Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość oooaaaaa
Tak samo jak Bóg działa i Zyje wsród na tak i diabeł posługuje sie ludzmi aby czynic zło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
Ale Bóg nie został zamknięty w miejscu wiecznego potępienia, z którego nie ma ucieczki. A Szatan i owsze. Więc jak on wyłazi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooaaaaa
Rzadzi ludzmi z dołu:O z piekła....a jest silny . Ludzie sie poddaja... Ja tam wole zycie wieczne u Boga , a wypałniajc jego wole na pewno bede z Nim. Otworzyłam serce na jego słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
Ale jak rządzi z dołu? Przecież Piekło jest miejscem potępienia i kary. Jest odizolowane. Więc istnieje możliwość komunikowania się z Piekła? To co to za kara? To jak osobny apartament, z którego nadal można sobie na świat wyglądać i brać czynny udział w życiu. To jaki był sens strącania Diabła do Piekła skoro niczego to nie zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, to o czym wy piszecie to bajania, kto wam powiedział, że ktoś kogoś strącał? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
i tutaj nasuwa sie pytanie czy piekło istnieje? a jakie to nowe przymierze a jakie stare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnego przymierza Boga z ludźmi, z kim się wy chcielibyście dogadywać, z iluzją we własnej głowie? Są tylko idee którymi się w życiu można kierować. Żadne przymierza. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzcie wcale tym czarnym jeśli mówią coś o bogu albo szatanie, równie dobrze mogliby bajać o Sauronie albo Istarich. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
czemu nie mamy wierzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
:D Witam fana fantastyki:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
czemu mamy nie wierzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo nie mówią prawdy tylko wymysły kogoś powtarzają, jak maszynki, muszą się stosować do kanonu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
Ale ja próbuję rozwiać kilka moich wątpliwości:) Przecież to nic złego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
to co to są te przymierza nowe i stare? i czy istnieje piekło ? ostatnio biskup tłumaczył pomyłke co do czyśća , a jak z piekłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miej wątpliwości, że nigdy się nie dowiesz prawdy o szatanie albo bogu, tylko ludzkie wymysły istnieją na ten temat, napędzane nudą i chęcią dojścia do natury wszechrzeczy, ciekawością, czy czymś tam, jak zwał tak zwał. Kiedyś był Ra, potem Abba, jeszcze potem Allach i tak dalej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
czyli to legendy? bujdy? ale po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby ludzie mieli wspulny czynnik który ich będzie scalał, coś jak naród i patriotyzm, albo przynależność do harcerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kultura wspólna i tak dalej, jest jeszcze czynnik zarobkowy wśród czarnych . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
ale ich to chyba nie scala tylko poróżnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
czyli te bombki opłatki znicze kwiaty wianki na groby itp itd to tylko dla biznesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poróżnia ludzi którzy w coś innego wierzą dlatego tak starają się żeby im nie uciekały owieczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooaaaaa
Ja akurat nie jestem katoliczka. wiec i czarni mnie nie interesuja- tak samo jak modły za zmarłych- im sie juz nie pomoze:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
szatan napewno istnieje bo tyle zła dookoła a skąd to dobro tez od niego? eee nie pasujeto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
mi tez sie tak wydaje ze modły nie pomogą i te kwiatki i znicze czy msze w intencji , mysle ze to tylko dla kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co mogą mieć bąbki, znicze i wianki wspólnego z wiarą???? Tylko POŚWIĘCONA lampka na grobie może mieć jakieś znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobro i zło czynią ludzie albo jest ono wynikiem działań natury które są dla nas niekorzystne albo korzystne, to wszystko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooaaaaa
ja tez w to wierze - jest Bóg i jest szatan. Odwieczna walka dobra ze złem. I tak było zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demontażż rzeczywistościi
"Kapitalizm najlepiej funkcjonuje w krajach demokratycznych o silnych i sprawnych systemach prawnych." No tu akurat nie jestem przekonany. Bo popatrz tak - jest zakład produkujący coś tam w krajach demokratycznych i kapitalistycznych ale totalitarnych Chinach. Jeśli pracownicy produkujący to coś w demokratycznym kraju - Polsce, USA itd. poczują możliwość, że mogą np. strajkować, żeby poprawić warunki pracy, płace to wywalczą to. (Oczywiście jeśli będzie to w sytuacji, że rynek pracy pozwala na zatrudnienie się gdzie indziej). Także to dostrzegam ale niezgodzę się ponieważ: kapitlizm w Chinach nie powstał, tylko został tam zaszczepiony i działa na własnym rynku według reguł wyznaczonych przez elitę partyjną skrzyżowaną z nową elitą biznesu (często to jest to samo) ale w konfrontacji na zewnątrz działa wdług reguł zachodniego świata. Zatem albo Chiny stosując dumping i przewagę opartą na niskiej płacy zniszczą kapitalizm w stylu zachodnim i wówczas samie się zapadną z resztą świata*, albo kooperując z zachodem wyciągną wniosek, ze warto się dostosowywać do wymyślonych na zachodzie standardów, bo to się na dłuższą metę opłaca; przykład USA, Japonii, Koreii. Po prostu kapitalizm nie będzie działał sprawnie, bez czytelnego prawa i sumiennego jego stosowania, a to działa tylko w krajach demokratycznych. Myślę, że w perspektywie 20, 25 lat Chiny przeżyją poważne wstrząsy gospodarcze (ponieważ ich imponujący sukces w znacznej mierze opiera się na niskiej płacy, gospodarce centralnie sterowanej, systemie koncesji i korupcji czyli w konsekwencji na rażacej niesprawiedliwości) społeczne i polityczne, które w efekcie przekształcą system polityczny według wzorców zachodniech demokracji. Według wzorców nie oznacza, ze będzie to system równie sprawny. To jest moja opinia, która nie jest wynikiem fascynacji Fukuyamą :D (który wydaje mi się być naiwnym jak dziecko) ale uznaniem faktu, że globalizacja jest nieuchronna w każdym zakresie, nie dlatego, ze ktoś ją zadekretował, tylko wynika z istotnych czynników historycznych, społecznych i TECHNICZNYCH, TECHNOLOGICZNYCH. Nie muszę mieć racji, przecież to jest jednak gdybanie ale uważam, ze takie stanowisko jest w znacznej mierze uzasadnione. *taki scenariusz jest wyobrażalny, ale będzie godził także w długofalowe interesy Chin, nie sprzyjając rozwojowi. Cały pęd do rozwoju opiera się na konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×