Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Gość czytelniczka51
moja kochana poezjo i piosenki w sercu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie nie bylo!Witam! Mam powazne problemy z netem i nie moge byc z wami.Przeczytalam wszystko.Nie potrafie tak pisac. Mam nadzieje,ze juz bede mogla byc z wami czesciej. Wzruszylam sie tekstem piosenki.Dziekuje.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za slowa wzruszajace! Czy ja juz nigdy nie wylecze sie z tesknoty za krajem? Ktoz to moze wiedziec? Czy wy tez tak przezywacie? Przeczytalam kilka razy i za kazdym razem lzy. Kingalo bardzo dziekuje.Jestes na pewno wrazliwa osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może, gdzie indziej są ziemie piękniejsze i noce gwiaździste, i ranki jaśniejsze, być może, bujniejsza, zieleńsza jest zieleń i ptaki w gałęziach śpiewają weselej – Być może, gdzie indziej... lecz sercu jest droższa piosenka nad Wisłą i piasek Mazowsza. Są zmierzchy na fiordach i cienie piramid, i zorze polarne, i sen pod palmami, stubarwne motyle, baśniowe ogrody i miasta w ogrodach cudownej urody – Być może, gdzie indziej... lecz sercu jest droższa piosenka nad Wisłą i piasek Mazowsza. Być może, być może, że wszystko gdzieś lepsze – i ptaki, i gwiazdy, i śpiew, i powietrze, że były gdzieś nawet szczęśliwsze narody i drzewa wdzięczniejsze od wierzby u wody – Być może, gdzie indziej... lecz sercu jest droższa piosenka nas Wisłą i piasek Mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ja tez sie juz przygotowuje. Dzisiaj powyciagalam wszystkie obrusy i zastawe zeby troche sie pobawic w nakrywanie do Wigilii. Bede musiala rozstawic olbrzymi stol a nie mam do niego odpowiednio olbrzymiego obrusu. Wymyslilam wiec ze zrobie cos w rodzaju spodnicy naokolo stolu a na wierzch poloze sliczny chaftowany bialy obrus. He he he tylko jeszcze musze uszyc ta spodnice. Jestem w pracy wiec musze spadac. Pa na razie zajze pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Wczoraj zachlysnelam sie pieknymi slowami.Wzruszylam sie niemilosiernie.Za chwile byl usmiech i znow placz.Dzisiaj jestem jakby oczyszczona.Dziekuje wam z calego serca.Wrocily moje wspomnienia do najpiekniejszych moich lat,do mojego dziecinstwa i mlodosci.Wszystko bylo proste.Przed swietami kazdy z nas wpada w zadume,przemieszcza sie do swoich,do opuszczonego kraju. Te swieta bedziemy miec radosne,bo przyjezdzaja moi rodzice.Nie moge sie ich doczekac.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO!!!!!!!!! Kogo tu widza moje \"piekne oczy\" ??? Sa dziewczyny !!!!!!!!!! Kochane,biegne do Was i sciskam mocno,mocno tak!!!!!!!!!!!! Dalilo,ja tez juz to przerobilam.Myslalam,ze tlen mi psikusow nie bedzie robic__________nic bardziej mylnego! Babciuelektryczna,,,,,,rzeczywiscie wieje od Ciebie optymizmem!! Udzielil mi sie ,,,,,,a jakze!!!!!!!!!!!! Stokrotne dzieki! Kingalo,tak to bywa w tych naszych sercach,,,,,,,,raz radosnie,,,,a raz smetnie.Teraz chyba mniej mam takich rozterek!!!!!!!!!!!!!! Nie lubie Swiat Bozego Narodzenia w USA.Nic na to nie poradze! Najbardziej wzruszajace dla mnie !!!!,,,,,,,,,,,,,Wraca do mnie nastroj i atmosfera z tamtych lat,,,, Tutaj tego nie ma i nie bedzie,,,,,,,no.moze w polskich domach,,,. A mimo to w sercu zadra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,W BLASKU SWIEC,,,,, Swiece,,,,,,,,,,,swiece,,,,,,,,,,,,,,swiece!!!!!!!!!!!!!! Nieocenione sa w tworzeniu nastroju ciepla i ptzytulnosci. W blasku swiec kolacja we dwoje staje sie bardziej romantyczna, ,,,,,,,,,,,,a przyjecie w wiekszym gronie ____uroczystsze!!!! Dlaczego o tym pisze?? Juz mysle o swietach!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Swiece pomagaja tez w tworzeniu odswietnej atmosfery w mieszkaniu. Warto miec w domu zapas swiec,a juz na pewno nie powinno zabraknac w czasie SWIAT BOZEGO NARODZENIA ! Kompozycje ze swiecami,ustawione na meblach,podkreslaja wyjatkowy klimat swiatecznych dni. W malych pomieszczeniach moga nawet zastapic choinke. Za podstawki moga sluzyc tace,patery,miseczki lub jablka i wydrazone pomarancze!!!!! Swiece i swieczniki przeznaczone do oswietlania wnetrza nalezy dobierac do wystroju mieszkania,a stolowe__do zastawy,obrusa i innych dekoracji stolu. Powinny z nimi harmonizowac ksztaltem i kolorem!!!!!!!!!!!!!! Moim skromnym zdaniem,stol najladniej wyglada,gdy dominuja na nim dwa kolory,natomiast swiece ustawione na meblach moga miec rozne barwy,ale wtedy lepiej,by swieczniki byly z jednego materialu, np.mosiadzu lub drewna. Mozliwosc swiatecznego przystrojenia mieszkania i stolu jest tyle,ile podopwie nam wyobraznia.Mamy bogata wyobraznie,prawda? Pozdrowienia w blasku swiec!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozliwosci swiatecznego przystrojenia mieszkania i stolu jest tyle ,ile podpowie nam wyobraznia------przepraszam za literowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane laweczkowiczki :-) Wysylam wam moja ukochana kolende : -------------------------------------------------------------------------------- Oj, maluśki, maluśki 1. Oj, maluski, maluski, maluski, jako rękawicka Alboli tyz jakoby, jakoby kawałecek smycka. 2. Cy nie lepiej by tobie, by Tobie siedzieć było w niebie Wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. 3. Tam wciornaska wygoda, wygoda, a tu bieda wsędzie, Ta Ci teraz dokuca, dokuca, ta i potem będzie. 4. Tam Ty miałeś pościółkę, pościółkę i mietkie piernatki, Tu na to Twej nie stanie, nie stanie ubozuchnej Matki. 5. Tam kukiołki jadałeś, jadałeś z carnuską i miodem, Tu się tylko zasilać, zasilać musis samym głodem. 6. Tam pijałeś ceć jakie, ceć jakie słodkie małmazyje, Tu się Twoja gębusia, gębusia łez gorskich napije. 7. Tam Ci zawse słuzyły, słuzyły prześlicne janioły, A tu lezys sam jeden, sam jeden jako palec goły. 8. Hej, co się więc takiego, takiego Tobie, Panie stało, Ześ się na ten kiepski świat, kiepski świat przychodzić zachciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciuelektryczna !!!!!!!!!!!!!! Oj,przyblizasz nam swieta,i dobrze,bo ani sie obejrzymy,a juz bedziemy spiewac i sluchac koled. Tuz po Thanksgiving,rozpoczyna sie w calych Stanach Zjednoczonych tzw.\"Sezon swiateczny\". Rozpoczyna go slynny Black Friday,czyli \"czarny piatek\"____jednodniowy raj dla kupujacych,kiedy to mozna zaopatrzyc sie w wartosciowe prezenty pod choinke i nie tylko,,,,,, czesto doslownie za bezcen. Oczywiscie nie wszyscy moga.Jedynie ci,ktorzy potrafia wstac o 3:00 AM,czy najpozniej 4:00 AM i odstac swoje,czesto na mrozie/?/, gdyz wieksze sklepy otwarte sa w ten dzien zwykle od 5:00AM lub 6:00AM__rano--a tych naprawde wartosciowych rzeczy jest zwykle ograniczona ilosc,zas chetnych na nie wielu,,,,,,,,, Tuz po Thanksgiving rozpoczna sie tez wszelkiego rodzaju imprezy zwiazane z dopiero co rozpoczetym sezonem. Miasteczko Schiller Park/przedmiescie Chicago/,organizuje np.juz od kilku lat \"Jingle Bell Express\",pociag,ktory z najblizszej stacji Metro wiezie dzieci i rodzicow wprost do swiatecznie udekorowanej Union Station w Chicago. Stad juz dzieciaki bierze w opieke \"Santa\" i jego malzonka. Sa bajeczki,swiateczne piosenki,czerwononosy Rudolf,balwanek,zdjecia i ogolna zabawa. W ubieglym roku \"Jingle Bell Express odjechal juz 27 listopada. 10 grudnia wladze wspomnianego Schiller Park___reprezentowala pani burmistrz zaprosila wszystkie dzieci do miejscowego Community Center,gdzie czekal ich \"Hometown Santa\". Miejscowy \"Santa\" tez oczywiscie pochodzi z bieguna,o czym swiadcza renifery zaprzezone do jego san i nie ma z pewnoscia zbyt wiele wspolnego,poza strojem moze,ze Swietym Mikolajem,ktory mnie odwiedzal w Polsce.,,,,,, No coz,co kraj to obyczaj,jak mowi stare madre przyslowie. Podobnie jak wielu innych emigrantow,przybylam do USA i nie mam zamiaru w zaden sposob zmieniac czy chocby krytykowac panujacych tu zwyczajow,czesto zreszta bardzo sympatycznych. Pewne zdziwienie wywoluja natomiast u mnie zachowania niektorych rodakow,ktorzy wcale nie sa dziecmi i ktorych z pewnoscia odwiedzal tez kiedys Swiety Mikolaj,a nie Santa Claus. No,,,,,,,,chyba,ze do nich przychodzil akurat \"Dziadek Mroz\",czy \"Dieduszka Marozow\",bo taki tez sie wtedy po Polsce krecil,,,,, Pozdrawiam przed sezonem swiatecznym!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla WSZYSTKICH PAN!!!!!!!!!!!! Potoki maja swe loza i maja granice morza dla swojej fali. I chmury co ciagna w niebie maja kres dany dla siebie,nie pojda dalej! Lecz SERCE,,,,SERCE CZLOWIEKA. Wciaz w nieskonczonosc ucieka. Przez lzy,tesknoty,meczarnie. I wierzy,ze w moim lonie, Pieklo i ogien pochlonie i niebo cale ogarnie. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ADAM ASNYK,,,,,,,,,,,,,,,,, Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Znow dotarlam bez przeszkod.Moja radosc nie zna granic,kiedy czytam cudowne wiersze,piosenki,koledy. Nie moge doczekac sie swiat,jak nigdy.Mam cicha nadzieje,ze nic nam planow nie popsuje.Nie zapeszam moich marzen. Porzadkowalam taras i dzisiaj przynioslam kazdej z was doniczke zlocistych chryzantem.Moze przyozdobicie stol do jesiennej kolacji? Pozniej do Was zajrze,a teraz dalej robie porzadki na tarasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytelniczka51
uwielbiam chryzantemy i jestem z wami codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytelniczka51-trafilam w twoje upodobania.U nas mowia, jak chcesz byc szczesliwa,to uprawiaj chryzantemy. Niektore kobiety smaza i marynuja kwiaty chryzantem. Ciete chryzantemy wkladam do butelek i pieknie wygladaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,Witaj laweczko!!!!!!!!!!!!!!! ,,,,,,Witaj Dalilo! Dziekuje za prezent,ktory przyniesie nam szczescie.Czy chryzantemy doczekaja sie Swiat Bozego Narodzenia? Cos Wam powiem,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Niedawno jeden z chicagowskich beznesmenow,ktory na Polonii dorobil sie juz trzech sklepow i na roznych falach radiowych wystepuje,zastanawial sie na antenie radiowej,dlaczego ludzie nie sluchaja w \"sezonie swiatecznym\" koled,ktorych on slucha,bedzie sluchal i bedzie sluchaczom puszczal,bo ,,,,,,,to przeciez takie piekne......!!!!!!!!!!!!!!!!! Na niesmiale przebakiwanie wlascicielki programu,u ktorej byl gosciem,ze to przeciez nie czas,ze pastoralki to owszem,,,,,,,,ale koledy,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,krzyczal tylko \"ale dlaczego,dlaczego\"? Nie wiem,czy czlowiek ten jest katolikiem,choc z jego wypowiedzi wynika,ze chyba jest,ale na religie to chyba nie chodzil,,,,,,,,,,,,,lub z pamiecia jego jest dosc kiepsko,bo z pewnoscia wiedzialby,,,,,co to jest ADWENT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PS.Wroce jeszcze do mojego \"tematu\". Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na laweczke.!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katecheta
adwent adwentem ale czy to grzech byc szczesliwym i sluchac koled ? Nie zagrzejbujmy sie do ziemi za zycia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolend
czytaj kolend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do katechety Powtorze to,co wczesniej napisalam,,,,,,,,,,ze nie mam zamiaru w zaden sposob zmieniac czy chocby krytykowac panujacych tu zwyczajow,ktore sa calkiem sympatyczne! Jesli ktos slucha koled,bo lubi,,,,,,,,bo ma taka potrzeba serca,,,,, dlaczego ma je sobie odmawiac w czasie adwentu.? W koncu nie wyrzekamy sie swojej religii,swoich tradycji i swoich zwyczajow,,,,,,,a wrecz przeciwnie,kultywujemy je z wielka pieczolowistoscia,bo to one wzbogacaja nas,,,,,,i ubarwiaja nasze zycie na ziemi amerykanskiej. Pozdrawiam serdecznie! PS.To byly takie sobie chwilowe odczucia.Nie kazdy musi sie z tym zgadzac,,,,Jestem przekonana,ze i mnie udzieli sie ten radosny nastroj zblizajacych sie Swiat Bozego Narodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,istota Swiat Bozego Narodzenia,,, Prawda jest,ze \'sezon swiateczny\" ,kiedy wszystko ,lacznie ze swiatecznymi dekoracjami,nastawione jest na handel,,,,,ze koledy,ktore spiewa sie lub slucha kiedy komu sie podoba,,,,konczy sie tu juz po 25 grudnia.Po tym dniu zdejmuje sie zwykle swiateczne dekoracje,sklepy wysprzedaja choinki,ozdoby choinkowe po duzych obnizkach,,,,, Natomiast moje tradycje wygladaly nieco inaczej,niz tradycje duzej czesci Amerykanow,ktorzy z roznych przeciez krajow i z roznych srodowisk sie wywodza. U mnie,w moich rodzinnych stronach w czasie adwentu,czyli w czasie oczekiwania,spiewalo sie jedynie piesni adwentowe,choinke ubieralo sie dopiero w Wigilie Bozego Narodzenia,koledy spiewalo sie dopiero po wieczerzy,ale za to az do Trzech Kroli,,,,, Naprawde nie mam nic przeciwko temu,aby dzieci mojej rodziny w USA sluchaly bajeczek o Rudolfie z czerwonym nosem,czy jezdzily Jingle Bell Expressem. Tu,,,,,w USA,,,na pewno bede przezywac na swoj sposob Swieta Bozego Narodzenia,czy jak kto woli Christmas. Sa to dla mnie wyjatkowe swieta i koledy slucham w wielkim skupieniu i ze wzruszeniem,,,,,,,,,,, Mam tez zamiar dzielic sie wszystkim,co dotyczy tych pieknych SWIAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam przedswiatecznie!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak moja mama umierala tuz przed swietami w tamtym roku to ja jej spiewalam wszystkie mozliwe kolendy jakie pamietalam. I dobrze bo sie Bozego nNarodzenia nie doczekala. I dobrze bo bardzo cierpiala a my z nia. Oj jak to boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babciuelektryczna,bardzo wspolczuje! Boli,bardzo boli,,,,i kolejne swieta bez mamy,,,Tylko Ci,ktorzy stracili rodzica-rodzicow,wiedza,jak ciezko pogodzic sie z mysla,ze juz nigdy nie uslyszy sie kochanych ,serdecznych slow,,,,ze juz nigdy nie podziele sie z mama czy ojcem swoja radoscia,,, Mnie tez brakuje ojcowskiego,przyjacielskiego spojrzenia,,,,,,,,,, usmiechu i cieplego slowa,,,,Chcialam jeszcze o tylu rzeczach powiedziec,,,,,lecz nie zdazylam. ,,,, Przytulam Cie i szepcze Ci do ucha,ze twoja Mama jest zawsze z Toba.Pamietaj o tym ! Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,Czy wiecie,ze w Austrii przygotowania do swiat zaczynaja sie cztery tygodnie wczesniej,w pierwsza niedziele adwentu. W wiekszosci katolickich domach wiesza sie tzw.adwentowe wianki z jodly lub swierku,przystrojone fioletowymi wstazkami i czterema swieczkami. Zielen jodly symbolizuje nadzieje,fiolet wstazek___refleksje nad przeszloscia,a swieczki___swiatlo. W kazda kolejna niedziele wypala sie jedna ze swiec. Na swieta wszyscy czekaja z wypiekami na twarzy i z,,,,wypiekami. Przygotowywanie drobnych ciasteczek i pierniczkow,podobnie jak szopek i choinkowych ozdob_______to swietne zajecie na dlugie zimowe wieczory przed swietami. Niecodzienna szanse poznania przyszlosci maja w tym czasie samotni mezczyzni,,,,,,, Jezeli 4 grudnia ulamia galazke wisni,wstawia do wody,a w Wigilie galazka zakwitnie,to pewny znak,ze juz niebawem znajda milosc swego zycia. Inni tego dnia znajduja upominki pod choinka. W austriackich domach czas prezentow i kolacji oznajmia dzwoniacy o 5:00 po poludniu dzwoneczek. Na wieczerze najczesciej sa karp i inne ryby,ale tez szynka,sznycel wiedenski oraz pieczona wieprzowina. PS.Zamierzam \"objechac\"caly swiat/prawie caly,,,/ i dlatego juz od dzisiaj rozpoczelam od Austrii. Ale juz niebawem objazd swoj zacznie przeciez Mikolaj,,,,___jest uniwersalny,ponadnarodowy i calkowicie ekumeniczny_____przynosi prezenty w Polsce,Afryce,Ameryce poludniowej,Australii,a nawet w Indiach.,,,,,i innych miejscach w swiecie,,,, Napisze o NIM w nastepnych postach,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×