Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
przenoszę

Czy ktoś miał przeprowadzoną laserową korekcję oczu?

Polecane posty

Gość gość_Pola90
Ja miałam robioną metodą EBK pod okiem dr Anna Rogowska-Godela w Chorzowie w Weiss Klinik. U mnie był dość skomplikowany przypadek, ale wszystko się udało, więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okkayka
według mnie nie warto robić zabiegu w klinice no name. optegra czyli dawne lexum to dla mnie marka z historią i doświadczeniem a do tego jeszcze są w każdym du zym mieście więc nie ma problemu z dostępem do specjalisty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszkowaa
ja wychodzę z takiego samego założenia, jeśli chodzi o wzrok to trzeba wybierać najlepsze kliniki, ja korygowałam wzrok w klinice Spektrum we Wrocławiu, ze względu na świetnego specjalistę u którego chciałam się operować, no i udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skarbnik3105
w moim przypadku laserowa korekcja wzroku była konieczna ze wględu na prace , którą wykonuje .ja zdecydowałam się na zabieg lentivu , z tego względu przede wszystkim ,ze jest nieinwazyjny ;) i rzadko np występuje zespół suchego oka ;) ogólnie szybciej sie wraca do codziennego życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie teraz jest lentivu, czyli zabieg praktycznie idealny, ze od razu sie wraca "do swiata zywych" i mozna normalnie funkcjonowac... ciekawe co bedzie za 15 lat! az strach sie bac, jak medycyna idzie naprzod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panamera56
Hej . Ja byłam krótkowidzem ,że tak powiem . I u mnie np taka laserowa korekcja wzroku była bardzo potrzebna. Dzięki zabiegowi lentivu odzyskałam ostrość widzenia . teraz na basen moge chodzic bez problemu . Wgl lepiej sie czuję pod względem wyglądu ;) lepiej wygladam bez okularów niż je nosząc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam Lentivu i teraz to niebo a ziemia bez okularów czy szkieł... I macie rację, skoro teraz już na drugi dzień wszystko jest w normie to co będzie dalej hehe... Pamiętam jak się wahałam z tym zabiegiem a teraz jak sobie przypomnę jak mi zimą parowały okulary to masakra! Dobry wybór podjęłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajkapajka
Ja też bardzo długo się zastanawiałam nad odpowiednią metodą wyleczenia wzroku, ale tak naprawdę laser to jedyna niezawodna i bezpieczna metoda, poza tym zabieg jest szybki no i bardzo szybko można wrócić do normalnego funkcjonowania, rekonwalescencja nie ma w ogóle miejsca bo od razu można śmigać chociażby na basen a mi okulary sprawiały bardzo dużo utrudnień w normalnym funkcjonowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio można od razu po zabiegu się umalować i iść na basen? Trochę mi się wierzyć nie chce. Chyba 1-2 dni by się przydały na odpoczynek. To jest jednak ingerencja w nasz organizm i to nie mała. Moja koleżanka która miała ogromną wadę (-10 i - 11) oraz już orzeczenie o niepełnosprawności zrobiła sobie zabieg tradycyjną metodą EBK. Twierdzi, że to niebo a ziemia. Dochodziła do siebie 1 dzień, potem dwa dni bolała ją głowa ale to ponoć dlatego, że mózg musiał się od nowa przestawić na inny, wyraźniejszy obraz. Moja wada jest niewielka, to wada wrodzona (-1,5 i -0,5) plus astygmatyzm. Rozważam zabieg ale obawiam się właśnie bólu i tego ile czasu będe dochodzić do siebie. Mam małe dziecko i nie mogę pozwolić sobie na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girls On
Jak laser to tylko EBK. Jeśli ktoś jest z południa Polski to nie powinien się nawet zastanawiać tylko zrobić to we wrocławskim SPEKTRUM. Obok jest nawet niedrogi hotel. Nie ma lepszej opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peszkla
Ja miałam tez Lentivu w Optegrze w Wawie. Zabieg bezbolesny, po 4 dniach już dobrze widziałam...no a na drugi dzień normalnie funkcjonowałam mimo że oczy mi troche łzawiły..ale to normalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robiony taki zabieg w gabinecie w Kaliszu http://okulistyka-wasik.pl/ którego naprawdę bardzo polecam nawet osobom nie z tego miasta. Za operację można płacić w ratach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po zabiegu trzeba naprawdę dbać o oczy! Zwolnienie lekarskie na tydzień wystarczy, ale trzeba mieć świadomość, że ostrość cały czas nie jest idealna i trzeba dalej kropić oczy o stałych porach. Miesiąc trzeba się wstrzymać od siłowni, wysiłki w ogóle, i uważać na wodę w oczach, aby zakażenie żadne nie wyszło. Tak naprawdę idealnie widzę po 2 miesiącach od zabiegu, a miałam famto-lasik robiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też uważam, że po zabiegu korekcji laserowej trzeba uważać i dać oczom dobrze się wygoić, żeby nie zaprzepaścić efektów korekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A które metody są najbardziej skuteczne i po których najszybciej goją się oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AcupOfTea
wg mnie najlepszą metoda jest lentivu , zreszta na taka sie zdecydowałam . kupiłam korekcje wzroku w sklepie online optegry . A dlatego lentivu , bo nastepnego dnia możesz normalnie funkcjonować juz własciwie . 3 dni po zabiegu mozesz juz latac samolotami , 7 dni po mozesz już iść na basen ;) Takze wiele wiele korzyści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pewnej wady nei warto - wystarczą okulary. Ja np miałem już prawie -8 na obu. No i chciałem się pozbyc wady raz na zawsze, także - operacja. Pstrykają takim laserem w oko: http://www.polandoptical.pl/katalog,Lasery_okulistyczne.html potem rekonwalescencja i żegnajcie okulary na zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eles
a teraz jest o tyle wygodniej, że można takie zabiegi kupować przez e-sklep. Przynajmniej tak ma optegra. a wizyta kwalifikacyjna 200 zł. moim zdaniem wielka wygoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InfinityS
również miałam zabieg lentivu pod koniec zeszłego roku ;) Dla mnie ten zabieg okazał się zbawieniem ponieważ , czesto gęsto nosiłam soczewki , okulary mi przeszkladzały ,a po soczewkach miałam potem zespół suchego oka , czyli jednym słowem pieczenie i ogólnie bardzo niefajne uczucie . A takdzięki zabiegowi Lentivu zaoszczędze na oprawkach , szkłach itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w czwartke mam operację. Czeka mnie zabieg takim laserem: http://www.polandoptical.pl/product,laser-fotokoagulacyjny-zielony-firmy-nidek-model-gyc-500-gyc-500-vixi,120.html ale jestem raczej dorbej mysli, to standarowy zabieg, 3 znajomych już tak miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maidza
przeczytał wątek oze nie całkiem dokładnie ale przede wszytskim czytałam pierwsze posty . Generalnie 10 czy 11 lat temu moze i faktycznie dziewczyna była na zwolnieniu z miesiąc czasu . dzisiaj wszytsko poszło do przodu , technika się rozwinęła . I takjak np przy zabiegu Lentivu , na nastęony dzień już mozna pójśc na spacer ,a 3 dni po zabiegu mozna juz do pracy wrócić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kejmka
no dokładnie, po Lentivu szybko dochodzi się do siebie i można całkiem normalnie funkcjonować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażyna1965
Zgadzam sie, należy uświadamiać i edukować. Ludzie nie sa świadomi tego. Ale tez dodam od siebie, ze najlepiej udać sie do sprawdzonego miejsca, do specjalistów, którzy znają sie na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antilla
ja jak planowałam laserowa korektę wzroku to przede wszystkim skupiłam się na szukaniu najlepszego specjalisty, szukałam we Wrocławiu bo utaj mieszkam, natrafiłam z polecenia na klinikę Spektrum, poszłam na konsultację i od razu się zdecydowałam, pełen profesjonalizm, krótkie terminy oczekiwania więc nawet nie szukałam innego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maidza mylisz się, ja zabieg robiony miałam Lasik 3 tyg temu i wciąż jestem na L4: no bo jak wrócić do pracy, kiedy na komputerze nie da się pracować a ostrość wzroku na wyciągnięcie ręki dopiero po 10 dniach w ogóle się pojawiła umożliwiając czytanie? Ludzie, nie róbcie sobie tego... przechodzenie z ciemnego pomieszczenia do jaśniejszego kończy się dosłownie porażeniem, głowa eksploduje... nie widzę wyraźnie do dziś, z dala nawet konturów budynków, a na kontrolach wzruszają ramionami, że trzeba czekać! W pochmurny dzień i po zmierzchu odechciewa mi sie nawet patrzeć, płakałabym gdyby leciały mi łzy.. gdyby ktoś szczerze mi powiedział, tak jak teraz ja mówię reszcie, nigdy bym nie skrzywdziła tak sama siebie ;( boję się, że zniszczyłam sobie życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZeremka
no a po Lentivu można szybciej normalnie funkcjonować i nie trzeba takich długich zwolnien brać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniSanchez
Po Lentivu tydzień po zabiegu mogłam już pływać ;) więc bardzo polecam zabieg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po badaniach w Weiss Klinik i kwalifikuję się do EBK. Zabieg mam mieć 9 maja. Lekarka mówiła że 2 tygodnie zwolnienia po zabiegu, czy to wystarczy? Jakie są Wasze doświadczenia? Co jeszcze powinnam wziąc pod uwagę? wiem, że muszę mieć zapas sztucznych łez i dom wysprzątany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soczkowa1
Dlatego ja EBK nie miałam ;) wolałam kupić zabieg Lentivu w sklepie onilne optegry ;) Nie dość ze zaoszczedziłam juz na samej wizycie kontrolnej , to jeszcze w dodatku zaoszczędziłam na korekcji wzroku , ponad 2000 zł . I wgl wróciłam 3 dni po zabieg do pracy ;)Więc zdecydowanie polecam ta metodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarka mi wyjaśniała, że widzieć będę normalnie itd., ale trzeba oszczędzać oczy - nie wolno się schylać, dźwigać, nie mówić już o komputerze czy telefonie. Po tym Lentivu nie musiałaś chronić jednak oczu? dziwne to dla mnie, bo w końcu Lentivu też polega na zabiegu na oku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×