Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

rany, ile tu teraz ciąż i dzieci :) wspaniale zapowiada sie ta wiosna!!! Kasiapiat - wspaniałe nowiny!!!!!! aż wierzyć się nie chce!! :) :) SERDECZNE GRATULACJE I ŻYCZENIA ŻEBY WSZYSTKO BYŁO DOBRZE! :) a my - te nadal starające zaraz moze podniesiemy statystyki ciążowe:) jak widać, powoli, powoli ale każda z nas może być mamą:) WADE, rzeczywiście chyba masz w domu aniołka?:) 3 miesiace.... a ja mam wrażenie że 2 tyg temu podzieliłaś sie radosną nowiną o ciąży:) dzięki za miłe słowa:) ja nadal nie tracę nadzieji, choć dużo nas kosztuje każda kolejna próba, ale myślę że warto jeszcze próbować... byłam już u dr - torbieli nie ma, zrobiłam sobie dziś zastrzyk z menopuru:) kolejne usg w następny wtorek. punkcja (mam nadzieję ze do niej dojdzie) mogłaby być w sobotę 16 maja.... ale nie jest tak różowo - fsh jest wysokie - ma 12,6, ale nie z takim fsh dziewczyny zachodziły w ciążę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K-30
Witam,Wiosna to moje trzecie podejście i swieże zarodki jak zwykle dwa wychodowane,ale tym razem się udało,i moze faktycznie dwa skarbeczki,czuję się bardzo dobrze tylko dół brzuszka czasem mnie pobolewa i piersi a tak to nie mam żadnych obiawów az sie czasem martwie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiapiat, K-30, gratuluję i ściskam Was mocno (no może nie za mocno;))!!! Kiedy macie pierwsze ciążowe USG? K-30, nic się nie martw brakiem objawów, potem będziesz miała ich w nadmiarze, szczególnie jeżeli skarby są dwa. A jeżeli faktycznie potwierdzi się, że to bliźniaki to chętnie podzielę sie z Tobą wrażeniami z noszenia w brzuchu dwóch maluszków. Wiosno, obiecuję, że będę do Ciebie pisała jak tylko będę miała trochę więcej siły. Dzisiaj to cały dzień śpię a dzieciaczki moje kręcą się w brzuchu straszliwie. No, ale przeżyłam ostatnio straszny stres bo nie czułam przez jeden dzień ruchów jednego z nich, więc wolę jak się ruszają nawet nadmiernie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Gratuluje wszystkim ciężarówkom! Dobrze, że wciąż z nami jesteście, to dla nas takie światełko w tunelu. Dziewczynki, mam pytanko. Ponieważ po Decapeptylu miałam zawroty głowy, dr zmienił mi go na Diphereline. Jednak od 2 dni strasznie boli mnie głowa. Tylko nie wiem czy to od tych nowych zastrzyków czy od pogody. Czy któraś miała zastrzyki z Diphereline? Jak się po nich czułyście? Bo ja chyba wolałam zawroty głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiapiat
Dziękuję bardzo!! Ta wiosna dobrze na nas wpływa!!Jeszcze troszkę i wszystkie bedziemy cieszyły się ciążą!!! Wczoraj miałam pierwsze ciążowe USG!! Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorek.
Dziewczyny, czy któraś z was chodzi lub chodziła do pani dr Obuchowskiej.Chce zmienic dotychczasowego lekarza właśnie na nią, bo nie jestem zadowolona z rezultatów leczenia.Słyszałam o niej pozytywy, ale chce, abyscie tez cos dodały od siebie:) Ponoć mówi obcym akcentem.Wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K-30
Witam,Stokrotko ja pierwsze USG mam dopiero 18 maja,ale najważniejsze ze mam,ze się udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Kalafiorku, ja zaczynałam u dr Obuchowskiej i powiem Ci, że było różnie. Na początku zrobiła na mnie dobre wrażenie, ale potem jakoś ciągle nie miała humoru. Była raczej powściągliwa choć nie mogę powiedzieć, że niemiła. Niby odpowiadała na pytania, ale jakoś długo zastanawiała się nad odpowiedziami - jakby nie była pewna. Nie wiem za wiele o jej fachowości i wynikach, bo się przeniosłam. Wyszłam z założenia, że jak mam się tak często spotykać z lekarzem to wolę się swobodnie czuć w jego towarzystwie. Nie wiem czy o taką opinię ci chodziło, ale cóż, jak mówiłam za krótko się u niej leczyłam, żeby przekonać się o fachowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
całusków moc przesyła dla WAS Moluś :) 👄 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia11
Kasiapiat, K-30 Ogromnie Wam gratuluję!!!:):):) Stokrotka, Wiosna Dzięki za odpowiedź i wsparcie. Jesteście Super!!! Kalafiorek Słyszałam dobre opinie o dr Obuchowskiej, ale również o dr Starosławskiej - u której ostatnio miałam przyjemność mieć wizytę przed transferem i to ona poinformowała mnie szczegółowo o zagrożeniu przestymulowaniem (bardzo rzeczowa i sympatyczna kobieta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski:) Ja chodziłam i dalej zacznę nie długo chodzić do dr.Starosławskiej,mila i sympatyczna kobietka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafiorek.
wielkie dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola1982
kasiapiat co za wspaniała niespodzianka!!!bardzo się cieszę:)!!! dużo zdrówka życzę to cudowna nowina!!! ja najprawdopodobniej jutro będę miała ins..dziś idę na us jak wszystko dobrze to pregnyl i do dzieła...A Ty uważaj teraz na siebie i nie tylko na siebie:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola1982
kasiapiat a jak ci zbadali tego polipa? może ja też mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiapiat
Witam laseczki!!:-) nikola Przy przygotowaniach do in-vitro go zauważyli i po punkcji wycieli!! I po 2 tygodniacg zaszłam w ciążę!!Życzę Ci powodzonka:--) Mam do Was pytanku czasami boli mnie brzuszek u dołu tzn tak rozpiera?? Powiedzcie mi czy mam się martwić?? Czy któraś z Was tak miała proszę o odpowiedz?? Trzymam za was mocno kciuki!!!:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiapiat, to jest normalny objaw ciąży i może być nawet do 12 tygodnia. Jedyne co możesz zrobić to brać no-spę (można brać przez całą ciążę nawet 3xdziennie a potem nawet tą forte). Wiem, że na początku wszystko niepokoi ale wtedy warto pogadać z lekarzem albo poczytać jakąś dobrą książkę o ciąży. Ja polecam \"W oczekiwaniu na dziecko\" wydawnictwa Rebis. To taka cegła i możesz tam znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań. Przepraszam dziewczyny, że piszę o takich rzeczach. Ja pamiętam, że strasznie znosiłam opowieści o ciążach jak byliśmy w czasie starań. Ale z drugiej strony to też pamiętam, że wzruszałam się za każdym razem jak spotykałam jakąś kobietę w ciąży albo już z dzieckiem po długich staraniach. To działało jak balsam na moja obolałą duszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiapiat, przeczytałam jeszcze raz mojego posta i doszłam do wniosku, że brzmi on jak bym nie chciała odpowiadać Ci na pytania. A ja jak najbardziej chcę bo wiem jak strasznie niepokoja pewne rzeczy w ciąży. Tym bardziej w takiej długo oczekiwanej ciąży... Tylko, że boję się, żebyśmy nie sprawiły przykrości którejś z dziewczyn, która tak bardzo chciałaby poczuć objawy ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość am29
rany dziewczyny chyba dawno mnie tu nie było tyle informacji naraz... przede wszystkim gratulacje dla ciezarnych super oby tak dalej!!! ja natomiast mam wrazenie ze ciagle stoie w miejscu teraz zlapalam grype wiec nie robilam czesci tych badan bo moze zle by wyszly? wiec dopiero po niedzili sie za to wezme przede mną chyba najdłuższ droga maz zrobil jeszcze raz badanie nasienia wynik bez zmian chyba pora przestac sie udzic ze a moze w tym miesiacu zdazy sie cud....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Am, nic się nie martw. Jak tylko się wyleczysz ruszaj z badaniami i zastrzykami. Nadganiaj szybciutko a już niedługo to my będziemy pisać o wysokich betach :) Ja ze swej strony ponawiam pytanie o wasze doświadczenia z Diphereline. Mnie boli głowa i coraz większy mam brzuch. Dziś zaczełam Puregon, mam nadzieje że dwa zastrzyki nie oznaczają dwa razy większych dolegliwości. Bo brzuch mam jakiś potwornie wzdęty i twardy. Jak to wszystko u was przebiegało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiapiat
Stokrotko odezwij się do mnie na e-maila!! Paga Ja gdy brałam Puregon nie miałam dwa razy wiekszych dolegliwości!! I w ogóle jak brałam Diphereline nie bolała mnie ani głowa ani brzuch.Mówiłaś swojemu lekarzowi o swoich dolegliwościach?? Skoro tak zle działają na Ciebie te zastrzyki to lekarz powinien Ci je zmienić przecież są zamienniki!! Ja też mysle tak jak stokrotka,bo gdy czytałam że ktoś jest w ciąży cieszyłam się tak jak to bym ja była w ciąży i nie zazdrościłam nikomu.Bo wiedziałam że przyjdzie taki moment że ja też w niej będę. Mam nadzieję że nikogo nie uraziłam tym co napisałam. Pozdrawiam serdecznie i ściskam mocno:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia11
Paga ja brałam Decapeptyl 0,1 i nie miałam żadnych efektów ubocznych (ani bólu głowy, ani brzucha wzdętego). Niestety nie potrafię powiedzieć jak jest po Diphereline, ale poradziłabym Ci lepiej skontaktować się z kliniką. Być może to wzdęcie do zwykłe nagromadzenie się gazów, lub problemy z wątrobą od hormonów - ale tak na wszelki wypadek skontaktowałabym się z lekarzem. Jeżeli czujesz, że masz nagromadzone w brzuszku gazy to zastosuj 3 razy dziennie po 2 tabl. Espumisan (powinno pomóc), a na wątrobę Essentiale Forte (2 razy dziennie po 1 tabl). Ja stosowałam Espumisan przed punkcją, żeby pozbyć się nagromadzonych gazów i pomagało. Pamiętaj tylko nie bierz na ból głowy aspiryny ani żadnych pochodnych!!! (żeby po punkcji nie mieć krwotoku, bo ona rozrzedza krew). Można tylko brać nospę i apap. Pamiętaj o tym!!! Jeżeli dostrzegasz u siebie jakieś niepokojące objawy to dzwoń od razu do kliniki, aby się upewnić że to nic złego. Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia:) Trzymaj się cieplutko:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Hej dziewczynki, dzięki wielkie za odpowiedzi. Myślę, że moje dolegliwości nie są aż tak duże żeby panikować, w środę mam wizytę u dr L to o wszystko go wypytam. Chciałam tylko zapytać Misię, czy Espumisan i Essentiale poradzili ci w klinice? Ja boje się brać cokolwiek oprócz zapisanych lekarstw. W sumie to myślałam o Essentiale, żeby pomóc wątrobie, ale nie jestem pewna czy mogę. Pytałaś o to lekarzy? Taki Espumisan to byłaby pewnie ulga ;) Pozdrawiam cieplutko wszystkie walczące i nasze ciężarówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia11
Paga Essentiale zaleciła mi dr Starosławska z Novum i kazała przyjmować 2 razy dziennie po jednej tabletce (jest skuteczniejszy od Verdiniu), a o Espumisan tylko zapytałam czy nie ma przeciwskazań do stosowania podczas pierwszej wizyty stymulacyjnej u dr Lewandowskiego i dr powiedział że mogę. Musisz tylko pamiętać aby w dniu punkcji nie brać żadnych leków, ale to żadnych!!! Po punkcji zapytaj się czy możesz wrócić do ich przyjmowania, u mnie nie było przeciwskazań i wróciłam do Espumisanu, a Essentiale poradziła mi dr Starosławska, bo przedtem stosowałam Verdin, ale Essentiale jest lepszy:):):) Te leki to bardzo duża ulga Essentiale 2 razy dziennie po 1 tabl, a Espumisan 2 razy dziennie po 2 tabl (maks. 3 razy dziennie po 2 tabl - tak jak zalecają w ulotce). Dużo zdrówka i powodzenia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Dzięki Misia. Jestem Ci ogromnie wdzięczna za te rady. Życzę miłego i zdrowego tygodnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki:) I jak tam minął Wam weekend? Bo mi nawet dobrze... Właśnie wzięłam się za sprzątanie... Dziś znów gorączka.... Pozdrawiam Was wszystkie 🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paga
Hej dziewczynki. Ja mam dziś 4 dzień stymulacji i co raz większy brzuchal. Nie wiem czy to tylko gazy (jak pisała Misia) czy może coś gorszego. Jak to było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paga, brzuch w czasie stymulacji zazwyczaj zwiększa swój obwód, dlatego że powiększają sie jajniki. Mi powiększał się nawet sporo, ale ja spodziewałam się tego bo było to napisane w umowie z kliniką dot. in vitro. No, ale wiem też, że nie może powiększać się za szybko i za bardzo i w razie jakichklwiek dziwnych objawów trzeba zgłosić się do kliniki. Dlaczego nie zapytasz lekarza co się dzieje? Jeżeli niepokoi Cię cokolwiek to zadzwoń do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola1982
witam wszystkich!! wczoraj wieczorem wróciłam z Warszawy...miałam podwójną inseminację...w pon i we wtorek rano zrobiliśmy też badania cytogenetyczne przydadzą się do in vitro ale jak nie będzie takij potrzeby to uważam że te badania zawszw sie przydadzą... pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×