Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PomotanAnna

Zero uczuć macierzyńskich

Polecane posty

Gość Obserwatorkaa
To podobno topików o uczuciach lub ich braku, jeżeli kogoś interesuje antykoncepcja to proponuję zajrzec na inny topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąbka eustachiusza
no , na pewno taka opcja też istnieje; moja odpowiedz była skierowana do autorki topiku , która nie lubi dzieci i w sumie to się NIEPOKOI , że nie odezwie sie w niej instynkt; więc jej mówię , że to jedno z drugim nie musi miec nic wspólnego; to mamlanie nad niemowlakami wydaje mi się czyms wpojonym kulturowo - tak się całe stulecia wychowywało dziewczynki - przy pomocy lalek , zachęcania do pomocy przy młodszych dzieciach - żeby "dziecko" oznaczało dla niej "miło , ciepło , chcę". Widziałaś kiedyś , żeby suka , która nie miała nigdy małych , lizała do czysta obce szczenięta ? Instynkt to jest coś zwierzecego , coś , co jest sterowane nie wiem - hormonalnie , naturalnie - skierowane do własnych dzieci kiedy one już są na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wymrzemy
to nie bądź , bo jesteś na forum dla kobiet! co tu robisz? Jak nie odpowiada ci dyskusja, zawsze możesz pogadać z facetami- o piwie, sporcie i innych sprawach, na ktorych się znasz a o niż demograficzny w kraju się nie martw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymrzemy wszyscy...
mi dyskusja się podoba - a co to jakaś cenzura - nie mogę wypowiedzieć się na temat macierzyństwa bo nie jestem kobieta ?? tylko kobiety mogą o tym mówić bo one rodzą dzieci ??? bez sensu... nie podoba Ci się moje zdanie, możesz polemizować podając konkretne argumenty a nie pierdo**ć..... a Ty to chyba jesteś wyrocznią w tych sprawach.... i pewnie samotna...hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie jestem samotna
ale ty zapewne tak ? :p Dobra babeczki! ignor dla niego ! ;) Trzymajcie się i pamiętajcie,że dziecko lub bedzietność to Wasz wybór i żaden facet nie ma prawa Wam tego narzucać! Jeśli jesteście szczęśliwe bez dziecka, to Wasza sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymrzemy wszyscy...
skąd wiesz ???? a zapomniałem że jesteś wyrocznią...... buahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem wyrocznią za to ty
jesteś palantem! niekulturalnym na dodatek! brakuje ci już argumentów to się do każdej przypieprzasz? Albo jesteś jakimś zacofanym maminsynkiem albo żadna cię nie chciała, bo nie kumam agresji wobec bezdzietnych kobiet :o skąd wiesz,że ja jestem samotna? jesteś wyrocznią? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymrzemy wszyscy...
słuchaj to Ty mnie zaatakowałaś pierwsza.... nie jestem niekulturalny, ale przestrzegałem... to Ty żadnych argumentów nie przedstawiasz - a sorry jeden - jesteś facetem, nie masz nic do gadania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hougogoug
"Widziałaś kiedyś , żeby suka , która nie miała nigdy małych , lizała do czysta obce szczenięta ?" Ja widziałam. Instynkt macierzyński jest zdrowy i naturalny. Bywają zaburzenia, kto wie, może ja takie mam bo nie lubię dzieci i nie czuję że je chcę ale o odstępstwa od normy. W młodym wieku wiele ważniejszych spraw zasłania instynkt macierzyński, a 24 lata to baaardzo młody wiek. Instynkt wyjdzie na jaw gdy będzie potrzebny. Luz. A z "wymrzemy" się zgadzam, poza tym nie widzę żeby kogoś atakował (choć może zbyt pobieżnie śledzę dyskusję, no cóż, zajmują mnie inne sprawy niż gadanie o dzieciach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ty PIERWSZY zaatakowałeś
kobiety bezdzietne!!! Naucz się najpierw kultury jeśli chcesz rozmawiać z kobietami na ICH forum! mam dziecko-w przeciwnieństwie do ciebie ale rozumiem kobiety, które z jakichkolwiek powodów nie chcą go mieć! To ich sprawa, ich życie, ich wybór! Jestem matką ale jestem tolerancyjna dla takich kobiet-w przeciwieństwie do ciebie! to nas różni! i Każda z kobiet na tym forum napisze ci to samo, nie tylko ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trąbka eustachiusza
moment instynkt macierzyński , jak sama nazwa wskazuje , jest macierzyński; czyli własciwy dla matek; suka czy kobieta bez dzieci nie ma instynktu macierzyńskiego , bo nie jest matką; kobieta bez dzieci może jedynie mieć sentyment do dzieci , jak juz napisałam - WPOJONY , nauczony; poza tym każdy gatunek ma pewien rodzaj respektu dla młodych osobników - żaden normalny pies nie będzie atakował szczeniaka , ani zaden kot nie zaczepi kocięcia - bo są chronione zapachem , który mówi osobnikowi dorosłemu "stop agresji"; to samo jest u ludzkich dzieci - dorosły osobnik , normalny , nie będzie działał w szkodzie dziecka; to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale się zrobiło naukowo
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymrzemy wszyscy...
dlaczego uważasz że zaatakowałem kobiety bezdzietne...? - daj przykład.... słuchaj - ja nie chcę bawić się w jakieś osobiste utarczki.... temat jest poważny, więc chcę rozmawiać poważnie - Ty poproszona o opowieści macierzyńskie stwierdziłaś, że nie ma sensu opowiadać... bo nie zrozumię..hehe a proponuję złożyć wniosek do moderatorów coby kasowały wszyskie wypowiedzi, w których zajdzie podejrzenie iż facet próbował przedstawić swoje zdanie..... ps. ja też szanuję decyzję tych kobiet, które dzieci nie chcą - to w końcu ich życie - ale trudno byłoby mi zrozumieć gdyby moja partnerka nie chciała mieć ze mną potomka - dlatego dyskutuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia666
A ja z jednej strony chcę mieć w domu gwar, chce biegające maluszki krzyczące mama, mama, chcę na starość cieplych świąt na które zjedzie się wielka rodzina i pełno wnuków. Z drugiej chce pracować, rozwijać się, jestem ciągle zagoniona, gdzie tu czas na dzieci. Nie chcę przeżywać porodu, być cała porozdzierana, nienwidzę stereoptypu matki polki, wk... mnie jak ojciec truje, że chce wnuka. No i sto razy bardziej rozczulają mnie psy i koty niż dzieci:) Nie wiem czy się zdecyduje na dzieci. Szkoda, że ograniczony jest nasz czas na tę decyzję. Mam 26 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wymrzemy
ok!jeśli jakaś nie będzie chciała mieć z Tobą dziecka, to masz prawo od niej odejść ale nie próbuj zrozumiec ;) Chcę ci tylko napisać, że macierzyństwo to jest wybór a nie obowiązek kobiety. PS. zadałam sobie trochę trudu, oto twoje wypoiwiedzi.....: wszyscy idą na łatwiznę.... to nie jest wbrew sobie - tylko wbrew naturze...... zrozumiecie jak na starość same będziecie......... to Wy działacie egoistycznie nie chcąc dzieci - nie ma obowiązku, czas dla siebie i wogóle wolność - emancypacja siadła Wam na mózgi... zacznij Zygfryda zbierać na tą opiekę już teraz hehehe...... a tak naprawdę myślicie, że będziecie szczęśliwe na kilka, kilkanaście lat, wiedząc że Wasze życie było bezowocne... (bo co zbijecie majątek, zbudujecie dom, zrobicie karierę_ - i po co to wszystko - AHA DLA SIEBIE BO JA JESTEM EGOISTĄ !!!! hehehehe jeszcze się przekonacie, ale może być dla niektórych z Was za późno - bo natura czekać nie będzie.... itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obserwatorkaa
Nie ma dobrego czasu na rodzenie dzieci. Zawsze coś będzie stało na przeszkodzie, a to studia, później praca, brak kasy, brak partnera, brak perspektyw. Uwierzcie mi, ze sprawa wygląda tak, ze im mamy mniej czasu tym lepiej nim gospodarujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wymrzemy
a co do emamncypacji- boisz się takich kobiet, prawda? bo najbardziej atakują feministki ci, którzy się ich boją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymrzemy wszyscy...
wszyscy idą na łatwiznę.... to nie jest wbrew sobie - tylko wbrew naturze...... zrozumiecie jak na starość same będziecie......... - gdzie tu atak ??? to Wy działacie egoistycznie nie chcąc dzieci - nie ma obowiązku, czas dla siebie i wogóle wolność - emancypacja siadła Wam na mózgi... zacznij Zygfryda zbierać na tą opiekę już teraz hehehe...... - odpowiedzi na pomówienia o egoizm...... naprawdę nie uważam żebym kogoś obraził - chyba że ktoś taki delikatny !!!! mnie zwyzywałaś od palanta i też nie płaczę - kto wie może jestem palantem tylko ślepym..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymrzemy wszyscy...
nie, nie boę się feministek - mam nawet kilka takich koleżanek... z którymi też rozmawiam na różne tematy..... myślicie, że ja jakaś sierota jestem i na forum się realizuję obrażając kobiety ?? - mam swoje przekonania i próbuję je konfrontować z przekonaniami innych..... i to widzę że feministki najbardziej atakują mnie - to Wy chyba macie kompleksy, a jak zaczyna brakować argumentów to obrażacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacząłeś pierwszy
nie miej zatem pretensji! koleżankom też mówisz,że emancymacja siadła im na mózgi? Poczytaj dokładnie kafe- były topiki o facetach, którzy nie chcą być ojcami. Im wolno a kobieta ma być tylko rozpłodówką? :o Bo kobieta MUSI lubic dzieci i je mieć? W pzreciwnym razie jest egoistką? napisałam Ci i napiszę po raz kolejny-macierzyństwo to jest wybór kobiety a nie obowiązek. Jaką matką będzie kobieta zmuszana do macierzyństwa przez otoczenie albo taka, która dzieci nie lubi? I jeśli naprawdę chcesz takie zrozumieć ,zadaj sobie trochę trudu i zapytaj dlaczego nie chcą! Może to nie emancymacją, chęć zrobienia kariery i ped za kasą a właśnie brak pracy, pieniędzy, mieszkania i perspektyw? Zaatakowałam cię, nie dlatego że jesteś mężczyzną ale dlatego,że chcesz uparcie dyskutować na temat, o którym niestety niewiele wiesz , narzucając tym kobietom,że posiadanie dzieci jest ich obowiązkiem, prawem natury, któremu się przeciwstawiajką.Lepiej nie mieć w ogóle dzieci, niż byc złą matką . A prawem natury niech się kierują zwierzęta. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też facett
Dziecinada, czego Wy sie wypieracie, tego, że jesteście kobietami? Po jaką cholerę wychodzicie zamąż, jak nie chcecie zachodzić w ciążę to nie zawracajcie facetom głowy. Prawda jest taka, ze same nie wiecie czego chcecie. Teraz kreujecie sie na feministki, jutro na coś co będzie w modzie. O jakiej karierze wy mówicie? Siedzeniu z dupskiem cały dzien przy kompie? To sie nazywa kariera. Jesescie załosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po cholerę faceci się żenią
ile jest facetów, którzy nie chcą mieć dzieci albo.....................rozstać się z mamusią? (ale to już inny temat) :p po cholerę tacy się żenią? Kto jest dzieciiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wy nie zawracajcie głowy
kobietom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymrzemy wszyscy...
a Ty wogóle jesteś adwokatem tych bezdzietnych ? ja chcę dyskutować, poznać pobudki tych kobiet... a Ty od razu mnie skazujesz bo jestem facetem.... mam wrażenie, że to Ty niecałkiem jesteś zadowolona z tego, że masz dziecko, ale to Twoja sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam i lubię dzieci
jeśli nie chcesz dzieci, Twoja sprawa. Ważne,żebyś była szczęśliwa z mężem. Takie docinki olej. O milości też nie pisz, facet nie zrozumie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ab gdybym zaszła
w niechciana ciąże to urodziłabym,wychowałabym to dzxiecko aczkolwiek moim zdaniem jesli takie dziceko miałoby zyć w jakiejś patologicznej rodzinie,byc bite,gwałcone i póxniej zabite to lepiej zebyy taka kobieta usunęła dziecko!! nie byłam chcianym dzieckiem ale nie bolało mnie to nigdy i gdybym nie daj boze 'wpadła"powiedziałabym o tym kiedyś dziecku,proste lepsze to niż zakłamane rzesze ludzi którzy jak tylko wpadna to od razu kosciół,slub i niby po bozemu wszystko buhaha żenuła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem bardzo zadolowlona a
ty chyba masz jakiś kompleks,że jesteś facetem, czy co? :D Napisałam,że nie atakuję cię, bo nie jesteś kobietą! A pobudek jakie kierują tymi kobietami, nie chcesz zrozumieć. narzucasz swoje zdanie , wyzywasz od egoistek itp Nie jestem adwokatem bezdzietnych, ja je po prostu rozumiem i nie krytykuję, to ich sprawa . PS. Dziecko mam, ZAPLANOWANE , bardzo wyczekiwane i bardzo chciane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wake up
Do wymrzemy - Nie skacz tak bardzo !Czytac nie potrafisz ? MAGAZYN DLA KOBIET. Kobiety to co co maja JAJA ale NIE MIEDZY NOGAMI ! KPW ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wymrzemy wszyscy...
wake up >>> obudź się hehehe, bo 15.00 a Ty dalej głupoty pleciesz no mam straszny kompleks z tego powodu, że jestem facetem - powinnaś zostać psychlogiem taka jesteś przenikliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×