Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiula77

salbutamol lub fenoterol

Polecane posty

Pytanie brzmi: do którego tyg ciąży brałyście te leki? I po jakim czasie od odstawienia urodziłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszego nie znam, fenoterol brałam od szóstego miesiąca do końca - razem z isoptinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie....bo mi przepisał te Salbutamol, ale w zasadzie to nie wiem na co, to nie wykupiłam i nie biorę, a teraz przeczytałam, że to sterydowy lek. :o Po co się go bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salbutamol jest na skurcze (przedwczesne) macicy, dziwię się, że lekarz nic ci o tym nie powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na skurcze to dał mi no-spe forte, jakis nadgorliwy jest ;) nie będę tego łykala, no-spa mni wystarcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
salbutamol - wskazania: dorażnie w przerywaniu napadów astmy oskrzelowej, zapobieganie napadom astmy wysiłkowej, leczenie innych stanów przebiegających ze skurczem oskrzeli jak POChP. Przed badaniami inwazyjnymi ( bronchoskopią, bronchografią) oraz przed zabiegami na klatce piersiowej i po nich w celu zapobiegania skurczom oskrzeli. Zapobieganie lub zatrzymanie czynności skurczowej macicy w przypadku porodu niewczesnego lub przedwczesnego, po zabiegach na ciężarnej macicy; niewydolność szyjki macicy. misiaczkowa jak widzisz to nie to samo co no-spa! jesteś bardzo nierozsądna. z jakiegoś powodu lekarz przepisał ci ten lek. jak urodzisz wcześniej, nie daj Boże dużo wcześnie to mniej pretensje tylko do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia 82
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On mi przepisał ten lek (mam zapisane na karteczce, tylko zapomniałam), że mam brać salbutamol, jak mi się znowu taki dlugi skurcz pojawi, bo miałam do tej pory takie dwa, utrzymujace się około 1 minuty, gdzie stwardniał mi brzuch i tylko na to miałam brać, ale jeśli no-spa mi pomaga to mam nie brać. Tak samo przepisał mi duphaston jak by się ten skurcz pojawił, powiedział, że mam wziąść to co będę miala pod ręką. Sarita to, że ściągnęłaś opis leku z inetrnetu, nie daje ci podstaw do krytykowania mnie moja droga. Bo oprócz zastosowań wypisanach na ulotce ma jeszcze inne wskazania i lekarz wie co robi i mówi. A salbutamol mam przepisany na skurcze, ale jeśli ich nie mam to po co mam się szprycować sterydami, bo salbutamol należy do leków sterydowych. Nie jestem nierozsądna, ale jeśli nie ma konieczności to nie mam zamiaru ładować w siebie wszelkiej możliwej chemii. I nie bój się nie należe do grupy głupiutkich dziewczynek w ciąży i potrafię ocenic właściwie sytuację, bo ty raczej nie, bo za mało wiesz o mnie i przez co przeszłam. Nie ma w te chwili zagrożenia, że urodzę wcześniej, a mój lekarz jest zapobiegliwy i to cała \"mecyja\". To było by na tele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i kłania się czytanie ze zrozumieniem, bo ja nie napisalam że no-spa to to samo co salbutamol, ale akutrat oba mają podobne właściwości rozkurczowe. Człowiek się pyta o jedno a odpowiadają na co innego :o i jeszcze te zbędne komentarze w stylu : Sarita \"jak urodzisz wcześniej, nie daj Boże dużo wcześnie to mniej pretensje tylko do siebie\". Bleeeech :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
sorki nie chciałam cię urazić, ale twoje teksty: "No własnie....bo mi przepisał te Salbutamol, ale w zasadzie to nie wiem na co, to nie wykupiłam i nie biorę, a teraz przeczytałam, że to sterydowy lek. Po co się go bierze?" mówią same za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
jak można nie wiedzieć na co ma się przepisany lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz...zlałam te info od niego bo przepisal mi na jednej recepcie no-spa forte, duphastron, salbutamol, mówiąc, że mam brać no-spę 3 razy dziennie, a tamte w razie jak by sie ten skurcz znowu powtórzył, ale nie powtórzył się a po no-spie dobrze jest. Ja tak mam jak jakieś informacje sa mało wazne to je zapomniam, on sam to mówił takim tonem, że serio to nie było zlecone na zasadzie musi pani to brać, bo jest źle. On mi zawsze pezepisuje mase tabsów i ale mam sobie wybrać. Dziwak taki ;) A owszem poczułam się urażona, bo tak do mnie napisałaś jak do gówniary. A nią nie jestem :) A co do mojego pytania, to w sumie racja, brzmi nieco....nierozsądnie ;) Ale spoko :) Czy już się rozumiemy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarita
ok. mam nadzieję że się nie gniewasz. podeszłam do tematu z punktu widzenia swojego zawodu. pozdrawiam - trzymajcie się zdrowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam Fenoterol (razem z Isoptinem) od 20 do 34 tyg. ciąży jako lek przeciwskurczowy działał rewelacyjnie, jednak dopadła mnie cukrzyca ciążowa i bardzo podnosił mi poziomcukru. Diabetolog powiedział jasno albo dalej biorę fenoterol i trzeba będzie wstrzykiwać insulinę albo odstawiam lek i próbujemy tylko z dietą cukrzycową i mój ginekolog zdecydował o odstawieniu (zwięszył mi nos-pę i magnez), skurcze natychmiast wróciły, jednak bardzo dużo leżałam i dotrwałam do 40 tc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×