Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

i chwała Bogu ze nie mam żadego związku z przepychem Watykanu, Jedyny związek z ktorego jestem dumna to mój związek ze Zbawicielem moim Jezusem Chrystusem, który jest cudownym doradcą i Panem Wiecznosci:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ma piernik....
12:38 Myrevin Dwóch Żydów zwiedza Watykan. -Widziałeś jaki przepych i bogactwo wszędzie.-mówi jeden Na to drugi. -No popatrz a zaczynali od stajenki. Tyle Watykan ma do stajenki ile piernik do wiatraka. Chociaż można przyjąć za wielce prawdopodobne, że Jezus istniał w rzeczywisctości bo nawet naukowcy rosyjscy, niezbyt skorzy do wiary w cuda, twierdzą, że Jezus był postacia historyczną, a swoje twierdzenie opierają na poważnych argumentach to jednak uznanie historyczności Jezusa nie oznacza, że jest założycielem chrześcijaństwa, a katolicyzmu w szczególności. Chrześcijaństwo powstalo w efekcie calego splotu warunków spoleczno - ekonomicznych, politycznych i kulturowych ówczesnego świata. I czas chyba najwyższy aby nie stawiać znaku równości między chrześcijaństwem, a katolicyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np wg. Tego przepisu znalezionego w necie { Składniki: * 1/2 słoika dżemu z czarnej porzeczki * 2 szklanki mąki * 1 szklanka cukru * 1 szklanka mleka * 1/2 szklanki oleju * 3 jajka * 1 łyżeczka cynamonu * 1 łyżeczka sody * 1 łyżeczka kakao * rodzynki * orzechy Przepis: Wszystko wymieszać, wylać na wysmarowaną tłuszczem i posypaną bułką tartą blachę. Piec około 1 godz. Po wystygnięciu można polać polewą czekoladową. } Znaczącym w ilości składnikiem, jest mąka. Dzieki wiatrakowi swego czasu powstawała mąka. Tyla ma piernik do wiatraka ale powtarzam sie już setny raz chyba. Tamto to żart tylko.. ;) Wróciłem ze spaceru idę jeszcze na zakupy. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie niee
tego nie mówiłeś ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ma piernik....
Znaczącym w ilości składnikiem, jest mąka. Dzieki wiatrakowi swego czasu powstawała mąka. Tyla ma piernik do wiatraka ale powtarzam sie już setny raz chyba. Tamto to żart tylko.. Nie widze tu innego żartu. Skoro ten został przytoczony, a nie przykładowo o babie, która przychodzi do doktora czy blondynce to chyba świadczy o tym, że autor postu nie myslał o problemie podboju kosmosu. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie niee
wyraźniej narysować nie można :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Procthor-----------------> hmmmm widzę , że bardzo ci zależy na mojej opinii. Miło mi :) Co do filmu to: 1. Film w pierwszym momencie może nam sie nawet spodobać ze względu na specyficzny przekaz informacji /czyli tajemniczy kosmos, tańczące barwy w różnych ujęciach, proste ale jakże dosadne słowa -właśnie słowa/ 2. Te słowa , które od samego początku maja zburzyć wiarę człowieka \"słabej wiary\". Słowa, które nie liczą się z uczuciami innych osób, które we wszystkim widzą tylko kłamstwo , manipulację. Słowa, które zostały wybrane z Pisma bardzo oszczędnie tzn takie które dało się zmanipulawać a z prawdą mają \"zero \" wspólnego. Początek jest bardzo silnie przyklejony do astrologii. Tę właśnie astrologię Bóg zawsze potępiał , zakazywał!!! Ktoś może powiedzieć jak powstał świat i gdzie w czasie postawić dinozaury, bo przecież nie biegały razem z nami po ziemi. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Świat został stworzony w 6 dni, 7 Bóg odpoczywał oglądając swoje dzieło. Ale......to człowiek ufrmował pojęcie czasu. To człowiek dostał rozum i powoli rozwijał różne teorie i w końcu stworzył 60 min \"czyli godzinę\". Nie ważne jak długo będziemy się sprzeczać czy świat powstał z wielkiego wybuchu , czy jest w ty m palec Boży----wszyscy zadamy sobie pyatnie.............. .....Co było wcześniej???? Co było przed wielkim wybuchem?????? Może to wielki błąd, że wielu nie bierze mocy Boga na poważnie? Może to jest tylko PRAWDA??????? Zachęcam do lektury: \" Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch2 Boży unosił się nad wodami.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytając mam
pytanie _________Dreamer czy ty wierzysz czy nie wierzysz w Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z tym co napisała kamelia. Jest wiele źródeł na temat historycznaści Jezusa z Nazaretu. Na szczęście są też źródła niechrześcijańskie. Czyli fakt jest faktem! Chyba właściwie o to chodzi w religii chrześcijańskiej, bo na tej znam się najlepiej, że wiara to nie nauka, to coś co przyjmujemy na wiarę. Co do osoby Jezusa Chrystusa, to często robił on wiele rzeczy w ukryciu i już wtedy myślał o innych pokoleniach: Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli. Wyróżnia się tym z pozostałych religii, że był Bogiem obecnym wśród ludzi. Zgodnie z przekazem biblijnym Jezus Chrystus urodził się w żydowskiej rodzinie, jako syn Maryi i Józefa. Józef był cieślą, a wg Ewangelii w prostej linii potomkiem króla Dawida. Jezus poczęty został nie przez Józefa lecz przez Ducha Świętego w łonie Maryi (Łk 1,35). Czy da się byc jeszcze bliżej człowieka???? Był bity, wyśmiewany, ludzie pluli na niego. A co robił Jezus, Ojcze wybacz im bo nie wiedzą co czynią. Jak wielka miłośc płynie z osoby Jezusa. Procthor------------------------------> jak ty widzisz się we wszechświecie? Jaka jest twoja rola? Czy ten film może odizolować nas od Wiary? :) Trochę się rozpisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesi widzieliście to zdjęcie kosmiczne zwanym Okiem Boga,jak kto chce to prześlę chętnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
> Człowiek wyszeptał: > - Boże, przemów do mnie ! > I oto słowik zaśpiewał. > Ale człowiek tego nie usłyszał, więc krzyknął: > - Boże, przemów do mnie ! > I oto błyskawica przeszyła niebo... > Ale człowiek tego nie dostrzegł, rzekł: > - Boże, pozwól mi się zobaczyć. > I oto gwiazda zamigotała jaśniej. > Ale człowiek jej nie zauważył, więc zawołał: > - Boże, uczyń cud ! > I oto urodziło się dziecko. Ale człowiek tego nie spostrzegł. Płacząc w > rozpaczy, powiedział: > - Dotknij mnie, Boże, niech wiem, że jesteś tu. > Bóg schylił się więc i dotknął człowieka. Ale człowiek strzepnął motyla > ze swego ramienia i poszedł dalej. Bóg jest wśród nas. Także w małych i > prostych rzeczach, nawet w dobie komputerów......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"zdjęcie kosmiczne zwanym Okiem Boga\" jesteśmy wszakże z KOSMOSEM jednością:) dlaczego nie odpowiedziałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar/dol1.JPG to przeczytane: to co powyzej to wielka pieczęć Oko Ozyrysa z Ra Lucyfera to symbol lluminatów http://www.ciechanowiec.yoyo.pl/readarticle.php?article_id=3 którzy głosili, że są \"oświeceni\" przez niebo, a ich doktryna odrzucała jedność z Bogiem i sprowadzała się do radykalnej anarchii, polegającej na zniszczeniu wszelkich religii, społeczeństw i zniesieniu prawa własności. Do zdecydowanych poglądów Iluminatów należy nienawiśc wobec chrześcijaństwa. Novus Ordo Seclorum \"Nowy ład Swiatowy wszechświatów\", na tej pieczęci to hasło dla nowego ładu światowego (jednego rządu swiatowego) Trójkąt w kole jest nadrzędnym sybolem Lucyfera,szatana, diabła, księcia ciemności. \"boga tego swiata\"/ Trójkąt przedstawia w okultyźmie trzy szatańskie bóstwa starozytnego Babilionu. Babilończycy czcili Matkę Ziemię, Swiatowego dyktatora Nimroda i Boga słońca Lucyfera. Szatańska fałszywka- bluźniercza trójca- szyderstwo z Trójjedynego Boga niebios: Ojca Syna i Ducha świętego tak więc nie jest to symbol Oka Boga, ale okultystyczny symbol szatana, "boga tego swiata"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Babilończycy czcili Matkę Ziemię, Swiatowego dyktatora Nimroda i Boga słońca Lucyfera.\" jestem w dzikim szoku :D nie szukaj czarnego kota w ciemnym pokoju, kotka już dawno tam nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz zapytała o to o oczko;) Myrevin mam nadzieję, że to se ne wrati:P:P w końcu erę wodnika mamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ef 1:13 Bw \"W nim i wy, którzy usłyszeliście słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego, i uwierzyliście w niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym,\" Ef 4:30 Bw \"A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia.\" Bogu dzięki ze Bóg ma dla tych którzy są Jego inną pieczec, Ducha świetego. Ze Pan zna tych którzy są Jego i bezpiecznie chroni przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Tymi duchowymi i cielesnymi Chwała Jezusowi 🌻 !!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka--------------> zbyt pochopnie oceniłaś to co napisałam i odrazu to wykorzystałaś. Mi chodziła konkretnie o to oko http://republika.pl/blog_oo_3221209/3455903/ tr/oko_20boga.jpg Ja postrzegam to jako cud natury. Wszystko co Bóg Zbawca stworzył jest cudem, nawet my. Nie interpretuj tego odrazu do astrologii , astrologia to \"bajka\", która próbuję się podłączyć na siłę pod astronomię ale jej się nie uda to nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak cały czas zastanawia mnie fakt dlaczego ludzie nie wierzący o w Boga cały czas o nim mówią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astronomia to nauka, której Twój kościół nie pozwolił się rozwijać, nie wspominałam o astrologii, więc nie za bardzo rozumiem o czym przemawiasz do mnie i co takiego od razu wykorzystałam?:) chyba nie oglądałaś zdjęć które wkleiłam, dla mnie wszystko jest cudem:) a Twój link jest źle wklejony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boga możemy szukać rozumem, ale znaleźć możemy Go tylko sercem. Josef von Eötvös Hehheheh astrologia faktycznie wielka mi nauka. Ktoś się urodził pod znakiem bliźniąt to jest mądry, skłonny do depresji ble ble ble......... ktoś w wodniu to będzie dobrym pływakiem albo nurkiem. Czyżbyś zapomniała, że od czytania tego typu fanaberii, można dopasować wszystko. Nie obrażaj mnie ani mojego kościoła, gdyż zabrzmiało to bardzo szyderczo.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Jednak cały czas zastanawia mnie fakt dlaczego ludzie nie wierzący o w Boga cały czas o nim mówią??? } Kogo masz na myśli ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 List św. Piotra 3 Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: 4 do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie. 5 Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym. 6 Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń. 8 Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie4, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały 9 wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×