Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alicja-Ala

Poprawa wzroku dzieki cwiczeniom?

Polecane posty

Gość WPT
Witajcie :D Ćwiczę od około 2 miesięcy, po 10-20 minut dziennie, efekty są, że jak mocno zacisnę powieki to widzę bardzo ostro :), jednak tak normalnie, to bez zmian (-2.0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paputko
ja nie ćwiczę jako tako. Staram się wkuć w nawyk czyli ruszanie oczami i mruganie co max 5 sec. To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
cześć ja ćwicze tą metodą od połowy stycznia narazie mało mogę powiedzieć gdyż mam małą wątpliwość i już mówie o co chodzi: mam wade - 0,5 i -1 D przynajmniej tak stwierdził okulista ale nie lubie chodzic w okularach bo czuje dyskomfort trenuje wzrok na kilka sposobów - używam okularów ajurwedyjskich około 2 h dziennie - trenuje 2 razy dziennie rano jak wstane i zaraz przed snem -te cwiczenia wykonuje w powtorzeniach po 15 razy co zajmuje mi to 5-10 min - stosuje nalewke która poprawia wzrok mam tylko wątpliwość czy te ćwiczenia mają wpływ na poprawe wzroku jesli nie chodze w okularach być może dlatego wzrok jest zmeczony i narazie przez 1,5 miesiaca nie widze porawy wzroku... może zastosować soczewki a w miedzy czasie ćwiczyc jak do tej pory? z drugiej strony jednak okulary przyzwyczaja wzrok wade mam od 4 lat i używajac okularów tylko do patrzenia w dali jak do tej pory wzrok pogorszył mi się tylko o - 0,75 i 0,5 D a kto wie jakby było przez te 4 lata jakbym chodził w okularach wiec nie ma jednoznacznej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -jaka nalewke
stosujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
nalewka tybetańska co prawda ona jest na oczyszczenie krwi i obniżenie ciśnienia ale jest wspomniane o poprawie wzroku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paputko
jak dla ciebie 0.5 to jest tylko to ja dziekuję. Zapomnij o oczach i nie usiłuj widzieć. 2 podstawowe zasady. Nigdy nie odczujesz poprawy a jak nawet, to nie będzie trwalsza niż 2 dni. trenuj dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
nie przesadzaj że 0,5 D to jest dużo wszystko zależy od tego jakie ma się podejscie do swojej wady jeśli kogoś meczy brak pełnej ostrości to zakłada okulary ale jeśli czuje że może sie bez nich obejść to powinnien ograniczać chodzenie w okularach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
możesz tu nie spamować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tenktorypisze
0,5 D to malo? A na swoja wade ile pracowales? ChcCwiczenia dzialaja, wymagaja tylko dojrzalosci.esz za 2 miesiace pozbyc sie tego na co pracowales przez lata? Cwiczenia wymagaja tak zetelnosci i regularnosci jak i dojrzalosci u cwiczacego. Po prostu cwicz, nnie uzalaj sie nad soba i nie trzes sie co dnia nad pytaniem "czy to dziala? Czy to dziala... " ( mantra wiekszosci "okularnikow" ktorym sie nie udalo ). Jak mawial mistrz Joda "nie ma probowania, po prostu zrob to". Zrozum, ze jesli nie masz psychicznej motywacji do zycia to nawet katar moze cie zabic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
właśnie wiem że nie wolno patrzeć na rezultaty tylko funkcjonować jak do tej pory ja ćwiczyłem już wczesniej ale to nie było regularne a i w okularach nie chodziłem przez co może męczył się wzrok mimo tego że ćwiczyłem codziennie teraz cwicze 2 razy dziennie i chodze w okularach które niebawem zamienie na soczewki, ale wierze że te ćwiczenia coś pomogą a nawet wyleczą bo to nie jest duża wada ale dziękuje za wsparcie i motywacje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarkin
Widzę że wszyscy mamy podobne problemy. Fajnie by było zebrać wspólne doświadczenia i w końcu do czegoś dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
nom masz racje:) ale właśnie taki wątek jak tu może w tym pomoc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Largo1990
Odkąd tylko mam wadę wzroku a mam ją od wielu lat próbowałem najróżniejszych ćwiczeń m.in. te które już wcześniej ktoś wspominał od Arura Smutko, ale zawsze się kończyło na tym że męczyłem tylko oczy i skutek był odwrotny do zamierzonego. Wczoraj coś mnie tchnęło żeby mimo wszystko jeszcze raz spróbować. Widziałem nawet trochę lepiej, co czasami się zdarzało. Nasunęły mi się pewne wnioski i wcieliłem moje spostrzeżenia w życie. Skutek był porażający i jeśli tylko uda mi się osiągnąć trwałe znaczące efekty na pewno wam napisze w czym tkwi przyczyna bezowocnego ćwiczenia. Odpowiedz wydaje się prosta. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
a możesz dać namiar na te ćwiczenia czy to ćwiczenia podobne do tych?? http://www.joga-joga.pl/index.php?art=1&dzial=566&dzial2=347 a co zauważyłeś po tych ćwiczeniach?? i jak długo ćwiczysz?? ja ćwicze tak na poważnie dopiero od środy tamtej 2 razy dziennie cwiczeniami z tego linka napewno co moge powiedziec oczy sa bardziej wypoczete^^ a dużą wade masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paputko
nie ma co szukac na polskich stronach. Jedna jako tako dobrze opisuje metode batesa. Reszta to syf ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostrzenica dzięki soku z marchwi musiała zmienić okulary bo się wada zmniejszyła i nie wyraźnie widziała musiała iść do okulisty i nowe kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompanero
Ja już nawet na zagranicznych stronach szukałem i tłumaczyłem fragmenty książki Batesa i innych ale wszędzie te same ćwiczenia, a to oznacza, że chyba nie w ćwiczeniach leży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
merkaba- a przez jaki okres piła ten sok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nosze plusy
czy te cwiczenia cos mi pomoga? wszyscy tu maja minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
ja narazie sobie nie umiem odpowiedziec czy pomogą bo ćwicze dopiero 1,5 tygodnia regularnie ale mam minusy nie duże wiec może juz na Sylwestra nie będzie trzeba się wspomagać okularami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
dzięki;) a ty chodzisz w okularach na codzienn?? czy zakładasz tylko do patrzenia z z daleka?? i nie powiedziałes co dokładnie u siebie zauważyłeś po ćwiczeniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ja nie chodze w okularach od czasu do czasu to robią sobie ćwiczenia na oczy i mudry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
i jak widać już jakies efekty?? no ja też ćwicze wzrok zobaczymy jak to będzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka13
Witam :) Czytając posty, mam zamiar zacząć ćwiczyć :) Mam wadę -0,75 D i -1 D, ale pewnie jest już więcej bo w tych okularach nie za dobrze widzę :/ Czy jest możliwość przy mojej wadzie całkowitego wyleczenia wzroku ćwiczeniami? :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini17
patrząc na te dwie strony czyli z jednej strony okulistów którzy łatwo i spokojnie przepisują okulary które jak wiemy nie leczą wzroku tylko je korygują a metody naturalne które leczą wzrok jednak nie spotkałem sie z nikim kto sobie wyleczył wzrok pewnie dlatego ze nikomu sie nie chciało 1-2 lata dzien w dzien tego ćwiczyć no procz pana Mioduchowskiego który miał wade -3,5 D jak pisze iwyleczył j po 2 latach summienych treningów jak widac na zdjęciach nie ma już okularów no ale to jednak specjalista jogi a czy samemu można tymi ćwiczeniami wyleczyc wzrok to juz samemu trzeba sproboac ja probuje od niedawna mam wade idnetyczna jak ty -1 i - 0,75 ale nie chodze w okularach cały czas a ty?? cwicze ta metoda rano po toalecie jednak nie wiem jak reaguja oczy na to ze z wada jaka mam nie chodze w okularach czy mogą pomoc te cwiczenia jesli nie wspomagam ich i mało co daje im odpoczac w okularach ale trzeba wierzyć napewno pomorze ja w to wierze bo inaczej bym nie stosował, trzeba być cierpliwym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka13
Ja też nie chodzę w okularach cały czas. Zakładam je tylko do tablicy w szkole. Od dzisiaj zaczęłam ćwiczyć. Zauważyłam, że po tym ćwiczeniu ze skrzyżowanymi rękami oczy są wypoczęte. Mam nadzieję, że wzrok mi się poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×