Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ekka

Co przeszkadza Polce wpracy?????????

Polecane posty

Gość ekka

nie wiedzialam ze w Polsce pracuje najmniej kobiet w calej Unii - teraz pracuje 40% polek, a w Holandii kobiet pracuje cos ponad 54% :( http://educafe.org/?p=15 raczej niefajnie to wyglada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malaae
sprawa jest poważna, te badania o jakich piszą pokazują dużo, że kobiety z jednej strony nie są akceptowane jako partnerki w pracy czy biznesie a z drugiej oczekuje sie od nich, ze będą przebojowe. Ten fragment o kościele - może to jest pokazanie tego, co niestety mysli wiekszosc spoleczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jika
fajny text, fajna strona - szkoda ze jak ja byla maturzsytka to nie bylo takich :P wszyscy czytali Cogito a tam jakos specjalnie nie pisali o dziewczynach, po prostu traktowali nas jak jedna mase bez wzgledu na to, ze my mialysmy troche inne problemy niz faceci, chocby przy wybieraniu kierunku studiow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avia
i jak potem robic kariere?? : Z tysiąca przepytanych kobiet w wieku 16-25 lat, ponad połowa przyznała, że czują duży niepokój odnośnie tego, jak wyglądają, jak postrzegane jest ich ciało. http://educafe.org/?p=15 :( :( super, nie?? chyba w facetach jest taka sprzecznosc, ze wymagaja jakiegos glupiego podporzadkowania a z drugiej strony "wyzwolenia" kobiety :/ niedoczekanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesteśmy trochę jak w zaklętym kole. Z jednej strony wszyscy oczekują od nas spełniania tradycyjnych ról w tradycyjny sposób, z drugiej - wymuszają wizerunek aktywnej i silnej kobiety. Ciężko się znaleźć w takim schemacie.\"- Swiete slowa. W dzisiejszych czasach od kobiety oczekuje sie,ze bedzie jakims cyborgiem.Ma byc kobieca, delikatna i subtelna, byc kochajaca zona i matka-najlepiej co najmniej dwojki dzieci, a jednoczesnie ma sie spelniac zawodowao,bo inaczej zarzuca sie jej brak ambicji i lenistwo. Kolejny fragment, ktory mi sie podoba: \"Co zadziwiające, bycie młodym nie jest już tak samo atrakcyjne dla młodych kobiet jak dawniej. Wysoki poziom stresu, jakiemu poddawane są młode kobiety w wieku dwudziestu kilku lat powoduje, że zdecydowana większość z nich z niecierpliwością czeka na to aż osiągną wiek trzydziestu kilku lat, ponieważ wierzą, że do tego czasu będą już doskonale wiedziały, czego chcą od życia i jak to osiągnąć\" Dokladnie tak jest- widze to sama po sobie. Mam 25 lat i jestem w strasznie glupim momencie zycia. Dopiero zaczynam pracowac (w tym roku skonczylams tudia, prace mam od miesiaca) i wiem,ze w pracy musze sie wykazac, zeby mnie w ogole zostawili na stale. Jednoczesnie jestem juz w wieku, kiedy powoli chcialabym zaczac myslec o zalozeniu rodziny. Chcialabym miec dziecko. Ale wiem,ze przez najblizsze 2-3 lata nie moge go miec,bo musze ugruntowac swoja pozycje w pracy (o ile mnie w ogole przyjma na stale),zeby mnie nie zwolnili od razu po macierzynskim. I naprawde marze, zeby miec juz to wszystko za soba,tzn,zeby tak przewinac czas do momentu,kiedy bede miala dziecko w miare odchowane, umowe o prace na czas nieokreslony, w miare ustabilizowana sytuacje finansowa. Bo na razie zyje w jednej wielkiej niewiadomej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabrinka_+
Od tego roku po raz pierwszy pracuję w dużej firmie i jestem zszokowana jedną rzeczą. Ten męski szowinizm, o którym często slyszałam od innych, czytałam na forach itd. właśnie mam w pracy... Jest kilku takich osobników, którzy potrafią sprawić, że czuję się nieprzyjemnie. I to nie tylko ja, ale inne kobiety też. To mnie zraża, bo nie zamierzam się użerać z prymitywami, tym bardziej że mam oko na pracę z lepszymi warunkami.. Więc sami się domyślacie jaki będzie ciąg dalszy. Najdziwniejsze jest to, że prezes ma świetne podejście do pracowników, niezależnie od płci i szczerze go szanuję. Natomiast kilku debili, mających także kierownicze stanowiska w tej firmie, lubi pomiatać kobietami. Między soba też szpanują idiotycznie co jest równie żałosne. A ja myślałam, że historie o tego typu facetach można między bajki włożyć, w końcu to nie pierwsza moja praca, za granica pracowałam i z tym się nie spotkałam, nie mam 18 lat i mężczyzn sporo poznałam. W tym tego number one. A tu takie zachowania rodem nie wiadomo skąd! a fuj..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak skończysz 18 lat...
...to sytuacja się poprawi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×