Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

domyslam się , że to słowa skierowane do mnie .... jeśli Tobie " pomaranczo " nie podobają się wpisy Kamelii to ich poprostu nie czytaj ja czytam je bardzo chętnie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...wiesz Janiu ........... brak mi słów na Ciebie ................... zadowolona z mojego wieku ? adres też podac ? wiesz co bardzo cenię w Kamelii ? jej wielkoduszną cierpliwośc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to powiedz
cichutenko masz tyle lat co kamelia, więc może jesteście koleżankami ze szkolnej ławy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś tu juz pisał , że jest noefitką ale mniejsza o to topik ma okreslony temat czytaliście ten wpis o papieżu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności, napominający z łagodnością krnąbrnych...” 2 TYM. 2,24-25 (BW) nie , nie jestesmy koleżankami z ławy szkolnej . ... mieszkam w innej częsci Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie stronnicza, nie obłudna.” JAK. 3,17 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiu mnie zawsze fascynowała siostra Faustyna. Pomału zbieram sie do odmawiania tajemnicy szczęścia św. Brygidy. Może słyszałas o tym Janiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichuteńko , nie wiem czemu ale odnoszę wrażenie, że czasami Jani próbujecie zarzucic jakieś prostacto! nieładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jania czytałam, jakoś do mnie nie przemawiam, może dlatego, ze ze strony Giertycha. Dlaczego tak Cię to dziwi, że wątpiła? Lepsze to, niż cudze przekonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no muszę przyznać że dla 20 latki jestem stary, bo tak powinno być, choć 40+ , nie stawia mnie jeszcze w rzędzie dynozałrów. Dodam że jestem inż, i faktycznie mam już drugą żonę gdyż w wieku 28 lat owdowiałem z malutkimi dziećmi i druga żona wychowała ich jako matka. Ale nie w tym rzecz , moje zainteresowania Biblią , są pod kątem ezoterycznym, ewangelę św Jana , traktuję jako pisma ezoteryczne. Moje zainteresowania magią , tarotem, powodują że mam inne spojrzenie, dodając do tego sceptycyzm. Studia filozofii H. F. Nieztsche, też nie sprzyjają na patrzenie na Biblię z nabożeństwem, i dlatego jestem tym , którego nawet Jezus nie lubił, bo ani zimny, ani gorący, tylko ciepły czyli najgorszy Tomasz niewierny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla blondyna
: „Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga; gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum. On zachowuje swoją pomoc dla prawych, jest tarczą dla tych, którzy postępują nienagannie, strzegąc ścieżek prawa i czuwając nad drogą swoich wiernych.” PRZYP. SAL. 2,1-8 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla blondyna
„Pouczę cię i wskażę ci drogę, którą winieneś kroczyć. Będę ci radą służył, nie spuszczę z ciebie oczu. Nie bądźcie więc bezrozumni niczym konie lub muły, które wędzidłem i uzdą można opanować, bo inaczej nie pójdą tam, gdzie im każesz.” PS. 32,8-9 (BWP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo mily blondyn :) nie musimy być ograniczeni do biblii, tak samo nasz jest talmud, wedy, koran, tao te king:) im więcej przyswoimy tym wyzszy rozwój:) \"czy ma szansę iść do nieba, czy Bóg ją nadal kocha?\" Jania:) iść do nieba czy do piekła?? czyli gdzie?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondyn, zastanawiam się dlaczego tak sceptycznie podchodzisz do Pisma Świętego? Piszesz, że masz powyżej 40 i interesujesz się tarotem? Faceta w takim wieku ma często inne hobby ;) Pozwalasz kartom decydować o swoim losie. Moim drogoskazem jest Biblia i Tradycja Święta. Moim życiem kieruje Bóg i Jego opiece oddaje swoje życie i mojej rodziny. W końcu Bóg jest MIŁOŚCIĄ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtrące sie w twoje pytanie do Jani 12:42 maalutka bardzo mily blondyn nie musimy być ograniczeni do biblii, tak samo nasz jest talmud, wedy, koran, tao te king im więcej przyswoimy tym wyzszy rozwój "czy ma szansę iść do nieba, czy Bóg ją nadal kocha?" Jania iść do nieba czy do piekła?? czyli gdzie?? Jest jeszcze miejsce pośredenie -czyściec. Ja wierzę w miłosierdzie Boże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz to czyściec istnieje czy nie ? ostatnio kler wycofuje się , że czyściec nie istnieje to istnieje czy nie ? a co z dziećmi nie ochrzczonymi ? otchłań ? a może coś innego ? kler również wycofuje się z \" otchłani \" coś jest ...za chwilę go nie ma .... niczym zagadka ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
a ja uwazam ze nie ma ani piekla ani tez czyscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie słyszałam, żeby ktoś z KK wycofywał się z istnienia czyśćca. Może podaj przykłady bo o czymś nie wiem? chętnie poczytam ;) Co do dzieci nieochrzczonych /i wszystich innych /jak pisałam wyżej istnieje miłosierdzie, mam nadzieję, że każdy go dostąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hernan
Uważaj bo kamelia cię skarci i zaciągnie do prywatnego piekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
jestem w tym temacie po raz pierwszy i nie wiem kim jest kamelia i jakie posiada moce hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teorię limbus puerorum sformułował św. Tomasz z Akwinu. W Otchłani mogą przebywać dzieci, które zmarły bez chrztu. Nie otrzymały one na chrzcie Łaski Uświęcającej, co nie pozwala im osiągnąć Nieba. Otchłań jest częścią piekła, gdzie dusze nie doświadczają mąk, ale też nie widzą Boga, doświadczając jedynie typowych dla dzieci przyjemności naturalnych. Św. Tomasz pisze:Cytat: Dlatego żadna inna kara nie należy się za winę pierworodną, jak tylko pozbawienie tego celu, do którego zmierzało odebrane dobro, a do którego to celu sama natura ludzka sama przez się nie zdoła dotrzeć. Dobrem tym jest "widzenie" Boga. Toteż właściwą i jedyną karą za grzech pierworodny jest po śmierci brak tego "widzenia". Co do innych niedoskonałości i dóbr, które są nieodłączne od ludzkiej natury i wypływają z jej pierwiastków, to żadnej straty nie ponoszą ci, którzy zostali potępieni za sam tylko grzech pierworodny. Otóż dzieci nie były w takim stanie, żeby mogły posiąść życie wieczne (w niebie), bo ani ono nie należało im się z natury ani one nie mogły mieć właściwych do tego uczynków. Ale cieszyć się będą, że wielce będą korzystać z doskonałości naturalnych dzięki dobroci Boga." (Św. Tomasz Summa Theologica, III 101 a.1,2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W opublikowanym 20 kwietnia nie mającym mocy wiążącej dokumencie watykańska Międzynarodowa Komisja Teologiczna stwierdziła, że tradycyjne pojęcie limbusu wydaje się być refleksem nadmiernie restrykcyjnej wizji zbawienia i że "wykluczenie niewinnych dzieci z nieba nie odzwierciedla specjalnej miłości Chrystusa do najmniejszych", przypominając jednak, że to chrzest jest normalną drogą zbawienia. Także Kodeks prawa kanonicznego (Kan. 867) nakłada na rodziców obowiązek ochrzczenia dziecka możliwie najszybciej po urodzeniu. Kan. 867. § 1. Rodzice mają obowiązek troszczyć się, ażeby ich dzieci zostały ochrzczone w pierwszych tygodniach; możliwie najszybciej po urodzeniu, a nawet jeszcze przed nim powinni się udać do proboszcza, by prosić o sakrament dla dziecka i odpowiednio do niego się przygotować. § 2. Jeśli dziecko znajduje się w niebezpieczeństwie śmierci, powinno być natychmiast ochrzczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przebywanie dzieci nieochrzczonych w Otchłani jest kwestionowane przez niektórych teologów katolickich, twierdzących, że takie dzieci zaraz po śmierci idą do Nieba. Temat ten poruszył w encyklice Evangelium Vitae Jan Paweł II, kiedy wspominał o ofiarach aborcji. Napisał wtedy, że Kościół nie zna stanu nieochrzczonych dzieci, ale polecił ufać w miłość i miłosierdzie Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×