Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bernadetka

Yasmin - cd tematu Yasmin- już jest!!!!

Polecane posty

Dziobus--> nie wiem czy powinnas badac cholesterol ja musze regularnie gdyz mam z nim problem i czesto jest podwyzszony a jesli bierze sie tabletki nie powinno tak byc. agata..--> nie mam pojecia przykro mi nigdy tak nie robilam A takie mam pytanie czy wszystkie antybiotyki wpływają na tabletki antykoncepcyjne, mam zapalenie pecherza i lekarz przepisal mi antybiotyk, troche sie obawiam go brac. I jak to pozniej wyglada ile czasu musze sie dodatkowo zapezpieczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata... -------> ja kiedyś brałam 2 opakowania yasminu pod rząd i dostałam krwawienie chyba 3 dnia i było bardzo obfite... a i strasznie bolał mnie krzyż i brzuch. cheris --------> każdy antybiotyk ma na ulotce napisane czy ma wpływ na inne lekarstwa w tym i na piguły anty. Jeżeli antybiotyk oslabia działanie tabsów to trzeba się zabezpieczać w trakcie brania antybiotyku i jeszcze tydzień po... gumką. A jeżeli antybiotyk musisz brać w przerwie 7-dniowej to wtedy tej przerwy nie robisz. Wszystko jest napisane w ulotce więc dla pewności jeszcze przeczytaj, bo ja to pisze z głowy, ale taką sytuacje miałam. A gdyby antybiotyk nie miał napisane w ulotce czy obniża skuteczność tab.anty to zawsze możesz się zapytać pani farmaceutki, napewno udzieli Ci odpowiedzi. Ale fajna pogoda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziobus---> Ty to chyba znasz odpowiedz na kazde pytanie ;) Dzieki bardzo zawsze mozna liczyc ze odpowiesz od Ciebie :) A tak skoro juz tu jestem to moze jeszcze o cos zapytam hihi jestem w polowie 5 opakowania i mam jakies delikatne brazowe plamienia, troche mnie to niepokoi bylam miesiac temu na badaniach kontrolnych i wszystko bylo ok, takze nie wiem co jest. Moze ktoras z Was miala podobnie. Pozdrawiam a pogoda fakt superowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazylka zettttttt
halo halo:) mam pytanko. przez 1,5 roku bralam yasmin. teraz przez miesiac mialam przerwe i powinnam dzis rano dostac okres tak jak dostawalam przez poltora roku. jeszcze go nie dostalam, czy ktoras z Was tez tak miala ze po odstawieniu tabletek okres wystapil pozniej niz przez caly okres ich brania? bo sie zaczynam denerwowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! cheris-------> No tym razem nic Ci nie powiem na temat Twojego plamienia, ja czegoś takiego nie miałam ale za to... dzisiaj biore ostatnią tabse z blistra a już wczoraj miałam lekkie krwawienie a dzisiaj to już na całego... i tak sao było przy tym poprzednim blistrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***aga***
hej:)obecnie biore femoden od pół roku ale zaczełam się zaokrąglać za bardzo;),poprosiłam o zmiane tabletek no i lekaż przepisał mi właśnie yasmin. Lekaż zalecił mi miesięczną przerwę bo podobno jeżeli nie zrobię tej przerwy to mogą (ale nie muszą i może być wszystko ok) wystąpić u mnie plamienia ponieważ femoden i yasmin za bardzo różną się składem. Nie bardzo mi to odpowiada bo miałam już taką przerwe między cilestem a femodenem i przytrafiła się taka sytuacja ze gumeczka pękła, dlatego nie chciałabym znowu przeżywać tej niepewności czy będę mamusią czy nie;)(na szczęście mamusią nie zostałam). Czy któraś z Was miała taki dylemat??Jakie przerwy robiłyście przy zmianie tabletek??Czy u któreś z Was wystąpiły plamienia albo jakieś inne skutki uboczne gdy tej przerwy nie zrobiłyście??? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź:):):) pozdrwaiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haaaaaaaaaaaaaaaloooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziewczyny, czy to już koniec Naszego topiku:-(?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiza
ja go dalej podczytuje ;) ale juz nie biore tabsow i wszystkie dziwne stany z braniem tabsow juz powoli odchodza odemnie za to doszedl lekki stres zeby... nie peklo nam cosik ;) ale czuje sie dobrze :) i okresy regularne mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziew
czyny pomozcie mi bo niewiem co mam robic,otóż rok po porodzie zaczelam brac yasmin biore juz 2 tyg. i dalej mam okres. co mam robic??????? czy mam zmienic tabsy czy moze to minie. czy ktoras z was tak miala?????? z gory dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem możesz być spokojna. Po krwawieniu z odstawienia napewno wszystko przejdzie!!! iiiza------> ja biore yasminell... ale i tak wole ten topik!!! Pozdrawiam i życze miłego dłuuuugiegooo weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Mam dosyc powazny problem i licze na to ze ktos doradzi mi co powinnam zrobic. Y. biore od 5 miesiac i nigdy nie mialam z nimi zadnych roblemow(no moze poza niewielkimi plamieniami) az do teraz. Otoz sprawa wyglada tak: 1. 3 dnia po @ wspolzylam 2. ok 6 dnia nie wzielam tabletki(zorietowalam sie dopiero w okolicy 17 tabletki wiec tamtej juz nie bralam) 3. 10 dnia nialam usuwana nadrzerka 4. gienek przepiskal mi tabletki dopochwowe o nazwie \"gynoflor\" 5. 17 - znalazlam w czasie sprzatania tabletke i metoda dedukcji doszlam do tego z kiedy ona pochodzi 6. 18 dnia dostalam plamien(silniejszych niz zawsze), teraz (20 tabs) doszly do tego zawroty glowy, bol podbrzusza i zmeczenie Jak myslicie co moze mi byc? ps. dodam ze nie jestem w ciazy-wczoraj robilam test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o lekazy to moj (juz BYŁY ) gienek powiedzial mi ze nie widzi zwiazku miedzy moimi problemami a dzwonieniem do jego gabinetu a kiedy chcialam umowic sie gdzie indziej nie ma terminow przed przyszlym piatkiem prosze pomozcie mi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold77
We wtorek połknęłam pierwszą tabletekę Yasmin ( o 21.00) rano obudziłam się z potwornym bólem łydek. Oprócz tego mdłości, zawroty głowy i ogóle osłabienie. Przyjęłam jeszcze jedną tabletkę ale w czwartek do bólu łydek, który uniemożliwiał mi stanie dłuższe niz 5 sekund, doszły problemy z oddychaniem. No i moja przygoda z Yasmin się skonczyła. Nogi bolą nadal ( szczególnie czuje to pod kolanami) ale jest juz lepiej. Byłam tylko u internisty, (zakrzepica ywkluczona) u gina mam wizyte w nastepny wtorek. NIe wiem czy jeszcze kiedys zdecyduje sie na jakiekolwiek tabletki anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raaaaaaaao
ja zmieniłam tabsy na rigevidion (jakas taka nazwa troche dziwna i dlatego nie jestem pewna), zmienilam bo ten yasmin mnie przerazal i mialam strasznie zmienne nastroje po nim :/ Zdołowana chodzilam codziennie:/ Teraz po tych nowych tabletkach czuje sie dobrze nic mi nie dolega nie placze dolow tez nie mam wszystko wrocilo do normy wiec zdecydowanie jestem bardziej zadowolona z tych tabletek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaaaaaaa
Witam wszystkie Yasminki! Biorę Yasmin od 7 dni ,wczesniej bralam Novynette (zmienilam bo przytylam po nich) i niestety od kiedy zaczelam brac Yasmin troche pobolewa mnie głowa, czasami silnie czasami mniej, najgorzej jest przy gwaltownych ruchach. Napiszcie czy wy tez ialyscie takie problemy z bólem głowy? bo nie wiem czy czekac az same zniknac. moj facet twierdzi ze moze powinnam odstawic ale szczerze mowiac nie chcialabym , bo ten ból głowy to jedyny skutek uboczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki dawno mnie nie bylo magdaaaa----> moim zdaniem bole glowy mina, moze organizm potrzebuje czasu aby sie przyzwyczaic mnie pobolewala glowa przez ok 3 pierwsze opakowania ale tylko w trakcie 7 dniowej przerwy teraz jest wszystko ok, wiec moze warto wstrzymac sie jeszcze z odstawieniem ale to juz Twoja decyzja. Sluchajcie mam problem, masakrycznie leca mi wlosy, boje sie ze niedlugo zrobie sie lysa, podejrzewam ze to od tabletek nigdy wczesniej nie mialam z tym problemow, moze znacie jakis sposob aby temu zapobiec, nie chcialabym rezygnowac z Yasmin gdyz sa to jedyne tabletki ktore dobrze toleruje :( Z gory dziekuje za odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! kurcze no i stało się, zapomniałam wziać tabletki i teraz nie jestem pewna czy oprócz tego, ze przez tydzień dodatkowe zabespieczenie, koniecznie musze wziać nastepne opakowanie tabsów bez robienia przerwy? nie wiem co robić....Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caminsin
ja biore yasmin juz..hmm dlugo, okolo 9 mies., czuje sie dobrze, z tym ze wlosy mi wypadaj tak jak tobie cheris. ale mnie wypadaja juz od bardzo dawna..niestety nie znalazlam jeszcze na to metody. lekarz mi. g.... pomogl, ani jeden ani drugi. troche pomaga mi Seboradin lotion( z rzepa), ktory cuchnie ale wloski troche odrastaja;) poza tym witaminy, ale one chyba tez nie za bardzo pomagaja, bralam rozne i zadnych weikszych efektow. nie wiem co jest przyczyna ale chyba nie yasmin, bo zaczely duzo, duzo wczesniej... pzdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello !!! Nareszcie ktos odpisal ;) Dzieki caminsin :) W sumie nie bardzo mi pomoglas no ale dziekuje bardzo ze cos wspomnialas na ten temat.Ja myje wlosy smierdzacym szamponem z rzepa i smaruje je plynem z tej samej serii i tez mi nic nie pomaga, dodatkowo biore Mg ale to raczej pod katem dretwienia rak bo mialam wczesniej z tym problem (juz nie mam). Obawiam sie ze to moze byc wpływ Yasmin gdyz ja nigdy nie mialam problemow z włosami zawsze były geste i grube a teraz widze przeswity po bokach :/ Ale sie rozpisalam Pozdrawiam i zagladajcie tu czesciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello!!! Jeszcze raz wroce do tematu wypadania włosów, wiem ze tabletki ze skrzypu polnego sa swietne ale ktos mnie uprzedzal ze moga one osłabiac działanie Yasmin wogole tabletek antykoncepcyjnych. Moze ktoras z Was ma informacje na ten temat Dziekuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, zaczelam brać właśnie yasmin, wcześniej brałam logest i mi nie służył, miałam roczna przerwe i teraz probuje z yasmin, biore juz prawie dwa tygodnei i okres mi sie nie konczy. Chcialam spytac czy ktorac z was tez tak miala na poczatku i potem sie to unormowało? Bo boje sie ze yasmin to znowu jakis nie wypał :\\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yustyna
Witam, prosze o rzetelna i szybka odpoweidz. Jestem obecnie w Canadzie i zaczelam brac kilka dni temu pierwsze opakowanie Yasmin. Dostalam okres wieczorem, a ze nie chcialam brac go o tej porze, bo po powrocie do Polski bylaby to godzina nocna, ( po przesunieciu czasowym ), wzielam je nastepnego dnia rano. Minelo kilkanascie godzin, ale w ulotce jest napisane, zeby brac je pierwszego dnia. Pierwszego dnia - tzn przez pierwsze 24 godziny? Bo boje sie, czy aby na pewno wszystko bedzie w porzadku.. Prosze o odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caro1599
Dziewczyny od jutra startuje z Yasmin...troche sie denerwuje bo to moje pierwsze tabletki ale najbardziej na swiecie martwi mnie to plamienie...czy wszystkie miałyscie je przez cały pierwszy miesiąc?? CZy jest to nieuniknione??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZaniepokojonaOna
Czesc dziewczyny wczoraj musialam wziazc 2 tabletki Yasmin bo mialam lekkie objawy biegunki no i teraz wyjdzie 20 zamaist 21 zaznacze ze to jest koncowka drugiego opakowania, ktore zaczelam bez 7 dniowej przerwy czy 20 wystarczy?? w ulotce pisze, ze tak ale wole to zweryfikowac :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czikkita
Brałam Yasmin przez 6 m-cy. Efekt? Bóle głowy- baaardzo częste, opuchnięte piersi, bolesne z wieloma bardzo widocznymi zyłami, mdłości, bolesność żył w łydkach. Odstawiłam. Jak ręka odjął. Nigdy więcej hormonów. Poznałam lobby, które kupują lekarzy rzeby wciskali hormony dziewczynom jako magiczną substancję dobrą na wszystko. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja biore tabletki od ok 5 lat...najpierw Logest, potem Microgynon...a od ponad roku Yasmin. Chciałam Yasmin , bo poczytałam odnosnie dobrego wpływu jego działania na cerę...hmmm- nie ma może jakis super rewelacyjnych skutków, ale na pewno jest lepiej. Ja nigdy nie miałam zadnych problemów z tabletkami -jesli chodzi o tycie, plamienie...niestety zdarza mi sie często zapomieć tabletke i wtedy musze na drugi dzień wziąc 2. Zastanawiam się nad zmianą na plastry...ale sama nie wiem. No i Yasmin podskoczył mocno w góre- na poczatku kosztował ok40 zł a teraz ok 50:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CrazyMe
Hej:) nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada:) ale spróbuję;) zaczynam brać yasmin. Sa to moje pierwsze tabletki i tutaj pojawia sie pytanie:) na opakowaniu są wypisane dni... napisali tez że jesli okres zaczyna sie np. w środę to trzeba wziąć tabletke oznaczoną "SR" ok... ale od której strony? to ma jakieś znaczenie? czy obojetnie która "środa"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona123
Witam Was! Mam taki problem zaczelam brac tabletki yasmin pierwsze opakowanie.. niby skonczyla mi sie miesiaczka.. ale jednak plamilam tak na jakis dziwny kolor.. niby krew a czasami taka bardziej brazowawa.. jakby oczyszcala mi sie macica.. wiecie takie jakby skrzepy.. teraz jestem przy poczatku brania 12 tabletki i mam plamienia krwia.. ale tez jakos takie dziwne.. ponadtwo od dwaoch dni jakos mnie boli brzuch i piersi.. tak jakby od jajnikow.. cZy to wszytsko jest normalne? :/ Pomozcie... p.s. oczywiscie ide do ginekologa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajki
hej dziewczyny, czy jesli po drugim opakowaniu yasmin nie zrobie przerwy (4dniowe szkolenie za granica, akurat w dni okresu;/ ) to czy bede dalej zabezpieczona i wszyastko bedzie ok ? nie wiem co mam zrobic, nie chcialabym sie meczyc z bolami glowy plamieniami itd, a rownoczesnie musze byc zabezpieczona. czy ktoas z was nie robila przerwy w yasmin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×