Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość a jedak nie umarl
mądralko dlaczego boisz sie pisac? Przeciez ludzka rzecza jest czegos niewiedziec, i przyznac sie do tego. gorzej jest isc w zaparte i wymyslac cudaczne argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
wyczytalam tez w tym samym zaklamanym internecie ze :Wspomniana glosolalia, to dar Ducha Św. polegający na mówieniu obcymi językami. - Jeśli nie ma dobrego kierownika duchowego (zwłaszcza kapłana) glosolalia, itp. mogą pochodzić też od szatana, stąd wszystkie ODS-y uznaję za niebezpieczne. :] A informacje na temat obu wyznań zapewne są w wikipedii Uśmiech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
zaden moj argument nie byl cudaczny tylko logicznie wytłumaczony, nie wiem dlaczego sie boje po prostu czuje strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"heretyk odstępca, kacerz; apostata, zaprzaniec; wyznawca, zwolennik herezji, poglądów relig. uznanych za błędne przez Kościół panujący a. (przen.) poglądów zbyt śmiałych, sprzecznych z powszechnie uznanymi;\" więc do tego musi być jakiś kościół panujący - z tego co wiem, to w Polsce katolicki (\"panujący\") - czyli Ty też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer mowienie jezykami to jest jeden z darow Ducha Sw I powstał nagle z nieba szum, jakby wiejącego gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, gdzie siedzieli. I ukazały się im języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i usiadły na każdym z nich. I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał. A przebywali w Jerozolimie Żydzi, mężowie nabożni, spośród wszystkich ludów, jakie są pod niebem; Gdy więc powstał ten szum, zgromadził się tłum i zatrwożył się, bo każdy słyszał ich mówiących w swoim języku. I zdumieli się, i dziwili, mówiąc: Czyż oto wszyscy ci, którzy mówią, nie są Galilejczykami? Jakże więc to jest, ze słyszymy, każdy z nas, swóój własny język, w którym urodziliśmy się? Partowie i Medowie, i Elamici, i mieszkańcy Mezopotamii, Judei i Kapadocji, Pontu i Azji, Frygii i Pamfilii, Egiptu i części Libii, położonej obok Cyreny, i przychodnie rzymscy, Zarówno Żydzi jak prozelici, Kreteńczycy i Arabowie - słyszymy ich, jak w naszych językach głoszą wielkie dzieła Boże. (...) Dz 2, 6-11 „Przeto mówienie językami, to znak nie dla wierzących, ale dla niewierzących, a proroctwo nie dla niewierzących, ale dla wierzących.” (1 Kor. 14:22) i jescze wiele innych miejsc w Bibli o tym mowi. Czesto kiedy nie wiem jak sie modlic, jak chwalic Boga Duch sw poddaje mi slowa. Nie wiem Czy to Ci wystarczy ale nie mam czasu na wiecej zmykam na trening. :) milego wieczoru 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jedak nie umarl
madralko oj byly cudaczne nie logiczne. Zreszto chyba wiesz ze wiara nie opiera sie na logice. Z logicznego punktu widzenia piszesz bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Baczcie aby was nikt nie sprowadził na manowce filozofia i czczym urojeniem, opartych na podaniach ludzkich i na żywiołach świata a nie na Chrystusie Gdyż w Nim mieszka cieleśnie CAŁA PEŁNIA BOSKOŚCI, i macie pełnię w Nim, On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchnosci\" Kol 2 8-10 Iz.9:5 bw \"Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny , Książę Pokoju OJCIEC ODWIECZNY Jezus jest Bogiem a diabeł chce go pozbawić Boskosci ...dlatego u ŚJ nazywa się Jezusa \"mniejszym bogiem\" cyt. \"Straznica\" Jak wam nie wstyd umniejszać Jedynego Pana Króla Zbawiciel Boga Jedynego i mianować się Jego Swiadkami. wstyd poprostu wstyd..... a ja związku z zadną bogurodzicą nie mam, to do mądrej przemadrzałej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a ja związku z zadną bogurodzicą nie mam\" uff, Kamelio - takie związki są ponoć bardzo niemoralne ;) - a LPR patrzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
to nawet nie wiesz co wyznajesz kamelio wstyd po prostu wstyd, pełnia boskości siwadczy o cząstce Boga w jezusie to chyba nie dziwne skoro jest jego Ojcem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pełnia dziewczyno pełnia to nie cząstka a drugie zdanie przeczytałaś? Nazwany bedzie ...Odwiecznym Ojcem ,Syn Zbawicel Juzm było tyle przykładów tyle cytatów potwierdzających boskość Jezusa boskość w pełnym tego słowa znaczeniu, ale ślepy nigdy nie zobaczy....głuchy nigdy nie usłyszy....aż mu Pan oczu i uszu nie otworzy.... ja wiem w Kogo wierzę i Kogo wyznaję lepiej od ciebie madrako, ty nie możesz tego wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
poczytalam o twoim wyznaniu tak jak ty o moim i w koncu cos wiem na ten temat a ty chyba nie :P Bylo tyle przykladow na to ze Jezus jest synem ojca ale "ślepy nigdy nie zobaczy....głuchy nigdy nie usłyszy....aż mu Pan oczu i uszu nie otworzy...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja odpowiem
Kamelio ten werset z Filipian 2:6,ktorego tyczy sie caly Twoj referat, u mnie w Biblii troche inaczej brzmi,moze przytocze"Ktory,chociaz byl w postaci Bozej,NIE UPIERAL SIE ZACHLANNIE przy tym,aby byc rownym Bogu"biblia warszawska, Nie ma sie co dziwic,ze Jezus nie upieral sie by byc rownym Bogu,gdyz tym samym upodobnil by sie do szatana,ktoremu bardzo zalezalo na tym by odebrac dla siebie chwale jaka nalezy sie tylko Jehowie Bogu.porownaj Ew. Mat 4 rozdzial"kuszenie jezusa" A propo tego fragmentu,nie wydaje Ci sie dziwne,ze Jezusa kusil szatan?jesli byl Bogiem wszechmogacym to by chyba bylo Bez sensu,poza tym przed kim Jezus musial wykazac lojalnosc,skoro jak mowisz byl Panem nieba i ziemi ,przed soba samym?czy musial wykazac posluszenstwo sobie samemu? A to, iz pisze o Jezusie, ze byl w postaci Bozej,smialo mozna tak powiedziec, gdyz byl stworzony przez swego Ojca jako pierwocina! nastepnie wszystko przez Jezusa powstalo jak mowi Ew.Jana1:3 Biblia mowi o Jezusie ,ze jest jedynym posrednikiem miedzy nami a Bogiem,skoro jest srednikiem to znaczy,ze nasze Modlitwy trafiaja do kogos ponad Jezusem,a On na podstawie okupu jaki zlozyl ze swojego ciala jest przeblaganiem za nasze grzechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem - ku chwale Boga Ojca.\" (Fil.2:5-11 BT) Ten tekst podobnie jak Hebr.2:9 pokazuje, że Chrystus, gdy był na ziemi, występował w roli uniżonego człowieka. Zwróćmy uwagę na początkowe słowa mówiące że mimo tego iż Jezus był w postaci Bożej, to nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. Jest to bardzo silne stwierdzenie. Skoro Pismo mówi, że Chrystus nie skorzystał z tej okazji to znaczy, że mógł z niej skorzystać, bo inaczej to zdanie nie ma sensu! Przemyśl to jeszcze raz. Gdyby Chrystus był, jak twierdzą Świadkowie Jehowy, istotą stworzoną, to nigdy (nawet gdyby chciał) nie mógłby mieć sposobności, aby kiedykolwiek zrównać się z Bogiem. Niech więc ŚJ odpowiedzą nam na pytanie: jaki sens mówić o tym, że ktoś nie skorzystał ze sposobności, z której i tak nigdy nie mógłby skorzystac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"alez Ty madralko jestes wszechwiedzaca wiesz nawet dlaczego Bog tak postapil - pogratulowac. Czyli jednak Bog od poczatku wiedzial ze Adam i Ewa umra\" A jednak nie umarl----->wlasnie to mialam na mysli,wiedzialam ze zacznieszsie pytac nas o to dlaczego Bog tak a nie inaczej postapil,wyprzedzilam troszketwoje mysli,ale trafilam. Dlatego ci napisalam,ze Bog jest wszechwiedzacy,ale nie czlowiek i nie mozemy ci na to pytanko odpowiedziec,musiszsie zapytac Boga.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja odpowiem
Kamelio to Jezusa nazwano "odwiecznym ojcem"nie dowodzi tego ,ze jest Jehowa,zwroc uwage na werset1Koryntian15:22"AlbOwiem jak w adamie wszyscy umieraja,tak tez w ChrYstusie wszyscy zostana ozywieni" Adam jest naszym praocjem,lecz przez jego grzech utracilismy doskonalosc co za tym idzie prawo do zycia,lecz za posrednictwem Jezusa to zycie mozemy odzyskac,tak wiec Jezus w pelni zasluguje Na miano odwiecznego ojca,zreszta przytaczalam Ci wczesniej Ew.jana ze Jezus stwarzal,stwarzal wraz ze swym ojcem czlowieka,aniolow,niebo i ziemie!wiec tym bardziej zasluguje na miano Ojca,jednakze nie jest On ojcem i jednoczesnie synem dla samego siebie! Jezus zawsze podkreslal,ze czyni wszystko tak jak mu nakazal Jego Ojciec,nie czyni sam od siebie nic.A wszystko cokolwiek uczynil zawsze zaznaczal ze czyni to dla chwaly swojego Ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"więc ŚJ odpowiedzą nam na pytanie: jaki sens mówić o tym, że ktoś nie skorzystał ze sposobności, z której i tak nigdy nie mógłby skorzystac? \" kamelio ty sie domagaszwiecznieodpowiedzi,ale nieodpowiadasz na wazniejsze.Potrafisz tylko cytowacjakies farmazony,niczemu niepotrzebne,a juz z pewnoscia w tej dyskusji. Zauwaz jakfajnie ci tlumaczy\"to moze ja odpowiem\",ale ty niekoniecznie sluchasz i kazesz nam(!!!)nad tym myslec. 1.Dlaczego Jezus bedac Bogiem,modlil sie do \"siebie\"w niebie? 2.Dlaczego Szatan kusil \"Ojca-Wszechmogacego)? 3.DlaczegoApostolowie traktowali go jak Mistrza,Pana,Krola(na wzor 4.Dawida),najwazniejsze:Syna Bozego,Pomazanca,ale nie za Boga Ojca-Jahwe???? 5.Dlaczego biblia,ktora jest darem dla nas od Boga,mialaby nas oszukiwac i pisac o Jezusie jako Synu Bozym??? 6.Dlaczego jest tylko posrednikiem,miedzy nami a Bogiem,skoro to On jest Tym bogiem?? 7.Okim pisal Dawid w 110 Psalmie???????????????????????????????????? Bardzo prosze,skoncz atakowac,a staraj sie odpowiedziec,skorowasza religia jest ta prawdziwa,mysle ze bedziesz nas potrafila wyprowadzic z bledow.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja odpowiem
Kamelio przeczytaj prosze ten werset z Filipian2:6 w innych przekladach ,gdyz w Katolickim wydaniu ten werset jest naciagniety!a potem przeczytaj jeszcze raz podane przeze mnie argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRALKA AUTOMATYCZNA
Automatycznie wypiorę wam mózgi lepiej niż CIAŁO KIEROWNICZE w New Yorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"więc ŚJ odpowiedzą nam na pytanie: jaki sens mówić o tym, że ktoś nie skorzystał ze sposobności, z której i tak nigdy nie mógłby skorzystac? \" Ja ci odpowiem. Aniolowie bedac naziemi tez mogliby kozystac ztakiej sposobnosci,bo maja boska nature nie ludzka i dla ludzi sam fakt,ze Aniol pochodzi z nieba ,jest juz wystarczajacy by zechcieli ich czcic niczym Boga. Oni z tego nigdy nie korzystali(przynajmniej ci dobrzy). Tak samo Jezus mogl to wykorzystac,ale nie wykorzystal,istal sie pomniejszy od aniolow,rowny ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja odpowiem
Tak to ja pastuchu z wymionami!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY
Przetłumacze wam wszystkie wersety lepiej niż prezydent Watch Tower i jego świta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jednak nie umarl
haha a ja mysle , przeciez madralka odpowiedziala to chyba Sj posiadaja nadprzyrodzona wiedze. . Przeciez Sj tak chwala sie swoja wiedza i teraz wiem dlaczego wola rozmaiwac z katolikami niz z ateistami. Poprostu w pierwszej wersji latwiej im odeprzec argumenty. Rozmowa z wami to taki pink pong na cytaty, kotre wasz wyucza na pamiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jednak nie umarl
poprostu w rozmowie z ateistami strasznie sie gupicie ,gdyz starsi ucza Was tylko atakowac chrzescijan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×