Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cafe Russo

TORTILLA!- wasz przepis

Polecane posty

Gość Cafe Russo

Prosze was o wasze przepisy na to danie- chetnie urozmaicone dodatkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z tortillami podaję chili con carne :-) 1 kg mielonej wołowiny puszka czerwonej fasoli puszka pomidorów w zalewie 5-6 średnich cebul 3 świeże papryki 2 szkl.bulionu wołowego przyprawa chili,sól olej (około 2-3 łyżki) w głębokiej patelni rozgrzać olej,zeszklić na nim posiekaną cebulę,dodać mięso i całość przesmażyć,wlać bulion,dodać pokrojoną paprykę,pomidory i fasolę,przyprawić chili.Dusić na małym ogniu przez 40-45 minut,na końcu posolić. A tortille robię tak : 30dag mąki pszennej 20dag mąki kukurydzianej 3łyżki stopionego masła około 1 szkl letniej wody sól Obie mąki mieszam,dodaję wodę,masło,sole do smaku i wyrabiam do uzyskania elestycznej konsystencji ciasta.Zagniatam w kulkę i odstawiam pod przykryciem na około 15minut,następnie dzielę ciasto na 15 równych kawałków,formuję z nich kulki i traktuje je wałkiem :-),tak ,aby powstał okrągły placuszek. Piekę z dwuch stron na suchej patelni. I tak wygląda moje danie -chili con carne z tortillami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja \"nalesniki\" tortillowe wykorzystuje jako spody pod szybkosciowe a la pizze :D klade na nie sporo tartego sera + co nam mi przyjdzie do glowy, np. plasterki wedliny, szczypiorek, drobno pokrojone papryki ... zapiekam 10-15 minut, tortilla zrobi sie chrupiaca, a to co na niej wtopione w serek - pycha! ale to jezeli chodzilo ci o meksykanskie tortille a la nalesniki. bo w kuchni hiszpanskiej tortilla to cos innego - placek na patelni w ktorego udizal wchodza jajka, warzywa i tu moga byc rozne waryjacje. tego dobrze nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulotna chwilo, dzięki za przepis na ciasto. Może znowu spróbuję, skoro to wypróbowany przepis. Moje wcześniejsze podejścia - porażka i kupuję teraz gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedługo dzień tortilli lalala :D 1 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×