Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

Gość gość
Dołączam sie do wypowiedzi Dziewczyn, dziś kończę 5 tydzień, też mam głupie myśli dot.ciąży bezzarodkowej, boję się, że sama sciagne na siebie ten problem, a tu jeszcze całe 2 tyg.czekania, a wizyta 13-go w piątek. Nie mogę uwierzyć , że ot tak po prostu się uda za pierwszym razem. Czuję się lepiej niż przed testem bhcg. Brzuch boli sporadycznie, bardziej dokuczaja mi piersi, częste oddawanie moczu i mdłości wieczorem. Lillalu , już niedługo poznasz odpowiedź:-) Aneta, Ty również. Pozdrawiam gorąco Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato76 dziękuję że pytasz o mnie i co tam u mnie słychać...ach chciała bym Cię czymś zaskoczyć ale tylko stara bieda...dziewczyny moje rosną a ta mniejsza to taki urwis że trzeba ją mnieć na oku bo ciągle ma nowe pomysły,zdrówko też u nas jest i na razie nic poważniejszego nie dopadło nas tej jesieni...i tak leci dzień za dniem,taka codzienność... Czytałam że w przyszłym tygodniu masz wizytę,będę z Tobą myślami...dużo buziaków dla Ciebie i dużo zdrówka...pamiętaj ja też myślę o Tobie. mena27 Marysia jest cudowna,bardzo dziękuję za zdięcia,gratuluję i ściskam Was mocno dziewczęta... Wszystkiego dobrego dla nowych dziewcząt i dużo wytrwałości...widzę że ostatnio jest dużo pozytywnych wiadomości...stare towarzystwo też serdecznie pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,dzieki dziewczyny za słowa wsparcia wiem że musze sie pozbierać i zaczac myślec pozytywnie ale w tej chwili jest czas kiedy to rok temu udało mi sie zajśc pierwszy raz,krótko nasze szczeście trwało i dlatego moze tak to przeżywam ale obiecuje ze się nie poddaje przeciez czeka na mnie 8 śnizynek.Czekam na wynik biopsji jak bedzie to mam dzwonić do dubrawskieg o zalecenie co do wlewów imunoglobuliny, dzis zrobiłam bakteriologie i zaklepałam sobie wizyte na przyszły tydzien u mojej doktor sprawdzić czy nie utworzyły sie jakieś torbiele i może w nastepnym cyklu bede mogła podejśc do transferu .Sylwia ty bedziesz pierwsza życze powodzenia ,Bubu ,Lato aby i dla nas zaswieciło słonce ,i wszystkim starającym sie pojawiły 2kreski a potem usmiechy małych pociech ,pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tu się nie załamywać?! Nie dość że inseminacja się nie udała to nie mogę jej powtórzyć w grudniu. Po raz pierwszy (chyba) mam 2 duże torbiele które trzeba najpierw zlikwidować. No ileż można do cholery czekać???!!! Wiecznie jakieś przeszkody, mnóstwo hormonów i efekt końcowy 1 kreska. Mam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kede ja miałam też różnie z tymi objawami wiec się nie sugeruj innymi kobitkami. Mnie pobolewał brzuch jak na @ i wiecznie z niepokojem dzwoniłam do mojego lekarza ,ale zazwyczaj powodem takich bóli jest rozrastająca się macica. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny :) I trzymam kciuki za was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Mala111-musisz byc silna i dla Ciebie napewno zaswieci sloneczko. Domyslalam sie jak Ci jest ciezko ale zobaczysz za jakis czas C**przejdzie i nabierzesz sil do walki. Powodzenia:) Monisz,Gosc 71-co u Was? Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania co u mnie? Bez zmian brązowa krew prawie codziennie leci i dlatego z utęsknieniem czekam na wizytę. Pozdr Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc71
gosc84- dziękuję że pytasz , u mnie wszystko ok do tej pory nie miałam żadnych wymiotów z dzidzią tez ok . Miałam test pappa i z usg wyszło ok teraz czekam na wyniki z krwi wizyta -4.12 jak coś będę wiedziała to się odezwę . Trzymam za Ciebie i za inne dziewczyny kciuki aby te wasze krwiaki poszły precz i obyście się mogły bez stresu cieszyć swoim maleństwem . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Gosc 71-gdzie robilas test i ile to kosztowalo?czy to badanie musi byc w ktoryms tygodniu ciazy? Monis- ja te brazowe plamy mialam tylko 1 dzien. Wydaje mi sie ze jakbym miala to plamienie to by mi to szybciej zeszlo wiec Ty badz dobrej mysli:) Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy czułyście coś takiego? Już Wam mówię o co chodzi. Mam takie pulsowanie, skurcze ( chociaż nie wiem jak one wyglądają) w pochwie, macicy. Czasami są silne jakby ktoś mnie tam złapał i puścił. Martwi mnie to ale nie wiem czy panikować. Pozdr Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc71
Ja miałam robione prywatnie usg-200,00 a krew na nfz ale u tego samego lekarza . W novum to kosztuje 750,00 i robi się 11-14 tydz. Moniś-ja na twoim miejscu bym to zgłosiła lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Monisz-szczerze powiem ze ja nie wiem czy to mam boli mnie brzuch czasem ale czy tak?...Mysle ze lepiej zebys to zglosila bedziesz miala spokojna glowe..... Gosc 71-ten test sama chcialas czy lekarz to Ci zaproponowal?Czy testy daja jakas pewnosc ze np. cos jest nie tak? Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc71
gosc84- ja z racji wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Aniu... Wiem że muszę się wziąć w garść ale to trochę trudne. Jak już się uporałam z brakiem ciąży to żyłam tylko jeszcze jedną próbą inseminacji a to znowu się odwleka. Pozdrawiam Was wszystkie dziewczyny i te brzuchate i te w przyszłości brzuchate :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponawiam pytanie czy któraś z Was chce odkupić luteine dopochwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem wkurzona, myslalam ze jak trafie do Nowum, to zostane wyleczona zdiagnozowana, a potem moze i szczesliwa mama.Tak sie jednak nie stalo. Co miesiac mam nieprawidlowe krwawienia i iwdete powiekszone podbrzusze, przy tym bala mnie potwornie nogi, jestem oslabionam swedzenie w przedsionku pochwy. Jestem wycienczona zmeczona, caly czasbym lerzala i spala jak lerze to nie podraznia sie otrzewna i przynajmniej nie mam mdlosci.a jak normalhie chodze to sa mdlosci. Objawy sa przez caly miesiac w roznym nasileniu.wieksze bole manifestuja nieprawidlowe krwawienie. W Novumnie sa nastawieni na znalezienie przyczyny moich dolegliwosci tylko na invitro. Lokalny lekarz stwierdza polipy macic inny lokalny przewlekle zapalenie blony sluzowej macicy.Zrobilam histeroskopie usuniete polipy, blona sluzowa szeroka i zabarwiona zoltawo. Krwawienia nie ustaly dolegliwosci opisane wczesniej tez nie.Antybiotyki nie pomagaja wzjelam juz różnych okolo 16 opakowan. W szyjce macicy paciorkowiec agalactiae wzrost obfity. Pomimo tak zlego stanu mojego zdrowia lekarzNovum zdecydowal sie na invitro niestety zakończone niepowodzeniem. Moim zdaniem nawet najlepszy zarodek na swiecie w takich warunkach nie utrzymalby sie.Polipy zdiagnozowaneprzez lokalnego lekarza i otrzymalam skierowanie na ich usuniecie.W Novum ich nie zauwazyli na usg. Usuwanie polipow odbylo sie w klinice Novum odplatnie , myslalam ze da to lekarzowi obraz do diagnostyki.Ale Zabiegu nie przeprzeprowadza lekarz zNovum tylko lekarz ktory przyjedzdza z mswia. Po zabiegu wpial zalecenia do dalszej diagnostyk juz u niego wSzpitalui, potem w Szpitalu wypieral sie tego co wpial w karte po zabiegu i w konsekwencji nie udzielil mi pomocy i dalszej diagnostyki. Kazal zgosic sie za tydzien i powiedzial ze zrobinco innego laparoskopi, zglosilam sie ci i zjowu nie pamietal, zaczal wymyslac ze nie ma miejsc. Zaprosil do Novum to pobierze material bibsje endometrium na bakterie.Dlaczego nie pobral przy histeroskopi za 2000zl nie wiem Doktor zakrecony nieobecny, zaprzecza sam sobie.o kompleksowym leczeniu nie ma mowy.Myslam ze jak pojade do Warszawydo Novumto mnie wylecza a potem bedziemy starac sie o dziecko. A tu taka klapa....WNovum powiedział lekarz ze ten ktory zrobi histeroskopie da mi antykoncepcja aby polipy nie odnawialy sie bi mam tendendje, lekarz mswia jie dal zadnej antykoncepcji, dziala chaotycznie i niospojnie. I jestemw ciemnej....potylicy. Jak sie xle czulam tak sie czuje.Lekarz lokalny zauwazyl torbiele pod koniec cyklu miesiecznego ktore pekaja po miesiaczce.Laparoskopii do tej pory nie mam zrobionej, dolegliwosci caly czas sa, cisnienie spadlo mi 100/65 kiedys jak bylam zdrowa wynosilo120/80 temperatura ciala35, 6 czasami dochodzi do 36 stopni.Caly czas nie wiem co mi dolega bede musiala szukac pomocy u lekarza ktory pracuje w Szpitalu i bedzie chcisl mi pomoc robic laparoskopie moze przeleczyc atybiogykiem dozylnie , nie wiem co robic.Sskoda se w jowum lekarz ktory jest na etadie nie tobi histeroskopii szkod ze nie ma tak sali do laparoskopi w większości klinik juz jest takie rozwianie na miejscu znikąd pomocy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika19760
A potem lekarze mówią ze słaba wykrywalnosc raka bo kobiety nie badają się. A co maja powiedziec ze dlatego ze lekarze nie lecza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję koleżance z olbrzymimi dolegliwościami bólowymi. Mam jedną radę spróbuj jeszcze jeden ostatni raz w Novum ale u profesora Jakimiuka. Sądzę że to Twoja ostatnia szansa. Dziwię się że żaden lekarz nie dał Ci skierowania do szpitala poza tym idz do internisty i poproś o skierowanie. Nie czekaj na cud bo to nie ma sensu a jeszcze musisz przecież zajść w ciążę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rotka14
Witajcie... Widzę, że problemów Wam nie brakuje... No cóż nie jest łatwo, ale nie warto się załamywać, co nas nie zabije - to nas wzmocni! Trzeba walczyć! Z tego co zaobserwowałam wśród znajomych, to nie ma nigdzie idealnie... jak nie problemy, z pracą, to z kredytem, rodziną, dziećmi, mężem czy z zajściem w ciążę... I nawet jak nam się wydaje, że "trawa u sąsiada jest bardziej zielona" to wcale tak nie jest... jak pozna się szczegóły, niuanse to wychodzi na to, że nasze problemy są niczym w porównaniu ze zmartwieniami innych... Jak przykłady pokazują to samo zajście w ciążę to jeszcze nie wszystko... niektórzy potwornie ją znoszą, a i z porodem bardzo różnie bywa, nawet podczas cesarki (przez niektórych uznawanej za wygodniejszy sposób, bardziej komfortowy...) Takie życie, nic nie przychodzi łatwo... A jak z Wami było zanim trafiłyście do Novum... Jak długo starałyście się bez ich pomocy? I w jakim wieku tak na dobre "napaliłyście się" na starania o dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judit10
Jeśli tak samo chaotycznie jak opisujesz swoje problemy ze zdrowiem, rozmawiasz z lekarzami, to wybacz, ale trudno się dziwić zaistniałej sytuacji... Pisząc na kafeterii masz możliwość skorygować błędy ortograficzne i literówki... Warto z tego skorzystać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judit10 jesteś troszkę bezwzględna... Czasem ktoś po prostu potrzebuje się wygadać i ponarzekać. Lepiej że robi to tu niż kolejny raz mężowi który może mieć jej za złe że to przez nią nie zachodzi w ciążę (różnie bywa). Nie wiadomo jaką ktoś ma sytuację w domu. Ja również się dziwi że koleżanka nie poprosiła o proste skierowanie do szpitala a w jej sytuacji to podstawa. Ja od kilku lat staram się o dziecko (ponad 5) i kilka razy podchodziłam do leczenia ale z ręką na sercu muszę przyznać że od 3 miesięcy wzięłam się za to jak należy. Chodź już 1,5 roku temu miałam histeroskopie diagnostyczną. Może gdybym miała wsparcie w lekarzach takie jak mam w Novum to bym się nie poddała. Wsparcie to nie znaczy że poklepie mnie po plecach i powie że się uda, tylko mówi teraz TRZEBA zrobić to i to w tym dniu i w tym!!! Nic nie odwleka tylko idzie dalej. Po prostu wiem że jestem pod opieką profesjonalisty. Ale też wiem ze lekarze są różni i nie ma co dowalać dziewczynie bo i tak już dużo przeszła. A więc dziewczyny wspierajmy się wzajemnie a nie dołujmy bo nie po to tu jesteśmy. Chcę dalej czytać że kolejnej się udało, że dzidziuś zdrowy się urodził. Bo wiem że jak Wam się udało to i mnie się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novum jest kliniką nastawioną na leczenie niepłodności. Na leczenie chorób kobiecych zwyczajnie nie mają czasu. To jest klinika o ścisłej specjalizacji. Trzeba było trochę poczytać zanim się do niej wybrałaś. Co do pytania to ja pierwszy raz poszłam do lekarza po pół roku prób. Dodam ze od początku nastawilam się ze nie dam sobie byle konowalowi z przychodni eksperymentowac ze stymulacjami itp. Efekt był taki ze po roku starań miałam hsg a ze było to przed wakacjami to ustaliliśmy ze po wakacjach idziemy do novum. Po 3 miesiącach od pierwszej wizyty jestem w ciąży. Po określeniu realnych szans padła decyzja o invitro i to był strzał w 10! Mysle ze przez lata starań o "naturalną" ciążę kosztuje to o wiele więcej nerwów, czasu i pieniędzy. Może Novum jest nastawione na invitro, chociaż starają się wrecz na siłę pomoc w inny sposób, to wiedzą ze często nie ma to sensu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Judyt 10 nie masz prawa krytykować błędy ortograficzne !!! Każdej z Nas piszę jak chcę i kiedy chcę !!! Po to jest forum żeby się wygadać zasięgnąć info i td ! I proszę nie róbmy przykrości nikomu . Pozdrawiam Dziewczyn ze starej ekipy i serdecznie witam Nowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny. Monis - jak się czujesz? Zgłosiłaś lekarzowi te skurcze? Wierzę, że będzie dobrze! Pamiętasz może jaki miałaś poziom bhcg i progesteronu w 24-25 dpt? Idę w środę na kontrolne badanie krwi i chciałabym porównać. Aneta, Lillalu, jak się czujecie? Jutro Wasz wielki dzień bijacych serduszek :-) Pozdrawiam wszystkie , bez wyjątku. E!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohhh tak :) Mój pojutrze! Ale już nie mogę się doczekać. U mnie z samopoczuciem różnie... Czasem mnie mdli... głównie wieczorem. Początek zeszłego tygodnia był marny, a od środy jest ok... Wciąż nie dociera do mnie że jestem w ciąży... :) ale czasami tam w środku zakiełkuje ta myśl i robi mi się słodko na sercu :))) Dziewczyny, walczcie do osiągnięcia upragnionego celu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej E hcg miałam ponad 79 tys a progesteron coś ponad 200. Te dolegliwośc**przeszły następnego dnia i nie ma ich na razie. W czwartek idę do lekarza to zgłoszę. Dzięki, że pytasz. Mam podejrzenia, że to przez te upławy z brozowej krwi. Ostatnio miałam wrażenie jakby mnie kopały dzieciaczki ale nie wiem czy to możliwe w 15 tc. Pozdr Monis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam ze pomysliłam watki i ze wesząłm na jakies eksperckie forum jak się wysławiać. Ja tez piszę na szbko i z błędami bo nie mam czasu sczytywać tego co piszę najczęściej. ważne jest żeby wyrazac tutaj swoje myśli i otrzymać wsparcie psychiczne, ortografia nie ma tutaj jak dla mnie znaczenia ;) lato - 👄 kiedy się wybierasz do Novum? Ja dziś jade do gina na NFZ bo od porodu nie dostałam jeszcze @ i trochę mnie to już martwic zaczyna :O jak będzie beznadziejny to będę musiała do Novum na wizyte się wybrać jednak na razie chce spróbować isc na wizyte refundowaną bo z kasą cienko u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenasz88
Hej dziewczynki! Ja właśnie po wizycie... 2.5cm szczęścia! Po krwiaku lekki ślad ale już nie ma się czym martwić. Wyniki ok. Wizyta za miesiąc. A po świętach usg. Robiła któraś z Was usg w novum u doktora grzybowskiego? Trzymam kciuki za usg serduszkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miło czytać o Waszym szczęściu :) Lenasz88 gratulacje :) E, Monis- cieszę się razem z Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 84
Lenasz 88-nie robilam Usg u tego doktora ale przyjaciolka ktora u niego robila byla mega zadowolona i bardzo go polecala. Ty wiesz jakiej wielkosci mialas krwiaka ?Z tego co kojarze to nie mialas zalecen zeby lezec....ja juz leze 5tydzien wizuta dopiero w nastepny wtorek... Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×