Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
przenoszę

Czy ktoś miał przeprowadzoną laserową korekcję oczu?

Polecane posty

Mimoza, a no tak - to cena standardowa, od 2 do 4-5 tysięcy w zależnosci od kliniki. A co do Twojego regionu, to w Pruszczu żadnej kliniki nie kojarzę ale w Gdańsku jest jedna i w Sopocie na Monciaku też - ta druga ma świetne opinie wśród moich znajomych, którzy z ok. Poznania az do nich jechali na operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cena zależy od metody, ale trzeba liczyć około 2 tys. za oko. Kliniki mają też promocje różne, ja się załapałam na drugie oko za połowę ceny - więc zawsze jakiś tysiaczek można mniej wydać:) Ale jak pisałam, każda cena jest warta tego zabiegu!!! Jest po prostu cudnie bez okularów na nosie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już cztery miesiące po zabiegu i jest bardzo dobrze. Z -4,5 i -4,25 zeszłam do 0. Zostałam zakwalifikowana do metody EBK. Zaraz po korekcji miałam zwiększoną wrażliwość na światło i bardzo łzawiły mi oczy. Po paru dniach nastąpiła poprawa i mogłam w miarę normalnie działać. Polecam korekcję laserową, szczególnie metodę EBK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A doradzisz gdzie robiłaś ? Ja jestem na etapie poszukiwań, zwłaszcza dobrego lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie planujesz zrobić korekcję? Ja robiłam zabieg w Warszawie. Zanim zapisałam się na wizytę zrobiłam rozeznanie wśród znajomych i na różnych forach, i portalach. Okazało się, że wielu moich znajomych poddało się zabiegowi korekcji laserowej. Nawet nie spodziewałam się, że to taki popularny zabieg. Najwięcej osób robiło korekcję w klinice CMO Laser na Grzybowskiej. I bardzo sobie chwaliły zarówno obsługą medyczną, jak i jakość wykonywanych zabiegów. W większości przypadków zabieg zakończył się 100% sukcesem. Ja także tam się zapisałam. Trafiłam do dr Izdebskiej. Według mnie jest bardzo dobrą specjalistką. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie to mieszkam w Łodzi, ale korekcję chciałam zrobić w stolicy, bo chyba tutaj jest najwięcej bardzo dobrych specjalistów. No i właśnie nie wiem, gdzie najlepiej pójść na konsultację. Może skorzystam z Twojej podpowiedzi i zapiszę się do dr Izdebskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warszawa to CMO Laser zdecydowanie. Natomiast na południu polecam Weiss Klinik. Jestem 2 miesiące po zabiegu i wszystko ok, po wadzie i zabiegu ani śladu:) Operowała mnie dr Rogowska-Godela, przemiła i bardzo ciepła, no i fachowa!!!! Moja koleżanka miała zaś zabieg na Ceglanej w Katowicach, ale tam raczej jest masowa produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam na kwalifikacji w Weiss Klinik, ale i doktora Cwaliny. Zakwalifikowałam się do zabiegu epi-lasik. Jeszcze się waham i terminu nie wyznaczyłam. Czy możesz coś więcej napisać o Twoim przypadku? jaka wada, jak sam zabieg i gojenie po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ale rzadko t u zaglądam:) Wada przed zabiegiem to -2,5 i -3,5, lekki astygmatyzm -0,5 i -0,75. Zabieg miałam metodą epi-lasik. Dwa dni po zabiegu to był kosmos!!!!! Okropny światłowstręt, że siedziałam w domu jak w ciemnicy, okna pozasłaniane i okulary jeszcze, bo najmniejszy promień światła był jak strzała w oko. Największa ulga jak oczy były zamknięte cały czas, ale ile można spać?! Na 3 dni obudziałam się bez bólu żadnego, dyskomfortu i widziałam super. Po kilku godzinach zaczeła się jazda z widzeniem, raz lepiej bliż, raz dal i tak przez ponad tydzień:) potem było już wszystko ok i tak jest do dziś. Wady nie stwierdza się:) Tego doktora nie znam, bo operowała mnie dr Rogowska jak pisałam. Ale na pewno jest też OK, bo tam wszyscy są tacy spoko:) Samego zabiegu nie bój się!!!! Stres jest, ale niepotrzebny, naprawdę!!! Wyznacz więc termin zabiegu jak najszybciej!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syrenka jaka u Ciebie wada przed i po zabiegu? gdzie robiłaś zabieg, ile jesteś już po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wtorek mam mieć zabieg. Naczytałam się w necie, że trzeba przygotować mieszkanie:) w sensie odkurzyć wszystko, pościel, ręczniki, zwierzaki futrzaste z domu wyprowadzić na pierwszy tydzień po zabiegu. Lekarka na kwalifikacji nic mi o tym nie mówiła, w ulotce z kliniki mam jedynie zalecenia po zabiegu, ale w nich nic ani słowa o sterylnym mieszkaniu. Czy ktoś coś w tym temacie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Euzebia1984
Pewnie juz jesteś po i nie możesz siadać do komputera więc nie odpiszesz, al e o tym dokładnym wysprzątaniu mieszkania z kurzu i pyłków też czytałam - nie pamiętam czy na stronie kliniki z sopockiego monciaka, czy może w ulotce, ale w każdym razie przez jakieś 2 tyg. po operacji trzeba baaardzo uważać żeby się płatek oka nie odkleił czy jakoś tak (sory za laickie słowa, ale nie znam tej całej termonologii), naotmiast trzeba być czujnym i nosić okulary duże jakiś przeciwsłoneczne, tak na wypadek prób zacierania oka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlaudynnaPoz
Hej wyżej, Chodziło Ci może o blikpol gdzie szukałas informacji? w Sopocie na monciaku tylko tą klinike znalazłam, więc pytam dla pewności, bo weszłam do nich, ale niestety nie mogę się coś połapać w tej całej nawigacji, więc chyba z własnymi pytaniami będę musiała zadzwonić. Koleżanka miała operację robioną na oczy, ale to poza Polską no i niestety nie mam jej jak dopytać o pewne rzeczy, a też mam lęki - już nie chodzi i samo dbanie o oczy PO operacji, jak piszecie, bo to jest wg mnie oczywiste, ale o ból w czasie operacji, o tak jak wygląda to wchodzenie lasera w oko itd itd. Tego sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej!!! ja już po, bez okularów widzę:) jeszcze nie jest rewelacyjnie, ale ok. Nastawiałam się na większy ból, więc moje odczucia to raczej nieprzyjemne wrażenie jakby rzęsa wpadła pod powiekę. Nie mogę natomiast powiedzieć, że coś bolało. Po zdjęciu soczewek opatrunkowych widzenie się zdecydowanie poprawiło, teraz jest różnie - zależy od dnia:) ale jest ok. Miałam EBK robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgnieszka
Czesc,jestem drugi dzien po zabiegu.robilam w krakowie u Voighta. Wada OP 2,75, OL 7,75.metoda Femtolasik.jedyny dyskomfort jaki odczuwalam to godzine po zabuegu bardzo silny swiatlowstret- uratowaly mnie zaluzje w domu .proponuje poznuejsze godziny zabiegow i dobre okulary sloneczne. Po 2 dniach zero efektow ubocznych, 100% widocznosc na lewe i prawe oko.jak na razie jest super!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAgnieszka
Zapomnialam dodac, ze zabieg jest absolutnie bezbolesny!!!!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettau
Agnieszka czy ja wiem, czy całkiem bezbolesna - moja znajoma, która jest mega cykorem wprawdzie, i na to trzeba brać poprawkę miała operację w Blikpolu w Sopocie no i po opowiadała, że wprawdzie bólu jako takiego nie czuła, ale miała wrażenie jakby jej coś bardzo mocno naciskało na oko - potem w sieci znalazła info, że to po prostu laser tak pracuje, ale to uczucia nacisku było dość dyskomfortowe, chociaż nie nazwała tego stricte bólem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie przeczytała to na stronie Blikpolu? Co za pierdoły pociskasz!!!! ucisk na oku w trakcie zabiegu to jest moment separowania rogówki - jeśli jest to lasik to nakładany jest pierścień taki, jeśli femto-lasik to też pierścień (ale głowa lasera to jest), a przy EBK nie ma żadnego ucisku, bo rogówka jest ręcznie przygotowywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robioną korekcję metodą EBK i nie czułam ucisku/bólu, był dyskomfort i nic poza tym, korekcję przeprowadziła doktor Grabska-Liberek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy EBK nic nie czułam, absolutnie nic. Jedyne co po zabiegu oczy mocno łzawiły, trochę szczypały i tyle. Nawet nie brałam nic przeciwbólowego, nie było potrzeby. Widzenie poprawiło się po tygodniu, po zdjęciu soczewek opatrunkowych. Z dnia na dzień jest coraz lepiej. A zabieg miałam 9 czerwca u dr Rogowskiej-Godeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slepakiszka
Ogólnie nie ma co oszczędzać na takim zabiegu. Nawet najtańsza opcja jest dość kosztowna, ale nie ma co oszczędzać na naszym zdrowiu. W końcu chodzi o nasz wzrok. Co do Blikpolu (ktoś wspomniał) - słyszałam, że ta klinika ma dość dobrą opinię - jak już ktoś z was planuje takie zabiegi, to dobrze jest sobie sprawdzić różne oferty. W każdym razie, nie ma co się ograniczać do tych klinik, które są w naszym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na przykład w Poznaniu ktoś robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinka2
Ja robiłam we Wrocławiu w Optegrze ale wiem że w Poznaniu też mają swoją klinikę. Najpierw musisz się umówić na konsultacje czy się kwalifikujesz. Jeśli tak to tylko się cieszyć. Pierwszy raz od 10 lat nie muszę się przejmować że zapomniałam okularów do pracy…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem tydzień po zabiegu femtolasik w Optegrze w Poznaniu. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość losenRade
kurde, jest trochę strach, ale i zyskać można wiele :) nie da sie jakiejś pigułki znieczulającej wziąć prawda? mam teraz konsultację w Optegrze i mam nadzieje, że wszystko pójdzie szybko i już niedlugo się pozbędę okularów raz na zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strach jest, ale jak już jesteś w klinice to wszystko dzieje się tak szybko, że nawet nie masz czasu pomyśleć:) Warto mimo to nawet trochę się postresować!!!!! ja jestem 2 tygodnie po epi-lasiku i jestem bardzo bardzo zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robiony zabieg korekcji laserowej oczu metodą EBK. Jest super. Oczy naprawione, już nie mam żadnych dolegliwości związanych z okresem gojenia. Łzawienie przeszło. Jedynie to muszę jeszcze regularnie zakraplać oczy. A tak poza tym, to już wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ta metoda jest dużo droższa? Słyszałam, że dużo osób teraz o niej mówi pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest droższa, ale rozrzut cen jest duży w różnych klinikach. Tzn w jednej oko kosztuje 2500 zł, w innej 3500 zł. Ja płaciłam za obydwoje oczu 4500 zł, ale to klinika miała taką swoją promocję przy zabiegu na dwoje oczu od razu, że cena niższa. Nie wiem jak EBK ma się do innych metod, ale u mnie gojenie przeszlo super, bez bólu i szybko widziałam dobrze. No i w EBK nie ma ryzyka urazu oka, to ważne jeśli uprawia się sporty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×