Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Bubu miło Cię słyszeć. Bardzo sie ciesze, ze dzialasz dalej i walczysz o swoje. Moze po odpoczynku wszystko sie uda i bedziesz narzekac na nudności hehe. Swoja droga to te badania immunologiczne itp sa na prawde droge, szkoda ze nasze panstwo nie poczuwa sie do jakiejs odpowiedzialnosci i nie wyciaga reki do ludzi w takich sprawach. No ale, systemu sie nie zmieni z dnia na dzien. Brawo kochana, ze jestes taka dzielna :). Bylam ciekawa jak sie masz i co u Ciebie. Duzo piszemy o swoich sprawach a w sumie kazda ma jeszcze swoje prywatne zycie, moze nawet minelysmy sie kiedys w Novum lub na ulicy :) Igrek, wiesz co ja jak na razie przytylam 3,5 kg i smatowalam sie w zasadzie od poczatku. Stosuje mustelle 9 miesiecy bo miala duzo dobrych opinii, rano po kapieli oliwka a teraz kupilam w sklepie Ziaji kupilam balsam do skory odwodnionej z serii specjalistycznej bo dobrze nawilza skore. Kiedy moge smaruje sie dwa razy dziennie -mustella na wieczor a inne produkty rano. Ja mam rozstepy na pupie, biodrach i piersiach od 16 roku zycia, wiec raczej mam tendencje niestety heh ( w sumie nie ma sie co cieszyc z tych tendencji do rozstepow) Mustela najtaniej wychodzi w aptekach ziko bo kosztuje 69.50 a w innych nawet ok 100 zl. No powiem Ci, ze mi sie z -4 kg przybralo w grudniu jeszcze przed ciaza bo woda zaczela mi sie zbierac w organizmie od tarczycy, wiec moze przytylam wiecej ale zeszla mi woda, ale od poczatku ciazy na wadze mam 3,5 kg wiecej. Julcia a ile wazy twoj skarbek? Ja mam teraz duzo kontaktu z synem kuzynki, ma 10 miesiecy i wazy juz ponad 10 kg. Bardzo pocieszne i radosne z niego dziecko;) Pozdrawiam Was wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszt inseminacji to 800 zł do tego dochodzą Ci jeszcze obowiązkowe badania za około 1500 zł, tak więc troszku więcej niż podałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapost
Cześć. Czytam Wasze forum od ponad roku a może nawet dłużej:) W tym czasie przechodziłam takie same zdarzenia jak Wy. Leczenie, hormony, zastrzyki, nadzieja, smutek, nadzieja, smutek, nadzieja i wielka radość, choć nie łatwa. Nie trzymając w napięciu - jestem mamą dwójki dzieci: VII.2010 - córka, ciąża po stymulacji CLO. X.2012 - syn, in-vitro Mając krwiaka w drugiej ciąży w napięciu śledziłam losy Julci, kibicowałam Michalinie, nieustannie trzymam kciuki za Lato i Igrek w szczególności. Podziwiam Waszą siłę i wolę walki - będziecie super mamami! Postanowiłam napisać, bo chcę Wam podziękować, za to, że mogłam tu zajrzeć po kolejną nadzieję. Teraz zaglądam, żeby czytać kolejne szczęśliwe zakończenia:) I postanowiłam odwdzięczyć się troszkę - służę radą, wiedzą o lekarzach, mam również do oddania niezużyte leki - głównie progynowę. Jeszcze raz dziękuję i przesyłam pozytywne myśli dla wszystkich czekających na pozytywne wiadomości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczątka! Chyba cos się nie tak dzieje z tym forum w nowej szacie,więc chcę sprawdzić czy dojdzie mój wpis. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tutaj tak cicho????? Igrek Aneczka_K, Lato co u Was??? Michaline, Zuzia, Malwi co u maluszków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rety, sorki za tyle postów. Stronka nie chodziła i nie wiedziałam, że aż tyle razy wkleiłam tekst.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim dziewczynom. Bubu - miałam wrażenie, że ty już byłaś u immunologa i że to ja się od ciebie dowiadywałam o niektóre rzeczy. Mi się wydaje, że lepiej jest zgłosić się do immunologa niż do genetyka, chyba, że jakieś nieprawidłowości wam wyszły w kariotypie. Ja jak byłam u dr Dubrawskiego to dostałam zlecenie na różne badania (łącznie za ok. 5500 zł.), ale niektóre z nich to były badania genetyczne, np. polimorfizm czy mutację genu Leidena. I właśnie od niego dostałam od razu zalecenia co do dalszego postępowania. Wydaje mi się, że genetyk będzie patrzył przede wszystkim na wady genetyczne, a immunolog spojrzy na to w szerszym kontekście, czyli jak wszystkie czynniki działają ze sobą. I chyba ma większe możliwości działania, może zlecić jakieś leczenie, w które genetycy i ginekolodzy nie wierzą, ale ono podobno działa. Ale jeśli ty lub twój M macie nieprawidłowy kariotyp - to wtedy nic tylko pędem to genetyka!! My jak szliśmy na pierwszą wizytę u Dubrawskiego to żadnych dokumentów nie potrzebowaliśmy. Pytał się tylko o historię chorób naszych i w rodzinach, i o procedury IUI i IVF: ile ich było, ile zarodków, jakiej jakości itp. Nie badał mnie na wizycie, bo uznał, że to działka Novum, a on się skupia na trochę innym zakresie. Także BuBu - decyzja jest wasza i jeśli ma ciebie to uspokoić, to możesz iść do obu lekarzy jednocześnie. A bierzesz może udział w Programie bezpłatnego in vitro w N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim dziewczynom. Bubu - miałam wrażenie, że ty już byłaś u immunologa i że to ja się od ciebie dowiadywałam o niektóre rzeczy. Mi się wydaje, że lepiej jest zgłosić się do immunologa niż do genetyka, chyba, że jakieś nieprawidłowości wam wyszły w kariotypie. Ja jak byłam u dr Dubrawskiego to dostałam zlecenie na różne badania (łącznie za ok. 5500 zł.), ale niektóre z nich to były badania genetyczne, np. polimorfizm czy mutację genu Leidena. I właśnie od niego dostałam od razu zalecenia co do dalszego postępowania. Wydaje mi się, że genetyk będzie patrzył przede wszystkim na wady genetyczne, a immunolog spojrzy na to w szerszym kontekście, czyli jak wszystkie czynniki działają ze sobą. I chyba ma większe możliwości działania, może zlecić jakieś leczenie, w które genetycy i ginekolodzy nie wierzą, ale ono podobno działa. Ale jeśli ty lub twój M macie nieprawidłowy kariotyp - to wtedy nic tylko pędem to genetyka!! My jak szliśmy na pierwszą wizytę u Dubrawskiego to żadnych dokumentów nie potrzebowaliśmy. Pytał się tylko o historię chorób naszych i w rodzinach, i o procedury IUI i IVF: ile ich było, ile zarodków, jakiej jakości itp. Nie badał mnie na wizycie, bo uznał, że to działka Novum, a on się skupia na trochę innym zakresie. Także BuBu - decyzja jest wasza i jeśli ma ciebie to uspokoić, to możesz iść do obu lekarzy jednocześnie. A bierzesz może udział w Programie bezpłatnego in vitro w N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lato?? Jak sie masz? Co u Ciebie..? Dziewczyny, mam pytanie do tych, ktore sa juz po in vitro i albo urodziły albo sa w trakcie ciazy.. Jak wiecie temat IVF jest kontrowersyjny. Ja nie rozumiem osob, ktore sa przeciw.. Chciałabym zrobic na swoim blogu cykl wywiadów z osobami po IVF? Czy któraś z Was chciałaby wziąć udział? Oczywiscie wszystko anonimowo. Na blogu jest moj adres blogowy... www.milowewzgorze.blogspot.com Zadalabym wam zestaw pytań... Byłabym wdzięczna za chęć udziału... Igrek, Mena, Julcia, Monka, Ewus, Szczęśliwa mama, zulastar, Alicja? I pozostałe dziewczyny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, od czasu do czasu się udzielam i dzielę swoimi problemami i zadaje pytania. Jestem w trakcie oczekiwania na 2 IUI.Ten cykl miałam stymulowany clo.Mam owulacje,ale chcieliśmy pobudzić prawy jajnik.No i mam 1pęcherzyk po prawej hurraa,no i aż 4 po lewej masakra.Rosną na szczęście jednakowo. Teraz się tylko obawiam ,czy pękną wszystkie a przede wszystkim ten po prawej.Nie dostałam tym razem zastrzyku,ponieważ owulacja wypada mi na dzisiaj ( niedziela :-( ),jutro zabieg, jeśli rano o 8.00 jeszcze coś tam będzie. Nie wiem czy to już nie będzie za póżno,wtedy niekoniecznie chciałabym podchodzić,chyba ,że dr Z. nas przekona,że jest szansa. Życze powodzenia Wam. A czy może któraś z Was jutro podchodzi do inseminacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Sylwiaaa tak jak mowi igrek można na NFZ zrobić kilka badań w Novum w poradni genetycznej, Zawsze pare groszy zostaje w kieszeni, Ja taż mam zrobioną ta mutacje genu Leiden a teraz czekam jeszcze na wynik deficyt progesteronu. Polecam dr.Ołdak, bardzo fajna mila kobieta.(w Novum przyjmuje we wtorki) igrek A Ty do którego genetyka chodzisz?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Bardzo dziękuję za trzymanie kciuków u mnie niestety i tym razem klapa .Nie wiem co mam dalej robić jestem po prostu załamana i brak mi sił .Nie odzywałam się bo miedzy czasie miałam wypadek . Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamapost, witaj... Fajnie, ze sie odezwałas ... Dzięki :-) Lato, co sie stało? Jaki wypadek? Przykro mi z powodu porażki... Kochana, za wszelka cenę sprobuj sie dostać do Lewandowskiego... Alicja, u nas dobrze, czas szybko leci i zbliża mi sie powrót do pracy... Płakać mi sie chce na sama myśl. Nie jestem gotowa na rozstanie z Milka... Czy jest wsród Was chętna by anonimowo odpowiedzieć na kilka pytań dot.in vitro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaline - ja mogę odpowiedzieć...a o wychowawczym myslałas? ja ciegle czekam na podjecie przez sejm decyzji o rocznym macierzyńskim, wtedy odetchbe pełna piersią... lato - cholera! tak mi przykro :( :( :( :(, codziennie o Tobie myślałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lato- bardzo mi przykro że nie powiodlo się tym razem, ale odpocznij troszkę i się nie poddawaj, wszystko będzie dobrze i napewno kiedys się uda! Mocno będę za Ciebie trzymała kciuki! Mocno Cię ściskam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Kochane, nie wiedziałam ze bedzie taki odzew:-) cieszę sie ze moge na Was liczyć... Julciaaa, potrzebny mi Twój adres mailowy:-) możesz mi wysłać na adres miszelka.imielska@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem po 2 iui :-) Było 5 pęcherzyków i wszystkie pękły,dr Z pokazywał nam na Usg. Mam zamiar teraz być cierpliwa,nastawiam się że tym razem są większe szanse więc fajnie by było żeby się udało. Są też plany gdyby było odwrotnie,ale nie myśle o tym teraz. Pozdrawiam Was i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaline ja też odpowiem na pytania. Lato przykro mi bardzo:( Alicja chłopcy roisną tylko chudzinki są straszne. Ważą troszeczkę za mało ale są bardzo ruchliwi i lekarz powiedział , że taki ich urok. :) Niedługo tj 16 czerwca będziemy ich chrzcili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lato cholera jasna przykro mi strasznie. Już nawet nie wiem co ci pisać.Walcz ile wlezie. Alicja gratuluję serdecznie. Michaline na mnie zawsze możesz liczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato76 To smutne że przechodzisz kolejną porażkę,może zapisz się na konsultację do dr.Lewandowskiego niech on się Tobą zajmie osobiście,myśle że to będzie dobry pomysł po tylu niepowodzeniach,nie poddawaj sie zbyt dużo Was to kosztowało...trzymaj się jakoś,wiem że słowa to niewiele ale jak bym mogła to mocno bym Cię uściskała. A ten wypadek to coś poważnego? Michaline ja też chętnie odpowiem na Twoje pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewus, cudnie :-) potrzebuje twój email... Wyślij mi na adres miszelka.imielska@gmail.com. ? Juz sie podbiła, w tych naszych adresach... Prześle Ci zestaw pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×