Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Gość RADOSC ZYCIA
W dniu Swieta Tory uczniowie Baal__Shema bawili sie,pijac wino, ktore dostali od mistrza.Zona rabina zaprotestowala: __Jesli wypija wino,nic nie zostanie do poswiecenia. ___Idz zatem i zarzadz koniec zabawy__odrzekl rabin. Kobieta poszla do pijacych,lecz zaledwie otworzyla drzwi,zmienila zdanie i wrocila do meza. __Dlaczego nic nie uczynilas?___spytal Shem. ,,,,,,,,,BO TANCZYLI ,SPIEWALI I RADOWALI SIE ZYCIEM--- odpowiedziala mu zona._______Nie smialam. ___Pojelas wszystko.W ten oto sposob Bog przyjmie wdziecznosc swego ludu_________Patrzac,jak sie raduje. Idz i zanies moim uczniom wiecej wina. ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Paulo Coelho=============

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PYTASZ MNIE
czesto tak Im blizej rownych dat Im blizej swiat Czego chce? Co masz mi dac? Zapytaj kiedys mnie Co moge wziac? Spokoj daj! Wiare daj! Wlasciwie tylko oddaj mi bo bylo pare takich dni USMIECH DAJ! USMIECH DAJ!,,,,,USMIECH DAJ!,,,,,,,USMIECH DAJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NUDES ON A PARK BENCH--super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki
napracowałam się zanim znalazłam ale jak widać warto było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,Witaj LAWECZKO! kINGALO,,,,,,,,,,,,,,,,,, Milych wrazen ! Czekamy na ich relacje! A my postaramy sie ,,,,,,,,,,,,o cierpliwosc! Bedziemy,,,,,,,,,,,,,snuc rozwazania o zyciu,o szczesciu____o radosciach ,o smutkach,,,,,,,,,,,o marzeniach,,,,,,,,,,,,,o kobietach,a jakze,,,! Pieski na plazy..........piekny obrazek! Skoro o zwierzetach,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Bedac najwiekszym z zyjacych ptakow i najszybszym zwierzeciem, STRUS od dawna fascynowal ludzi.Jednak jego zachowanie w przypadku zagrozenia doprowadzilo do powstania,,,,,,,,,,,,,,,,jednego z najbardziej dominujacych,,,,, mitow zwiazanych z krolestwem zwierzat,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Jednak nie jest calkiem bezpodstawny. STRUS___ktory siedzi na gniezdzie,reaguje na niebezpieczenstwo opuszczajac glowe w kierunku ziemi. Dzieki temu dziwnemu zachowaniu drapieznik moze pomylic ptaka z kopcem termitow lub niskim krzakiem,,,,,,,,,,,, PS.Wracajac do rozwazan__iluzji___: To przeslanie,ktore swietnie zgadza sie z wychowaniem corek, jako tych,ktore maja sie poswiecicac;,,,,,,,,,,,a to dla milosci,,,,, a to dla domu,,,,,,,,,dla dzieci,,,,,,,,,,,dla partnera. Trzeba sie napracowac,aby byc szczesliwa!!!!! Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór paniom dzięki moim chłopcom i mężowi samopoczucie mam lepsze. Nie jest dobrze chorować ale przyjemnie było popatrzeć jak się moi mężczyźni uwijali wokół mnie gdy wróciłam ze szpitala. Nie powiem dbają o mnie moi mężczyźni. Teraz to i nawet ugotowane jabłuszko najmłodszy przyniósł. Najstarszy jeszcze jest na uczelni w tym roku ma przysłowiowe\"jak zawiązać\" jest na dziennych studiach ale tak porobili że chodzi na popołudnia czyba jeden raz w tygodniu z rana a pozostałe po południu. Synowi-studentowi to odpowiada bo wyspać się może a i posiedzieć dłużej w nocy też pozwalam bo nigdzie się nie musi spieszyć. Oj panie szczęście to jest mieć zdrowie bo jak się je ma to wszystko samo przyjdzie. Mówię tak bo zaniemogłam i teraz patrzę na to wszystko z innej strony. Kingalo nie smuć się wszystko przeminie a czas jak wiadomo leczy rany, twój nastrój napewno jest czymś spowodowany nie ma skutku bez przyczyny. Chętnie poczytam o tym meczu bo nigdy nawet w Polsce nie byłam na żadnym meczu. Rozgrywki międzyszkolne to oczywiście ale to nie mecz z prawdziwego zdarzenia i do tego w alabamie. Chłopcy już mi pokazali gdzie to jest, to jest na drugiej półkuli za daleko jak dla mnie. Ale na pewno inna kutlura i obyczaje tam panują. Chętnie poczytam. Dobranoc wszystkim paniom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,Witaj cocacola! Jestes z nami...! Ciesze sie,ze zawitalas na nasza laweczke! Musisz dbac o siebie,,,,,,,,,,,,,masz racje,miec zdrowie,,,,to dopiero szczescie! Zycze szybkiego powrotu do dobrego,pogodnego samopoczucia!!! Czy wiecie,ze Indianie wierzyli,ze wplywa na nas siedem pokolen wstecz,,,,,,i my rzekomo mamy wplyw na siedem pokolen,ktore przyjda po nas.....Ciekawe! Nie jestesmy pojedynczy,niezalezni___rodzimy sie w konkretnej rodzinie.Od przodkow przyjmujemy wartosci,wiedze___jak zyc, a nierzadko ich losy. Musze zaczac myslec,,,,,,czeka mnie rewolucja w mysleniu, o mojej wolnosci,duszy,dynamice zycia. Jesli wlasnie przezywamy cos trudnego,niezwyklego,,,,,,,,,,,,,czego nie rozumiemy,,,,,,,,,,,,,,,,,,z pewnoscia warto przyjrzec sie,,,,,, losom przodkow. W jakie przekazy,w jakie prawdy zostalismy wyposazeni? Czytam o rodzinie Kennedych,,,,,,,,,,,,,,,,, Od pokolen umieraja w niej albo gina mezczyzni w sile wieku. Ci,ktorym udaje sie przezyc,maja misje do wypelnienia-----nie dac zginac klanowi.Z pokolenia na pokolenie w tej rodzinie rodzi sie wiecej dzieci,,,,,,,,,,,,Pisarki siostry Bronte.,,,,wyraznie widac,ze rodzinny przekaz siostr brzmial: Nie wolno opuszczac domu\" Gdy tylko ktoras sprobowala od domu sie oddalic,od razu chorowala, i umierala,,,,,,,,,,,,, Straszne,,,,,W takim razie do jakich zadan wydelegowala mnie rodzina? Nie znam jej przekazu,,,,,,,,Czy oni chca mojego SZCZESCIA?,,,,Czas najwyzszy poznac rodzinne dzieje. Kingalo,glowa do gory_______poczytaj sobie ten post---i usmiechnij sie,,,,,,,,,,,,Czytaj z przymruzeniem oczu,,,,,,,,,,,chyba tak. A ja dalej zglebiam tajemnice mojej rodziny,,,,! Pozdrawiam wieczorowa pora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depesza dla Kingalii Czlowiek musi wykrzesac z siebie maksymum energii. Ten stan powinien byc permanentny,bo energia jest potrzebna, zeby istniec,a nie przejmowac sie !!! Z pozdrowieniem Venessa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POKOCHAJ JESIEN
Sprobuj pokochac jesien z niesamowitymi urokami Spojrz ile piekna niesie obdarzajac cie nowymi dniami. Kolorowo jak wiosna barwne liscie ostatki zieleni Dadza chwile radosna twa starosc zycia moga odmienic. Wieczor szybko nastaje slonce tez znika wczesniej niz latem Lecz nowe czy nie daje chwile spokoju?--skorzystaj zatem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadeusz Karasiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo, jesteś swietną gospodynią topiku :-) Raz po raz sprawdzasz listę obecności :-) suuuuper ze nas przybywa :-) Panie juz się znacie blizej, a ja nikogo nie znam :-( Domyslam sie ze blizszych osobistych danych o sobie (miejsce zamieszkania, profesja, dzieci......hobby.... itp) na publicznym forum niezręcznie jest umieszczać dlatego mam propozycję do przemyslenia - czy nie warto poznac się bliżej, zeby wiecej wiedziec o osobach z ktorymi sie rozmawia? Nie wiem jak to zrobić, może gospodyni domu cos wymyśli :-) Na pewno na priv do zainteresowanych moznaby wysłac jakies swoje \"CV\".......ze zdjęciem !!! Co o tym myślicie? Bardzo mnie to ciekawi bo zauwazyłam że Panie mieszkacie w roznych miejscach nie tylko naszego kraju ale nawet naszego globu :-) miłego łikendowania 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm .........no tak, ale nie macie podanycch w preferencjach swoich adresów elektronicznych :-( ??? -no trudno chyba że...... Kingala coś wymysli----mam nadzieję :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,Witaj Yolando!,,,,,,oraz "LAWECZKO" Przed chwila uciekl mi post,,,,,,,,,,,,post o starosci.,,,,,,,Wiem,wiem jeszcze nas to nie dotyczy,,,,,,,,,,,,,ale ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Czy starosc nie zasluguje na zmianke?,,,,,,,,,,,,,,nie poddaje sie,,,, pomysle,,,,,,,,,,,,,,,,Tutaj codziennie ogladam widoki starosci,,,, choroby,bezsilnosc i smierc.Ale tak naprawde,,,,,,,,,,do mnie nie dociera \"laweczka 50tek i wiecej\".Zreszta,,,,,,,ja nie moge byc stara tak szybko,,,,,,,,,,,,mam jeszcze duze sprawy do zrobienia,, A w tej chwili zyje bez przystanku.............a jesli wlasnie tak zyje przez cale zycie,nieustannie,to moj organizm sie do tego przyzwyczail.Oczywiscie hm... z wiekiem tak czy inaczej wyskocza znienacka symptomy mojej starosci,,,,,,, Doszlam do wniosku,ze bardzo sie lubie ze soba,,,,,,lubie ze soba przebywac___nigdy sie nie nudzimy!!! Nie,,,,,nie zastanawiam sie zbytnio nad swoja staroscia,bo i po co? Jak kiedys przestane byc taka aktywna,to przestane,,,,,,,,, Po co sie mam przejmowac???? Dostaje tyle energii,ile mi potrzeba,robie wszystko,zeby miec jej wiecej,,,,,,Im jestem starsza,tym bardziej przekonuje sie,ze musze miec dystans do swojego\"EGO\". Wazne jest moje zycie!!!! Nasz wybitny psychiatra i psycholog prof.Dabrowski twierdzil,ze ZYCIE to oscylowanie pomiedzy dezintegracja negatywna i pozytywna,ze ZYCIE TO CIAGLA WALKA Z UPADKAMI. Chodzi o to,zeby umiec sie dzwigac,bo wtedy jest sie mocniejszym. Nie nalezy uikac zmartwien,uciekanie od trudnosci to najwieksza glupota. Zycie to rodzaj zabawy samego ze soba.To mecz! W kazdej z nas istnieja rezerwy,ktorych same nie znamy. Mozemy je poznac,jesli nie bedziemy roztkliwiac sie nad soba, jesli,,,,nauczymy sie dystansu do wlasnego \"ego\".Nie obawiajmy sie trudnosci___pokonamy je!Oczywiscie nie zawsze mozemy wszystkiemu sprostac,ale co z tego? Czy to koniec swiata??? Z optymistycznym akcentem! PS.Ale mnie wzielo weekendowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie,,,,,nie zastanawiam sie zbytnio nad swoja staroscia,bo i po co?\" Wenessa, a co Cię \"napadło\" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana,ja pracuje w otoczeniu starszych ludzi,,,,,,,,,ale nie mam zamiaru opisywac ich.Mam wiele pokory do ich starosci,,,,mam duzo szacunku,,,,,,,,,,,,,,i zrodzilo sie we mnie ostrzezenie,ze starosc jest niestety przykra..... Napadlo mnie,bo tak sobie rozmyslam o nich,,,,,ech,duzo moglabym o tym mowic,,,,,ale przemilcze,,,,,,,,, Cieszmy sie,ze jestesmy mlode,sprawne,zwinne,,,,,itd,,,,,itp I kto to mowi o starosci ??? Jest to teoria,,,,,,,praktyka bedzie za pol wieku! Z mlodzienczym pozdrowieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KINGALO! Rozumiem,,,,ze jest laweczka weekendowa! Pieknie! Jutro dotre do niej,,,,\" Bezpiecznego powrotu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama się dziwię, że mam tyle lat. Trochę zdrowie szwankuje to fakt ale jestem słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jestem na drugim roku informatyki.Jeździłam konno dopóki noga kiedyś tam złamana zaczęła mi dokuczać no to jeżdżę samochodem :) Mam trochę mniej siły do prac fizycznych. Praktykuję jogę. Spotykam się z ludźmi. Bywam w teatrze, kinie na interesujących mnie koncertach, wystawach. Starość kojarzy mi się ze z niedołężnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,Witaj laweczko! ,,,,,,,,,,,,,juz kolejny weekend,,,,,,,,,,,i niech mi nikt nie mowi, ze nie zauwazamy tego tempa.Czas \"szybuje\",,,,, a my mamy jeszcze tyle do zrobienia,,,,,,,Zrelaksujmy sie...! Dzisiaj zapraszam Was do najwiekszej atrakcji turystycznej w Chicago,,,,do MUSEUM of SCIENCE and INDUSTRY. Muzeum Nauki i Techniki miesci sie w ogromnym budynku.Poswiecone jest podbojowi przestrzeni kosmicznej,,,,,,,,,,,mozna tu przezyc m.in.symulowany lot kosmiczny. Rowniez tutaj znajduje sie kino,wyswietlajace filmy trojwymiarowe. Wsrod roznych atrakcji jest tu takze autentyczna niemiecka lodz podwodna,,,,,,,,A moze chcemy zjechac do kopalni wegla??? Milych wrazen! Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie,dedykuje Wam jesienny wiersz Barbary Ewy Kaminskiej pt.\"Tajemnica jesiennych drzew\" Odkrywam tajemnice jesiennych drzew. Widze powab,gietkosc galezi i widze przemijanie. Przyodziane w barwne szaty drzewo wyglada codziennie slonca, pragnie przedluzyc swoje zycie. Kora jest bardziej wypukla,nabrzmiala To dodatkowe ubranie na bliska zime, ochrona przed mroznym wiatrem. Kazdy spadajacy lisc ma nadzieje, ze znajdzie sie w koszyku skarbow jesieni przypadkowego przechodnia. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZASZNUROWANE USTA
Uczen rabina Nachmana z Bratyslawy zwrocil sie do swego mistrza: ___Nie potrafie rozmawiac z Bogiem. __To czesto sie zdarza----odparl Nachman.____Czujemy,ze mamy zasznurowane usta albo ze slowa nie pojawiaja sie. Jednak sam wysilek zmierzajacy do przezwyciezenia tej sytuacji jest juz korzystnym dzialaniem. __Ale nie wystarczajacym___nalegal uczen. ___Masz racje.Wtedy nalezy spojrzec w gore i rzec: Moj Boze,jestem tak daleko od ciebie,ze nawet nie potrafie uwierzyc we wlasny glos. Bog bowiem naprawde slucha i zawsze odpowiada. To my nie potrafimy mowic z obawy,ze on nie zwraca na nas uwagi. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Paulo Coelho,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris55
Witajcie milutkie panie.Jeżeli można chetnie przyłącze się i pobędę troszkę na naszej ławeczce.Jest piękna pogoda to i na ławeczce miło posiedzieć i pogawędzić o naszych babskich sprawach.Będę często zaglądała na naszą ławeczkę.Może tutaj znajdę jakąś przyjazną duszę. Pozdrawiam narazie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,Witaj Kris_55,,,,,jak milo,ze odnalazlas nasza laweczke. Zapewniam Ciebie,ze jest to goscinna laweczka,,,,,,,,,,,,,,,a na niej wspaniale dziewczyny. Usiadz kochana i wlacz sie w nasze rozmowy,,,,pisz ,pisz ,,,,o wszystkim,,,,,,,,,,,,bo to co nas otacza,,,,,,,to nasze zycie. Na powitanie dedykuje Ci wiersz Michel\"a Quist: \"Gdyby nuta powiedziala:jedna nuta nie czyni muzyki ,,,,,,,nie bylo by symfonii Gdyby slowo powiedzialo:jedno slowo nie tworzy stronicy ,,,,,,,nie bylo by ksiazki Gdyby cegla powiedziala:jedna kropla wody nie moze utworzyc rzeki ,,,,,,,,nie bylo by oceanu Gdyby ziarno zboza powiedzialo:jedno ziarno nie moze obsiac pola ,,,,,,nie bylo by zniwa Gdyby CZLOWIEK powiedzial:jeden GEST MILOSCI nie ocali ludzkosci ,,,,,,,nie byloby nigdy na ziemi sprawiedliwosci i pokoju, GODNOSCI I SZCZESCIA\". Pozdrawiam serdecznie! PS.Robie Ci wygodne miejsce na laweczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESLI......
Jesli czlowiek obawia sie chodzic, niech nie wypuszcza reki swej matki, Jesli obawia sie upasc,niech siedzi , Jesli obawia sie,wypadku,niech zostawi samochod w garazu, Jesli obawia sie ,ze spadochron nie otworzy sie,niech nie skacze, Jesli obawia sie burzy,niech nie podnosi kotwicy, Jesli obawia sie,ze nie bedzie umial zbudowac swego domu, niech go zostawi na papierze, Jesli obawia sie wysilku,ofiary i przyszlosci, niech wyrzeknie sie zycia i przelekniony niech sie zamknie i skurczy ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,A wowczas........ Moze bedzie mogl przezyc,ale nie bedzie czlowiekiem, bo tylko CZLOWIEKOWI wlasciwe jest to, ze moze rozsadnie ryzykowac swoim zyciem. Bedzie mu sie wydawalo,ze kocha,ale nie potrafi kochac, bo kochac to byc zdolnym do ponoszenia ryzyka i zarazem chciec ryzykowac zyciem dla innych. Bedzie mogl dac zycie,ale nie bedzie ani ojcem ani matka, bo byc ojcem czy matka to na podobienstwo ziarna rzuconego w ziemie, przyjac najwyzsze ryzyko,"poswiecic "swoje zycie, zeby mogl sie narodzic KTOS. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Michel Quist,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor! Dziekuje za cenne rady.Kiedy na swiecie pojawiaja sie nasze dzieci, ich potrzeby staja sie najwazniejsze,to zupelnie naturalne.Niestety, duze dzieci,duze problemy.Staramy sie za wszelka cene wspierac ich,doradzac.Nie zawsze chca nas sluchac,dopiero zycie pokaze,ze nalezalo..My tez mamy prawo chciec czegos wylacznie dla siebie. Myslenie o sobie to cos,czego trzeba sie nauczyc i zaakceptowac.W przeciwnym wypadku nasze zycie stanie sie nieustanna walka z samym soba i ciaglymi wyrzutami sumienia.Do pelnego szczescia potrzebujemy radosci.To dobrze,ze panie znajdujecie czas dla siebie Dochodzilam dlugo do tego myslenia.Znajduje czas na moje \"hobby\". Pozdrawiam panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,Witaj Pasjo! ,,,,Madre slowa,,,,,,,,,,! Oczywiscie ze nie mozemy zatracac sie tylko dla innych...!,,,,,,,,, Ale dla dziecka zawsze znajdziemy i,,,,czas,,,,,,i,,,cierpliwosc.,,,, Przeciez kochamy te nasze pociechy nad zycie! Trzeba miec ten zdrowy egoizm dla siebie,,,,,,,,,,,,,,,,,/,,wprawdzie egoizm kojarzy sie z czyms godnym potepienia,,,,,,,,czyms,co powinno,,,,,,,,,,,,,wzbudzac wyrzuty sumienia,,,,hmmm,,,/ Od najmlodszych lat slyszalam---\",,,nie badz egoistka,,,,podziel sie z bratem,,,,\" itd. Pozniej wyszlam za maz i tez czasami komus sie wyrwalo,ze mysle tylko o sobie,,,,bo wychodzilam na aerobik,,,,na spotkanie z kolezankami lub je zapraszalam do siebie,,,,,, Masz racje,ze zycie nie sklada sie tylko z pracy,,,,,troska o dom i bliskich,,,,,,,,,,,,zycie to takze nasze rozrywki,,,hobby,,,,,itd Pozdrawiam Ciebie serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×