Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

słuchaj Boga w JEGO SŁOWIE , nie ludzi. Dz 5:29 Bw \" Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ew.Mateusza 7:7< Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują. Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach. Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki . Gdy Jezus dokończył tych mów, tłumy zdumiewały się Jego nauką. Uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak ich uczeni w Piśmie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach. Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. \" Cóż, widać owoce wielu tych, który głosili się sługami Biblii - morze krwi popłynęło w jej imieniu. Więc jak z tym drzewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świat istnieje miliardy lat :) To co ktoś określa „głosem Boga” pisali ludzie przepisywali i tłumaczyli LUDZIE i to na dodatek ludzie posiłkujący się lękiem, żeby głosić swoje doktryny, nauki, wg mnie nie mają onez milością nic wspólnego, nie mają wiele wspolnego z Bogiem miłującym miłością bezwarunkowa,dającym wolną wolę nie po to, by ją warunkować, Bogiem nie potrzebującym przebłagiwać samego siebie.Kazdy posiada swój indywidualny oglAd rzeczywistości i to od niego samego zależy, co wybiera, czy wiybiera , co jest z natury, w czym nie ma lęku, a jest miłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer, widocznie nie byli prawdziwymi nasladowcami Jezusa. dlatego po owocach mamy poznawać... :) to tak niewiele... Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. (1 Jn 4:1-3) Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego. (...) Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów. (1 Jn 5:19-21)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wszelkie więc drzewo, które nie wydaje owocu dobrego, zostaje wycięte i w ogień wrzucone.\" Mt 3:10 Bw Mt 7:20 Bw \"Tak więc po owocach poznacie ich.\" J 13:35 Bw \"Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie.\" Po uczynkach poznają gdzie są uczniowie moi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli więc w Chrystusie jest jakaś zachęta, jakaś pociecha miłości, jakaś wspólnota Ducha, jakieś współczucie i zmiłowanie, dopełnijcie radości mojej i bądźcie jednej myśli, mając tę samą miłość, zgodni, ożywieni jednomyślnością.\" Flp 2:2 Bw . wspólny Duch, wspólna myśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym jest natchnienie w odniesieniu do Biblii? Biblia mówi: „Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości” 2 TYM. 3,16 Natchnienie Biblii oznacza, że to Bóg jest jej ostatecznym autorem. Biblia mówi: „Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi. Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.” 2 PIOTRA 1,20-21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka---------------> bardzo upłycasz to co napisała Kamelia Już nie raz pisano na tym wątku o rozróznieniu nauki od religii czy poprostu wiary w Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzielenie się Chrystusem powinno być głównym celem naszego życia. Biblia mówi: „Tak więc głosimy Chrystusa każdemu człowiekowi, napominamy każdego, pouczając każdego z całą mądrością, aby wszyscy mogli okazać się doskonałymi w swoim zjednoczeniu z Chrystusem. Dlatego właśnie trudzę się korzystając z przemożnego wsparcia Tego, którego moc potężna działa we mnie.” KOL. 1,28-29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2P 1:16 Bw \"Gdyż oznajmiliśmy wam moc i powtórne przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa, nie opierając się na zręcznie zmyślonych baśniach, lecz jako naoczni świadkowie jego wielkości'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto Boga stworzył uczeń zapytał ksiądz dał się przyłapać poczerwieniał nie wie A Bóg chodzi jak po Tatrach w niebie tak wszechmogący, że nie stworzył siebie ks Jan Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest miłość trudna jak sól czy po prostu kamień do zjedzenia jest przewidująca taka co grób zamawia wciąż na dwie osoby nie dokładna jak uczeń co czyta po łebkach jest cienka jak opłatek bo wewnątrz wzruszenie jest miłość wariatka egoistka gapajak jesień lekko chora z księżycem kłamczuchem jest miłość co była ciałem a stała się duchem ks Jan Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja krew dała wolność mi pozwoliła zyć w Twojej chwale Dzisiaj juz pewność mam ze Ty Usunąłeś strach Dałeś miłość swą Tylko przez Twą krew Tylko przez Twą krew mogę wejsć przed Twój tron Mogę zawsze tam przyjść Rz 5:2 Bw (1) Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, dzięki któremu też mamy dostęp przez wiarę do tej łaski, w której stoimy, i chlubimy się nadzieją chwały Bożej.\" Ef 2:18 Bw \"Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszyscy Pozwolę sobie wkleic jeszcze jeden wiersz Szukałem Szukałem Boga w książkach przed cud niedomówienia o samym sobie przez cnoty gorące i zimne w ciemnym oknie gdzie księżyc udaje niewinnego a tylu pożenił głuptasów w znajomy sposób w ogrodzie gdzie chodził gawron jak gapa w polu gdzie w lipcu zboże twardnieje i żółknie przez protekcję ascety który nie jadł więc się modlił tylko przed zmartwieniem i po zmartwieniu w kościele kiedy nikogo nie było i nagle przyszedł nieoczekiwany jak żurawiny po pierwszym mrozie z sercem pomiędzy jedną ręką a drugą i powiedział dlaczego mnie szukasz na mnie trzeba czasem poczekać ks Jan Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dlatego po owocach mamy poznawać... to tak niewiele... \" Ale i to nie łatwe. Np. co, gdy intencje były jak najbardziej szlachetne, ale wyszło inaczej? Patrzymy, oceniamy te owoce, które widzimy, ale tak naprawdę często nie mamy żadnej wiedzy do tego, żeby oceniać. Chyba możemy oceniać tylko własne owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiło się wierszowato, więc też wklepię, choć to nie wiersz. Bezsensu smak Litery wspak Z czerwonych róż Już tylko kurz Lecz nowy dzień Nadziei cień ... Przeleżało kilka miesięcy w portfelu z drobniakami . Co było dalej nie pamiętam. A może nie było nic. Jak ktoś chce, to może dopisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):) kazdy posiada indywidualny ogląd rzeczywistości :) \"Święty Franciszku z Asyżu nie umiem cię naśladować. Nie mam za grosik świętości, nad Biblią boli mnie głowa. Piękne są góry i lasy, i róże zawsze ciekawe, lecz z wszystkich cudów natury jedynie poważam trawę. Bo ona deptana, niziutka, bez żadnych kwiatów, bez kłosa. Trawo, siostrzyczko moja, karmelitanko bosa.\" J. Twardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Wszyscy:) Usiłowałam poczytac troche do tyłu ufffffffff..... Tyle sie w moim zyciu dzieje:) I BÓg rozwiazuje wszystkie moje problemy.Gdy juz mysle, ze nic z danej sprawy nie wyjdzie.....zapala sie światełko i zaczyna sie układac. Dziekuje Bogu za kazdy kolejny dzien i nikt nie powiedział , ze łatwy. Ale wiem,że On jest ze mna:D Przejechałam już z Alicja cała Polske wzdłuż i wszerz, a prawo jazdy mam od......lutego:D I nie boje sie , bo Pan jest ze mną.🌼 Widze dużo nowych osób:D I niech Pan Wam błogosławi❤️ Czytam Was w wolnych chwilach- a jest ich niestety mało:O Kamelio , Belaizo🌼 i buzi od Ali:D Pozdrawiam wszystkich , których znam i nie znam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>bo już Jezus 2000 lat temu ci to zagwarantował, a teraz ty chcą jemu za to podziękować:0 żyjesz dla niego święcie i masz w swojej skarbonce dobre uczynki to brzmi jak program lojalnosciowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie Bóg to kto zalał wodą rzeki ? Jeśli nie Bóg to.... ... powiedz człowieku kto stworzył wielką głębie mórz ? Jeśli to nie Boga dzieło to kto dał życie lasom górom i ptakom ... ? Tylko Bóg mógł nam dać życie nam i raj i ziemię słońca blask, zimny chłód i wiatru westchnienie Tylko Bóg mógł nam dać dobroć, radość, piękna czar Tylko Bóg mógł nam dać ognia miłości żar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś powiał wiatr wolności z poza gór i wyrwawszy dom mój z ziemi zaniósł mnie daleko gdzieś ... ... Mój dom rozbił się na jakiejś skale ... Usiadłem na tej skale i wpatrzony w niebo myślałem jak to jest - jeszcze wczoraj miałem dom, dziś wiatr szumi nad głową ... ... Nie czekając dłużej zbudowałem nowy dom na tej skale ... i teraz nic nim nie zachwieje Dzieki Ci Jezu.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łzy wylewasz na poduszkę, szukasz pomocy w kartach, we wróżce. Zaufaj Bogu tak jak Hiob, wznieś ręce w gore, oddaj Panu hołd. To nic że boli, że ciężko jest, Bóg nie pozwoli samemu krzyża nieść. On Ci pomoże, na ręce weźmie swe, zaufaj Bogu, On uzdrowi Cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjmij me życie, niech będzie ono poświęcone Tobie, Panie Przyjmij me chwile i me dni, pozwól im upływać w nieustannym uwielbieniu Przyjmij mnie całego i spraw, bym był zawsze i wyłącznie Twój Przyjmij me ręce i spraw, by poruszały się pobudzone Twoją miłością Przyjmij me stopy, uczyń je szybkimi i pełnymi wdzięku dla Ciebie Przyjmij mnie... Przyjmij mój głos i spraw bym śpiewał zawsze tylko dla mojego Króla Przyjmij me wargi, niech będą zawsze pełne Twoich słów Przyjmij mnie... Przyjmij moje złoto i srebro, niech nie będzie ani odrobiny, którąbym zostawił dla siebie Przyjmij mój umysł i kieruj nim według Swojej woli Przyjmij mnie... Przyjmij mą wolę i uczyń ją Twoją. Niech nie będzie należeć już do mnie Przyjmij me serce, niech stanie się Twoją własnością i Twoim tronem. Przyjmij mnie... Przyjmij mą miłość, mój Panie, chcę złożyć u Twych stóp moje kosztowności Przyjmij mnie całego i spraw, bym był zawsze i wyłącznie Twój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×