Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Nirwana kojarzy mi się z odjechanymi, żeby nie powiedzieć zdrowo pieprzniętymi poetami młodopolskimi (co za tym idzie godzinami nudy na lekcjach polskiego). Kojarzy mi się też ze świetną muzyką Nirvany ( chociaż Kurt też był niewątpliwie zdrowo pieprznięty). Generalnie jakieś dążenie do pustki-nicości mnie nie przekonuje. Jesteśmy chyba przejawem miłości i dążymy do tego, by do niej powrócić. Choć nigdy się od niej nie oddzielamy tak naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że śmierć to nie koniec wszystkiego... To przejście do wieczności... Wiem, że tę wieczność można spędzić w dwóch miejscach: W Bożej obecnosci - w niebie, oraz w miejscu potępienia, wraz z diabłem i jego zastępami... Nie jestem Bogiem... nie chcę gdybać... On jest sedzią sprawiedliwym... On jeden zna serca ludzi, Nigdy nie wiemy, kiedy stąd odejdziemy... Dlatego zawsze powinniśmy być gotowi na spotkanie z Bogiem. Jeśli nie uczyniłeś Jezusa swym Panem i nie narodziłes się na nowo w Nim ... nie czekaj... bez tego nie masz nawet co marzyć o niebie. Twoje dobre uczynki nie wystarczą, by tam się dostać. Tylko Jezus może cię zbawić. Tylko On przelał swą drogocenną krew, by dokonać przed Bogiem przebłagaia za twe grzechy. Jeśli przyjmiesz przez wiarę tę ofiarę Bożego Syna, Jego krew oczyści cię z grzechów. On cię zbawi, da ci nowe życie i obietnicę życia wiecznego... Tylko zawróć ze złej drogi i pójdź za Jezusem. Uczyń Go Panem twego życia. Jan. 3:16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. Rzym. 10:9-11 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. Powiada bowiem Pismo: każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. Jeśli jesteś osobą nawróconą... każdego dnia żyj bliko Pana... trwaj w Nim... pierz swe szaty we krwi Baranka... byś bez względu na to, kiedy przyjdzie ci spotkać się z Panem, był gotowy na ten dzień. Bo kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony (Mat. 24:13) Judy 1:24-25 A temu, który was może ustrzec od upadku i stawić nieskalanych z weselem przed obliczem swojej chwały, Jedynemu Bogu, Zbawicielowi naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, niech będzie chwała, uwielbienie, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i po wszystkie wieki. Amen. Czy ktos koto kocha Boga calym swoim sercem, kto oddal mi swoje zycie moze popelnic samobojstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
Moja koleżanka popełniła samobójstwo.. Ale to wszystko było spowodowane wieloma czynnikami. Miała straszne problemy.. Była chora (żyła ze świadomością, że jutro może jej nie być),zostawił ją chłopak, a rodzice się jej zwyczajnie wyrzekli (chcieli ją wysłać za granicę na zawsze, by nie mieć z nią już żadnego kontaktu), miała problemy zawodowe, też dość ciężkie. Nie chce jej usprawiedliwiać, bo wiem, że to co zrobiła było złe, ale chce to jakoś zrozumieć.. Była wierząca, chodziła do kościoła, brała udział w różnych ruchach, zawsze martwiła się o innych. Kiedyś chciała poświęcić swe życie Bogu! No, mówię, człowiek dobry, pobożny, ale strasznie pokrzywdzony przez los. Ona po prostu tego nie wytrzymała. Wiadomo, że nikt z Nas na 100% nie wie jak to wszytsko po drugiej stronie wygląda.. Ale nie wierze w to, że ktoś taki może nie być Zbawiony, nie ona. Wiem, że trzeba się za nią teraz modlić, trzeba wierzyć w to, że Bóg ją do siebie przyjmie.. Czy istnieją jakieś specjalne modliwy, które mogą jej pomoć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helahelahela
przecież tu zna odpowiedz tylko sam Bóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIERZĘ....
BARDZO PROSZE O ODPOWIEDŹ Bóg nie nakłada na nas ciężaru, który nie moglibyśmy udżwignąć. Jeśli jednak ciężar życia przygniótł do tego stopnia Twoją koleżankę, że nie wytrzymala to byłoby wielce niesprawiedliwe aby była jeszcze za to ukarana. A modlitwy nie szukaj gdzieś w książkach do nabożeństwa. Módl się swoimi słowami, od serca płynącymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kościół
katolicki kiedyś potępiał w jakimś stopniu samobójców. Dziś to nastawienie radykalnie się zmieniło. Jeżeli ktoś dopuszcza się samobójstwa to znaczy, że miał depresję lub jakieś załamanie psychiczne. Tak jak chorują serce, nerki tak samo umysł ludzki ma prawo chorować. Polecam gorliwą modlitwę za koleżankę. Nasza modlitwa potrafi czynić cuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha
jako modlitwę polecam taką czystą z serca........ jak również do Miłosierdzia Bożego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlitwa za kogos kogo juz nie ma wsród nas nic nie da:O Trzeba sie za ludzi chodzacych po tym świecie modlic:) za Zywych. O ich szczescie - nie za zmarłych:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla lepszego samopoczucia osób wskazane:) każdy odpowiada za siebie BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ wg mnie koleżanka dostanie szansę jeszcze raz:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
Będę się za nią modliła.. To była cudowna osoba i choć nie mi to oceniać, wg mnie zasłużyła na kolejną szansę. Ja jestem bardzo młoda.. I szczerze mówiąc, to pierwsza taka sytuacja w moim życiu. Dlatego dziękuje Wam, bo mam jakieś lepsze nastawienie pisząc z Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIERZĘ....
16:59 aja33 Modlitwa za kogos kogo juz nie ma wsród nas nic nie da Trzeba sie za ludzi chodzacych po tym świecie modlic za Zywych. O ich szczescie - nie za zmarłych Modlitwa za kogoś, nawet zmarłego nie jest niczym złym, a nam daje uspokojenie i pozwala wierzyć, że probujemy zrobić wszystko co jest możliwe do zrobienia dla tej zmarlej. Jeśli nie możemy już pomóc inaczej to choćby modlitwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ jasne, że się módl:) niedawno poznałam cudowną osobę, miala trudnosci w zyciu, ledwo przeżya wypadek,tyle przecierpiała, wydawałoby sie że już jest ok, a jednak nie potrafi sobie poradzić i ma momnenty ,że nie widzi sensu bycia tutaj, po raz nasty zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ - nie wierze w moc modlitwy za zmarlych i do zmarlych, to nie biblijne choc tak naucza Kosciol Katolicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ - polecam \"Życie po życiu\" Moody\'ego. (Tylko nie mylić z Moody\'m - bohaterem Californication :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdecydowanie polecam modlitwę w intencji zmarłej. Ona sobie nie może juz pomóc, ale ludzie tu na ziemi swoją modlitwą mogą zdziałać cuda. Szczególnie polecam gorące uczestnictwo ww Mszy św. łącznie z przyjęciem Ciała Jezusa. Nie zapominaj , że Bóg jest Miłością!!!!!!!!! a Jego Miłośierdzie nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biologiczna tak umrze moje cialo ale duch nie Solansz na czym opierasz swoje twierdzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps 49:8 Bw \"Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowiek Ani też nie da Bogu za niego okupu, (9) Bo okup za duszę jest zbyt drogi I nie wystarczy nigdy\" Zaden człowiek nie jest w stanie umarlego\" wykupić\", ani pieniędzmi dawanymi \"za dusze czyśćcowe\"- w skrócie dawanie księdzu pieniędzy za modlitwę, na \"zaduszki\", bo po pierwsze czyśca nie ma, a poza tym cena za duszę jest za duża, kosztowała najcenniejszą krew Jezusa Chrystusa.Więc pieniędzmi Bóg nie da się przekupić, bo cenę za dusze Pan już zapłacil. Sobą samym. I dlatego każdy kto uwierzy ten będzie zbawiony, uwierzyć można tylko za swojego życia, i za swojego zycia można Bogu zaufać i oddać swoje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyh
ale jednak modlitwa Bogu miłą jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadnym sposobem nie wykupi człowiek zadnym sposobem oznacz, ani pieniędzmi , ani modlitwą, ani czymkolwiek innym, bo cena była ZBYT DUŻA i jaka kolwiek inna metoda: \"Nie wystarczy nigdy\". Poza tym: Ga 6:5 Bw \"Albowiem każdy własny ciężar poniesie.\" Mk 10:45 Bw \"Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służyć i oddać swe życie na okup za wielu.\" 1Tm 2:6 Bw Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie.\" Teraz jest ten własciwy czas, by o tym świadczyć Okup Pan zapłacił, a decyzja należy do każdego człowieka TERAZ tu, na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odwrocil sie od kosciola ale zyje wedlug przykazan.......czy to wystarczy? nie wierzy w koscioly urzedy ksiezy ale w dobroc ........czy to za malo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie modli sie, ma wstret do klepania wierszy jak papuga ale rozmysla i medytuje na tematy w nich zawarte ....... czy zostanie wysluchany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie traktuje boga jako istote wyzsza od siebie , czuje ze bogto matka natura ............ czy jest dlatego bluznierca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze jeden cytacik Rz 14:12 Bw \"Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×