Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alicja-Ala

Poprawa wzroku dzieki cwiczeniom?

Polecane posty

Gość Alicja-Ala
na stronke ktora podałam z forum wizażu powinno sie od razu wejsc ale jesli ktos chce cos napisac to trzeba sie zalogowac Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Fuu a mozesz napisac jakies ćwiczenia co nie ma ich na tych stronkach co podałam? I czy tez wykonywałas takie podobne moze te same??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
madzik_pl na forum wizażu napisała: Ja rownież jestem krótkowidzem Na co dzień noszę soczki, jednak obawiam się o swój wzrok, obawiam się ciągłego pogarszania. No ale nie o tym chciałam napisać Otóż kiedyś miałam okazję uczesniczyć w kilkudniowym turnusie na którym miała miejsce bioenergokorekcja wzroku. Doskonały efekt miały dać ćwiczenia wykonywane systematycznie. Wróciłam do domu pełna zapału i przystąpiłam do ćwiczeń. Przez dłuższy czas zero efektów, potem coś się ruszyło i wzrok poprawił się troszkę (na podstawie prowadzonych przeze mnie pomiarów). Podczas wizyty kontrolnej u mojej okulistki powiedziała ona, że widzi nieznaczną poprawę i efekt był taki, że nie musiałam zmieniać szkieł na mocniejsze Jednak mimo wykonywania tych ćwiczeń przez jakiś czas nie widziałam już żadnych efektów. Może to kwestia mojego braku konsekwencji, ponieważ zniechęcona przestałam ćwiczyć wzrok, a może te ćwiczenia poprawiały wzrok tylko na jakiś czas... nie wiem. Z tego co się orientuję w tym temacie, to nie ma poważnych naukowych badań mówiących cokolwiek o skutecznych metodach walczenia z krótkowzrocznością - niestety (są operacje laserowe jednak słyszałam różne opinie na ten temat, podobno można mieć tylko 3, a często jest tak, ze po jakimś czasie wada powraca). Generalnie krótkowzroczność urasta ostatnimi czasy do poważnego problemu zdrowotnego na świecie. Ehh może jakiś geniusz coś wynajdzie zanim krótkowidze oślepną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
i podała pare ćwiczeń: Cieżko mi opisać te ćwiczenia, ale postaram się nalepiej jak potrafię 1) stymulacja obszaru wokół oka i samego oka poprzez masaż - należy rozgrzać dłonie i opuszkami palców masować w szybkim tempie okolice oka oraz powieki - kilka min 2) następnie wykonujemy ćwiczenie rozlużniające całe ciało (stajemy i kręcimy na boki tłowiem, barkami, głową a następnie oczami wykonujemy 'kółka') - kilka min 3) teraz ćwiczenie z textem - należy wziąć jakiś text drukowany, ustawić go w takiej odległości, by był on trochę zamazany ale jeszcze dla nas czytelny. [UWAGA: pracujemy najpierw jednym okiem, drugie w tym czasie jest zakryte dłonią, potem następuje zmiana!] Natępnie należy wpatrywać się (jednym okiem) w ten text przez 20-60 sekund starając się rozluźnić spojrzenie (nie mrugać! efekt powinien być mniej więcej taki, że text widzimy bardzo zamazany). Potem zamykamy oko, po chwili otwieramy i próbujemy odczytać text. Na początku to ćwiczenie nie udaje się, a powinno się udać wtedy, kiedy po takim rozluźnieniu oka i po otwarciu go jesteśmy w stanie zobaczyć tekst przez chwilę wyraźnie. Mnie zajęło to kilka tygodni aż ujrzałam wyraźnie text, który przed ćwiczeniem miałam ustawiony tak, że widziałam zamazany. - 10-15 min 4) powtarzamy ćw. nr 1 5) siadamy wygodnie przy stole/biurku, opieramy na nim łokcie i chowamy oczy w zagłębieniu dłoni - siedzimy tak 10-20 min - podobno świetne ćwiczenie na odprężenie oczu. Mam nadzieję, że opisałam ćwiczenia w miarę precyzyjnie. Cóż... ja ćwiczyłam około m-ca. Moja wada zaczęła się od okularów o mocy ok -1 zakładanych w szkole przy przepisywaniu z tablicy oraz podczas oglądania tv. Kiedy poszłam na studia wada się pogłębiła i od 2 roku studiów zaczęłam nosić soczki na co dzień. Teraz, po 5 roku studiów mam OP=-4,25 i OL=-4. Chyba powrócę do tych ćwiczeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Jak ida Wam ćwiczenia?? Ja zwiekszylam czas i wykonuje ćwiczenia juz tak jak pisze w instrukcji bo przedtem tylko tak po 30s albo minucie teraz po 2 lub 3. Ja nadal wykonuje te ćwiczenia z tej ctronki o jodze co podałam oprocz tego robie osemke oczami, dociskam palce do oczu no i robie te cwiczenia od madzik_pl ten masaż oczu itd. i wsumie to nawet duzo czasu poswiecam na to bo wychodzi mi to tak razem ok 45 min a robie te cwiczenia rano i popołudniu Narazie efektu nie ma ale moze akurat jakis bedzie wiem ze trzeba byc cierpliwym i nie tracic nadziei Musze powiedziec ze przy niektorych cwiczeniach to mnie oczy obola bo nie sa jeszcze tak wycwiczone ale zauwazyłam ze jakby z dnia na dzien juz lepeij mi sie wykonuje je:) Nie mozemy sie poddawac i przynajmniej miesiac wytrzymac bo mysle ze po tym czasie to bedzie mozna cos powiedziec na ten temat:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam ćwiczenia z książki \"widzeć bez okularów\", ale w wersji zmodyfikowanej ;) Bo do niektórych ćwiczeń trzeba 20 metrów odległości, a ja miałąm do dyspozycji tylko mój skromny pokoik :P W każdym razie, tak to wyglądało: Rano: ćwiczenie polegające na zamknięciu oczu, skierowaniu ciała w stronęjakiegoś światłą ( lampki, świecy ...) i delikatnych ruchów głowy na boki. Trochę mnie szyja bolałą, ale to ćwiczenie naprawdę relaksuje oczy. Potem wiadomo, zamykamy iczy i robimy nimi usemki, kółka i co tam jeszce kto potrafi :P Do najważniejszego ćwiczenia przykleiłm do ściany 4 karty do gry ( znajomi jak je zobaczyli, to się zastanawiali czy do sekty wpadłam, czy jakieś wróżby robię ;D ) i siadałam w takiej odległości, by były lekko rozmazane. Potem trzeba na nie \"patrzeć\". Nie umiem opisać o co dokłądnie chodzi - trzeba zreslaksować wzrok i \"omiatać\" kontur karty. POtem zamknąć oczy i wyobrazić sobie wyraźny obraz tego co mamy widzieć. Potem znowu \"patrzymy\". I tak z każdą kartą. Na początku efekt był marny, potem, jak już nauczyłam się \"patrzeć\" to było coraz coraz lepiej. Gdy kończyłam ćwiczenia, w ciągu dnia strałąm się przynajmniej jeszce raz poćwiczyć. Pod wieczór się nie sprawdzało bo oczy były już zmęcozne. Poza tym trzeba cąły dzień wyglądać przez okno i patrzyć jak najdalej - na horyzont, drzewa, itp. Idąc ulicą też patrzeć jak najdalej, przyglądać się ludziom, itp. Chodzi o to, żeby zmusić oczy do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
Witam! Melduję, że ćwicze nadal :) dziś jestem po 20 min ćwiczeń, później mam zamiar zrobić kolejne 20 :) Troche mnie gałki bolą jak skończe ćwiczyć. Ale tak ma być. Nie jest to jakieś bardzo uciążliwe na szczęście. Jeszcze przypomniałam sobie, że kiedyś jak ćwiczyłam to "ósemki" robiłam zawsze w jedną stronę. Było też dokładnie określone czy zaczynać od dołu czy od góry (niestety juz nie pamietam). Nie wiem czy to ma znaczenie, nie chciałabym wprowadzić Was w błąd. Może wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Nic nie wiem o tym Kasiu niestety:( ja dzis cwiczyłam 45 min i wczoraj tez tak najlepiej mi sie rano ćwiczy wieczorem to juz tak ciezko mi idzie ale cwicze i w ciągu dnia tez tak troszke np jak patrze pzrez okno to robei sobie ósemki czy np patrze jak najdalej przed siebie Najbardziej to mnie oczy bola jak wykonuje te ćwiczenia patrzenia po skosie raz do gory i raz w dół Tak bardzo bym chciała zeby przynajmneij było troche poprawy tak zebym nie musiałą zmieniac szkieł bo mam -2dp szkła ale teraz napewno bym musiała miec tak -2,5:( jak mi sie wada nei poprawi to musze isc po nowe szkła bo na studiach bede meic trudnosci:( ale miesiac mam zamiar cwiczyc i zobaczymy co bedzie Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Mam nadzieje ze cwiczenia wykonujecie systematycznie ja własnie ide sobie troche pocwiczyc Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Dziewczyny ja nadal cwicze 2 razy dziennie po 45 minut przy niektorych cwiczenia to oczy mnie bola ale to chyab znaczy ze jeszcze meisnienei sa tak wycwiczone cwicze juz chyba z 8 dzien narazie zadnego efektu nie ma ale nie poddaje moze trzeba o wiele wiecej czasu zeby była jakas poprawa Tylko ze Fuu pisała o tym ze jak sie załozy okulary i sie w nich chodzi to wszytsko idzie na marne jest to prawda To by oznaczało ze cwiczenia wykonuje daremnie bo ja własciwie cały zcas chodze w okularach bo bez nich nei moge nigdzie wyjsc:( Mam nadzieje ze tak nie jest ze cos te cwiczenia dadza Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Jakoś nic nie piszecie dziewczynki Ja nadal ćwicze chodz narazie nie ma efektów:( ale sie nei poddaje Pozdrawiam:) Jestem ciekawa co tam u Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz też spróbować tabletek z karotenem... Jeśli podejrzewasz, że oczy mogą być osłabione z powodu złej diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Fuu a Ty cwiczysz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik_pl
Alu te cw ktore podawalam na wizazu sa wlasnie z turnusu bioenergokorekcji wzroku pana Smutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Acha oki Madziu:) a Ty nadal ćwiczysz? ja jakos dzis mało ćwiczyłam ale jutro nadgonie to chodz na razie nie ma efektów:( a jak u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja-Ala, już nie ćwicze, bo nie mam czasu z rana :( Ale nosze soczewki zakładane codziennie i jak rano jest wolna chwila, to trochę poćwiczę. Biorę też Capivit, bo bałam się o brak witaminy A - żadko mam czas zjeść pożądny obiad :( Efekt taki, że wada mi się nie pogarsza, a nawet czasem mam wrżenie, że soczewki, które mam są za mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik_pl
Ehhh ja niestety mam malo czasu teraz, a odkąd zaczęłam staż to po powrocie do domku jestem zmęczona i dlatego nie ćwiczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Ja tam jeszcze cwicze ale jakos juz nei mam takiego zapału bo efektów nei ma i mało ciwcze nie tak duzo jak w tamtym tyg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia150
Hej! :) dawno nie pisałam ale nie miałam neta. Ja ćwicze ale żadnych efektów! I też juz się zniechęcam... :( ćwicze z mniejszym zapałem niż wcześniej, bo wczesniej było to jakies 40 min dziennie teraz 30, 20... miałam zamiar ćwiczyc do pazdziernika bo potem studia i pewnie mi to wyleci z głowy, czyli zostało jeszcze jakeis 2 tyg. no nie wiem czy jest sens skoro do teraz nic sie nie zmieniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Ja tez nadal cwicze ale nie tak duzo jak przedtem troche sie zniecheciłam bo tez nei widze u siebie efektow:( szkoda no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Czy moze ktoras z Was dziewczyny wytrwała w tych cwiczeniach bo ja niestety nie:( a wzrok mi sie pogarsza coraz bardziej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalekowidz
wszystkie jestescie krotkowidzami. jestem ciekawa czy te ciwiczenia tez pomagaja w przypadku dalekowzrocznosci ja mam plusy i na jedno oko astygmatyzm nie wiem czy te cwiczenia nie zaszkodza mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalekowidz
aha na oczy oprocz beta karotenu dobra jest luteina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldonka222
i łykanie tranu w kapsułkach podobno tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuupppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuupppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulllllll
Cze, ja cwicze okolo miesiac ale nadal chodze po necie i szukam jakichs nowych cwiczen i info. Wogole prawie nie nosze okularow mam -2 od miesiaca. Cwicze 30 min dziennie okolo i mam czesto takie "blyski" kiedy widze wszystko tak jak w okularach. Niestety od razu jak mrugne to znowu jest wszystko zamazane. Wy tez takie macie? Czyta ten temat ktos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulllllll
Piszcie cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×