Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Pozdrowionka dla wszytskich :) Serdeczne gratulacje dla mamuśki - MonaRi GRATULACJE pieknej córci:) U nas konczy sie 22 tc. Będzie chłopak :) Buziaki i mnóstwo wirusków ciążowych...****************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosna, Czujemy się świetnie! Ja już doszłam do siebie po porodzie, mała pięknie rośnie, dużo śpi. Jeszcze się nią nie nacieszyłam, ciągle do niej zaglądam i wpatruję się w nią i nadal nie mogę uwierzyć, że jest z nami. Limako, Dziękuję, gratuluję synusia. To już 22 tc? Ale ten czas szybko leci, a dopiero co ogłosiłaś nam radosną nowinę. Jak się czujesz kochana? nie-mamusia Podczas zabiegu (punkcji w moim przypadku) na sali było kilka osób (lekarz, anestezjolog, pielęgniarki). Amelia77 Ja polecam dr Starosławską i dr Taszycką. Na pierwszą wizytę czekałam ok. miesiąca. Pozdrawiam cały wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam inseminację u dr Halamy. Jeden pęcherzyk po stymulacji clo, to mało, prawda? Czuję się trochę zagubiona w szumie informacyjnym... znacie tę doktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapisłam się do dr Sowińskiej.Tz tak mnie zapisali na najbliższy wolny termin 15.10. Dziewczyny powiedzcie jakie badania powinnam zrobić ja i mąż na pierwszą wizytę.Chcemy jak najszybciej robić ICSI.Dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mad74
witajcie wszyscy dawno mnie tu nie było... wczoraj robiłam badanie MRL i test mikrocytotoksyczny w Prokocimiu (krak) ....czego sie spodziwac po 4ICSI :( nieudanych..napiszcie prosze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia do ICSI jest cała lista badań, którą dostaniesz. Na pewno potrzeba Twoje hormony, jego nasienie, Twoje przeciwciała najróżniejsze i żółtaczkowe (szczepienie na żółtaczkę jest konieczne), hiv itp, morfologia, badania internistyczne i kardiologiczne, posiew Twój i jego. Konieczny jest też kariotyp obojga, czeka się 6 tyg. na wynik, 350 zł/osoba. Mogą być tez zlecone inne genetyczne. Na pierwszą wizytę zrobiłabym właśnie badanie nasienia i hormony, jak się da ze względu na cykl (2-3 dc: fsh, lh, e2, testosteron, tarczyca, prolaktyna), 7-9 dni przed miesiączką: progesteron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze przeciciała antyplemnikowe, antykardilipidowe, różyczka, toksoplazmoza, cytomegalia HBS, WR, HCV, AntyHBs, AntyHBS toral, mocz bad. ogólne aptt, pt, białko, aspat + alat, glukoza ekg usg sutków grupa krwi przepraszam: prolaktynę (+ z obciążęniem), estradiol polecają zrobić w 11-12 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedz.Troche badań juz mam porobionych, karioty, toxo, rozyczka, .Teraz bede robiła hormony, a to szczepienie na zółtaczke, pierwsze słysze o tym.JAk to wyglada? Chyba jakos ze dwa czy 3 razy się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia, ja niestety też się jeszcze nie zaszczepiłam, najpierw trzeba mieć badanie na przeciwciała, a potem z tym do internisty po szczepionkę Engerix B (1 dawka, 60 zł), trzeba to zrobić, jak się nie jest w ciąży, następną dawkę przyjmuję się po miesiącu (podejmują wtedy decyzję ginekolodzy, czy szczepić, jak się już w ciąży). Dowiesz się wszystkiego na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati27
Lattina, jeden pecherzyk to malo ,u mnie w Novum lekarze zawsze odradzali ,poczekaj az beda dwa.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duśia
jestem mega szczęliwa, dziś doczekałam się pierwszego USG.... i ..... co prawda tylko jedno maleństwo ... ale jest !!!!!!!! I dla tych co mnie nie pamiętają (dawno się nie wpisywałam) dodam, że to moje pierwsze podejście do ICSI ! Cuda się zdarzają..... Zyczę Wam z całego serca takiego samego szczęśliwego dzionka , w którym usłyszycie i zobaczycie bijące serduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati zmartwiłaś mnie, nikt nie odradzał mi zabiegu, co więcej zrobiono go na niepękniętym pęcherzyku.... :-( Dusia, gratuluję!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati27
Lattina , trzymam kciuki !!!Cuda sie zdarzaja.Jak nie teraz to nastepnym razem sie uda .Mysl pozytywnie i nie daj sie zwariowac.Pozdrawiam;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati, dziękuję jeszcze raz, jesteś bardzo miła. A dzisiaj to wyszłam z Novum z płaczem, bo pęcherzyk owszem pękł, ale za to pani doktor wypatrzyła mi wodniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość persefonka
Lattina u kogo się leczysz w Novum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asianko
Witam Dziewczyny:-) ja już po wizycie (archiwalnej i wstepnej)U Dr.Wojewodzkiego:-) .Za pare dni jak zjawi się @ zaczynam wielkie przygotowania tzn .badania.Na szczęście nie musze robic genetycznych i testu Fr.bo wykonuje sie je raz w życiu.I od nastepnego cyklu tabl.Diana35.Czy wy tez brałyscie Dianę?Lekarz powiedział,że w moim przypadku tzn.łatwo o przestymulowanie (co juz miało miejsce) ,bedziemy robic tą nowa metodą chyba IVM albo IUMI? zapomniałam nazwę:-)chodzi o wczesniejsze pobranie jajeczek i przygotowanie w "dojżewalni"jak to p.doktor nazwał.Wiem ,że w innej klinice w w-awie stosują tą metodę,ale czy w Novum, któraś z was juz miała taki zabieg?Jeżeli tak to jak to wygląda czasowo zaczynajac juz od tego właściwego cyklu z Dianą?Iwogóle jakie leki i w jakich ilościach?Jetsem bardzo ciekawa tej metody. Zgóry dziekuje za odpowiedzi:-) ps. jeszcze nigdy nie miałam takiej wiary i radosci jak po wczorajszej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia, 600 km do W-wy to sporo. Skąd jesteś? może gdzieś bliżej masz dobrą klinię? nie odradzam Ci N ale rozważ to na spokojnie - w cyklu przygotowawczym do inseminacji musisz być na wizycie (USG) w 2, 9-10 oraz ok 13 dc. tych wizyt moze byc wiec niż 3... teoretycznie możesz usg zrobić w swoim mieście ale ja juz bym wolała w klinicie gdzie się leczę. przygotowania do IVF to jeszcze wiecej wizyt. wiem, że dziewczyny (które mają daleko do w-wy) czasem biorą zwolnienie lekarskie i przeprowadzają się na ostatni tydzień stymulacji do w-wy (ze 2-3 wizyty kontrolne, potem dzień punkcji no i dzień transferu). rozważ dobrze czy będziesz mogła tak często przyjeżdżać (urlop) no i ile kasy wydasz na dojazdy. nie wiem skąd jesteś ale moze lepiej znaleźć dobrą klinię bliżej siebie. co do IVF - moze dr zaproponuje wam najpierw inseminacje? żadko kiedy od razu zapada decyzja o IVF - no chyba że dziewczyna nie ma jajowodów albo facet ma złe wynki badań nasienia... mozesz przed pierwszą wizytą zrobić hormony - najlepiej zadzwoń do N na recepcję i poproś żeby ci przedyktowano w ktrórym dc co masz zrobić -ja tak zrobiłam. mąż może zrobić bad nasienia plus posiew (czy sa bakterie), a Ty czystość pochwy i posiew. co do szczepień pp. zółtaczce to ja zrobiłam je przed I ICSI i z uwagi na krótki czas zrobiłam to w przyspieszonym trybie (pięć dawek: najpierw I, II - tydzień po, III 2 tyg od II, IV rok od I, V - 5 lat od I). dzięi temu w 3 tyg miałam zrobione 3 szczepeinia i wtedy punkcję (szczepionka już działała). niedawno zrobiłam IV dawkę. niestety nigdy nie byłam u dr Sowińskiej. powodzenia:) Monari - cieszę się że wszystko u Was dobrze. ja też chyba patrzyłabym na małą, jak śpi i nie mogła sie nadziwić że jest nasza:)) jeszcze raz sedrczne gratulacje!:) Limako, ale ten czas leci!!!! serdeczne gratulacje!! wspaniale że wszystko dobrze. gartuluję synka! Lattina, ja po clo miewałam raz 1 raz 2 pęcherzyki. w jednym i drgim przypadku wg mnie warto robić inseminację. ja ostatnio miałam stymulację na nat cyklu do ICSI i też był tylko jeden pęcherzyk (a czekał mnie koszt 5,500 za punkcję i tarnsfer). spytałam dr czy jest sens robic punkcje gdy jest tylko 1 pęcherzyk - odpowiedział ze 1 pęcherzyk to zawsze szansa na dziecko. (ostatecznie w punkcji okazało sie że pęcherzyk jest pusty, ale dopóki go nie pobrano nie dało sie tego przewidzieć). ja na 100% podchodziałabym do IUI nawet przy jednym pęcherzyku. co innego ze lepeij zrobic na pękniętym.... ale mi nigdy się nie udało - pęcherzyki nie pękają nawet po podwójnej dawce pregnylu. trzymam kciuki żeby Ci się teraz udało!:) Lettina, pogubiłam sie... doczytałam że wypatrzyła dr wodniaka (co to jest?). miałaś w końcu tę insemiancję? Dusia, szczerze Ci zazdroszczę!:) :) czy to nie Tobie dr T mówiła że beta niska i że są raczej małe szanse na ciążę? jeśli tak to jesteś kolejnym przykładem, że dr to nie bogowie - tzreba wierzyć nawet gdy beta niska lub np tylko jednen pęcehrzyk - dopóki próbujemy - JEST NADZIEJA:) Asianko, ja też teraz chodzę (w zastępstwie, bo mój dr jest na urlopie) do dr W - bardzo jestem zadowolona z wizyt u niego. życzę żeby @ przyszła jak najszybciej - wiem jak można sie niecierpliwić:) jak przyjdzie to juz czas przygotowań mija bardzo szybko:) napisz coś wiecej o tej nowej metodzie (jak przebiega stymulacja, komu jest zalecana...itp). powodzenia! a ja znowu próbuję. pozbierałam sie juz po tej nieudanej punkcji (był jeden pęcherzyk ale niestety pusty i nie doszło do tarnsferu). dziś mój 4 dc - drugi raz podchodzę do ICSI na nat. cyklu - biorę 1/4 clo i na razie mam przepisane 3 menopury. w następny wtorek (9 dc) mam kontrolne usg i może zapadnie decyzja kiedy będzie punkcja. trzymajcie prosze za mnei kciuki, zeby tym razem wszystko było ok i zeby doszło do transferu. pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K-30
Wiosna ja bardzo bede trzymała kciuki zeby ci sie udało tym razem napewno ci sie uda,a ja jestem juz 6-dzien po transferze i tylko czekam na dzien w ktorym zrobie bete pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mad74
wiosna6 witam ja czekam na wyniki MRL dzis dzwoniłam do krakowa są..czekam az mi przyślą..3maj sie walczymy..:).pozdrawiam M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaś
trzymam kciuki i ja powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wade
witajcie widze, ze powoli dolaczaja kolejne szczesliwe ciezarne-serdecznie gratuluje i ciagle przesylam ciazowe fluidki-u nas konczy sie 18tydzien i za tydzien idziemy na usg-juz sie nie moge doczekac wiosna pamietaj, ze testy wciaz leza w szufladzie-mam nadzieje, ze moze tym razem juz nie beda ci potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Nie oddzywalam sie tez troszke dlugo ,bo u mnie to praktycznie ciagle pod gorke.... :-( Jak sie okazalo we wtorek mam isc na laparoskopie cysty...na ktora wogole nie mam ochoty,bo strach mnie przerasta...ale co zrobic znika i powstaje znowu ,do tego mam lekka temerature...jau nie wiem co robic co myslec czy kiedys bede wkoncu MAMA ??? Mam dolka !!!ogolnie wszystko jet do DU.... Gratulacje dla Wszystkich zaciazonych!!!! Pozdrwoienia Gorace lda MONARI -GARTULACJE!!!!! ciesze sie z Wami!!! Kati slonce jak tam u `Ciebie??? Wiosenko glowa do gory!!!!!!!! pozdrawiam cale forum Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenko, Dziękuję i trzymam kciuki żeby tym razem doszło do transferu i żeby się udało. 🌻 Ana, Dziękuję. Ostatnio myślałam o Tobie, bo dawno się nie odzywałaś. Już miałam wysłać priva, bo byłam ciekawa co u Ciebie. Ja miałam robioną laparo i nie było tak źle. Zawsze to jakaś ingerencja, ale naprawdę szybko dochodzi się do siebie. Także głowa do góry, będzie dobrze. Pozbędziesz się w końcu tego świństwa i zobaczysz, że będziesz Mamą. Uwierz w to, bo psychika ma duże znaczenie przy staraniach. Nie wolno się poddawać, trzeba wierzyć, bo wiara czyni cuda. ❤️ Wade Jak się czujesz? Już niedługo połówkowe. Gratuluję i życzę pięknych widoczków na usg. 👄 Piszę do Was z małą na kolanach, bo nie śpi. Byłyśmy dziś u pediatry na wizycie, bo właśnie kończymy miesiąc. Mała pięknie przybiera na wadze, prawidłowo się rozwija, bioderka w porządku, ale profilaktycznie mamy zrobić usg. Za 2 tygodnie szczepienia. Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się znów nie udało :( zastanawiam się czy mam jakąś wadę czy moze coś nie gra miedzy mną a mężem, i da się to wykryc i zlikwidowac, czy poprostu juz 3 razy miałam pecha... pierwsze poronienie w 6 tc- no cóż zdarza się często. nie było jeszcze widać zarodka, lekarze stwierdzili ze to ciąża biochemiczna. druga ciąza co prawda zproblemami, bo ciągle cos mi krwawiło, ale to od zapalenia szyjki. a pozniej pojawiły sie jakieś bakterie które wywołały przedwczesny poród. teraz- okazało się ze mam mięśniaka w macicy, i pewnie to on doprowadził do poronienia :( nie mam juz sił starac się okolejną ciąże. co z tego ze nie mam problemów z zajściem, skoro nie potrafię jej donosic? a patrzec po raz kolejny jak moje marzenie spływa krwią po udach to nie na moje siły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati27
Minimonia, kochana bardzo mi przykro ,ze sie znowu nie udalo.Kurcze az ciarki przechodza po plecach.Nie wiem jak moglabym Cie podniesc na duchu bo sama wiem jak sie teraz mozesz czuc. Moze zrob sobie krotka przerwe,wez meza i zrobcie sobie maly urlop,moze gdzies nad mozem?Przemyslicie to wszystko sobie i poprostu odpocznijcie od tych wszystkich lekarzy.A moze wtedy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimonia, strasznie mi przykro. nie wyobrażam sobie nawet przez co przechodzisz. A może warto żebycie z M pomyśleli o zrobieniu badań immunolog - podobno największy sens jest gdy robią je dziewczyny z nawracającymi poronieniami. badania sa pioruńsko drogie, ale może warto spróbowac? trzymam za ciebie bardzo mocno kciuki, żebyś szybko stanęła na nogi. Mad74, jak wyniki MRL? K-30, dziś chyba Twoja 12 dpt... kiedy palnujesz zrobić betę? bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki! dzięki za twoje:) ana, lepiej usunąć coś co może pzreszkadzać w zajsciu w ciażę - to krok do przodu:) wierzę, ze zabieg powiódł się i że szybko rozpodczniecie nowe starania. wiesz już od keidy będziecie mogli zacząć? kaaś, Monaroi - serdeczne dzięki za kciuki:) Nadwiślanka, co u Ciebie? jak sparwy w OA? wczoraj miałam usg w 9dc. na razie tak sobie - pęcherzyki są mniej wiecej tej samej wielkości 4 szt (12, 8,8 i 9 mm). dostałam wczoraj podówjny menopur - jutro kolejne usg - mam nadzieję ze podrosną i będą duże i ładne (chociaż 2..) i że tym razem będą w nich komórki. jeśli dojdzie do transferu to zdecydowaliśmy sie z mężem na wlew (kroplówka zalecona przez immunologa). kosztuje ponad 5 tys!!! ale postanowiliśmy zaryzykowac. pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !!!! Jestem już po laparoskopii....wczoraj miałam robiona i jak widać już jest okej ...nic strasznego!!! a starania dalsze nie wiem ,nie myślę na razie o niczym... trzy małe dziurki w brzuchu ....nic strasznego!!! pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K-30
Witam wszystkie.Tak Wiosna robiłam juz betę w 8dpt bo nie wytrzymałam i miałam46,90 pózniej zrobiłam 10dpt i była49,93 co mnie zmartwiło ze tak mało przyrasta, zadzwoniłam do lekarza a on kazał mi zrobić betke w czwartek 02.10 i siedzę jak na szpilkach co będzie dalejm ile podrośnie czy się mi uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×