Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

odnalazłam Cie...odnalazłeś mnie......❤️ szukałam drogowskazu.... nie mogę cię objąć rozumem........ sacrum......... sacrum......... sacrum........ moje sacrum......... Bóg Ojciec Jezus Syn Bozy Duch Święty 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - każdy krok jaki czynisz, niezależnie kim jesteś i w jakim kierunku jest częścią \"boga\". Ten jeden krok może nie mieć znaczenia (dla ogółu) wśród ogromu części go tworzących, ale tylko z takich - niezliczonych - drobinek on się składa. Drobinki są mikroskopijnie małe w porównaniu do ogromnego \"wszystkiego\" - ale bez drobinek \"wszystko\" by nie istniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.🖐️all Kamelio Odnosnie tego,ze Zydzi chcieli Jezusa ukamienowac za to ,ze uwazal sie zaS yna Bozego,co stawialo Go w ich oczach jako rownego Bogu,pamietasz co on im na to odpowiedzial? Bo to bardzo istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? (35) Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (36) to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to kamelio? 1kor.15:24-28 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy.Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czy skłaniasz się przed Jezusem....czy czcisz Go i oddajesz Mu należny Królowi chołd?\" Moge z czystym sumienie powiedziec,ze kazdy SJ czci i oddaje Jezusowi hold nalezny:Panu,Wybawcy,Krolowi Krolow. A Jehowie hold nalezny:Bogu,Stworcy,Ojcu Wszechmocnemu. :-) Jemu skladaja taki hold,jaki skladal Jezus będac na ziemii,to z niego bierzemy przyklad.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie skłonię się przed Jezusem, bo to taki sam człowiek jak ja, tylko miał coś innego w głowie.:] A bóg? Po co mam mu się kłaniać? Jak przed nim stanę to powiem: \"Witaj, stary, mam do ciebie parę pytań!\" jak go nie będzie, to ja się urządzę, jak tam będę chciał (w zaświatach). :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
Witam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
Jak ja jestem to nikogo nie ma:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh Black,niesmaczny zart(tekst),ale to twoja wola i twoj wybor. Mam nadzieje tylko,ze robisz to nieswiadomie.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tych sloweach jest napisane ze nie nam to oceniac. No chyba ze czujecie sie tymi \"zniwiarzem to wtedy ok. Zgadzam sie mozecie wyrzuciacale czynicie to bo tak wam sie podoba a nie ze taka byla wola boza z samego kontekstu wynika ze tu nie mowa o wykluczeniach, a o wyznaniach wiele wyznan razem dorasta i Bog pozwala im istniec, ale prawdziwe poznamy po owocach, radze nie wykorzystywac jakiegokolwiek wersetu wtedy kiedy nam akurat pasuje, chodzi o kontekst. Jehowa naucza \"podczas gdy tych na zewnątrz sądzi Bog, usuncie niegodziwego sposród siebie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
JAHWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do nowej Ziemii o ktorej pisala asjaa mowa jest o nowej spolecznosci a nie nowej planecie. piotr pisze \"oczekujemy jednak wedlug obietnicy nowego nieba i nowej ziemii, w ktorych bedzie mieszkala sprawiedliwosc\" w kim bedzie sprawiedliwosc nie w Ziemii a w ludziach to chyba jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
Dziwne, ze katolicy nie mowia Jehowa:) slyszalem, ze zle przetłumaczyliscie imie Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
Powiedz mi czemu wy nie mozecie glosowac, ani sluzyc w wojsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdz w wikipedi to swiecka internetowa encyklopedia. Tam zobaczysz jakie jest swieckie spojrzenie na spra we imienia. Jezus to tez tlumczenie oryginalu na polski . A zaden SJ nie zabrania mowic Jahwe,jak c hcesz mow nawet JHWH,najwazniejsze byc wogole Go uzywal.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
Czytalem w Zlotej edycji PWN i i tam napisali ze to bledne odczytanie JHWH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kola to nie topik o SJ,jak masz do nich pytania,to załóz osobny.:-) To juz sie staje troszke meczace. My z madralka nie jestesmy SJ,a zainteresowanymi,wiec nie bedziemy odpowiadac . Swoje juz powiedzialysmy. Teraz mozemy powymieniac sie myslami na tematy czysto biblijne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
To jakiego jestes wyznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwolilam sobie odpowiedziec za nas dwie,bo wierze,ze i ona jest juz zmeczona,odpowiadaniem w kolko na te same zarzuty,pytania itd. Wiesz ktory raz kola juz tutaj padlo to pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
Jezeli nie jestes chrzescijanka to okej, czytaj Pismo Swiete, le nie dziel sie tu swoimi herezjami z innymi ludzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"eh Black,niesmaczny zart(tekst),ale to twoja wola i twoj wybor. Mam nadzieje tylko,ze robisz to nieswiadomie.\" Dlaczego niesmaczny żart - dlaczego Bóg to musi być taki straszny, że jak na Ciebie spojrzy truchlejesz itd. Przecież jest miłością - nie może być jak dziadek, któremu wnuczka wskakuje z radością na kolana i szarpie go leciutko za brodę? Bo się nie boi, bo czuje się przy nim swobodnie, bezpiecznie. Czuje się kochana. Czyź nie taki jest Bóg o którym tyle mówicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie luju
tez tu jestes ... syf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"le nie dziel sie tu swoimi herezjami z innymi ludzmi\" A co, Ty jesteś od określania co jest herezją a co nie? Może jeszcze Ty jesteś od wyznaczania kto się czym może dzielić? Nie te czasy na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
Bogu nalezy sie nalezny mu szacunek, musimy sie rowniez go bac, tak jak szatana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kola formalnie mozna powiedziec ze jestem katoliczka,ale w najblizszej przyszlosci chcialabym zostac SJ. :-) A ty jakiego jestes wyznania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojsko to sprawa oczywista, wiąze sie z wojną nienawiscią, a mamy milowac swego brata. a glosowac, SJ nie uczestnicza w siwecie polityki, bo jedynym wladcą na jakiego mamy \"glosowac\" to Jehowa, Objawienie pisze o krolach i wladzy ktora poniesie kleske w walce z Jehową Har-magedon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola89
Jezeli jestes nie wierzacy okej czytaj Biblie ale nie interpretuj jej na forum, a juz w ogole nie masz prawa narzucac innym swojej interpretacji, nie mam racji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×