Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Witaj Olka60!!! Milo,ze jestes ze mna,,,,,Napisalas sama prawde. Piszac o Grossie mialam nie tylko uczucie zlosci,,,,,jak mozna nas tak obrazac,szkalowac.,,,,W imie czego ??? Nigdy,przenigdy nie zywilam negatywnych uczuc do Zydow,,,,wrecz przeciwnie___ogladajac filmy o Zydach,plakalach nad ich pojedynczymi losami,,,,bylo mi przerazliwie ich zal.,,,, Tymczasem teraz,,,,kiedy czytam tego strasznego Grossa i jego straszne wywody o Polakach,,,,,,cos we mnie peklo!!!! Czy wiem,co? Musialam to napisac,,,,musialam______z roznych wzgledow!!! Przede wszystkim jestem Polka !!!!!!!!!!!!! Ja rowniez nic zlego nie zrobilam ,,,,,,,ale zabolalo i to strasznie !!!!!!! Chcialam,zebyscie poznali te publikacje,,,,,,historie Grossa____nie umialam sobie z ta wiedza poradzic.Musialam,,,,, Pozdrawiam Ciebie serdecznie!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciebie mi brak
Powiek zasypane od marzen przymykam,cudowne tchnienie, nieopisanych dotykam wrazen, DUSZA muskujac sumienie. Na rysach twarzy sie maluje, na wszystko gotowy usmiech, co z plynaca lza wojuje, krzyzujac sie,zapiera dech. Wolnscia pokuso mi badz zakatki dotykaj sekretow, po rozpalonym ciele badz, otulaj spiewem sonetow. I chociaz oczy otwieram, melodia bez konca plynie, wspomnieniem calosc ubieram, tylko CIEBIE MI BRAK,,,PRZY MNIE. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,autor nieznany,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FESTIWAL FILMU POLSKIEGO
W CHICAGO,,,,,,,,,,,, "JASMINUM"---akcja filmu rozgrywa sie wspolczesnie w klasztorze. Trzech mieszkajacych tam zakonnikow posiada niezwykla ceche:kazdy z nich pachnie innym,owocowym zapachem. jeden pachnie czeresnia,drugi czeremcha,a trzeci sliwa,a zapachy te maja szczegolne wlasciwosci,,,,Pewnego dnia do klasztoru przyjezdza mloda konserwatorka malarstwa,ktorej zlecono odnowienie tamtejszych obrazow. Natasza pojawia sie w Jasminowie ze swoja 5-letnia coreczka Gienia.Urok i dociekliwosc dziewczynki wprowadzaja wiele zametu w spokojne i jednostajne dotad zycie mnichow. Toczy sie historia tajemnicza i magiczna,pelna zmyslowych zapachow i szczegolnego swiatla,jakie roztacza wokol siebie milosc,,,,,,,, Rezyserem "Jasminum" jest Jan Jakub Kolski. Jest on scenarzysta,operatorem,pisarzem.Ukonczyl Szkole Filmowa w Lodzi/Wydzial Operatorski/.Tworca nagradzanych filmow dok.m.in "Najpiekniejsza jaskinia Swiata","Ladny dzien"," Jest autorem powiesci___"Kulka chleba" i opowiadan "Jancio Wodnik" i inne,,Od 2000r jest czlonkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Zapraszam na FESTIWAL FILMU POLSKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie tancz za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie jest zbyt krotkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muzyka nie trwa wiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,ZYCIE to nie wyscig,,,,,,,,,,,,powinnas zwolnic tempo,,,,,,, znajdz chwilke na wysluchanie \"muzyki,,\",,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,zanim sie skonczy piosenka. ZWOLNIJ SWOJE TEMPO !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. 22:18 zawiść polaków jest wielka jak ich serca i gościnność !!! Nie podpisuję się pod tym choćby dlatego, że polacy są gościnni. To jadowite stwierdzenie ziejące wściekłością. Ciekawam czy smoczyca ma serce ? czy mięsień sercowy. Zawiść wytacza działo. Strzelasz....lecz... Pan Bóg kule nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO !!!!!!!!!!!!!!!! POLSKI CMENTARZ w Zytomierzu jest druga Nekropolia po Cmentarzu Lyczakowskim we Lwowie. Cmentarz liczy juz ponad dwa wieki.Zniszczenie jest ogromne,mimo,ze jest to swiadectwo historii,kultury polskiej Zytomierza.Obecnie jest w trakcie zalatwiania ,by unac go za zabytek,co uchroni go przed dalsza dewastacja. Cmentarz zostal zalozony w 1800 roku.Nazwiska na sakofagach i pomnikach tylko polskie.Na tym cmentarzu lezy matka Kraszewskiego,dalsza rodzina Moniuszki,dziadkowie i rodzice Paderewskiego. Dalej pierwszy slawny lotnik polski Maciejewicz,ktory sluzyl w armii carskiej.Usilowal pokonac przestrzen miedzy Paryzem i Odessa. Zginal w 1910r pod Sewastopolem. Grob slawnego pianisty Juliusza Zarebskiego. Byc pochowanym na tym cmentarzu___Polacy uwazali za zaszczyt. Hrabia Jerzy Olizar,jak glosi napis na nagrobku___wnuk Senatora, Kasztelana Krolestwa Polskiego__Narcyza hr.Olizara___zmarl w San Remo___23 kwietnia 1913 r. Jego zwloki sprowadzono z Wloch na ten polski cmentarz. Cmentarz jest podzielony nie na kwatery,a dzielnice. W dzielnicy sw.Zofii spoczywaja wylacznie ksieza. Cmentarz jest bogatym swiadkiem polskiej obecnosci,ktory jest swiadectwem wielkiej ilosci Polakow w tym miescie. Z wysokiego wzgorza mozna podziwiac piekno tego miasta,lasy,jary,ktorymi plyna rzeki___nad ktorymi usadowily sie skaly.Jedna nazywa sie Glowa Czackiego,zalozyciela Liceum Krzemienieckiego,druga Fotel Kraszewskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jaka jest moja droga do Polski ?\"---napisal Walery Grabowski, poeta urodzony w Zytomierzu ,,,, Juz nie wiem,jaka droga bosymi stopami Przyszedlem do Ciebie swieta Madonno z Ostrej Bramy Spieszylem zbawic dusze nie zalowalem trudu I w moim sercu,jak zorza wieczorna, Zabrzmiala polska piesn, ojczysta sliczna mowa. I dziwny glos przemowil: \"Do Polski____jedna droga Wiedzie z ubogiej chaty do samego Boga\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,KRESOWA LEGENDA,,,,, Mowi o wspanialych Polakach na dalekich Kresach,z ktorych wielu rozslawialo imie Polski. Lektura Sienkiewicza umacnia ciekawosc ujrzenia tych bezskresow stepowych,z ktorymi zwiazani byli bohaterowie jego powiesci. O popularnosci ich swiadczyly imiona bohaterow przyjmowane jako pseudonimy w pracy konspiracyjnej w czasie okupacji. Jak niezwykla musiala byc ta kresowa kraina,ktora dala nam tylu wspanialych Polakow____ktorzy rozslawili imie Polski na caly swiat. To ONI utrwalali polskosc budujac wspaniale koscioly,klasztory,palace,fortece .To one bronily Europe przed najazdem muzulmanskim. Jak dumne sa slowa Piesni Konfederatow Barskich,w ktorej to Konfederacji uczestniczyl mlody bohater___Kazimierz Pulaski,pozniejszy bohater Ameryki nazywany bohaterem Dwoch Swiatow,obronca Berdyczowa,Okopow Sw.Trojcy,Czestochowy. Tak brzmia slowa tej piesni: Nigdy z krolami nie bedziemy w aliansach, Nigdy przed moca nie ugniemy szyi, Bo u Chrystusa my na ordynansach Sludzy Maryi. Nie zlamie nas glod,ni zaden frasunek Ani zholduja zadne swiata holdy, Bo na Chrystusa my poszli werbunek, Jak Jego zoldy. Konfederacja Barska zakonczyla sie kleska militarna,ale bylo to doniosle wydarzenie historyczne,godne nasladowania przez Henryka Dabrowskiego,tworce Legionow Polskich we Wloszech. Adam Mickiewicz stworzyl Legiony Polskie w Turcji,a Pulaski udal sie do Stanow Zjednoczonych i tam walkach o wolnosc Ameryki poswiecil swoje mlode zycie. Jego pamiec jest czczona do dnia dzisiejszego. Atmosfera patriotyzmu pomagala przetrwac te dramatyczne czasy przesladowan,glodu,wywozek na nieludzka ziemie. Mimo tylu tragicznych wydarzen,oderwania od Polski,przynaleznosc do naszego Narodu jest tak silna,ze prawie po dwoch wiekach z rowna sila odezwala sie w mlodym pokoleniu,ktore Polski nie znalo. Kiedy uslyszeli historyczne imie Kosciuszki ochotniczo zglosili sie do Armii Tadeusza Kosciuszki,pod polskie sztandary. Poniesli ogromne ofiary,wysylano ich na najtrudniejsze odcinki walki,a kiedy wrocili,nie otrzymali zadnej rekompesaty. Wladze polskie uwazaly,ze jesli wrocili na Ukraine,to od Polski nic im sie nie nalezy.Wladze ukrainskie bronily sie tym,ze oni nie walczyli pod ich dowodztwem. Dopiero od 2000r otrzymuja 60$ na kwartal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ZYTOMIERZ,,,,, Zytomierz to miasto chleba i pokoju.\"Dusza miasta___to jego sady i ciche okolice,ciche parki ,ciche rzeki,ktore spiesza do Teterwy miedzy pagorkami.Dusza miasta___to informacja o przeszlosci zapisana w nazwach ulic i przekazach\". Nic wiec dziwnego,ze miasto wydalo tylu swiatowej slawy artystow,ludzi nauki i sztuki.Widocznie atmosfera miasta miala ogromny wplyw na uksztaltowanie sie talentow jego mieszkancow. Historia tego miasta nie moze nam byc obojetna,bo wiele pamiatek z dawnych lat swiadczy o tym,ze wklad Polakow w rozwoj Zytomierza byl znaczacy.Wiele z tych dziejow zostalo celowo zatartych,zniszczonych,ale mieszkajacy tam Polacy staraja sie odzyskac i utrwalic to,co pozostalo. Mieszkancy Polacy to przewaznie potomkowie wyslancow do Kazachstanu,ktorzy wrocili do niczego.Po powrocie zostali wszystko zniszczone i celowo zdewastowane. W okresie miedzywojennym nie bylo dostepu do tamtych terenow.Dochodzily tylko skape wiadomosci o wysylkach w glab Rosji,o niszczeniu narzedzi pracy,aby ludzie gineli z glodu. W pierwszej kolejnosci wysylano Polakow za ich polskosc i katolicyzm. Zyje tam ok.60.000 Polakow,ktorzy coraz smielej przyznaja sie do swojej polskosci. W Zytomierzu_____Teatr__jest jednym z najdawniejszych na Ukrainie.Zbudowano go z inicjatywy pisarza J.Kraszewskiego w 1858r,Katedra sw.Zofii__zabytek architektury XVIIIw, koscioly ___ostoja polskosci,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAWIŚĆ jest to uczucie: silna niechęć, nienawiść do kogoś, wynikająca z zazdrości o sukcesy, dokonania itp. tejże osoby, często połączona z pragnieniem, by tę osobę spotkało coś złego’ Wrogie nastawienie wyklucza porozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka60
Muszę przyznac,że mnie też poruszył ten wpis o zawiści.Tak jak wczorajszy "Pianista",oglądany po raz n-ty.Szpilman miał ciężkie przezycia.Tylko czemu nie wspomina się w tym filmie,kto mu pomagał przeżyć te miesiące w ruinach ? A pomagali.Poza tym,jego wybawca potrzebował pomocy,gdy siedział w komnistycznym obozie.Do Szpilmana zwróciła się o pomoc jego żona.Obiecał,owszem,ale nie kiwnął palcem w bucie- a był już personą w komunistycznej Polsce. Pozwolił,by jego wybawca sczezł sobie spokojnie. Ten fakt przydałby sie panu Grossowi do dzieła o stosunkach polsko-żydowskich.O tym się nie mówi.Cóz tam jakiś Niemiec.Zrobił swoje,okazał się człowiekiem.A o tym,że uratowany był zwyczajnie tchórzem,nikt nie mówi.To się nie nadaje do filmu.A taką ładną muzykę stworzył,to mógł byc gnojkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,Witajcie dziewczyny!!! KINGALO,piekny wiersz,,,,,spogladam w okno,,,,,a tam juz zaawansowana JESIEN,,,,,a moze znikajaca niebawem...??? OLKA 60 ! Ochlonelam po Grossie,,,,,i tak sobie mysle,ze ...jedna jaskolka wiosny nie czyni..Byc moze ...? Nigdy ,ale to nigdy nie mialam negatywnych uczuc do Zydow..... uwielbiam ich muzyke___czasami smutna,ale uczuciowa....namietnie jej sluchalam i zastanawialam sie,czy nie mam cos wspolnego ,,,? Wczoraj napisalam o KRESACH. To tez nie sa moje strony,,,,ale stamtad wywodza sie slawni Polacy,,,,tam sa Polacy !!! Z dziecinstwa pamietam rozmowy w moim rodzinnym domu o tamtych czasach...Gdyby nie przyjaciele rodzicow,,,,pewnie tez nie wiedzialabym wiele,,, Jestem pozbawiona uprzedzen...Niewazne ,skad ktos wywodzi sie,wazny dla mnie jest CZLOWIEK . !!!!! /przez duze C/ A do ooooooo mam jeszcze jedna wiadomosc________-mam jeszcze jeden nik,bo pisze na innym topiku.,,,jakie to ma znaczenie? Dla mnie zadne!!!!!!!!!!!!!! Dla Ciebie tym bardziej,prawda? ROANNO! Moze cos ciekawszego? Zostaw te animozje,,,,, Pozdrawiam Was serdecznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W USA obchodzony jest MEMORIAL DAY /30.05/ Dzien Pamieci ___bardzo uroczyste ceremonie . Np. W Chicago w Bazylice sw.Jacka odprawiona zostala Msza sw. w intencji Polakow pomordowanych przez Sowietow w Katyniu.Miednoje,Ostaszkowie,Starobielsku,Charkowie i innych miejscach kazni. Specjalnie na te uroczystosc przygotowana zostala okolicznosciowa scenografia w postaci oltarza polowego.W jego centralnym punkcie stal krzyz,pod ktorym ustawiono rzezbe przedstawiajaca Madonne trzymajaca na rekach konajacego rzolnierza. A jakie kazanie bylo piekne! Mowil o gehennie narodu polskiego na Wschodzie.Do dnia dzisiejszego pamietam apel ,,,o przekazywanie prawdy o tamtej tragedii przyszlym pokoleniom,aby nie doszlo do falszowania historii,z czym mamy do czynienia,,,, Byl tez apel jenca z Kozielska,cudem ocalalego z zaglady. A jakie wiersze? Np.\"Zolnierz krolowej\",,,\"Cmentarz katynski\" Podobne uroczystosci odbywaja sie w roznych miasteczkach na przedmiesciu Chicago.Piekna oprawa,przepiekna___flagi bialo-czerwone,chor,piekne slowa,,,,i skladanie kwiatow. Nie jedna lza poleci,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu,,,,,,,,,,a mialam sie jeszcze za niezbyt stara....!!!!! O rany,,,,,!!!!! Wyskakuje z laweczki natychmiast,,,, Do zobaczenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka60
:D:D:D:D:D:D:D:D:D Venesso,nie skacz tak gwałtownie.Uważaj,w naszym wieku to nie przystoi.Możemy sobie uszkodzić kości,stare zresztą.Ale nie przejmuj się! Najwazniejsze są szare komórki.W każdym wieku! We wpisie,który tak Cię przeraził,ja nie widzę nawet śladu po nich.Natomiast gołym okiem można zobaczyć brak kindersztuby. A tego już się nie odrobi.Za późno,bo kinderkiem już się być przestało,nieprawdaż ? Żegnam,dla odmiany GORĄCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka60
żeby zainteresować kogoś swoimi postami,trzeba umieć pisać.Z postu starszej pani ( tak,tak ) "do Roanny",wynika,że chociaż nie opuszczała granic Polski,to pisać w ojczystym języku nie umie.Koniec.Są tacy.Zamiast dyskusji-bluzganie.To taka choroba.Nazywa się KOŁTUN POLSKI.Venesso,z tym się trzeba liczyć,zanim osobniki dotknięte tą chorobą nie znikną w wyniku selekcji naturalnej.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLKA 60!!!! Masz racje !!! Nic dodac,,,,nic ujac !!! Dziekuje !!!!!!!!!!!!! Z serdecznym pozdrowieniem!!!! do pani pomaranczowej: Zycze wspanialej kondycji i wielu zainteresowan.!!!!!!!!!!!!!! Przepraszam,ze pisalam o jakis \"bzdetach\".Boleje,ze nie zainteresowalam Cie......Szkoda....a wlozylam tyle serca!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i popatrzcie....dopadła kobitę Frustracja albo menopauza przyczyniła się do jej stanu. Radzi sobie jak może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×