Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alicja-Ala

Poprawa wzroku dzieki cwiczeniom?

Polecane posty

Gość Alicja-Ala

Jak myslicie czy mozna poprawic wzork dzieki specjalnym cwiczeniom?? Jestem krotkowidzem mam -2 dp no i niestety wada wzroku sie pogłebia Przeczytalam na necie ze jest mozliwe dzieki cwicz poprawic sobie wzrok a zwłaszcza krotkowzrocznosc. Mozna nawet zamowic sobie takie cwiczenia Myslicie ze to jest prawda z tym ze pomoga czy moze jakas naciganka na zgarniecie kasy?? Czy ktos moze stosował takei cwiczenia? Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia O.
To nie bajer,pomaga.Wada wzroku moze poprawdzic sie do 1 dp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
A czy robiłas moze takie cwicz i pomogły Ci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia O.
Na poczatku patrzysz blislko a potem wytezasz wzrok daleko w przestrzen.Mozesz tez zakrywac jedno oko a drugim patrzysz jak najdalej w lewo,potem w prawo,pozniej zmieniasz oko.Mozesz patrzec na scine przed soba i rysowac oczami znaki nieskonczonosci najpierw w jedna potem w druga strone.Najprostrze to kladziesz dlonie na zamknietych powiekach lekko dociskasz i przytrzymujesz ok.30 sekund.Potem otwierasz oczy i liczysz do 10.Kazde z cwiczen powtarzasz 5-8 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
dzięki Madziu A Ty wykonywałas takei ćwiczenia i Ci pomogły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Czy ktos moze robił takie ćwiczenia był na takim kursie lub zakupił ksiażke jakas w ktorej pisze o tych ćwicz?? Bo własnie nei wiem czy sobei kupic ja czy nie Czy wogole sie opłaca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
Choć jestem dośc sceptycznie nastawiona do takich ćwiczeń to jednak ten temat też mnie interesuje i z pewnościa zaczęłabym ćwiczyć, gdyby tylko ktos napisał o dobrych fektach tego. Tak więc czekam może ktoś sie odezwie. A i jak robić te ćwiczenia? W oklularach czy bez. Ja nosze minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Kasiu ja tez nosze minusy -2dp i tez jestm ciekawa tych cwiczen Tym bardziej ze mi sie wzrok pogorszył i bym musiała isc po nowe szkła ale sprobuje tych cwiczen Znalazłam na necie takie ćwiczenia http://www.joga-joga.pl/index.php?art=1&dzial=32&dzial2=347 Jesli znacie inne to napiszcie i o efektach tych cwiczen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Je tez w to tak nei bardzo wierze ale moze akurat czytałam ze wielu osobaą to pomogło nawet przy duzej wadzie wzroku. Mi okularki nei przeszkadzaja nawet mi dop twarzy ale fajnie by było przynajmnie zmiejszyc wade wzroku albo zeby nie postepowała bo nawte is eboje o to:( Sa tez takie ksiazki z cwiczeniami ale narazie bede wykonywac te cwiczenia co znalazłam Wsumie nic sie nic sie nie traci a moze akurat nam pomoga te ćwicz a te 15 min to zawsze sie znajdzie:) Zachecam wszystkich krotkowidzów to wykonywanai tych ćwicz Poźniej napiszcie czy Wam pomogły Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agausiaaa
Fajne ejakby tak te ćwiczenia pomogły Ciekawe bo bardzo mało o tym sie mowi i pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
Ala ja mam 3.0 i 3.25 :/ kiedyś próbowałam takich ćwiczeń jak pisała Madzia O. ale szybko sie zniechęciłam o efektach oczywiscie nic nie moge powiedzieć, bo za krótko ćwiczyłam. Wszystko dlatego, że nie wierzyłam w nie bo bardzo mało sie o tym mówi no i wydawało mi się, że gdyby były to dobre ćwiczenia to byłoby na ich temat więcej informacji. Już sama nie wiem. I ponawiam pytanie: mam ćwiczyć w okularach czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam -0,5 na lewu=ym oku tylko.ale okularki nosze zeby nie pogorszyc wzroku.choc szczerze mowiac niezbyt dobrze czuje sie w okularach i takze chetnie skorzystalabym z takich cwiczen gdyby pomagaly.wkrotce wybieram sie na kontrole do okulistki i moze jej sie podpytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
mala_martyna to napisz nam co Ci powiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Ja wykonuje te cwiczenia bez okularów dzis bede cwiczyc drugi dzien tez własnie niebardzo w to wierze ale spróbuje Tylko trzeba systematycznie ćwiczyc kazdy dzien nawettam pisze na tej stronce ze wazna jest systematycznosc Wiec niezniechecajcie sie tylko ćwiczcie Wiadomo ze od razu niebedzie efektow ale moze po kilku tygodniach sie uda:) Musimy byc dobrych nadziei Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatiana19
Kto wykonuje te cwiczenia Czy opłaca sie je robic pomoga cos?? Jestem bardzo ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Zakładajac ten temat myslałam ze bedzie wieksze zainteresowanie ale widze ze niestety nie:( nie wiem z czego to wynika czy moze z tego ze nie wierzycie w to a moze mało osob ma problem ze wzrokiem?? Szkoda ze nie chcecie sprobwac, wyminic własne poglady na ten temat Wiem ze jest to temat o ktorym nie wiele mozna przeczytac Niewiele osob moze korzystało z takich ćwiczen jest mało opinii na ten temat ale moze warto by było sprobowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
No Alu jakieś małe zainteresowanie to z pewnością przez to, że ludzie nie wierzą, nie ćwiczą i co za tym idzie nie ma efektów. Gdyby przyszedł tu ktoś kto na prawde mógłby się pochwalić sukcesami związanymi z tymi ćwiczeniami, to z pewnością to by zmotywowało innych. Bo sukcesy innych motywują, przynajmniej mnie. Ja postanowiłam zacząć ćwiczyć przynajmniej raz dziennie nie wiem jeszcze przez ile czasu. Z linków, które podałaś najbardziej podobają mi się te ćwiczenia: http://cwiczeniaoczu.webpark.pl/ ale mam kilka niejasności i gdybyś mogła odpowiedzieć na moje pytania to byłabym wdzięczna :) W ćwiczeniu "skupianie sie": "To ćwiczenie będzie uczyło gałki oczne wrócić do ich oryginalnego kształtu, przez skupianie się bliskie i dalekie. Ustaw palca lub ołówek przed sobą, w odległości 6 15 cm. Wybierz drugi przedmiot, np. komin, drzewo, flagę id. W odległości 6 metrów. To będą twój bliski i daleki punkt. Patrz się przemiennie mniej więcej po 2 sekundy ma te przedmioty. Powtarzaj aż poczujesz, że twoje oczy naprawdę pracują." Ta pierwsza odległość to ile? Może 6-15 cm przed sobą? Następnie w ćwiczeniu "ciemność": "nie skupiaj się bezpośrednio na gałkach ocznych tylko kładź większy nacisk na ciśnienie dookoła oka". Co to znaczy, że mam kłaść większy nacisk na ciśnienie dookoła oka?? Jak możesz to mi odpisz i napisz jeszcze, które z ćwiczeń Ty wykonujesz. Bo ze wszystkich stronek na raz to chyba nie ma sensu. Zresztą na jednej z nich pisze, że ważniejsze jest to, aby w ogóle ćwiczyć, niż to, jaki zestaw ćwiczeń się wykonuje :) Fajnie, że tym topikiem przypomniałaś mi o ćwiczeniach oczu. Może tym razem sie nie zniechęce tak szybko. Dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Fajnei Kasiu ze jestes zainteresnowana tymi ćwiczeniami przynajmneij nei jestem sama:) Jesli chodzi o te cwicz to tak chodzi o odl od 6 -15 cm przed soba. Jeśli chodzi o ten nacisk na ćisnienie dookoła oka to nie wiem o co w tym chodzi:( Ja wykonuje ćwiczenia wszystkie ze stronki http://www.joga-joga.pl/index.php?art=1&dzial=32&dzial2=347 zajmuje mi to ok 25min poźniej robie przerwe i tak za ok np godzinke albo dwie robie te cwiczenia z tej stronki http://www.twoje-oczy.ezin.pl/?site=89&vertical_navigation= to zajmuje mi ok 5 min a jak jestem na kompie to robie sobie w przerwie te ćwiczenia co Ty http://cwiczeniaoczu.webpark.pl/ aha i jesczze dociskam lekko dłonie do oczu to o czym pisała Madzia O Jak na razie to sie do tego przykładam i postaram sie tak wytrwac mama jeszcze ogolnie czas bo zaczynam studia w październiku a wtedy to nie wiem czy bede tak pamietac o tym:/ ale pzrez ten miesiac do rozpoczecia studiów mam zaamiar poswiecic ten czas na te cwiczenia a jak dam rade to stopniowo zwiekszac czas ich wykonywania Fajnei by było jakby wieciej osob zaczeło ćwiczyc wtedy mozna było by cos powiedziec czy one pomagaja czy nie Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
Alicjo widze, że sie ostro za to wzięłaś. Pochwalam :) Ja oprócz tych co Ci napisałam wybiore sobie jeszcze jakieś inne i bede ćwiczyć 2 razy dziennie. W październiku też zaczynam studia i właśnie różnie to może być z tymi ćwiczeniami znając mnie ;) Ale myślę, że przynajmniej do tego czasu warto ćwiczyć. Szkoda, że Madzia O. już nic nie pisze. Napisała na początku, ze to pomaga, więc pewnie stosowała. Madziu zaglądasz tu jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
Alu ja zauważyłam, że jak robie te ćwiczenia (chodzi głównie o te: http://cwiczeniaoczu.webpark.pl/ ) to bardzo rzadko mrugam oczami i gałki mi wysychają co nie jest zbyt przyjemne ;) a jak mrugne to tak jakby "wytrącam sie z rytmu" hehe np jak robie "zegar", bo robie to powoli i dokładnie. Może troche głupie to jest, ale jak Ty masz z tym mruganiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Mi Kasiu tez wysychaja ale jakos staram sie dalej robic zeby jak najmniej mrugac ale jesli musisz to mrugaj nic nei rob na siłe Pozdrawiam Własnei teraz sobei zrobie te ćwicz z tej stronki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałąm ćwiczenia z ksiązki \"Widzieć bez okólarów\". Były dość proste i mogłam je bez problemu robić w włąsnym domku. Problem w tym, zę aby naprawde skutecznie wytrenować oczy, trzeba ćwiczyć codziennie.. i to najlepiej kilka razy :/. Najgorsze jest jednak, że w momencie założenia okularów efekt ćwiczeń idzie właściwie na zmarnowanie :( Bo chodzi o to zeby oko \"przeprogramować\" a w momencie ubrania okólarów, z powrotem przestawimy się na stan wyjściowy. Ogólnie polecam spróbować, zwłaszcza jak ktoś nosi okulary, nie spczewki, gdyż okulary łatwiej zdjąć niż soczewki :P I trzeba być BARDZO BARDZO wytrwałym, bo pierwsze efekty ćwiczeń czuć dopiero po kilkunastu dniach regularnych ćwiczeń. Nie mam mowy o uzdrowieniu w dwa dni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
No ja dziś ćwiczyłam 2 razy i musze powiedzieć, ze po tym 2-gim razie to nieźle "czułam oczy" hihi. Ciesze sie, bo tzn że mi te mięśnie pracowały;) Fuu a co masz na myśli pisząc, ze "pierwsze efekty czuć po kilkanustu dniach regularnych ćwiczeń"? Zauważyłaś u siebie jakąś znaczną poprawę czy nie? Ja sie nastawiam na to, że na efekty tzreba długo czekać na 2 dni nie licze oczywiście...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwięcej ćwiczyłam jakieś dwa lata temu przez wakacje. Miałam wtedy wadę -2. Strasznei się wtedy uparłam, że wyćwiczę oczy i nie nosiłam soczewek. Gdy już musiałam gdzieś wyjść, zakłądałam stare okulary o mocy -1. Stosowałam zestaw ćwiczeń z ksiązki - nie będę się tu rozpisywać, bo ksiażka proponuje naprawdę sporo technik, które stosuje się łącznie. Po koło dwóch tygodniach zauważyłam, że potrafię \"świadomie\" patrzeć daleko i że wada ustępuje.Pierwszym efektem było, że widziałąm palce własnej dłoni, gdy trzymałam rękę wyprostowaną przed sobą :D NIby mała rzecz, ale wiedziałąm, zę coś ruszyło. Po pewnym czasie mogłam bez problemów poruszać się po domu i korzystać z komputera. Pod koniec wakacji mogłam bez dyskomfortu wyjść z domu bez okularów :D Widziałąm całkiem dobrze, bez problemów rozpoznawałam ludzi na ulicy, itp. Ćwiczyłąbym dalej, ale jak zaczął się rok szkolny, wstawanie o barbarzyńskich porach ( a ćwiczenia dają najlepsze efekty gdy wykonuje się je rano, najlepiej jest być też zrelaksowanym i nigdzie się nie spieszyć ), zmęczenie, bóle głowy, to wada powróciłą i musiałam wrócić do okularów, a potem jak juz całkiem mi się popsuło to dla wygody wróciałm do soczewek ( od okólarów dostaję migreny :P ). Teraz gdy wracam do ćwiczeń, przez to, że wiem jak je wykonywać (a nauczenie sie ich to też niezła sztuka), dość szybko poprawiają mi wzrok. Ale nawet przez wakacje nie mam juz czasu się tym zajmować. Wydaje mi się, że najważniejsze to się nie poddawać, nie pozwolić oczom się rozleniwić. Bo większość tych ćwiczeń uczy jak skupiać wzrok na rzeczach odległych. Może sami zauważyliście, że osoby krótkowzroczne często chodzą ze spouszczoną głową lub odruchowo patrzą tylko na obiekty, które są blisko.A tu chodzi o to by praktycznie na nowo nauczyć się patrzeć i zmusić oko do odpowiedniej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
No dzięki Fuu swoim przykładem dałaś mi sporą motywację :) Szkoda tylko, że nie zaczęłam ćwiczyć od początku wakacji...no ale nic teraz też dużo można. No to Alu Fuu pokazała nam, ze te ćwiczonka coś dają. Życze Tobie i sobie wytrwałości i systematyczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Oto jedna z wypowiedzi wystawionych na forum wizażu od froggie: Te właśnie podane ćwiczenia są jak najbardziej skuteczne! Właśnie książka 'widzę bez okularów' jest oparta na metodzie dr Batesa, pomogla już ona wielu ludziom. Mi też. W tym zestawie brakuje jeszcze solaryzacji, czyli robieniu kąpieli słonecznych oczom. A takze ogólnych postaw przy czytaniu książki i siedzeniu przed komputerem. Czytając nalezy unikać ostrego światła i błyszczących kartek (żółte najlepsze), najlepiej mieć nierównomiernie oświetlony pokój. I co chwilę (np co akapit, stronę) robić krótkie przerwy i patrzeć się w ciemne miejsca pokoju. Przy komputerze należy unikać patrzenia 'na żółwia' stopy powinny być oparte nie na ziemi ale na jakimś podwyższeniu. Należy też robić przerwy w patrzeniu, robić gimnastykę karku (unikać naciągania miesni karku). Najważniejsze: 'oko kocha ruch', należy jak najczęściej mrugać, robić palming. Aha! na początku ćwiczeń będą boleć gałki oczne. Normalny i zdrowy objaw, to jest tak samo jak z zakwasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×