Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość Flavia
Ja stosuje duac dopiero od kilku dni,ale juz widac efekty ;) co prawda nie mam duzych podskornych krostek tylko w miare male ale za to czerwone..... wedlug mnie to bardzo dobry preparat :) tylko nie mozna przesadzac z nim bo slyszalam za to sie niedobrze konczy... Naprawde polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biqosss
witam! żel duac stosuje od 4 dni i musze powiedzieć że lek ten jest godny polecenia. Od dł czas męczyły mnie krosty na plecach które z czasem z mojej winy zamienialy się w blizny.Po wizycie u dermatologa, pani dr wyaśniła mi że to są przebarwienia a nie blizny i ludzie często mylą te pojęcia. Krem oczywiście stosuje tylko na noc, kiedy to skóra "odpoczywa", żel należy przchowywać w lodówce. Po tych 4 dniach przebarwienia się zmniejszyły, jest ich mniej, skóra przestała swędzić(drapałam i stąd wiecej krostek), skóra stała się gładka...dodatkowo łykam pigułki unidox, są to antybiotyki, myślę że się przyczyniają do tego efektu.Ale jeżeli się je odłoży to jest wys prawdopodobieństwo że krosty powrócą:( nie u każdego ale może sie tak zdarzyć. Twarz myje szrym mydłem, niekiedy protex bądz mydełkiem z oriflame z miodem i mlekiem:)polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KARCIA79
stosuję duac na noc i skinoren na dzień. duac bardzo wysusza skórę, więc zamiast stosować go powierzchwniowo, smaruję tylko zmiany. jeśli chodzi o skinoren to stosowałam go bardzo długo i ma dobre właściwości rozjaśniające, z tym że trzeba uzbroić się w cierpliwośc, żeby zauważyć rozjaśnienie blizn; co do diane 35 - brałam przez około 5 lat; twarz super wyglądała, ale po odstawieniu - tragedia, pełen wysyp :); od dłuższego czasu nie stosuję już Diane; tak naprawdę, jedyna rzecz, którą uzyskałam po stosowaniu D35, to nadżerka i to tak poważna, że miałam podejrzenie o raka;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexaa
ello:) mam pytanko: czykomuś po tym leku wystąpił rumień na twarzy? mam chyba coś takiego - przerwałam stosowanie ale on nie znika(wygładam jakbym za długo była na solarium) jeśłi komuś przydarzyło sie coś takiego plis odpiszcie:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no niestety
ja też mam policzki bardzo czerwone a stosowałam go tylko 2 razy;( rumieniec utrzymuje sie juz z 4 dni i tez straciłam nadzieje ze zniknie... w dodatku skóre mam strasznie przesuszona, łuszczy sie okropnie i mimo ze podobno ta maść tak działa to jestem poważnie zaniepokojona i nie wiem czy używać dalej punktowo czy odstawić w ogóle... poczekamy zobaczymy.... trzymajcie sie wszystkie czerwone buźki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusia2226
Czy jest polska strona tego leku jak tak to proszę podajcie mi Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katafalk
stosowałem Dauac -once - na noc - poprawa srednia - ale satysfakcjonujaca - moja dermatolog mówi że nie wolno go stosować dłużej niz miesiac - dostałem go na pierwszy rzut leczenia - obecnie stosuje lacacid- (masć retynowa ) strasznie wysusza skóre a efekty jakieś takie marne - nowe krostki pojawiły sie - dziś to juz masakra wokół kącików ust i brody wielgachne białe kropy - nie wychodze z domu - cały wysmarowany maścią cynkową czekan na lepsze dni. Może ktoś stosował lacacid ? maść retynowa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez stosuje duac.jest super.buzia robi sie coraz ladniejsza.wszystko schodzi.przepisał mi go dermatolog.naprawde polecam!!!!!!! diane tez stosowałam,dopiero po ok 6 m-ch zauważyłam poprawę.ale za to ciło zrobilo się brzydsze.chodzi mi o cellulit.po odstawieniu diane znowu zaczęły sie problemy z tradzilkiem. Więc polecam DUAC!!!!!jest najlepszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez stosuje duac.jest super.buzia robi sie coraz ladniejsza.wszystko schodzi.przepisał mi go dermatolog.naprawde polecam!!!!!!! diane tez stosowałam,dopiero po ok 6 m-ch zauważyłam poprawę.ale za to ciało zrobilo się brzydsze.chodzi mi o cellulit.po odstawieniu diane znowu zaczęły sie problemy z tradzilkiem. Więc polecam DUAC!!!!!jest najlepszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzianka87
hm... ja uzywam duac z jakiej 12 tygodni.. ale nie tylko go mam inne mazidla i antybiotyki... Moje podloze to raczej problem z hormonami bo to co bylo na mojej buzi to koszmar.. Mialam straszne guzy w ktorych byla krew nie ciekawy wyglad... I tylko jeden dermatolog na kilkudziesieciu od grudnia az do teraz sprawil ze mam gladka cere.. fakt faktem sa przebarwienia i blizny ale teraz chodze na mikro i jak to on powiedzial ,, 4 zabiegi i koniec koszmaru'' zobaczymy jak bedzie narazie mialam jeden zabieg...ale hm... mowie wam rewelacja.. przez 4 lata nikt nie umial mi pomoc a tu 4 miesiace i jest nie zapeszajac super... Boje sie ze ze moze to nawrocic bo to juz wjazd na psychike jest przez ten tradzik.. ale teraz badania hormonow i mam nadzieje ze bedzie ok.. Jezeli macie jakies pytania to piszcie. Pozdrawiam i zycze cierpliwosci bo ona jest najbardziej wskazana w polaczeniu z nadzieja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz17
Witam. Mam pytanie....bo DUAC stosuje jush z ponad pół roku! efekty widze ale nie wiem czy mozna go tak dlugo stosowac...moja dermatolog nic mi nie wspominala, na rano mam przepisany SKINOREN ale boje sie go uzyc...bo czytalem duzo opini na necie ze strasznie podrazna twarz i skora robi sie czerwona;/ ehh ja jush nic nie wiem bo niby teraz skora nie wyglada tak zle ale boje sie ze niedlugo moze byc jakis wysyp:( buuuu aa i łykam bratka w tabletach he he :) Prosba o odpowiedz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateom
myśle że tak długo nie powinno stosować się jednego preparatu, gdyż skóra przyzwyczaja się do niego i lek przestaje być skuteczny a co do tego SKINOREN-u to skoro dermatolog ci przepisała to powinieneś go używać ( jeżeli komuś nie odpowiadał to nie znaczy że tobie również nie bedzie!) jeżeli wysusza i podrażnia twarz to musisz byc cierpliwy bo tak na początku stosowania często bywa - najlepiej stsować wtedy również krem nawilzajacy...właśnie jeżeli boisz się nawrotu to musisz niestety ciągle dbac o cere nie ma wyjscia ( oczyszczać, nawilżać) w innym razie tradzik wróci...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martiszia
lodzianko87 moglabym sie z Toba skontaktowac mailowo???mam te same problemy,bylabym ogromnie wdzieczna,prosze daj znac moj adres martiszia@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szylunia
Ja od 3 tygodni stosuje duac:) nie wiem czy przy stosowaniu tego leku moge pujsc do solarium...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szylunia
jak myslicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalatra
przy cerze z tradzikiem korzystanie z solarium jest niewskazane tylko pogarsza sytuacje tym bardziej w czasie stosowania preparatów przeciwtradzikowych!!! jakbys przeczytała ulotke to bys wiedziała albo chociazby wczesniejsze posty ( rozbrajaja mnie takie pytania :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DS20
Duac stosuję już od miesiąca i powiem jedno : widać efekty! Z trądzikiem męczę się już od 7 lat. Na szczęście jest umiarkowany (nie mam gruzów itp). Duac już po kilku zastosowaniach bardzo pomógł. Moim problemem był trądzik tylko na policzkach i skroniach. Jeśli teraz pojawia się jakiś pryszcz, to jest on MAŁY i szybko schodzi. Faktycznie skóra jest sucha, ale bez przesady. Dermatolog kazała mi go stosować 2 razy dziennie... I tak robię, lecz 2 razy w tygodniu nie kładę go na rano,a stosuję z Iwositnu emulsję matującą, a na codzień z rana kładę go tylko miejscowo. Mam także wrażenie, że po Duacu zmniejszyły się wągry (szczególnie na nosie), skóra mniej się błyszczy (a zawsze byłam jakby mnie ktoś olejem nasmarował) oraz przebarwienia się rozjaśniły. Jedyna rzecz, która mnie zastanawia: nigdy nie miałam kłopotu z wypryskami na czole i nosie,a od kiedy stosuję Duac pojawiły się maleńkie wypryski na czole i nosie. Pod makijażem ich zupełnie nie widać. Nie wszystkie są czerwone, są też jasne. Wyglądają troszkę jak tzw "potówki" - zastanawiam się dlaczego? Czy może Duac zmienia postać pryszczy, oczyszcza i stąd te maleństwa w miejscach z którymi kłopotu nie miałam? (Tam też stosuję Duac, bo jednak raz na jakiś czas coś wyskoczyło). Kurację kończę za około 2-3 tygodnie.. Dermatolog powiedziała,aby przyjść jak skończy mi się tubka (w związku z tym obstawiam, że jeszcze przede mną 2-3 tyg.) Na koniec oczywiście polecam DUAC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pestka 25
ja własnie zakończyłam duac- 6 tygodni minęło. Widoczna poprawa, nie mam już tych bolących , nie do wyciśnięcia grudek na brodzie. Poszłam dziś do dermatolożki i przepisał mi Locoid, bo mam przebarwienia i zaskórników troche na brodzie i okolicach zmarszczek mimicznych po obu stronach ust. Poczytałam jednak, że Locoid to steryd i trzeba uważac z stosowaniem. Nie podoba mi się to, wiec postanowiłam w ogóle tego nie stosować i pójść po kolejny duac, bo on pomaga. Ja jeszcze sie nie wyleczyłam, ale myślę że się uda właśnie duakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benuska16
hej! Stosuję juz ten lek od prawie 3 miesiecy..no i napewno jest poprawa.Ja z moim trądzikiem walcze juz bardzo długo, z poczatku mialam inne masci a nawet bralam specjalne antybiotyki przez 3 miesiace. Gdy przypomne sobie jak wygladalam przed tem to az mi sie chce plakac. całą twarz mialam w trądziku. A teraz to tylko takie dopełanianie,ten lek duzo mi pomógł. teraz mam kilka takich pojedynczych. Pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakapech90
ja wlasnie dzisiaj posmarowalam twarz duaciem 10 raz, poprawa jakas jest nie mialam jakiegos strasznego tradziku, po prostu mnie obsypalo no i na pewno jest lepiej, mam jeszcze baaardzo rozszerzone pory i takie plamkoblizny po pryszczach... takie jakby przebarwnienia i sie zastanawiam jak to mozna zlikwidowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domino22
czy używając duac można chodzić na solarium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
domino22 nie sadzisz ze to nie ma sensu ? Po solarium jeszcze bardziej Cie wysype. Wiec wybrieraj opalenizna albo twarz bez wyprysków :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to pomaga na kaszke
mam taka drobną i niedrobną kaszke na czole, brodzie :/ czy duac bylby dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olik
rewelacjo, jak się masz? buzia wciąż ładna, nie wróciło nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakapech90
no dzisiaj bede smarowala 15 dzien jest o wiele lepiej niz 15 dni temu! a co myslicie o oczyszczaniu twarzy podczas kuracji duac'iem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
Witam. Mam 22 lata i od roku sotsuje rozne medykamenty przypisane przez dermatologa, sa to miedzy innymi (chronologicznie): isotrexin+tetracyklina(2 miesiace), zineryt+tetracyklina(miesiac), zineryt+tetralysal(3 miesiace), duac+tetralysal(3 miesiace). Duac sprawdza sie najlepiej. Skora jest lepsza niz na poczatku, mniej stanow zapalnych. Jednak pod jest nadal cala masa grudek (taka kaszka) i na policzkach i brodzie i skroniach. Nie wiem, czy zostaly mi jeszcze jakis ciekawe leki do przetestowania, ale wyglada na to, ze jak samo nie przejdzie, to nie poradze. Wiekszosc pisze o przesuszeniu po zastosowaniu masci z antybiotykiem. Ja tego nie zaobserwowalem, ale mam bardzo tlusta skore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo :) ktos mnie pamieta jeszcze :) tak buzia ladna juz od wrzesnia. no i wlasnie dzieki bohaterowi tego topiku. zostala mi tylko tlusta cera i na to jeszcze nie znalazlam skutecznego lekarstwa :) ale nie narzekam. jak zaczynalam pisac o duacu to nie bylo tego watku jeszcze i nie mozna bylo go dostac w aptece a teraz rzesze fanow :) milego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewelacjo na tłustą cere to i ja cierpię :( ale od jakiegoś czasu robię regularnie maseczkę: mąka+miód+woda i efekty są naprawdę zaskakujące. Pozatym polecam na dzien delikatny puder w kamieniu anti-shine astora jako wykończenie makijażu lub sam. Jest prawie przezroczysty taka mgiełka-puszek więc nie robi tapety, a naprawdę świetnie matuje i efekt utrzymuje się bardzo długo. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ten duac jest na recepte??I ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
Jest na recepte i kosztuje okolo 40 zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×