak ciasta stoją całe wesele na stołach i bardzo brzydko po pewnym czasie wyglądają gdy delikatne masy się rozpuszczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia45
mój tort 6jajek po 6 łyżek mąki tortowej,mąki ziemniacznej i cukru 1łyżeczka proszku do pieczenia. Białka ubić z cukrem,dodawac po 1 żółtku i delikatnie wmieszać mąki i proszek .Upiec. Przekroić na 3 placki -przełożyc kremem; 2l śmietany36% 10łyżek żelatyny 10łyżek cukru pudru 4 cukry waniliowe 2 puszki brzoskwiń Słoik dżemu brzoskwiniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
Przepis na ciasto z jabłkami. Co prawda ściągnięty ze starej gazetki kulinarnej, ale sprawdzony, bardzo smaczny.Tym ciastem zajadają się wszyscy nie tylko moi domownicy, ale i goście. Szarlotka królewska. (biszkopt zmieniłam na swój, bo tamten niestety mi nie pasował) Ciasto biszkoptowe(spód)-4 jajka, 1 szkl mąki tortowej, 1 szkl cukru, 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia. Całe jajka utrzeć z cukrem do białości. Partiami dodawać mąkę wymieszana z proszkiem do pieczenia. Piec ok 25-20 minut w temp. 180stopni. Nadzienie-2 kg jabłek starkować, dodać cukier do smaku w zależności od jabłek.Gotować lub smażyć na wolnym ogniu. Gdy jabłka już nieco zmiękną, wsypać 2 galaretki energicznie mieszając. Ciepłą masę jabłkową wyłożyć na biszkopt. Bita śmietana- o,5 l śmietany, 2 śmietany śnieżki. To wszystko miksujemy i wykładamy na zimną masę jabłkową. Polewa czekoladowa-1/2 kostki margaryny, 2 łyżeczki cukru, 2 łyżeczki kakao, 1 jajko. Margaryne rozpuszczamy z cukrem i kakao (nie można doprowadzać do wrzenia). Białko ubijamy na sztywno, dodajemy żółtko i do tak ubitego jaja dodajemy przestudzoną masę czekoladową. Ponownie wymieszać i polać ciasto. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam< Dziewczyny zbliżają się moje urodziny w związku z tym potrzebuję prosty przepis na tort - najlepiej jeszcze szybki w wykonaniu:)?? Oby tylko nie był z galaretką i owocami - reszta może być:) z góry dziękuję - obym umiała go zrobić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×