Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

poapatrz tak wiele sie zgadza a kamelia by SJ z powierzchni ziemii wymiotla. raczej powinnas ludzi przestrzegac przed czyms bardziej groznym, beznadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie juz doczekac nie moge :-) A co za wyklad byl...no cos pieknego,sama prawda najszersza...i jakby to moglo byc od szatana? :-( Kazda mysl popatra Pismem Sw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle pomysl o 144 tys. transfuzjii, Jezus Jako odwieczny, ze SJ uważają sieza jedyny zbawiający kościół...., o piekle, o niebie, o duszy nieśmiertelnej. Strażnica jako jedyny \"kanał informacyjno łączący Boga z ludzmi\" różnimy się mocno Tylko Biblia .Tylko ona jest autorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*najszczersza...mialo byc. :-D O tym wlasnie chce kamelii powiedziec juz od poczatku,ze atakuje sama nie wie co.Te bzdury ktore wypisują w necie,to polprawdy,ktore potrafia wprowadzic w blad niejednego.To sie trzeba na wlasnej skorze przekonac, potem sie wypowiadac.Najlepiej oceniac cos co sie samemu doswiadczylo,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ze jedyny to juz sama dodalas, ja sie nie modlę mowiąc \"a tą modlitwe zanosze przed Twoj tron za posterdnictwem kanalu informacyjnego, czyli Straznicy Boze\" ze sie roznimy to oczywista sprawa. Mozemy znowu gadac o 144 tys ale dobrze wiemy, ze jesli Biblia jest autorytetem to ta liczba jest dosłowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale gdybyście wyrzucili to co napisałam ostatnio, a zostawili tamto co ty napisalaś (przekopiowałaś i zmieniłas) to było by pięknie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest dyskusja mądralko. Nie widzę w niej nic złego. To jest forum i wymiana opinii i pisanie o swoich poglądach. Kto chce ten czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .mama Szymka
a ja mysle nie wiem jak w srod Twoch znajomych, ale wsród tych co ja znalalam (SJ) nie bylo milosci. Byla to milosc udawana, na pokaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
144tys to osoby ktore czuja powolanie do ego by stac w niebie po prawicy Jezusa,jesli i ty taka bedziesz miala,to zaden SJ niepowie ci ,ze nie ze nie masz racji! Transfuzja,to wybor kazdego z osobna,SJ robia to w dowod posluszenstwa przed Bogiem,ktory zakazal spozywania wszelkie krwii. Zobacz lepiej ilu ludzi idzie i oddaje wlasne zycie w imie Ojczyzny na wojnach,czy to jest sluszne,tego nikt nie widzi? Im wolno dokonywac wyboru? Straznica to literatura,opisujaca sprawy codzienne,przyblizajaca zrozumienie slowa bozego,na podstawie terazniejszych przykladow.Nie kazdy ma zrozumienie,wiec potrzebuje wyjasniania na przyladach,Straznica,Przebudzccie sie to wlasnie takie przyklady.Wszystko w niej poparte biblia,a slowo\"kanal lacznosci\"to twoja interpretacja i internetowych pisarzykow nienawidzacych SJ! SJ nie uznaja sie za nieomylnych. Czy kosciol chrystusa nie jest jedynym zbawieniem dla ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo szymka w parwdzie uwazam ze nie moglas sie zorientowac i wiedziec napewno czy byla udawana, ale mozliwe ludzie sa rozni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokój dla ciebie oznacza powiedzenie przeze mnie ze SJ mają racje? Ja nie obrzucam nikogo obelgami nie wyzywam, to jest nie czynienie pokoju. My dyskutujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokoj oznacza dla mnie pogodzenie sie z tym ze ktos inny moze miec racje, pokojem nazywasz pietnowanie innej religii, dzisiaj na przykladzie KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Mamo Szymka,zdarzaja sie takie \"wilki w owczej skorze\",ale zbory sa narazone na to,poniewaz nie znamy wnetrza osob,nie znamy ich mysli,dopiero z czasem sie okazuje co ludzmi kieruje,milosc czy to drugie. Przez takie tez rzeczy,zdarzaja sie wykluczenia,gdy osoba widocznie i trwale okazuje cechy nie majace nic wspolnego z cechami prawdziwego nasladowcy Chrysstusa,niestety jest wykluczana zezboru.Moze jednak zawsze wrocic,tylko okazac skruche,przed Bogiem-ukazujac to w uczynkach.Bo przejawem wiary sa uczynki owoce. I niestety,puki jestesmy w tym zlym swiecie,i ludzie maja zle sklonnosci,zdarzaja sie przypadki fanatykow,osob nieszczerych itp i to tez wsrod SJ,ale nie mozna na podstawie kilku osob oceniac calosci,to niesprawiedliwe. :-( Kamelio nie znasz tego tak naprawde,nie wiesz co nimi kieruje. Bo ich nie znasz.Znasz tylko slowa i to tylko jednej strony-tej przeciwnej. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .mama Szymka
madralko czyli uwazasz ze to bylo udawane gdy dla sieie byli bardzo mili a gdy pojedyncze osoby wychodzily obgadywali siebie nawzajem. Dziwne masz mniemanie. kiedys mialam w szkole sredniej mialam dwie kolezanki i we trojke tworzylismy taka niby zgrana paczke . Moze na poczatku tak bylo oczy mi otworzyly sie gdy bylam chora. Odwiedzila mnie jedna potem druga . Zarowno jedna i druga gaday na siebie nawzajem. Poznej gdy sie spotkaly pewnie mnie obgadaly. Skonczylam ta niby przyjazn wlasnie po tej chorobie. I myslisz ze one tez graly. Graly zgadzam sie ale graly ze sa takie mile, lojalne itd wobec siebie. wiec nigdy sie nie zgodze z tym ze ktos udaje obgadujac kogos i to do mnie, ktora po pierwsze jestem innego wyznania po drugie wogole mnie to nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówienie o błedach w porównaniu z Pismem to napiętnowanie. A ty co myslisz o KK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy kamelio sadzisz,ze my(zaintersowane) osobyjesze mozna by powiedziec niezwiazane ze sj,na tyle mocno,by ich slepo bronic,gdybys pisala tu prawde,nie przytaknelybysmy? Czy gdyby to bylo prawda,to nie otwarly bysmy oczu? Przeciez,gdyby tak bylo,to juz by mi zaswitalo:\"oj,faktycznie,kamelia i inni maja absolutna racje w zwiazku z Organizacja SJ\" Przeciez ,pomysl.My obserwujemy,mamy prawo wyboru,ja jestem osoba cholernie wnikliwa,wiec juz dawno temu,zawitalam na stronkach ANTY SJ,i mimo to jestem tu,jestem za nimi i chce byc z nimi,bo juz poznalam,ze to klamstwa. Kamelio mam prawie 30lat duzo przezylam,zycie mnie wiele nauczylo,ale dokonalam wyboru,wiem ze wlasciwego. Bedac SJ,wiem,ze bede staac sie lepszym czlowiekiem,zbyt duza wage przyklada do tego ta wlasnie religia,bym miala stawac sie kims gorszym,tam mozna byc tylko lepszym. Ja dzieki wierze w Jehowe,dzieki SJ,wiem co jest zle a co dobre,wiem co sie Bogu podoba. Palilam przez 11 lat papierosy,przestalam ! Wiesz co powiedzial moj maz...(polzartem) \"Co sie stalo ,ze jak ja ciebie prosilem tyle lat bys rzucila palenie,nie chcialas,bo twierdzilas ze kochasz palic?A moze ty Boga,bardziej ode mnie kochasz(tu usmiech) ?) To SJ ucza mnie,ze dla Boga jest wazneco robimy,jak zyjemy i jakich dokonujemy wyborow.To w duzej mierze dzieki nim,przestalam robic rzeczy,ktorych Jezus by nie zrobil. To dobrzy ludzie,maja wspaniale nauki,bo czysto z Pisma zaczerpniete. Poznaj ich najpierw Kamelio,zobacz sama,czy autorytetem dla Nich jest Straznica,Broklin itd,potem ocen. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo szymka,ja juz ci odpisalam,powtorze,nie oceniajmy calosci po zachowaniach kilku osob,to tez grzesznicy,a wiec...popelniaja grzech.Najwazniejsze,by starac sie poprawic w swym sercu,by sie uswiecac i wybielic swoje szaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
W ani jedyn poscie Kamelia nei krytykuje, nie obrzuca nikogo obegami itd! Wy to ciagle robie mowiac gadasz bzdury, jestes zaslepiona, zle interpetujesz! Ciagle piszecie i wmaiwacie nam ze to my was obrzuvcamy obelgami. Modraloko jest przykazanie NIE ZABIJAJ to jest wazniesze niz transfuzja krwi. Jest nawet fragment w biblii niewiemale siedowiem dokladnei gdzie ze spozywanei krwi jest czlowiekowi wybaczonei odpuszczone przypominam o przykazaniu NIE ZABIJAJ! a co sie robi z dzieciek kiedy ptorzebuje krwi... skazuje nasmierc!! 144 tys. Madralko 144tys z plemion IZRALEA!!! i wy uwazanie ze 144 tys to jest doslownie a plemiona Izralea to przenosnia mimo ze to jeden werset!!! Albo 144tys z plemion izralea albo ogromna liczba z roznych plemion. A nawet jak to cie nei rpzekonuje to co poweisz na to ze te 144tys z pelomion izralea stoi przed tronem Bożym prawda? No bo so w niebie a co mowie Ob. rozdzial 7 werest 9 ,, Potem widzialem, aoto tlum wielki, ktorego nikr nie mogl zliczyc, z kazdego narodu i xze wszystkich pelemion, i ludow, i jezykow, ktorzy stali przed TRONEM!!!(..)'' I co? dwa trony? Jeden na ziemi jeden w niebie? i jedni stoi przed jedyn a drudzy przed drugim? Hello jak juz czytamy to do konca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralko ja pisałam dziś o moich wątpliwościach odnoście KK jakie ja miałam, przecież nie każdy je musi mieć. Nie przypisuj mi intencji (napiętnowania, zmiecenia z powierzchni ziemie) których nie mam i nie zamierzam mieć.Poprostu dyskusja i wymiana opinii, niech każdy z niej weźmie dla siebie tyle ile chce. Najważniejszy jest Chrystus Jego miłośc przebaczenie i łaska dająca życie wieczne tym którzy wierza. Nie pisałam chodzcie do mojego kościoła, bo nie kościół zbawia. Ale chodzcie do Jezusa On ma moc dać wam zycie wieczne i przebaczenie waszych win.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .mama Szymka
a ja mysle takie prywatne pytanie czy Twoj maz jest Swiadkem Jehowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .mama Szymka
co do tych osob zgadzam sie z Toba , pisalam to dlatego iz pisalyscie ze SJ sa tacy "swieci" a to nieprawda sa poprostu ludzmi ze swoimi zaletami i wadami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
madralko i a ja mysle skoro SJ sa tacy pobozni i wsztystko zgodnie z biblia to czmeu nei przeywacie daru mowienia jezykami etc. a np ''proroctwa'' tak? Wybieracie sbie ktry fajniesyz? fakt napisane jest Ze jezyki przemina etc. Ale dopiero wtedy gdy nadjedzie doskonolaosc. A XXI wiek to raczje nei jet ta doskonalosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno, poczytaj ok? nie jeden werset to po pierwsze a po drugie nie plemion izraela tylko plemion synów izraela, z których my tez sie wywodzimy. asjaa przeczytalas te wszystkie stony forum, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Masz kozenie Żydowskie? Bo Izrale to zydzi. JEstes narodem wybranym! Wow zazdroszcze ci! Prosze o to fragmenty: 1Kor 12:10, 28,30 13:1 i 14:1-40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Jakich synow?? Napisane jest tak Ob Jana 7: 4 ,,I uslyszalem liczbe tych, ktorych opatrzono pieczeciea: sto czterdziesci cztery tysiace opieczentownych z wsyzstch plemion Izralea'' Moadralko a nawet jezeli juz z tego Izrale jestes to powiedz dlaczego ten niezliczony tlum tez stoi przed troniem Baranka? chodzi o werest 9 tego samowgo rozdzialu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Ok traktujemy wiec ze 144 tys i ze wszysktich plemion. Teraz narzuca sie pytanie czemu wiec tez tlum stoi przed tronewm tak samo jak te 144tys hmm? A moze to kolejna przenosnia ale nie bierzmy tego doslownie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko jedyna a czy według Ciebie plemie Jozefa to zydowskie plemie? a poza tym Biblia naucza albowiem nie ten jest Zydem kto jest nim na zewnątrz(...), ale ten jest Zydem ktory jest nim wewnterznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×