Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alicja-Ala

Poprawa wzroku dzieki cwiczeniom?

Polecane posty

Gość Paputko
poczytaj o sposobach w nlp i batesie. Tam ktos mowil ze z wada -13 zdjal okulary na 2 lata. Teraz nie wie jaka ma wade ale mowil ze sie poprawilo. Zdjal w celach cwiczeniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska11
hej też mam krótkowzroczność . Wada zaczęła się w 7 roku życia i tak sobie leciała az doszła obecnie do - 11. Od ok. 4 lat jest w miarę ustabilizowana i myślę że to od soczewek które noszę od 5 lat. Życie z taką wadą jest bardzo uciążliwe dlatego cały czas szukam sposobu na pozbycie się wady (laser niestety u mnie odpada). Ostatnio znalazłam informacje na temat Siergieja Litwinowa - człowieka który zajmuje się leczeniem wzroku poprzez ćwiczenia. Organizuje on kursy na których uczy samoleczenia wzroku. Czy ktoś coś może słyszał na ten temat bądź był u niego? Napiszcie proszę... Podaję też link na którym jest więcej na ten temat http://www.akasha.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=68&Itemid=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczka.ka
Mam istotne pytanie...Jeżeli założyć że po tych ćceiczeniach wzrok bedzie sie poprawiał to co z noszeniem okularów?? Okulay które teraz mam stanął sie za silne - nie bedzie to niweczyć skutków ćwiczen? moze powinnam od razu przerzucic sie na słabsze?:/ Tylko ze zaden okulista nie zapisze mi slabszych dlatego tylko ze wydaje mi ie ze za jakis czas wada moze mis ie poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA NA MAXA..
JA BYM PROSIŁA O TO PRZESŁANIE NA OLGAA@ONET.EU PROSZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paputko
tak ale jak juz zdejmniesz okulary i zobaczysz roznice to nie wrucisz nawet do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geezer
A może słyszeliście o okularach korekcyjnych firmy okowid które mają poprawiać wzrok. Posiadam takie ale nie mam motywacji ich nosić. trzeba je nosić 2 godz dziennie. Na początku nosiłem ale po 3 dniach znudziło mi się lecz po tym 2-godzinnym noszeniu przez jakieś 5 - 10 min widziałem lepiej a czas takiego widzenia lepiej ma sie wydłużać. Po dłuższym czasie użytkowania wogule zwykłe okulary nie bedą potrzebne. Moze komuś już pomogły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayka98
hej wszystkim. jeszcze ja do Was dołączam. Też jestem krótkowidzem i mam wade -2d. Niestety wada cały czas sie pogłębia i chciałabym temu jakoś zaradzić, ale nie wiem jak;/ Będę próbowała tych cwiczeń o których tyle mówicie, ale nie wiem czy to u mnie wypali, bo kompletnie brak mi motywacji. Bardzo chcę poprawić swój wzrok, ale jak przyjdzie juz co do czego, to okazuje sie ze albo nie mam czasu, albo mi sie niechce i jest takich milion powodów. Ale dzisiaj albo jutro przestudiuję troche tych cwiczen na necie i pod koniec tygodnia zaczynam ćwiczyć pełną parą! miejmy tylko nadzieje, ze wytrzymam i sie nie poddam, chociarz sama nie wiem co myśleć, czy to wogule pomaga czy nie, no ale niektóre osoby tutaj piszą ze pomaga, a więc warto spróbować. Pozdrawiam wszystkie okularnice;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paputko
najczesciej sie mowi o nawykach batesa a ich nigdzienie ma. Najprostszym nawykiem jest ruszanie oczami i skupianie ich z jednym punkcie. Inaczej mowiac patrzac katem oka czy gapienie sie szkodzi zdrowiu. Patrzac w centrum ( czyli tam gdzie chcesz widziec ) cwiczysz centralna fiksacje. Ruszaj oczami - nie wiecej niz 3 przesuniecia na sekunde, ale nie mniej niz 1 na sekunde. Patrzac w centrum i przesuwajac oko nabywamy nowy nawyk. Nie ograniczajmy sie tylko do patrzenia z bliska. Patrzmy w dal calkiem rozluznieni. Tu nie chodzi ze usiadzesz, zrobisz i po 5 minutach lepszy wzrok ! Jesli testujesz za kazdym razem wzrok , zapomnij o poprawie. Zaakceptuj obraz jaki widziesz, zrob nowy nawyk. Zdrowe oczy nigdy nie próbuje widzieć, jesli czegos nie widzie , przesuwa sie dalej. Nie widzi w tym co widzi - nic ciekawego. Bates nieraz sadzal swoich uczniow przed biala sciana i zauwazal u nich momentalna poprawe. Przeczyna ? Nie widzili w scianie nic ciekawego, nie próbowali nawet widziec. Poczytajcie artykul z ciolapodkontrola czy jakos tak . Taki adres. Z tych metod mozna 1-2 dioptrie na miesiac wyciagna poprawy przy dobrym wykonywaniu cwiczen. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paputko
i metody te sa dla kazdego, z obojetnie jaka wada. Nawet dla slepego czy z -20 D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keram91
Witam! Kupilem na wzrok.net.pl cwiczenia, przez 3 miesiace cwiczylem i nic, nie wiem dlaczego, i jeszcze pisalem do nich maile i nawe nie racza odpisac. A jak myslicie te okulary lecznicze moga mi pomac? czy komus pomagaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja też jestem krótkowidzem... Niestety nie mam motywacji do ćwiczeń a wada mi leci :( Mam w domu też okulary bezsoczewkowe, ale też nie noszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy slyszal ktos o ortokorekcji? Jest to metoda stosowana przy krotkowzrocznosci i astygmatyzmie, polega na zakladaniu na oko soczewek twardych na noc. Soczewki maja za zadanie odksztalcanie soczewek oka, by poprawic ostrosc i jakosc widzenia, po kilku miesiacach zakladania zmiany utrwalaja sie. Poczytajcie sobie tu http://www.mavit.com.pl/index.php?strona=orto&druk=ok Zaleca sie chyba raczej osobom mlodym, u ktorych oko jest bardziej plastyczne i podatne na odksztalcenia. Sama wiecej nie wiem, ale co szkodzi poszperac w necie, jak ma sie juz nazwe, prawda? Nijak sie to nie ma do cwiczen, ale gdy juz zabraknie wytrwalosci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariner
Jestem także zainteresowany tym tematem jednakże z waszych dotychczasowych wypowiezi ciężko coś jednoznacznie wywnioskować. Wobec licznych niejasności proszę o poważne udzielenie odpowiedzi na ponioższe pytania które myślę nie tylko mnie nieco rozjaśnią całą sytuację. pyt.1 Czy uważasz że poprzez stosowanie ćwiczeń lub noszenie okularów ajurwedyjskich udało ci się wyleczyć wzrok lub przynajmniej znacznie oprawić u siebie ostrość widzenia bez jakichkolwiek okularów/soczewek ? pyt.2 Czy zmniejszenie wady wzroku o ile nastąpiło po zastosowanych ćwiczeniach lub okularach ajurwedyjskich potwierdziłaś/eś u lekarza okulisty ? pyt.3 Jaką wadę wzroku (ile dioptrii) miałaś/eś przed rozpoczęciem ćwiczeń lub noszenia ajurwedyjskich okularów. pyt.4 Jaką wadę (o ile w ogóle) posiadasz teraz ? pyt.5 Po jakim czasie od rozpoczęcia wykonywania ćwiczeń lub noszenia okularów ajurwedyjskich zauważyłaś/eś znaczną poprawę widzenia bez okluarów korekcyjnych czy szkieł kontaktowych. Ile czasu ćwiczyłaś/eś lub nosiłaś/eś okulary ajurwedyjskie aby nastąpiła Twoja poprawa widzenia ? pyt.6 Jaką metodę (okulary czy ćwiczenia) stosowałaś/eś i w jakiej częstotliwości dziennie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkuiuygfyndh
Ja mam -4 i -4,25 to nawet nie robie;) okulary i tak bede musiala nosic a jeszcze gdyby sie poprawilo to kasa na nowe szkla:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmm
Ja tak od czasu do czasu ćwiczę..( już 3 lata z ciągłymi przerwami) później mi chęci przechodzą, ale jest jeden plus że od tego czasu wada się nie zwiększa(-1)...... a gdy przez wakacje mam więcej czasu na ćwiczenia to widzę trochę lepiej...... więc sens jest ale potrzeba wytrwałości, której mi niestety brakuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nojec
Zainteresowałam się tymi ćwiczeniami kilka dni temu, stwierdziłam że okulary będe nosic tylko do szkoły (trzeba widzieć z tablicy..). Mam wadę 1,5 i jestem krótkowidzem. Wadę mam od jakiegoś roku, pół. Ćwiczeniami zaraziłam moją siostrę, która ma wadę 1,2 :) Jeśli zobaczę poprawę, zrelacjonuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecopower
Czy ktoś z Was zetknął się z książką "Improve Your Eyesight with EFT"? Książka o poprawie wzroku z wykorzystaniem Technik Emocjonalnej Wolności (EFT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia29
i co Paputko, o ile zmniejszytła ci sie ta wada wzroku? jak teraz widzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaya
Witam okularników/soczewkowców ;) Pozwolę sobie dołączyć do Waszego grona. Podobnie jak zebrana tu gromadka jestem osobą krótkowzroczną (wada na obu oczach ok. -6 D). Ostatnimi czasy zaniepokoiło mnie, że mimo noszenia soczewek, zaczynam mieć problemy z czytaniem z bliska, co nigdy dotąd mi się nie zdarzyło. Oczywiście temat niezbędny do poruszenia podczas najbliższej wizyty u okulistki. A jednak, jak to ja, chciałam się jak najwięcej dowiedzieć o tym dziwnym zamazywaniu się liter z netu. Nic konkretnego nie odkryłam, lecz od liku do linku, zawitałam na Wasze forum. I oto wszem i wobec chciałabym ogłosić, że przyłączam się do ćwiczeń. Zobowiązuję się też składać regularne raporty o ewentualnych poprawach. Mam sporą motywację, wybrałam metodę Batesa, bo podobno daje niesamowite efekty. Muszę tylko rozgryźć, czy ćwiczenia należy wykonywać w soczewkach, czy też bez. Przy okazji, gdyby ktoś był zainteresowany książką "Naturalne leczenie wzroku bez okularów" Batesa w wersji .pdf - można ściągnąć ją spod tego linku (torrent): http://simpletorrent.pl/torrent/41852/bob-fingerbild--samoleczenie-wzroku-metoda-dr-batesa-pl--rtf/ Trzymajmy się dzielnie i życzę powodzenia w pozbywaniu się wady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tenktorypisze
Cwiczenia wykonuje sie bez okularow i soczewek. Powodzenia i wytrwalosci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaya
Tak jest, bez soczewek i okularów :) Mam już za sobą trzy około trzydziestominutowe "sesje" i muszę powiedzieć, że oczy czują się nieco lepiej. Wczoraj wieczorem, tuż po zakończeniu ćwiczeń, zerknęłam na telewizor i o dziwo mogłam rozpoznać napis TVP2, co przy wadzie -6 D jest niemałym wyczynem ;) Niestety, po chwili już nie było tak różowo, ale może to po prostu wynik zbyt krótkiego czasu trenowania oczu. Nie oczekujmy cudów po dwóch, trzech dniach :) Podczas dzisiejszej wizyty u okulistki wspomniałam o ćwiczeniach wzroku. Zapytałam, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do tej "zabawy", jeśli ma się dość wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe (obawiałam się jakichś ewentualnych nieprzyjemnych niespodzianek... co z tego, że wzrok mi się pojawi, skoro nabawię się np. jaskry ;)). Usłyszałam, że nie ma przeciwwskazań, można ćwiczyć, ale ćwiczenia te raczej wpływają na kondycję i wypoczęcie oka, zaś bzdurą jest, że leczą wzrok. No cóż, skoro mam przyzwolenie, poćwiczę - kto wie, może przypadkiem liczba dioptrii mi się zmniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy sa jakies cwiczenia
zeby zmniejszyc albo usunac zeza? mam tzw. leniwe oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tenktorypisze
Jak tam postepy? :) Wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paputko
okazało się że mam -0.75 po 2-3 tyg. zmieniło się na -0.25 w nocy gdy jestem zmeczony idzie pod -0.5 ale i tak na to nie patrzę. W dzień zaś jest prawie dobrze :] Nigdy niestety nie miałem prawidłowego wzroku, w dzień jak i w nocy, jednakże prawie na zawołanie potrafię zmiejszyć wadę z -.25 do prawie 0 do czasu ok. 5sec-20sec ( rekord 3 godziny :D ) i później wraca. Jednakże polecam te metody. Jak ktoś chce poznać dokładnie metodę polecam książkę napisaną przez autara Batesa "Naturalne leczenie wzroku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfds
heh, tez ćwiczę,bez efektów :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×