Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bernadetka

Yasmin - cd tematu Yasmin- już jest!!!!

Polecane posty

Oj, to na Twoim miejscu, starałabym się skontaktować z jakimś lekarzem i jemu zadać to pytanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fragment z ulotki \" Stosowanie podczas ciąży i karmienia piersią Brak badań dotyczących stosowania itrakonazolu u kobiet w ciąży. Z tego powodu preparat Orungal® kapsułki może być stosowany u kobiet w ciąży tylko wówczas, gdy grzybice układowe zagrażają życiu pacjentki, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad możliwym ryzykiem dla płodu. Kobiety w wieku rozrodczym, przyjmujące preparat Orungal® kapsułki powinny stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży do czasu wystąpienia pierwszej miesiączki po zakończeniu terapii. Niewielka ilość itrakonazolu przenika do mleka matki. Podczas karmienia piersią należy rozważyć oczekiwane korzyści ze stosowania preparatu Orungal® - kapsułki względem potencjalnego ryzyka. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pacjentka nie powinna karmić piersią. \" Idę we środę do lekarza , bo tak jestem umówiona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiza
ojj bernadetka - wez to na spokojnie co ma byc to bedzie, ja panikara czasem jestem to pewnie tez bym sie przejmowala ale moze nie bedzie tak zle,jak masz telefon do gina to moze zadzwon i spytaj o porade moze nie jest tak zle ja jeszcze 2 tabletki mam a cos czuje ze okres nadchodzi,tzn nie boli brzuch ale czuje jajniki ps. hmmm tablety to niby wygoda ale zeby je brac to lepiej calkiem zdrowym byc bez dodatkowych medykamentow no ale czasem sie nie da!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale może to nic nie znaczy, co? Moze jeśli nawet - tobedzie wszytsko okej?:( Kurcze niby najprawdopodobniej jest wszytsko okej, to jednak mam jakiegoś tam stracha.....Za tydzien zrobie ten test ........ A wy 3majcie te swoje kciukasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiza
trzymamy mocno kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !! Zamierzam zaczac brac hormony bo ostatnio moj okres cos szwankuje, pojawia sie nie wiadomo skad ;) co utrudnia mi wyliczenie dni płodnych a myslałam ze znam dobrze swoj organizm i dlatego do Was doswiadczonych :) kieruje pytanie, jak sie czujecie po nich, po długim stosowaniu? czy któras z Was przytyła? chyba najbardziej zalezy mi na tym zeby nie przytyc, moze to zbyt banalne ale niestety mam ta tendencje.. kiedys brałam Novynette i niestety przytyłam po nich az 5kg w mies, ochyda!! a przyznam ze czułam sie dobrze tylko to tycie :/ a jadłam nawet mniej.. Bernadetka - do Ciebie pytanie odnośnie badań, bo jak wyczytałam pisałas miałas jakies badania przed zazywaniem.. mi lekarz zlecił zrobienie: ALAT, AspAT, morfologie i Bilirudyna.. a jak było w Twoim przypadku? z góry dzieki za odp..pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renikaaa ja mialam próby watrobowe morfologię ob uklad krzepnięcia nie wiem czy czegoś nie zapomnialam, ale raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogóle to zdeecydowaliśmy z moim skarbem że nie połknę następnej tabletki..Decyzja była podjeta wczoraj, więc wczoraj już jej nie polknęlam.......Czyli z nowego opakowania polknęlam tylko jedną w czwartek......a reszta wylądowała w kuble na śmieci......... Co ma być to będzie..na razie musze się i tak leczyc.....a jeśli bo tych antybiotykach jestem w ciaży ( w co szczerze watpię ) to ok..co ma być to będzie... Ja oczywiście caly czas do was kochane kobietki zaglądam z ogromną przyjemnością i się będę wlączać w pogawędki :) A tymczasem pozdrrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanka_026
Renikaa Ja od połowy drugiego opakowania czuję siię dobrze, dzisaij zaczęłam ósme i narazie wszystko jest w porzadku. Przytyc nie przytyłam, a od czasu brania Yasmin nawet schudłam ok 4 kg. Od roku miałam stałą wagę a akurat jak zaczęłam brac te hormony to zaczęlo się chudniecie więc podejrzewam że to od tego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiza
ja teraz oczekuje krwawienia ;) byle nie na sylwestra!!!! no i mam nadzieje ze te tabsy w przerwie tak samo skuteczne sa ;) moze to i dobrze bernadetko ze w koszu to wyladowalo a Twoja polowka widac dba zebys zdrowa byla :) to sie chwali!!!! zdrowie najwazniejsze a jak co to gumki mozna uzyc tez tak macie przed okresem takie dziwne uczucie napiecia w brzuchu??jakby tylko czekalo kiedy peknac,taki twardy brzuch mam. zycze Wam udanego poczatku 2007 roku a potem samych szczesliwych dni, zero stresu,bolu i problemow:) bedzie to szczesliwy rok,zobaczycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytskie w Nowym Roku i życze wszytskiego najlepsiejszego ;) iiza>> ja nie miałam nigdy żadnego napięcia przed krwawieniem jak brałam Yasmin........A teraz jak nie biorę ich to zauważyłam ze pobolewają mnie lekko jajniki......No ale nie jest to mocny ból więc nie narzekam...Tak tylko chcialam się podzielić informacja... ;) pozdrawiam izyczę milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia82
hej mam pytanie do Was ale nie wiem czy uda mi się wysłać posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia82
no więc pytam:) z wielką niechęcią wziełam dziś 10 tabletke Yasmin:( Czytam o Waszych zachwytach i dolegliwościach i mam mętlik w głowie.mam poprostu tysiąc objawów: w 5 dzień brania tabl.dostałam silnych bóli brzucha,miałam biegunke i wymiotowałam i to mocno:(ale nie wziełam dodatkowej tabl. brałam cały czas po jednej dziennie ale i tak nie było "dunga dunga" bo chodze totalnie struta. mam straszne bóle głowy,brzucha,mam wielką kule w gardle,nudności,skóre mam suchą,że aż mi się łuszczy,usta i twarz porażka przez tą suchość,ciągle chce mi się pić ale nie mam ochoty bo mi niedobrze,kawy wogóle nie mam ochoty pić(piłam 2 dziennie teraz zero)jestem śpiąca i cały wolny od pracy tydzień mam w d...przez te tabsy i teraz nie wiem czy dalej brać czy nie? a nie skontaktuje się z ginem bo ma wolne świąteczne. na dodatek szybciej włosy mi się tłuszczą a myje co drugi dzień(teraz musze codziennie)no i te libido-100%:(:(:( no i co byście zrobiły na moim miejscu? najgorsze te bóle brzucha i te uczucie mdłości. aha.jeszcze nie moge w nocy spać i poce się w nocy,jest mi wtedy strasznie gorąco.no i nadpobudliwa...czyli ogólny dramat dla męża i córeczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia82
i jeszcze mam taki nabrzmiały brzuch,czuje się jakbym przytyła z 20 kg,taka ociężała:( ah no i pytanie co z tymi tabl.przeciwbólowymi bo któraś pisała,że nie można a ja przy tych bólach głowy musze brać bo mnie rozsadza ból:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tabl. przeciwbólowych- spokojnie mozesz je brać...ja brałam i nic się nie stalo..naprawdę, możesz w tym względzie mi zaufac... co do napuchnięcia to ja nie mialam... ale w sumie prze 1- 2 - 3 opakowanie wszytsko może się dziac. chociaz ustępuje w większosci przypadkow po 1ym opakowaniu.... Ja kawy odkąd bralam yasmin tez nie piję a wczesniej mogłam pić i 4 ..zmienil mi sie pod tym względem zmienil....... o resztę musisz sie spytac ginekologa pozdr.awiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia82
dzięki:) w sumie powoli się przyzwyczajam do tych wszystkich bóli ale wkurza mnie też ten apetyt,niby mam smaka a jeśc jakoś nie moge.chleb z masłem:/ no i większy smak na słodkie. zastanawia mnie tylko,czy jakw środe wymiotowałam i miałam biegunke a nie zażyłam tej dodatkowej tabl to jest ryzyko gdybym z mężem w końcu coś dzisiaj "teges"? no i pytanko.biore je o 14 godz.ale stwierdziłam,że jednak bardziej mi pasuje o 15 bo pracuje na 3 zmiany jak mam zmienic godzine ? poprostu z dnia na dzień?to nie duża różnica,tylko godzina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki:-) Dostałam @... kilka minut po północy w Sylwka:-( i cały czas boli mnie krzyż... To mi się zaczoł ten Nowy Rok... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia_Samosia
Bernadetka mam do Ciebie pytanie, bo wiem ze zmagałaś się z podobnym problemem. Musze iśc do ginekologa bo strasznie swędzi mnie w pewnym miejscu. Wizyte mam jednak wyznaczoną dopiero na przyszły tydzień. Znasz jakieś domowe sposoby na łagodzenie tych dolegliwości? a może jakieś niedrogie leki bez recepty? Mam świetnego lekarza i nie chce iść do innego, ale te dolegliwości sa tak dokuczliwe że niewiem jak to przetrzymam do przyszłej środy :-( Z góry dziękuje za odpowiedź :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia82
dziś nareszcie czuje się lepiej ale to dopiero po 11 tabletce Y. a chciałam wczoraj odstawić. dzwoniłam dziś do gina,powiedział,że jak chce to mi zmieni ale wstrzymam się do końca opakowania i zobacze. jak na razie przytyłam ze 3 kg:(:(:(załąmka. jakaś jestem taka obrzmiała cała:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia_Samosia >>> ech w sumie na mni to nic nie dziala ale na watku o grzybicy dziewczyny chwalily irygacje, przemywanie naturalnym jogurtem ale bez cukru- nie wiem na ile to prawda....... z aptecnzych- maść clotrimazolum, ale jesli to grzybica to musisz szybko dzialac i miec leki na recepte bo to sie szybko rozwija.....nawet w 1, 2 dni.musisz isc szybko do jakiegoś lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiza
dostalam@ brzuch mnie nie boli ale za to glowa:( migrena jak sie patrzy :( czy zawsze musi bolec przy tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iiiiza-------> ja pitole... ja mam @ od 01.01 i cały czas tak mnie krzyż napier... że ludzkie pojęcie przechodzi:-( A co dziwne, po pierwszym blistrze @ dostałam po 4 dniach... po drugim bistrze @ dostałam po 3 dniach i teraz jak brałam 3 i 4 bez przerwy to @ po 2 dniach... i kurka jest mocniejszy i bardziej boleny:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po raz kolejny...
potrzebuje waszej pomocy!! W Poniedzialek stosunek, jestem chora i musze stosowac antybiotyki...powstrzymuje siez tym jak moge biorac pod uwage zywotnosc plemnikow co sie odbija na moim zdrowiu..Pytanie jak dlugo jeszcze czekac? Teraz stosuje antybiotyk w aerozlu ktory nie przenika do krwi ale to nic nie dajeSlyszalam,ze plemniki zyja nawet do 5-7 dni ..biore regularnie tabl ale wiem ze zazycie antybiotyki je oslabi i moze spowodowac owulacje,jesli plemniki przetrwaly to...CO WIECIE O TYM?? I jeszcze jedno wiem,ze paracetamol nie wplywa na tabletki ale ja przyjmowalam go bardzo duze ilosci...Teraz zaczynam panikowac i boje sie podjac konieczne leczenie ze wzgl na ryzyko ciazy...juz nie wiem c robic..Jutro planuje zaczac antybiotyki,nie moge dluzej czekac ale nie wiem czy to rozsadne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz bierzesz antybiotyk w aerozolu a jaki masz zamiar brać od jutra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znow ja....
doustny...Amoksycylina, na ulotce jest wyraznie zaznaczone ze oslabia..Ale trudno.bedzie co ma byc.Wlasnie lyknelam antybiotyk,bo czuje sie fatalnie..72 godziny minely,moze zaden plemnik nie przezyl ;) Poza tym antybiotyk lyknelam 4,5 godz po Yasmin wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze.Ale i tak sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiza
mnie znow dzis glowa boli,dostalam po 3 dniach @ ale baaardzo malo obfity jest,prawie wogole go nie ma i zero bolu brzucha hmmm widac kazdy inaczej to przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się dzisiaj kończy:-) i se zaszaleje:-) Ale ja miałam taki dosyć intensywny i bolesny:-( Buziolki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×