Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość no ulka madrze piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz Czy kobiety powinny być waszym zdaniem dopuszczone do kapłaństwa??? Uważam, że nie. Biblia nawet podkreśla, że kobieta, ktora naucza w obecności mężczyzny powinna miec nakrytą głowę. Jest to oznaka podporządkowania. Nauczali i pouczali mężczyźni; najpierw Jezus, a potem apostolowie. Nie bylo wśród nich kobiet. Kobiety tylko słuchały. Ale to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och jak miło Janiu ❤️ stęskniłaś się ? ulko moje zdanie na temat kapłaństwa jest identyczne no i ten celibat .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do celibatu to Biblia wyraźnie o tym mówi. \" Rzekli Mu uczniowie: «Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić». Lecz On im odpowiedział: «Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!»\" (Mt 19, 10-12) Dodam odpowiedz dla pomarańczy- prowadzę działalność gospodarczą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święty Paweł ukazał bezżenność jako wielki dar Boży: „Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, drugi inny" (1 Kor 7, 7) i podkreślał jego wyższość oraz większą skuteczność w budowie Królestwa Bożego: „Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. Ten zaś, który wstąpił w związek małżeński zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie" (1 Kor 7, 32).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz ja w tych słowach nie widzę nakazu celibatu. Wg mnie Chrystus mówi o akcie woli a nie o przymusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszyskich bardzo serdecznie ! Przeczytałam kilka stron tego topiku i przypomniałam sobie czas, w ktirym byłam jeszcze bardzo wierząca. Teraz moja wiara słabnie z każdym dniem. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale ja nie potrafie uwierzyc w abstrakcje, w cos czego nie widziałam. Dodam tylko ze to sie zaczeło zaraz po bierzmowaniu- ten moj brak wiary. Obwcnie mam 17 lat :) Bardzo bym chciała na nowo uwierzyc w Boga, żeby dał mi taka szansę, boje sie tylko ze mnie nic nie jest w stanie nawrócic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz nie ma słowa o celibacie przymusowym , to ma byc wybór człowieka,a nie przymus nie wiem dlaczego ale często nie zgadzam się z Tobą pani w różowych okularach myślę , że warto zaglądac na ten topik , porozmawiac ...... poczytaj wypowiedzi Kamelii , Belaizy pełno w nich miłości ..... „Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.” RZYM. 8,38-39 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Solansz myślę , że my się trochę nie lubimy..... „Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować.” 1 JANA 4,11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani w różowych okularach jeszcze jeden werset dla Ciebie ........ „Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą.” MAT. 7,7-8 szukajcie a znajdziecie ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani w rozowych okularach, jest ktos, kto moze Ci te wiare dac, bo wiara jest darem. Pros Go, szukaj a dostaniesz. Macham raczka w przelocie, nie mam czasu dolaczyc sie do dyskusji a jutro znow zakrecony dzien. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:46 cichutenko wiesz Solansz myślę , że my się trochę nie lubimy..... „Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować.” 1 JANA 4,11 Nie wiem czemu tak napisałaś, nie mam do ciebie żadnego stosunku. Jak magę cię lubić lub nie , przecież pod tymi nikami może kryć się każdy. Natomiast szanuję, każdą wypowiedz, przecież nie musisz się zgadzać ze mną, ani ja z tobą. Fajnie jednak powymieniać ze sobą swoje opinie. Jednakże , ten fragment nie da się ukryć -MÓWI O CELIBACIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...owszem miło i ciekawie wymienić poglądy ... tylko czasami przybiera to postać kłótni a tego nie lubię owszem ten cytat mówi o celibacie , ale nie przymusowym jak jest to w krk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest , że Biblią została napisana przez ludzi natchnionych przez Boga. Ale był to pewnie Bóg, demon zła , a Jahwe pogańskim bożkiem mściwym i okrutnym. Sam , z resztą tak o sobie mówi na kartach Biblii. Lubuje się w tym jak ludzie się mordują, a nawet sam ich prowokuje do tego. Spójrzmy na pierwszych dzieci Adama i Ewy, Kaina i Abla. Abel pasterz trzód, a Kain rolnik, składają ofiary Panu. A Pan kapryśny, woli mięsko z grilla. Skąd biedny Kain miał wiedzieć, że Jahwe nie jest wegetarianinem i preferuje pieczone mięsko z grilla? A że ludzie pierwsi to i popędliwi i głupi, i zabił Kain biednego Abla, amatora pieczystego. A nie mógłby ten mściwy bożek Jahwe zadowolić się udźcem baranim z ziemiaczkami i surówką. Bracia byliby zadowoleni, ale nie pojudzić jednego na drugiego, niech się pozabijają, głupki. A tak żyli by nadal zgodnie. Ale przez dwa tysiące lat, przemądrzali czytelnicy Biblii znajdą pokrętne i logiczne wytłumaczenie każdej nawet największej bzdury tam napisanej. Piszę tu takie herezje i świętokradztwa, że z radością byście mnie spalili w średniowieczu na stosie z imieniem waszego miłosiernego Pana na ustach jako heretyka dając wyraz waszej miłości bliźniego, teraz jestem tylko bratem błądzącym albo odłączonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Utrudziłaś się mnóstwem swoich zamysłów. Niech wystąpią i niech ci pomogą badacze firmamentu niebieskiego, oglądacze gwiazd, którzy co miesiąc ogłaszają, co ma cię spotkać. Patrzcie, są oni jak ściernie, które pochłania ogień, nie potrafią uratować swojego życia z płomieni... każdy zatacza się w swoją stronę, tobie zaś nikt nie pomoże.” IZAJ 47,13-15 „A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?” IZAJ. 8,19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do blondyna......... Biblia naprawdę jest słowem Bożym, powinniśmy ją cenić, studiować, być jej posłuszni, i całkowicie jej zaufać. Jeśli Biblia jest Słowem Bożym, odrzucenie jej jest równoznaczne z odrzuceniem Samego Boga. Fakt, że Bóg dał nam Biblię, dowodzi i obrazuje, jak bardzo nas kocha. Słowo „objawienie” oznacza po prostu, że Bóg objawił ludziom prawdę o sobie i o tym, jak możemy dbać o właściwą relację z Nim. Są rzeczy, których nie moglibyśmy wiedzieć, gdyby Bóg sam ich nam nie objawił. Nie możemy wątpić w to, że Biblia sama mówi, że jest Słowem Bożym. Jasno jest to powiedziane na przykład w takich cytatach jak ten z 2 Listu św. Pawła do Tymoteusz 3:14-17. Cytat ten mówi: „...Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga natchnione i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na przestrzeni wieków sceptycy uważali Biblię za mitologię, a archeologia udowodniła, że jest dokumentem historycznym. Wrogowie atakowali jej nauczanie, uznając je za prymitywne i przestarzałe, lecz jej moralne i prawne myśli i nauki miały i nadal mają pozytywny wpływ na całe społeczeństwa i cywilizacje na całym świecie. Dalej atakowana jest przez nauki ścisłe, psychologię, i ruchy polityczne, a jednak pozostaje tak samo prawdziwa i istotna dzisiaj jak wtedy, gdy została napisana. Ta księga zmieniła niezliczone istnienia ludzkie przez ostatnie 2000 lat. Nie ważne w jaki sposób jej wrogowie ją atakują, niszczą czy kompromitują, Biblia pozostaje tak samo silna, prawdziwa i trafna, jak kiedyś. Dokładność, jaka została zachowana mimo wszelkich prób zniszczenia i ataków, jest bezsprzecznym świadectwem, że Biblia naprawdę jest Bożym Słowem. Nie powinno nas dziwić, że bez względu na to, jak Biblia jest atakowana, zawsze wychodzi z tego nienaruszona i bez szwanku. Przecież Jezus mówił o niej: „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” (Ewangelia wg św. Marka 13:31). Po bacznym przejrzeniu dowodów każdy z nas może bez powątpiewania powiedzieć: „Tak, Biblia naprawdę jest Słowem Bożym.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowodem boskiego natchnienia Biblii jest jej niezniszczalność. Ponieważ jest ważna i podaje się za Słowo Boże, Biblia doświadczyła więcej niszczycielskich ataków i prób jej zniszczenia, niż jakakolwiek inna księga w historii. Począwszy od pierwszych cesarzy Rzymu, np. Dioklecjusz, poprzez dyktatorów komunizmu, skończywszy na współczesnych ateistach i agnostykach, Biblia przetrwała i przeżyła każdego atakującego ją wroga, i nadal jest najbardziej rozpowszechnioną książką na świecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co go
przekonujesz. Uparty jak osioł, nic to nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz mogę prywatne pytanie? nie mam już twojego gg, mąż coś z komputerem zmajstrował:) jak nie masz nic przeciwko to zapytam na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamalio przyznaj sie
sama zmajstrowałaś cos z komputerem, może zaduzo kopiowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dom może mieć wiele pokoi, ale dach nad nim jest wspólny! Łączmy się w Jezusie Chrystusie! :):):) Pozdrawiam i zmykam. Miłego dnia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladne z tym dachem :) czy naprawde myslicie, ze tylko kobieta potrafi cos z kompem "zmajstrowac". Znam jednego faceta, ktory nie potrafil nic poza graniem. A jak cos zmajstrowal to na mnie krzyczal. Pojechalam dzis sama do Passau i wrocilam :D jestem cala i zdrowa i zabladzilam tylko dwa razy i to wszystko z powodu nawigacji, bo mi za pozno powiedziala, ze po jednym skrecie mam sie ustawic na inny pas, bo bede znow skrecac. Ale sie ciesze, ze mi sie udalo, bo juz dawno nie bylam sama autem tak daleko i to jeszcze w duzym miescie. Bog jest dobry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×