Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

słowa "Ojciec większy jest niż Ja" odnoszą się tylko do okresu bycia Jezusa na ziemi. Jego słowa mogą dodatkowo wynikać z pokory, której chciał nas nauczyć: (Kamelia) Kamelio, ale Jezus nigdzie w Biblii nie powiedział, że ta sytuacja dotyczy tylko bytu ziemskiego. Juz samo stwierdzenie, że "dana jest mi wszelka władza na niebie i ziemi" o czyms swiadczy. Jezus otrzymał tę władzę, r4ównież w niebie. Gdyby nie był podporządkowany to nie musiałby nic otrzymywać. Nie mogą sam z siebie nic uczynić...bo staram się pełnić nie moją wolę, ale wolę tego, który mnie posłał. - to są słowa Jezusa. Ktoś Jezusa posłał, ktos postanowił, że ma umrzeć. Czy tu chodzi o pokorę? Raczej o to aby ludzie nie brali Jezusa za Boga, kogoś nad kim nie ma juz żadnej władzy. Dlaczego ludzie mieliby żyć w błędzie? Jezus wyprowadził ich z tego błędnego myslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dukkha
"18) Zapytał Go pewien zwierzchnik: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? (19) Jezus mu odpowiedział: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg." [Ew. Łukasza 18:18-19, Biblia Tysiąclecia] A sens cierpienia? cierpienie nie ma sensu, nie ma znaczenia... to wielka tajemnica... możemy ją sobie uświadomić, ale nie możemy jej opisać... Ten, kto mówi, nie wie; ten, kto wie, nie mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
było trochę o siostrze Faustynie, jako że jestem nią zainteresowany, przeczytałem jej Dzienniczek i bardzo uważnie słucham co mówi o niej siostra z jej zgromadzenia w piątkowej godzinie miłosierdzia emitowanej w tv Puls. Ostatnio omawiała z życiorysu s. Faustyny młodość przed wstąpieniem do klasztoru. Jako młoda dziewczyna s. Faustyna miała omany wzrokowe i słuchowe, spowodowane byc może jakąś chorobą psychiczną. Opowidała siostra moment z życia św Faustyny , jak będąc panną służącą poszła na zabawę taneczną w niedzielne popołudnie. Poprosił ją do tańca jakis młodzieniec, a ona po chwili tańczenia zobaczyła Jezusa cierpiącego, tym że ona zatańczyła, Faustyna , pobiegła od razu do kościoła i tam , całkiem możliwe że leżała krzyżem, i modliła się. Dla siostry z jej zgromadzenia był to przejaw świętości dla mnie jest to przejaw jakiejś choroby psychicznej, i egzaltowania. Wychowanie w reżimie religijnym i możliwe że predyspozycje psychiczne Faustyny powodowały to że była ona niezrównoważona psychicznie i widziała omany wzrokowe i słuchowe, spowodowane niespełnieniem seksualnym czy uczuciowym. Mimo że święta pozostała kobieta a natura swoje prawa ma, tak więc , świętoszkowatość Faustyny doprowadziły ja do takiego stanu egzaltacji, zę popadła w chorobe umysłową ot i cała świetość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oz 6:3 Bw \"Starajmy się więc poznać, usilnie poznać Pana; że go znajdziemy, pewne jest jak zorza poranna, i przyjdzie do nas jak deszcz, jak późny deszcz, który zrasza ziemię!\" Aby poznać Pana trzeba się USILNIE o to postarać Bóg jest wszechmocny, wieczny i nieskończony. Poszczególne Osoby są tożsame co do natury i substancji (są jednym i tym samym Bogiem), ale są oddzielnymi osobami, różniącymi się pochodzeniem i wzajemnymi relacjami. Bóg Ojciec nie pochodzi od nikogo, Syn Boży został zrodzony przez Ojca (a nie stworzony), Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna J 10:30 Bw \"Ja i Ojciec jedno jesteśmy.\" J 14:9 Bw \"Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?\" 1:1 Bw \"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.\" o Jezusie: HBR.1 6. I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. 7. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; 8. lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. 9. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. 10. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; Jahwe jest imieniem starotestamentalnego Boga i nie odnosi się ściśle do żadnej z osób boskich, ani do Trójcy. Imię Jahwe można traktować jak coś w rodzaju synonimu słowa „Bóg” i „Pan”. Dlatego też stwierdzenia „Jezus jest Jahwe” jest równoważne „Jezus jest Bogiem”, lecz podobnie jak nie możemy powiedzieć: słowo „Bóg” zawsze odnosi się do Jezusa”, podobnie nie możemy powiedzieć, że Jahwe to zawsze Jezus. Tak więc najkrócej imię Jahwe oznacza starotestamentalnego Boga (a nie osobę) i (podobnie jak słowo Bóg) może odnosić się do Ojca, do Syna, do Ducha, jak i do Trójcy. juz na poczatku tego forum temat ten był bardzo dogłębie \"drążony\", chyba październik 2006 rok. :) zerknę tam za chwilę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, nie ma w Biblii terminu \"Trojca\". I ani Jezus, ani Bóg w ST nie powiedział, że są w Trójcy. Nie zgadzam sie też z Twoja interpretacją imienia Jahwe. \"Objawiłem sie...jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mojego Jahwe im nie objawilem\". Jako Bóg im sie objawił, ale jego imie pozostalo w tajemnicy. Nie może być zatem imię Jahwe tozsame z terminem Bóg. Po co dodawać do słów Biblii? W ostatnim biblijnym wersecie jest wyraźny zakaz dodawania CZEGOKOLWIEK do słów tej księgi. Ponadto Jahwe to Jahwe, a Jezus to Jezus. Jezus nie może byc Jahwe. Zreszta sama napisalaś, ze został zrodzony przez Boga. Juz ten sam fakt nie może stanowić rowności między nimi. Po co Bóg miałby ludziom tak komplikowac jego pojęcie. Pojęcie Bóg w Trójcy ale oddzielnie jest strasznie skomplikowane. Jest to wymysł ludzki, nie biblijny. Zreszta w Biblii jest wiele wersetów, ktore wskazuja na podporządkowanie Jezusa Bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29.09.2006] 17:22 Kamelia dokładnie od tego fragmentu jest dyskusja na temat Ojca, Syna , Ducha i nizej.... ależ tam dużo emocii bylo: bo bardzo modliłam się o a ja myślę...❤️ i dziękuję Bogu za nią, ze należy do Jezusa Chrystusa:):):) Pan czyni cuda...❤️ ważny wers: " baczcie aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem. opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach swiata , A NIE NA CHRYSTUSIE. GDYŻ W NIM MIESZKA CAŁA PEŁNIA BOSKOŚCI." KOL 2 8-9 Iz.9:5 bw "Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny , Książę Pokoju." Dziecię nazwą: Ojciec Odwieczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w nowym testamencie
też występuje Jahwe , więc nie jest tylko starotestamentowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jahwe ( hbr Pan) Przebity Jahweh. (Zach.12:1,10) Jak wiemy tym, który został przybity do krzyża i którego przyjście mamy oczekiwać to Syn, a nie Ojciec. Księga Zachariasza ukazuje nam jednak, że Bóg Jahweh będzie przebity i opłakiwany jako Jedynak! Zach.12:1,10 "Wyrocznia. Słowo Pana o Izraelu. Mówi Pan , który rozpiął niebiosa, ugruntował ziemię i stworzył ducha człowieka w jego wnętrzu: (...) Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. WTEDY SPOJRZˇ NA MNIE, NA TEGO, KTÓREGO PRZEBODLI, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróćmy do tego co oznajmił Jezus - "Ojciec większy jest niż ja". No to jak moga byc rowni. Proste, jasne, zrozumiałe zdanie. Nic dodac nic ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w nowym testamencie też występuje Jahwe , więc nie jest tylko starotestamentowcem W ktorym miejscu? Podaj werset.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto by chciał dogłębniej analizować temat Ojciec Syn i Duch Swięty ...Bogiem, polecam te strony które podałam i tą ksiązkę. Bóg jest nieograniczony.... Nasze poznanie jest ograniczone.... Gdy staniemy przed Nim twarzą w twarz wówcazas wszelkie zagadki przestaną być zagadkami:) 1Kor 13:12 Bw \"Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany.\" wolą Ojca jest dla nas: J 5:23 Bw (21) Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce. (22) Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi, aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.\" Aby wszyscy czcili SYNA:) 24) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota Jan 5 i tego się trzymam :):):) bez sporów... 2Tm 2:14 Bw \"To przypominaj, zaklinając ich przed Bogiem, aby się nie wdawali w spory o słowa, bo to jest bezużyteczne, a tylko słuchaczy do zguby przywodzi.\" Uleńko ❤️ dla Ciebie...też bym lody zjadła, ale nie mam ich w zamrazarce....:) wpadła bym do Ciebie na te lodziska :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, juz zjadłam lody, Ivy mi pomogla :) Nie jestem wielkim smakoszem. Były to zjadlam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus dał wzór modlitwy: Ojcze nasz, ktoryś jest w niebie, święć się imie Twoje..." Nie nauczał aby modlić sie do niego tylko do Ojca, ktory jest w niebie i który "...większy jest niż ja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzywać imienia Jahwe moze tylko ten, który je poznał. Tylko taki wie kogo wzywać, czyli kim jest Jahwe. Do uczonych w Piśmie Jezus powiedział: \"badacie Pisma, ale do MNIE przyjść nie chcecie\". Gdy Filip poprosił Jezus: \"Pokaz nam Ojca\" Jezus odpowiedział: \"Tak długo jestem z Wami a nie poznałeś mnie? Czy nie wierzysz, że Ojciec jest we mnie?\" A Ty Ula czy wierzysz, że Bóg (czyli Ojciec) JEST w człowieku Jezusie Chrystusie? Czy umiesz za Tomaszem wyznać mu: \"Pan mój i Bóg mój\"? Tak wyznać jemu, gdyż On sam powiedział: \"oto JESTEM z wami po wszystkie dni\". Tak więc dochodzenie do Ojca przez Imię Syna, czyli modlenie się w imieniu Jezusa do Boga oznacza uznawanie Boga w Synu! Tym samym wszystkie modlitwy kierowane \"do Boga przez Jezusa\", czyli \"w imieniu Jezusa\" oznaczają zwracanie się do Jezusa jako do PANA, jako Boga Ojca, jako Jahwe Zastępów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus wyjaśnił, że jest jedno z Ojcem, który mieszka w Nim i przez Niego dokonuje swoich własnych dzieł Jezus czyni dokładnie to, co Ojciec nakazuje Mu czynić Proszenie zatem Jezusa jest równoznaczne z proszeniem Ojca. Jeszua, Boski Syn, jest Boskim pośrednikiem Ojca, w nie mniejszym stopniu Bogiem niż Ojciec, słusznie zatem może być adresatem modlitw. .... Można zatem powiedzieć ze Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jesteście moimi wyznawcami, a Ojciec dał mi władzę wysłuchiwania waszych próśb, które są od razu przekazywane Jemu. Dał mi również władzę spełniania waszych próśb bez konieczności formalnego przedstawiania ich Jemu. Prosić mnie to to samo, co prosić Jego. Jeśli wasze prośby są zbożne, to w zgodzie z planem Bożym nie potrzebuję żadnej dodatkowej władzy od Ojca, aby je spełnić, i spełnię je”. Aby uzasadnić na podstawie tego wersetu chrześcijański zwyczaj modlenia się do Jeszui, trzeba zrozumieć, że w chwili gdy Jeszua, wieczny Syn Boga, mieszczący się w Adonai (Pan), słyszy modlitwę, słyszy tę modlitwę i Ojciec, który także mieści się w Adonai (Pan). W ten sposób modlitwa do Jezusa pozostaje w zgodzie z żydowską ideą, że modlitwę wolno kierować tylko do samego Adonai. polecam artykuł: modlić się do Jezusa? http://www.truthortradition.com/polish/modules.php?name=News&file=article&sid=94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kamelii
miało cię nie być!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli mogę komuś służyć pomoca to wtedy jestem:) jeśli ktoś chce sie kłócić i napadać na mnie to wtedy mnie nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w końcu jakaś ciekawa rozmowa Ojciec jest ostatecznym źródłem lub sprawcą: 1) wszechświata (1 List św. Pawła do Koryntian 8:6; Księga Apokalipsy 4:11); 2) objawienia Bożego (Apokalipsa 1:1); 3) zbawienia (Ewangelia wg św. Jana 3:16-17); i 4) ludzkich uczynków Jezusa (Ewangelia wg św. Jana 5:17; 14:10). Ojciec jest INICJATOREM wszystkich tych rzeczy. Syn jest wykonawcą przez którego Ojciec wykonuje swoją wolę w poszczególnych dziedzinach: 1) stworzenie i działanie wszechświata (Księga Rodzaju 1:2; Księga Hioba 26:13; Psalm 104:30); 2) Boże objawienie (Ewangelia wg św. Jana 1:1; Ewangelia wg św. Mateusza 11:27; Ewangelia wg św. Jana 16:12-15; Apokalipsa 1:1); i 3) zbawienie (2 List św. Pawła do Koryntian 5:19; Ewangelia wg św. Mateusza 1:21; Ewangelia wg św. Jana 4:42). Ojciec wykonuje wszystkie te rzeczy przez swojego Syna, który działa jako wykonawca Bożej woli. Duch Święty stanowi pomoc dzięki której Bóg może wykonać następującą pracę: 1) stworzenie i działanie wszechświata (Księga Rodzaju 1:2; Księga Hioba 26:13; Psalm 104:30); 2) Boże objawienie (Ewangelia wg św. Jana 16:12-15; List św. Pawła do Efezjan 3:5; 2 List św. Piotra 1:21); 3) zbawienie ( Ewangelia wg św. Jana 3:6; List św. Pawła do Tytusa 3:5; 1 List św. Piotra 1 :2); i uczynki Jezusa (Księga Izajasza 61:1; Dzieje Apostolskie 10:38). Tak więc przez moc Ducha Świętego Ojciec wykonuje wszystkie te rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Istnieje jeden Bóg: Księga Powtórzonego Prawa 6:4; 1 List św. Pawła do Koryntian 8:4; List św. Pawła do Galatów 3:20; 1 List św. Pawła do Tymoteusza 2:5. 2) Trójca Święta składa się z trzech Osób: Księga Rodzaju 1:1; 1:26; 3:22; 11:7; Księga Izajasza 6:8; 48:16; 61:1; Ewangelia wg św. Mateusza 3:16-17; 28:19; 2 List św. Pawła do Koryntian 13:14. W wersetach ze Starego Testamentu znajomość języka hebrajskiego jest bardzo pomocna. W Księdze Rodzaju 1:1 został użyty rzeczownik liczby mnogiej „Elohim”. W tej samej księdze w wersetach 1:26; 3:22; 11:7 i w Księdze Izajasza 6:8 jest użyta forma „my”. Słowa „Elohim” i „my” BEZSPRZECZNIE oznaczają więcej niż jedną osobę. W języku polskim posiadamy tylko dwie liczby: pojedynczą i mnogą. W języku hebrajskim istnieją trzy liczby: pojedynczą, podwójną i mnogą. Liczba podwójną dotyczy tylko DWÓCH rzeczy. Opisuje ona rzeczy mające parę: oczy, uszy czy ręce. Słowa „Elohim” i „my” mają liczbę mnogą: zdecydowanie dotyczą więcej niż dwóch osób, dotyczą trzech lub większej ilości (Ojciec, Syn i Duch Święty). W Księdze Izajasza 48:16 i 61:1 przemawia odnoszący się do Ojca i Ducha Świętego Syn. Porównaj werset z Księgi Izajasza 61:1 do wersetu z Ewangelii wg św. Łukasza 4:14-19 by zobaczyć, że w tych wersetach przemawia Syn. Ewangelia wg św. Mateusza 3:16-17 opisuje chrzest Jezusa. Tu wyraźnie widać, jak Bóg w postaci Ducha Świętego zstępuje na Boga w postaci Syna, podczas gdy Bóg Ojciec wyraża swoje uznanie dla Syna. Ewangelia wg św. Mateusza 28:19 i 2 List św. Pawła do Koryntian 13:14 to przykłady wersetów mówiących o różnych Osobach Trójcy. 3) W podanych wersetach Osoby Trójcy są rozróżnione jedna od drugiej: w Starym Testamencie „PAN” różni się od „Pana” (Księga Rodzaju 19:24; Księga Ozeasza 1:4). „PAN” ma „Syna” (Psalm 2:7,12; Księga Przysłów 30:2-4). Duch jest kim innym niż „PAN” (Księga Liczb 27:18) i „Bóg” (Psalm 51:10-12). Bóg pod postacią Syna jest inną osobą niż Bóg Ojciec (Psalm 45:6-7; List do Hebrajczyków 1:8-9). W Nowym Testamencie, w Ewangelii wg św. Jana 14:16-17 jest opisany moment, w którym Jezus prosi Boga, by ten wysłał Pocieszyciela, Ducha Świętego. Dzięki temu wersetowi wiemy, że Jezus nie twierdził o sobie, że jest Ojcem lub Duchem Świętym. Zwróćmy uwagę także na inne liczne wersety w których Jezus zwraca się do Ojca. Czy mówił do samego siebie? Nie, rozmawiał z inną osobą Trójcy, z Ojcem. 4) Każda Osoba Trójcy Świętej jest Bogiem: Ojciec jest Bogiem: Ewangelia wg św. Jana 6:27; List św. Pawła do Rzymian 1:7; 1 List św. Piotra 1:2. Syn jest Bogiem: Ewangelia wg św. Jana 1:1, 14; List św. Pawła do Rzymian 9:5; List do Kolosan 2:9; List do Hebrajczyków 1:8; 1 List św. Jana 5:20. Duch Święty jest Bogiem: Księga Dziejów Apostolskich 5:3-4; 1 List św. Pawła do Koryntian 3:16 (Tym, który mieszka w nas jest Duch Święty – List św. Pawła do Rzymian 8:9; Ewangelia wg św. Jana 14:16-17; Dzieje Apostolskie 2:1-4). 5) Opis poddania wewnątrz Trójcy: Pismo Święte mówi, że Duch Święty jest poddany Ojcu i Synowi, a Syn poddany jest Ojcu. Jest to wewnętrzna relacja, która nie wyklucza Boskości wszystkich osób Trójcy. Nie jesteśmy w stanie pojąć naszymi skończonymi umysłami nieskończonego Boga. Wersety dotyczące Syna: Ewangelia wg św. Łukasza 22:42; Ewangelia wg św. Jana 5:36; 20:21; 1 List św. Jana 4:14. Wersety o Duchu Świętym: Ewangelia wg św. Jana 14:16; 14:26; 15:26, 16:7, a szczególnie Ewangelia wg św. Jana 16:13-14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kameli
a nie możesz iść na swój wątek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy kobiety powinny być waszym zdaniem dopuszczone do kapłaństwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESLI PRZESZKADZA
tobie kamelia to nie wchodz tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESLI PRZESZKADZA
kobiety nie do kapłanstwa i celibat zniesiony to moze byłoby troche porzadku u katolików bo teraz to straszny bałagan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESLI PRZESZKADZA
solansz nie porównuj katechizmu do Biblii przeciez katechizm kłamie i jak mozna z niego korzystac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solansz ty to chyba
jesteś katechetką w szkole i masz wakacje, co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Istnieje jeden Bóg: Księga Powtórzonego Prawa 6:4; 1 List św. Pawła do Koryntian 8:4; List św. Pawła do Galatów 3:20; 1 List św. Pawła do Tymoteusza 2:5. 2) Trójca Święta składa się z trzech Osób: Księga Rodzaju 1:1; (Solansz) A Księga Rodzaju 1:1 mowi: Na początku Bóg stworzył Niebo i ziemię. Nie pisze: na poczatku Trójca stworzyła niebo i ziemię. Nie ma sensu przytaczac tu więcej wersetów bo Biblia ani jednym slowem nie wspomina aby Bóg był w Trójcy. To ludzka nauka, wymyslona przez czlowieka, zapatrzonego w Mitologię. Gdyby Bóg był rzeczywiście w Trójcy to Biblia by o tym mowila. Jestem przekonana, ze Bóg nie ukrywałby przed czlowiekiem tak istotnej rzeczy. Jezus podał nam poprzez Biblie wszystko co jest konieczne do zbawienia. Niczego nie ukrywał, niczego nie zatajał i niczego nie kamuflował. Nie tylko Jezus nie wspomniał ani razu o Bogu w Trójcy, ale rowniez nic na ten temat nie napisali i nie powiedzieli apostolowie i inni uczniowie Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz, bardzo mi sie podoba twoja wypowiedź z godz.20:20 chyba. Ja tez tak to widzę, ale potem przechodzisz do Trójcy i Twoją druga wypowiedź odbieram jako zaprzeczenie pierwszej, tak jakbys pisała o kimś zupełnie innym. W Twojej pierwszej wypowiedzi I Bóg, i Jezus, i Duch Swiety sa odrębnymi istotami, a Jezus jest wyraźnie podporządkowany Bogu Ojcu, zresztą Duch Swięty również. Nie potrafię przyjąc do świadomości, ze są odrębne trzy osoby boskie, ale tworzą jednego Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pismo Święte mówi, że Duch Święty jest poddany Ojcu i Synowi, a Syn poddany jest Ojcu. Jest to wewnętrzna relacja, która nie wyklucza Boskości wszystkich osób Trójcy. Zgadzam sie co do boskości tych trzech osób, ale nie stanowia one jednego Boga. Co znaczy, ze zostalismy stworzeni na obraz i podobieństwo boże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×