Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Gość gość
słyszałyście o NAPROTECHNOLOGII i alergii Typu III ? Podobno ma to wpływ na płodność, a lekarze nie biorą tego pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie żadnej @ i już! A głowa może pobolec. Moja przyjaciółka biorąc progesteron z innej przyczyny była wukluczona z funkcjonowania. Podobno niektóre bardzo źle go znoszą! Na prawde wierzę ze ci się uda! Ja też miałam bóle. W końcu to jednak nie taka mała ingerencja w organizm. Głową do góry! :-) i uśmiech na usta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja mam tyłozgięcie i jak pytałam czy przez to są problemy z zajściem w ciążę to lekarze mówili że to nie ma wpływu, po prostu taka budowa. Pozdr MoniśOsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Ja tez mam tylozgiecie. Takze w niczym to nie przeszkadza. Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość84 czy u Ciebie już widać brzuszek? Pozdrawiam Moniś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :-) pozwolicie, że do Was dołączę? Właśnie jestem w trakcie stymulacji w Novum, krótki protokół, dziś 10dc i drugi monitoring. Dwa dni temu miałam stwierdzone trzy pęcherzyki z czego się cieszę, ponieważ mam bardzo niskie AMH. Jest to moje pierwsze podejście, punkcja będzie pewnie w przyszłym tygodniu. Też mam tyłozgięcie :-) i problem z cienki endometrium, na ostatniej wizycie miało tylko 5mm...nie wiem czy mi coś przepiszą na jego powiększenie po punkcji? Orientujecie się w tym temacie? Pozdrawiam Was serdecznie i napiszę wieczorem po moim drugim monitoringu 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Na pewno tak... Estofem jeśli się nie mylę ma temu pomóc... no i same zastrzyki stymulacyjne też wpływają pozytywnie na endometrium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Minis-widac mi brzuszek:)Ja wczesniej nie mialam plaskiego brzucha ale szczerze powiem ze czasem to az mnie zaskakuje jego wielkosc. W sumie to w ciagu yego tygodnia co lerze w szpitalu tak mi wyskoczyl bo wczesniej duzo wymiotowalam a teraz dostalam plyny no i zaczelam jesc a pozatym leze wiec .....ja zaczelam 11 tydzien a po Usg mowia ze 12 wiec chyba moje malenstwo wyprzedza troche wielkoscia. Jakie masz tetno plodu? Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Cię Lonia37. Nie pomogę Ci w temacie endometrium, bo ja z kolei po punkcji miałam zbyt grube, tak zadziałały hormony, teraz jestem 6dpt i oczekuje na wynik testu. Aneta - jak się dziś czujesz? Mnie do teraz praktycznie bolała głowa, jest mi przy tym niedobrze, jutro dla mnie sądny dzień, bo znam już te objawy na pamięć, poza tym w ogóle już nie czuje brzucha, za to piersi są dużo bardziej bolesne. Lillalu i pozostałe dziewczyny jak samopoczucie? Nie wiem jak u Was, ale u mnie od rana świeci za oknem słońce ;) E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania to długo Cię trzymają w szpitalu! Moje dzieci też zawsze o tydzień wyprzedzają. Mają tętno 162 i 165 u/min. Pozdrawiam Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moniś,pamiętasz może jakie miałaś objawy bądź ich nie miałaś przed testowaniem? ;) będziesz miała bliźniaki, ja też miałam podane 2 zarodki, marzę aby przetrwały E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh... w Warszawie parszywa pogoda... Ja czuję się ok, mam takie uczucie jakby rozpychania w brzuchu. Dziś odbieram progesteron, jutro powtórkę bety... ale czuję że będzie ok. Powtarzam sobie: "jestem w ciąży" ale cały czas nie mogę uwierzyć że to się dzieje na prawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Jestem dziennikarzem telewizji TVN. Pracujemy obecnie w redakcji nad serialem dokumentalnym o tematyce in vitro. Jego celem jest edukacyjne i społeczne przedstawienie tematyki in vitro i niepłodności. W dokumencie tym chcemy pokazać pary, które leczą się na niepłodność, ale nie tylko, bo mogą to być również kobiety, które decydują się na zajście w ciąże i wychowanie dziecka same, bez mężczyzny. Szukamy osób, które są przed lub po zabiegu inseminacji, również takich, które są już po zabiegu in vitro – udanym lub nie, lub takich, które jeszcze nie próbowały in vitro i są dopiero przed pierwszym zabiegiem. Szukamy także osób, które zdecydowały się już lub dopiero chcą się zdecydować na oddanie komórek jajowych/nasienia – „na później”, – bo np. teraz są chore i np. przechodzą chemioterapię, która jak wiadomo uszkadza komórki rozrodcze. Jednym słowem chcemy zrobić taki serial, który przedstawi jak najszersze spojrzenie na in vitro, łącznie w uprzedzeniami i mitami, które krążą o dzieciach, które urodziły się z in vitro. Nie szukamy sensacji i szumu wokół tematu. Chcemy zrobić rzetelny i ciekawy dokument, taki jak robiło np. BBC. Serial zaczynamy realizować w zasadzie już i będziemy realizować go przez najbliższe miesiące. Jest on realizowany we współpracy z kliniką zajmującą się leczeniem niepłodności. Każda para (lub osoba), która zgodzi się na udział w tym projekcie uzyska bezpłatne leczenie niepłodności w klinice, z in vitro włącznie. Jeżeli chodzi o wizerunek - to jak sama nazwa projektu wskazuje - serial dokumentalny - wizerunek będzie wykorzystany w całości. Nie ma możliwości zmiany imienia, nazwiska i charakteryzacji. Dokument przedstawia tylko prawdziwe osoby i zdarzenia. Osoby, które byłyby zainteresowane współpracą z naszą redakcją prosimy o kontakt na adres: projekt_ivf@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu - dziękuję za podpowiedź co do Endometrium i gratuluję ciąży! :-) Skoro endometrium przybierze na wielkości od stymulacji to może będzie dobrze u mnie bo mam dość silne dawki. Zobaczymy dzisiaj. Tak, w Warszawie jest okropnie przygnębiająca pogoda i już nawet się ściemnia...obudzę się w korku w drodze do Novum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny, E mnie pobolewa podbrzusze, czasem calkiem mocno, promieniuje to na korzonki i pachwiny - nie wiem czy to sa dobre symptomy biore caly czas no spe i troche pomaga,w przyszlym tygodniu sie okaze. A czemu jutro twoj sadny dzien? przeciez jestes po stymulacji wiec okresu nie dostaniesz tak jak zawsze , po stymulacji nie liczy sie dni cyklu,jak zawsze takze nies nastawiaj sie tak najutrzejszy dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E mnie brzuch i piersi bolały jak na @ zadnych innych nie miałam moze dopiero w 4 tygodniu pojawiły się mdłości, które trwały do 6 tyg, teraz mam taki tylko niesmak po jedzeniu. Pozdrawiam Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to bylam oczywiscie ja Aneta :), ja ide na cyklu naturalnym wiec moge sie ewentualnie spodziewac @ ale to i tak w przyszlym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Jestem dziennikarzem telewizji TVN. Pracujemy obecnie w redakcji nad serialem dokumentalnym o tematyce in vitro. Jego celem jest edukacyjne i społeczne przedstawienie tematyki in vitro i niepłodności. W dokumencie tym chcemy pokazać pary, które leczą się na niepłodność, ale nie tylko, bo mogą to być również kobiety, które decydują się na zajście w ciąże i wychowanie dziecka same, bez mężczyzny. Szukamy osób, które są przed lub po zabiegu inseminacji, również takich, które są już po zabiegu in vitro – udanym lub nie, lub takich, które jeszcze nie próbowały in vitro i są dopiero przed pierwszym zabiegiem. Szukamy także osób, które zdecydowały się już lub dopiero chcą się zdecydować na oddanie komórek jajowych/nasienia – „na później”, – bo np. teraz są chore i np. przechodzą chemioterapię, która jak wiadomo uszkadza komórki rozrodcze. Jednym słowem chcemy zrobić taki serial, który przedstawi jak najszersze spojrzenie na in vitro, łącznie w uprzedzeniami i mitami, które krążą o dzieciach, które urodziły się z in vitro. Nie szukamy sensacji i szumu wokół tematu. Chcemy zrobić rzetelny i ciekawy dokument, taki jak robiło np. BBC. Serial zaczynamy realizować w zasadzie już i będziemy realizować go przez najbliższe miesiące. Jest on realizowany we współpracy z kliniką zajmującą się leczeniem niepłodności. Każda para (lub osoba), która zgodzi się na udział w tym projekcie uzyska bezpłatne leczenie niepłodności w klinice, z in vitro włącznie. Jeżeli chodzi o wizerunek - to jak sama nazwa projektu wskazuje - serial dokumentalny - wizerunek będzie wykorzystany w całości. Nie ma możliwości zmiany imienia, nazwiska i charakteryzacji. Dokument przedstawia tylko prawdziwe osoby i zdarzenia. Osoby, które byłyby zainteresowane współpracą z naszą redakcją prosimy o kontakt na adres: projekt_ivf@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
projekt_ivf@o2.pl - jestem po udanym IVF, ale niestety żyjemy w strasznym kraju, gdzie ludzie są niedouczeni...niewyedukowani i w zyciu nie zdecydowałabym się na to, aby przyznać się że mam dziecko z invitro. Jestesmy jeszcze 100 lat za murzynami.... Jest to przykre, ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane :) Nawet nie pamiętam kiedy tutaj pisałam ale codziennie zaglądałam i podczytywałam co się dzieje u Was :) U nas to już 22 tydzień ciąży - synek rośnie jak na drożdżach - większość parametrów wskazuje na 24 tydzień ciąży a maluszek waży 560 g. Pozdrawiam Was wszystkie i całuje gorąco :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenaa2005
Kochana - Kordianka - Kurcze... dopiero co myślałam o Tobie, a tu patrz! Ale super :), synuś!!!! imie wybrane? Kochana wszystkiego dobrego dla Ciebie i meża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordianka, bardzo sie ciesze, pamietam Cie :-) Życzę super samopoczucia do samego końca. Ja teraz czekam na @ po poronieniu, troche sie sprawa przeciąga, niedługo bedą juz 2 miesiace, a tu cisza... Pózniej po 3 cyklach kriotransfer - miejmy nadzieje udany i z udanym finalam ... Pozdrawiam Was słonecznie w ten ponury dzien :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenassz88
Hej. Ja dziś przeżyłam horror. 15 idę do toalety i hlup... Krew... Panika... Zadzwoniłam do novum w ciągu 20 min mnie przyjęli (mieszkam przy novum). Progesteron i beta na cito. Najdluzsza godzina w moim życiu. Wyobrażałam sobie najgorsze. na usg zobaczyłam cm szczęścia i bijace serduszko. Beta 160tyś, ale progesteron spadł mi do 73 ze 112. Zwiększyli mi dawkę duphastonu do 3 razy na dobę i mam leżeć. :( w poniedziałek kontrola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordianka - ciesze się ze się odezwałaś:) niech synek rosnie zdrowo lena2005 - co u Ciebie kochana? napisz koniecznie mena - na pewno córcia już jest z Tobą. odezwij się do nas jak wrócicie do domku chciałam złozyc oficjalne gratulacje :) ja się na żaden dokument nie pisze. tak jak ktoś zauważył zyjemy w okropnie zakołtunionym kraju. U nas nawet najbliżsi o IVF nie wiedza i wiem ze to była dobra decyzja. Tym bardziej nie mam ochoty na pokazywanie w tv ale podziwiam osoby które się na takie wykorzystanie wizerunku zgadzają i zawsze chętnie oglądam takie programy, ta seria na tlc jest bardzo fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lenasz88 będzie dobrze, teraz musisz leżeć i nic nie robić. Wiem coś o tym też miałam krwawienie i każde wyjście do łazienki to strach. Ja to odliczam dni do kolejnej wizyty, żeby zobaczyć swoje dzieciaczki, każdego dnia się zastanawiam co z nimi. Jednak cały czas jestem dobrej myśli, moje dzieciaczki są silne i zdrowe więc musimy dać radę jeszcze 6 miesięcy. A co do programu to dobrze, że takie powstają bo może ta ciemnota się w końcu dowie i zrozumie, że niepłodność to choroba cywilizacyjna. Sama jednak też bym nie wzięła w tym udziału ponieważ u nas tylko moi rodzice o tym wiedzą innym lepiej nie mówić bo szkoda dzieci bo na nich by się to odbiło. Pozdr Moniś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże dziewczyny, gdzie Wy mieszkacie i jakimi ludzmi się otaczacie? wspołczuję, o moim problemie i o in vitro wie zarowno rodzina jak i znajomi, no moze nie chwale sie na prawo i lewo i nie opowiadam na jakim etapie jestem, ale tego ze podchodze do zabiegu tez nie ukrywam, jak dotąd nie spotkałam ani jednej osoby ktora powiedzialaby cos przykrego, ktora skomentowalaby negatywnie a wrecz przeciwnie, wszyscy mnie wspieraja, popieraja i bardzo mi pomagają... dziekuję Bogu,ze trafiam w zyciu na wspaniałych ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasami mam wrazenie ze to my , osoby podchodzace do in vitro wstydzimy sie tego bo czujemy sie gorsi, to my widzimy ludzi zlych a nie koniecznie oni tacy sa, ja sie nie wstydze tego ,ze pragne miec dziecko i nigdy nie mam zamiaru udawac, ze in vitro jest mi obce... mowi sie ,ze ludzie sa falszywi a oszukujac wszystkich do okola nie jestescie wlasnie tacy, do tego brak odwagi cywilnej,zeby przyznac sie ,ze potrzebujecie pomocy,by moc zostac rodzicami, mam wrazenie,ze sami siebie dyskryminujecie. Jesli kogos urazilam to przepraszam ale pisze co mysle, pozdrawiam Edyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscsobotniegotransweru
hej, dziewczyny, strasznie rwie mnie w pachwinach, dzis jest 7dpt, myslicie ze to cos złego? E jak Ty sie czujesz? pozdrawiam Aneta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×