Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość problem z tarczyca

ciaza z nadczynnoscia?

Polecane posty

Gość problem z tarczyca

mam niedoczynnosc tarczycy. Niestety zly dobor lekow wpedzil mnie w nadczynnosc. czy jest mozliwosc, ze zaszlam w ciaze mimo nadczynnosci? jesli tak, czy utrzymam Dzidzie? Mam objawy wczesnej ciazy, tak chcialabym, zeby to bylo to, ale jesli mam nadczynnosc, to czy jest to mozliwe?? pozdrawiam ps. ... dodam, ze przy niedo juz mialam samoistne poronienie ;( niestety wizyty u endo mam raz na 6 miesiecy. Jak pytam pania dr o ciaze, mowi, ze "mam jeszcze czas" (a ja mam 23 lata i wcale nie uwazam, ze jest za wczesnie...) I nie dostaje zadnej konkretnej odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy nadczynności nie ma problemów z zajściem w ciążę. Od roku mam nadczynność, zanim zdecydowałam się na ciążę pytałam swojego endo i gina. Oboje nie widzieli przeciwskazań. Dzidziuś rozwijał się prawidłowo i był zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama miałą lekką nadczyność, gdy była ze mną w ciaży... przez co ja urodziłam się z zapaleniem tarczycy x| Swoją drogą, jak podopytuje moją endokrynolog o moją ewentualną ciążę, to ona puszcza mi kazanie \"Przecież najpierw studia, praca, mieszkanie... Na dziecko ma pani jeszce czas\" KURDE! CO JEJ SIE WYDAJE? ŻĘ MOŻE DECYDOWAĆ O MOJEJ CIĄŻY! grrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem z tarczyca
dziekuje za odpowiedz i troszke odetchnelam z ulga :) za kilka dni robie test i sprawdzam... PS... moja endo wlasnie zachowuje sie jakby byla moja matka. Ma corke w moim wieku, wiec mi takze czyni kazania, ze jeszcze mam czas itp. A ja mam inne plany, czego ona nie potrafi zrozumiec. Przez takich lekarzy trzeba samemu na wlasna reke szukac informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi nadczynnośc ukazała sie podczas ciąży,leczę się u profesora w Poznaniu,biorę lek,bez którego jak on to mi powiedział było by gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczne od tego ze nie bardzo wiem o co chodzi z tymi lekami jak mogly byc zle leki dobrane przy niedoczynnosci? poprostu wzielas za duza dawke leku i dlatego wpadlas w nadczynnosc. nalezy zmniejszyc dawke natomiast co do ciazy wiem tyle ze ciezko z niedoczynnoscia jest zajsc w ciaze bo sama ja mam i staralam sie o dziecko ponad rok natomiast sama nadczynnosc moze tak nie agraza jak stres ktory jej towarzyszy ... proponuje wizyte u endykrynologa i powodzenia z ciaza.... marta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą nadczynnością to bym się nie zgodziła,z tego względu że nieleczona nadczynność prowadzi do poronienia lub do dużych wad u płodu.Początek ciąży w tej chorobie nie jest jeszcze taki straszny największy problem, jest wówczas gdy płód sam zaczyna wytwarzać hormony(nie wiem w którym jest to miesiącu)wtedy konieczne jest leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koobi
agunia--jestem w 16 tyg. i wykryto u mnie nadczynnosc--dopiero teraz zaczynam leczenie--czy to nie za późno? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×