Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

,,,,,,,,,,,WITAJ PASJO! Milo mi Ciebie powitac!........ Nie smuc sie,nie zadreczaj sie .Sasiedzi poradza sobie,tylko od nich zalezy,czy chca byc razem....Ech,zycie...! Absolutnie ne rezygnuj z marzen ! \"Marzenia jak ptaki ....\" Jesli czegos bardzo,bardzo pragniemy..............to naprawde spelni sie .Musimy troszeczke pomoc....w realizacji. Dedykuje Ci kilka optymistycznych zdan z moich ulubionych legend... Bardzo dawno,moze z tysiac lat temu,trzech braci, Lech,Czech i Rus,rozeszlo sie w trzy strony swiata, aby zalozyc sobie nowe panstwa. Lech udal sie na polnoc.Szedl dlugo przez wielkie nieprzebyte puszcze,ktore okrywaly wowczas nasza ziemie,przedzieral sie przez gaszcze,przebywal moczary,kierujac sie jedynie sloncem lub biegem wod,az wyszedl na rownine nad brzegami Warty. Zachwycony pieknoscia kraju,zyznoscia ziemi,obfitoscia ryb i zwierzyny,postanowil tu sie zatrzymac i grod sobie zbudowac. Kiedy w puszczy z rozkazu Lecha scinano drzewa na budowe grodu,znaleziono cale gniazdo bialych orlow. Lech wzial to za dobra wrozbe i bialego orla obral sobie za znak wojenny,i zbudowal grod.Znamy jego nazwe.... KINGALO! Zdecydowanie trudne zadanie ........Daj sobie czas na aklimatyzacje,dzialaj na zwolnionych obrotach.... Pozdrawiam pane bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 trochę
Witam wszystkich! Wpadłam do Was na chwilkę,teraz mam mało czasu może póżniej posiedzę na ławeczce. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam serdecznie Panie!!! PS.Mam znow problemy z komputerem.Moze jest za bardzo obciazony? Nie mam zielonego pojecia....Czekam na fachowa pomoc. Moze trzeba go odciazyc...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj 50 i troche! Zaczekam na Ciebie.....Bedzie nam bardzo milo !Mam cicha nadzieje,ze doczekam sie rowniez fachowca... Do zobaczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,WELCOME TO CHICAGO,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Dzisiaj jest sloneczne Chicago .....zapraszam Was do muzeum ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,THE CHICAGO ACADEMY OF SCIENCES-----Muzeum nauki wciaz cieszy sie duza popularnoscia. ..............Na specjalnych ekspozycjach mozna zobaczyc naturalnej wielkosci sceny z codziennego zycia w okolicach WIELKICH JEZIOR, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a takze przejsc sie po prehistorycznym lesie ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,lub zwiedzic grote z Epoki Lodowej. Muzeum oferuje takze specjalne programy edukacyjne dla dzieci. ,,,,,,,,,,,,,,,,Jestem pewna,ze ponownie go odwiedzicie. NIESAMOWITE WRAZENIA..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazimierz Wielki kumem /1/
Bylo coraz chlodniej i ciemniej,deszc padal dzien caly,wiec drogi rozmiekly,wreszcie slonce zaszlo i noc nastala,zadnym nierozjasniona swiatlem.Do ubogiej chaty w koncu wioski ktos zapukal.Gospodarz drzwi otworzyl,a do izby wszedl zebrak,z kijem w reku i workiem plociennym na plecach,mokry i zablocony. __Niech bedzie pochwalony! __Na wieki wiekow. __Przenocujcie mnie,gospodarzu,strudzony jestem bardzo,z drogi ide.Kmiec pokiwal glowa i westchnal. ___Jusci ostancie,kiedy nie macie schronienia.Na dworze ciemno i mokro;wygodnie wam tutaj nie bedzie,bo chata mala,dzieci siedmoro a obok,w drugiej izbie,chora zona.Ale z serca was prosze:czym chata bogata. Podrozny musial byc bardzo zmeczony,bo zaraz usiadl i patrzyl dookola po ubogiej izbie.Wiesniak przyniosl mu chleba,miodu,mleka troche,poslal swiezego siana i znow po cos wyszedl:ale za chwile wrocil,niosac male dziecko na reku. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazimierz Wielki kumem /2/
_Bog mi dal osme__rzekla,pokazujac je ubogiemu. dziad popatrzyl na dziecko i rzekla do wiesniaka:__Ono wam przyniesie szczescie,zobaczycie.Zatrzymajcie sie ze chrztem do jutra do poludnia,a przysle wam chrzestnego ojca,bardzo dobrego czlowieka.Kmiec zgodzil sie zaczekac.Zasiedli za stolem,obcy rozytywal ciekawie o wszystko:co slychac we wsi,co ludziom dokucza,czego im brak najbardziej,jak mozna by zaradzic zlemu. Wreszcie spac sie pokladli.Nazajutrz ubogi zniknal z chaty,ale kmiec do poludnia czekal na ojca chrzestnego.Az tutaj od Krakowa jada piekne kolasy i dworzanie na koniach,a wszyscy zatrzymuja sie przed biedna chata.Wiesniak oczom nie wierzy.Wtem z pierwszej karocy wysiada pan wspanialy,bogato ubrany,a zupelnie podobny do biedaka,ktorego wczoraj przyjal tak goscinnie.Byl to sam krol Kazimierz,zwany Krolem Chlopow. __Podzieliles sie wczoraj ze mna chlebem i chata,ja ci dzis do chrztu syna trzymac bede.Siadaj z dzieckiem do pojazdu. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazimierz Wielki kumem /3/
Chlop nie wiedzial,co ze soba robic:i nie smial,i szczesliwy byl okrutnie,i nie umial dziekowac tak dobremu panu. Krol posadzil go obok siebie i pojechali do kosciola.Ale na tym nie koniec.Poznawszy potrzeby ludu,Kazimierz staral sie im zaradzic,pomoc,oslonic przed uciskiem,wymierzyc sprawiedliwosc, dac ulge w pracy a moznosc zarobku.Bo rozumial doskonale ten Krol Chlopow,ze kraj dopiero wtedy bedzie bogaty,potezny,kiedy lud w nim bedzie zamozny i szczesliwy.Dlatego zwiedzal chaty w ubogim przebraniu.Chcial wlasnymi oczami widziec dole wiesniaka,poznac prawde,aby wiedziec,co robic. naturalnie,ze nie zapomnial o goscinnym kumie.Chrzestnego syna wychowal na ksiedza.Byl to maz bardzo uczony,nazywal sie Kazimierz Trzaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoczeko
Bardzo mi się ta legenda podobała. Swego czasu połykałam książki I.Kraszewskiego i bardzo mi się podobała historia przedstawiana jego oczami. Bardziej niż Sienkiewicza. Prawdę powiedziawszy to z Sienkiewicza przeczytałam z przyjemnością tylko Ogniem i mieczem i opowiadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na nasza goscinna laweczke...........dla kazdego miejsce sie znajdzie........... WiTAM LAWECZKE!!! Kochani!...........Legendy polskie sa przekazywane z pokolenia na pokolenie.Sa to zadziwiajace opowiesci,ktore ubarwiaja nasze dzieje,wyjasniaja tajemnice znanych i lubianych miejsc od Baltyku do Tatr;wprowadzaja NAS w swiat pelen dziwow,czarow i sekretow... Chocbys ty jezdzil we dnie i w nocy, Chocbys wyjezdzil koniowi oczy, Tak ja twoja nie bede! \"A ja sie stane gwiazdka na niebie, Bede swicila ludziom w potrzebie. Tak i ja twoja nie bede! A ja mam litosc nad ubogiemi, To sprosze gwazdke z nieba do ziemi. /Jas Grajek i krolowa Bona? PS.Ciesza mnie CI ,ktorzy uwielbiaja legendy....Czyz nie sa piekne? Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Od wczoraj przemieszczamy sie z miejsca na miejsce.Nasi wspaniali goscie poznaja nasz region.Mamy wiele godnych zwiedzania miejsc. W wolnych chwilach czytaja ten topik.Nie maja jeszcze odwagi napisac kilku slow,nie sa w \"klimacie\". Tej legendy o Kazimierzu Wielkim juz nikt z nas nie pamietal, piekna legenda.Dziekujemy. Pozdrawiam panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietki
pozdrawiam was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,WELCOME TO CHICAGO,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Zapraszma do THE FIELD MUSEUM! Mysle,ze nie przesadze w slowach,jesli powiem,ze to muzeum to jedna z najwiekszych i najwspanialszych instytucji tego rodzaju na calym swiecie............. MUZEUM ZIEMI /9 akrow powierzchni/ zgromadzilo do chwili obecnej ponad 20 milionow eksponatow przedstawiajacych rozwoj i dzialalnosc ludzi na przestrzeni wiekow. Tutaj mozna obejrzec jedyna w swoim rodzaju wystawe mumii egipskich,a takze historii INDIAN w Ameryce Polnocnej. PS.To MUZEUM jest zawsze obowiazkowym programem na trasie kazdej wycieczki po Chicago..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry ! Przed wyjazdem zajrzalam do pan.Kolejny dzien w drodze. Humorki nam dopisuja,cel realizujemy.Wracamy szczesliwi. Po powrocie postaram sie jeszcze tutaj zajrzec. Pogodnego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mamy piekna sloneczna pogode....i juz na sama mysl o weekendzie robi sie bardzo slonecznie w sercu..... Dlaczego...? Sloneczna pogoda sprzyja niedzielnym imprezom plenerowym.Organizowane sa wsrod Polonii festyny,pikniki.....Te wspaniale imprezy gromadza tlumy ludzi... Wypadaloby mi podzielic sie moja informacja......w wielkim skrocie.. Tak bylo w ubiegla niedziele,na dobroczynnym festynie _______ poswieconym kwescie dla Domu Dziecka w Polsce/...../. Atrakcja festynu byl moment,w ktorym odtworzono piosenki dzieci z Domu Dziecka w....Nie mogli tu przybyc....ale byli z nami. Zorganizowana loteria fantowa jak zwykle cieszyla sie duza poplularnooscia.Wystawione zostaly rozne cenne nagrody rzeczowe,a takze byly wystawione przedmioty do licytacji. Festyn byl swietnie zorganizowany i przebiegal w bardzo zyczliwej i serdecznej atmosferze.......a przede wszystkim przyswiecal mu szlachetny cel ! PS.Nie moglam narzekac na atrakcje,bo poza zwyczajowym jedzeniem polskim,moglam posluchac dobrej muzyki. W przyszly weekend wybieram sie do Algonoquin na kolejny festiwal. do Pasji! Wypady w Polske! A jaki region zwiedzacie? Mam nadzieje,ze pogoda wam takze dopisuje....Milych wrazen! Oczekuje z niecierpliwoscia na pozostale panie---ja tu wcaz czekam! Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,WITAJCIE! Piszac o Domu Dziecka, przypomnialam sobie spotkania z naszymi przyjaciolmi.....Wspominam ICH ze wzruszeniem... Dawno temu....przez dlugie lata bylam opiekunem Towarzystwa Przyjaciol Dzieci. Mialam wspanial \"ekipe\"___mlodzi,oddani ludzie. Zaprzyjaznilismy sie z pobliskim Domem Dziecka.Jego mieszkancami byly dzieci od dwoch lat do studentow wlacznie.Opiekowalismy sie najmlodszymi. Do kazdego wyjazdu przygotowywalismy sie bardzo starannie. Organizowalismy zbiorke zabawek,ksiazek,ubranek. Wiezlismy ze soba takze wlasne wypieki.......pomagali nam rodzice. Z takim \"ekwipunkiem\"jechalismy na cala sobote . Nasi milusinscy wyczekiwali nas od rana..... Bylo mnostwo tych spotkan.Postaram sie przypomniec o nich... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,WITAM LAWECZKE! do czekoczeko! Na czym mi zalezy...? czego szukam rozplaczliwie? Rozsmieszylas mnie_____wspominam .....moje spotkania....niezwykle spotkania. Wryly sie one w moja pamiec..... To byly wzruszajace chwile w moim zyciu....! Ale co ty o tym mozesz wiedziec...? PS.Dobra rada..........pokochaj ludzi ! CZEKAM NA MOJE FPRUMOWICZKI......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor! Wrocilismy z Kudowy Zdroju.Jesien w Gorach Stolowych jest piekna. Podziwialismy skalne formy,baszty,szczeliny,tunele.Ksztalty skalek niesamowite,a olbrzymie glazy stoja na cienkich stopkach. Zaliczylismy czerwony szlak-trasa turystyczna nie jest forsowna. Jedynie niektore przejscia sprawily nam trudnosci.Poradzilismy sobie Krajobrazy piekne! Polecam! Pozdrawiam panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietki
pozdrawiamy was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Znow ruszamy w droge.Po powrocie zdam relacje. Plan dnia opracowany,nastroj wysmienity.Najbardziej cieszy mnie zadowolenie naszych gosci. To nie sa klopotliwi ludzie,kazdy chcialby miec takich gosci.Przepraszam,ale nie mam czasu na dluzsze pisanie. Pogodnego dnia! ps.Mamy nadzieje,ze po naszym powrocie bedziemy mieli duzo do poczytania.Prosimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Venesso
pozdrowienia i buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO! Jak milo!!!!! Dziekujemy,dziekuje...za pozdrowienia!!! Do Pasji! Ciesze sie niezmiernie,ze zdajesz nam relacje_____najwazniejsze,ze nie zaniedbujesz nas! Dzieki! Byc moze ze i ja kiedys przemierzylam ten szak___nie pamietam. Zaliczylam \"dziesiatki\' wycieczek gorskich. Mielismy wielkie szczescie miec w swym gronie fantastycznego milosnika gor,a jednoczesnie przewodnika.Dzieki NASZEJ KOLEZANCE poznawalismy uroki polskich gor. Teraz........po latach jestem JEJ wdzieczna,ze moglam podziwiac POLSKIE GORY o roznych porach roku...... Bylam na wiosne,gdzie wszystko z opoznieniem budzilo sie do zycia, podziwialam przepiekna jesien takze. A zima w gorach ........to dopiero piekna......chociaz bardzo mrozna.........Ale sie rozmarzylam....... PS. Ciagle wyczekuje Kingalii,Cocakolii,Marianny,samotnej kobiety ____wszystkich pan! A moze ktos do nas dolaczy? ,,,,,,,,,,Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WIECZOROWA PORA! ,,,,,,,,,,,,,,Usiadlam sobie na laweczke.............i rozmyslam......o zyciu.....Otrzymalam smutna wiadomosc..........i tak sobie mysle,ze nie wszystkim jest dane dozyc naszego wieku.........Zmienie temat. Pamietam swoich dziadkow..... Siedzieli na emeryturze i chodzili spac z kurkami... Dzisiejsi rowiesnicy to nie staruszkowie,wielu z nich ma jeszcze tyle do zrobienia.... Tak naprawde to nie atletyczni 30-latkowie zdobywaja szczyty w biznesie lecz panowie po 50-tce. __Ray Kroc mial 52 lata gdy wpadl na pomysl zalozenia sieci McDonalda, __Henry Crown mial 57 lat,kiedy zainwestowal w Empire State Building, ____Lee Jacocca mial 60 lat gdy doprowadzil do rozkwitu Chryslera, ___Znany aktor Anthony Hopkins rozpoczal swoja kariere po 50-tce, __prof.Ian Wilmut,mial 52 lata gdy zaszokowal swiat sklonowaniem owcy Dolly ___Steve Wozniak mial 25 lat,kiedy skonstruowal pierwszy komputer osobisty.Teraz zapowiada rewolucje w telekomunikacji.Otoz pracuje nad wszczepianymi do ciala czlowieka mikroskopijnymi urzedzeniami,ktore beda sie laczyly z telefonem i internetem. Uffff.......... Polecam ksiazke Jed Diamond \"Male menopause" Zycze slodkich snow! Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,KINGALO ,jestes we wlasciwym momencie! Dziekuje Ci kochana za Twoje piekne slowa! Nic dodac_____-trzeba to przezyc.Tak,trzeba sil................czasu Ciesze sie bardzo,ze jestes z nami.Brakowalo Ciebie,oj brakowalo. Pozdrawiam Ciebie bardzo cieplutko! Dziekuje......dziekuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO! Jak dobrze,ze dzisiaj moge posiedziec nad woda.... .............zastanawiam sie .......dlaczego ludzie w bardzo waznych chwilach.....potrafia zadawac sobie bol,dlaczego rania sie..... Dlaczego nosza w sobie gleboko ukrywane przekonanie,ze w rodzinie mozna krzywdzic......? Odnosze wrazenie,ze Ci ludzie maja przykre doswiadczenia.... ich wspomnienia sa niezagojonymi ranami...... Dlaczego synowa budzi agresje w tesciach....? Mysle,ze sa ludzie....ktorzy szukaj ofiary,bo sami nie potrafia kochac innych....... Pisze to wszystko z mysla o mlodej zonie,matce,synowej,ktora nie rozumie,dlaczego ludzie sami siebie potrafia niszczyc.... Nie rozumie mentalnosci tych ludzi .....nie potrafi poradzic sobie ze swoim cierpieniem.......wiec pisze.....wyrzuca z siebie zal,bol...... zadaje mi mnostwo pytan... Coz,nie potrafie odpowiedziec na wszystkie jej pytania.... Siedzac \"nad woda,\"tez zadaje sobie pytanie.........czy mamy prawo oskarzac innych......krytykowac? Nie mamy prawa !!!!!! Brakuje nam dystansu....szacunku dla siebie samych! Jakie to smutne.....a przeciez jestesmy rozumnymi istotkami..... Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×