Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość zakrostana
Bravia, biorę wiesiołek, cynk, drożdże, capivit A+E, oczywiście nie wszystko naraz. Nie znam się naprawdę na tabl. anty ale czy to musi być regułą, że po odstawieniu trądzik wraca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze tak jest. nie znam osoby, którą by tabsy wyleczyły, bo one reguluja hormony w czasie ich brania, a jak odstawiasz, to Ci sie wszystko rozreguluje, okres, pryszcze, wszystko., juz nie mówiąc ze się tyle jak cholera, niby tak mówią, ze nowoczesne tabletki nie powodują tycia, a jak przestajesz brac toi tak sie tyje. wiem cos o tym, widze po kolezankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrostana
Dosyć niepocieszjąca wizja...:( Mnie zaciekawiła kiedyś sprawa poruszana tutaj na kafe, chodziło o izotek. Na mój trądzik napewno się nie nadaje bo to, wiadomo, cieżki kaliber, ale chodziło właśnie o to, że przyjmowany w minimalnych dawkach co kilka dni daje zdumiewające efekty, podobno takie kuracje serwują sobie lekarki chcące mieć piękną cerę... Nie wiem czy to bzdury czy prawda, ja bałabym się zapytać o to derma czy się nie skompromituje... Co o tym sądzisz, Bravia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w zadnym wypadku nie bój się pytać!! ja ostatnio zapytałam moja dermatolog co mysli o leczeniu się u bioenergoterapeuty, to wywaliła na mnie oczy, ale ona jest lekarzem i musi mnie traktowac powaznie. na pewno Ci babka powie, czy w Twoim przypadku zastosowanie Izoteku ma sens, bo to jest droga kuracja, to nie ma co się porywac na to bez konsultacji. a ile masz lat? i od kiedy sie meczysz z tradzikiem>? jakie leki juz stosowałas?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrostana
Lat mam 17... A trądzik? No właściwie różnie to bywało... Najpierw były zaskórniki tylko na czole (w wieku jakiś 13 lat), potem maleńkie koło nosa, i tak aż do całej twarzy z większymi lub mniejszymi krostami ale nigdy nie były to wulkany. No i zaskórniki, wągry, nierówna powierzchnia cery... Z tym izotekiem to pewnie też by na mnie dziwnie popatrzyła, a to dlatego, ze nie kwalifikuje się podobno nawet na antybiotyk doustny, gdyż nie posiadam zmian ropnych... Więc rozumiesz... Z takim kalibrem wyjechać :). No i przebarwienia... Naprawde okropne... Do tej pory walczyłam mazidłami: Brevoxyl, Effaclar, Duac również... No, mnóstwo ich było... Ale jestem w pełni świadoma tego, że mazidłami tego nie wyleczę, trzeba zrobić coś od środka, tylko właśnie co, jak na mój tądzik nikt nic od środka nie chce mi dać, a ja się męcze... :( byłam na TCA ale to kasa w błoto, bo jak można zrobić mi złuszczanie naskórka jak nowe zmiany wciąż będą wyłazić, a z tym nowe przebarwienia..? Obłęd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi przebarwienia znikają elegancko jak stosuję dwa razy w tygodniu maseczkę z glinki zielonej firmy argiletz chyba. ona rozjaśnia buzię i wyrównuje powierzchnię. także to mogę polecić z czystym sumieniem. podobno fajna jest tez maśc tointex, ale nie jestem pewna co do jej skuteczności. postaraj sie naprawde nie wyciskac nawet tych najmniejszych krostek i zaskórników, bo właśnie tak sobie narobisz nastepnych blizn. no i pamietaj, ze skóra skłonna do trądziku NIE LUBI peelingów wbrew opiniom różnych osób. no a może spróbuj pić sobie też aloes (czysty) codziennie rano, na odtrucie organizmu, to naturalny środek więc na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrostana
Właśnie problem w tym, że ręce trzymam z daleka od twarzy, a moja cera ma poprostu tendencje do powstawania przebarwień, nawet najmniejsza niedotykana krosteczka zostawia ślad. Jak narazie nie widzę sensu w stosowaniu tych wszystkich maście na blizny, póki nowe zmiany wciż będą się pokazywać. Dzieki za rady :) A czy glinka Cię zbytno nie wysusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakrostana
*maści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zastosujesz od razu krem nawilżający to nie wysuszy.mi sie wysuszyła. a Twoje przebarwienia to pewnie wina zbyt dużej ilości barwnika w skórze. mam ten sam problem i to nie tylko na twarzy, wszędzie na całym ciele zostają mi ślady, po depilacji, po stłuczeniach, po wszyskim :) taki dalmatynczyk czasami jestem, ale wszystko elegancko za jakis czas znika. no ale teraz zmykam już spac bo nikt za mnie rano nie wstanie :) zycze powodzenia w walce z niedoskonałościami :) dobranoic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja xxxx xxxx
o widze ze sa osoby tez majace ten sam problem co ja. tradzik hormonalny. i bron boze anty. po sobie moge powiedziec z eteraz co przezywam po odstwienu to tragedia :(:( zaluje , zaluje zaluje. nei wiem co robic . tera to mam luteinne na wywolanie meisiaczki ktora po odstawieniu sei nie pojawila pol roku. :(:( beczec tylko, a twarz masakra. moze ktoras znas cos na to odnajdzie. trymajcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakrostana
xxxx xxxx - nawet nie wiesz kochana jak Cię doskonale rozumiem... :( Czuję się jak sploszone zwierzątko w klatce, tym bardziej, że naokoło tylko kolą w oczy takie śliczne, gładkie buźki... :( stałam się przez to taka opryskliwa i wredna, wszyscy mnie mają naokoło dość, a ja naprawde taka nie jestem... :((( Słyszałam juz opinie, ze jestem fałszywa, a to przez to, że nie potrafie ludziom spojrzeć w oczy w czasie rozmowy... Ale jak mam popatrzeć w pełnym slońcu? W takich chwilach wolałabym umrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakrostana
xxxx xxxx - a czy musiałaś odstawić hormony z jakiegoś szczególnego powodu? Nie mogłaś brać dalej? I jak wykryto u ciebie trądzik na tle hormonalnym i w jakiej postaci objawiał się u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrostana nie wolno brac anty bez konca!! zwłaszcza, że jesteś jeszcze naprawde młoda. ja bede teraz miała 21 lat i nie brałam tabletek wcale, nie ma się w co pakować. może jako metoda antykoncepcyjna to jest fajna metoda, ale niszczy organizm straszliwie, zwłaszcza jak się ma problemy takie jak my. mi sie buzka powoli uspokaja, co oznacza, ze okres coraz bliżej..chyba bo nigdy nie przyjdzie regularnie..hehe i znowu ten glupi stresik..wiecie o czym mówie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
BRAVIA - ja nie wiem, jakos nie jest mi dane to poczuc :D A teraz juz na powaznie tradzik to straszna choroba moze nie tyle osłabia cialo co strasznie niszczy psychicznie :( Jednak najwazniejsze to sie nie poddawac i zalamywac z tego powodu. Tyle mojego wywodu. trzymajcie sie dziewczyny :) Jak ktoras dowie sie jak niszczyc wagry to prosze napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondyn podobno dobry na wągry jest żel z garniera głęboko oczyszczający (nie ten z pompką tylko ten w tubie). wyciąga że aż dziurki zostają zaraz po umyciu buźki. ha a u mnie dzisiaj jest super. dostałam okres (tego blondynku nie musisz czytac :) to takie babskie) i sie uspokoiłam. :) ale mam już ładniejszą twarz :) nie pojawił się ani jeden syfek!! nic a nic!! nawet mi kolega dzisiaj powiedział, ze wyglądam jak modelka :) ale fajny dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciulas
Osobiście moge powiedziec że duac jest jendym z najlepiej działajacych leków jakie stosowałem , a było ich troche , po 5 tyg stosowania duac, trodzik ustąpił , skinoren , brevoxyl i inne tygo typu leki to wyrzucanie pieniedzy w błoto , niebanalna cena i mierne efekty. duac jest na podlozu antybiotykowym dlatego nie można go stosować zbyt długo jednak 12tyg powinnos starczyć do całkowitego wyleczenia. U mnie zanik trądziku nastąpił po 5 tyg. obecnie jest już dużo lepiej . podczas leczenia wystapiła tylko suchość skóry ,jednak to niewielka cena za znikniecie trądziku :) pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak było po odstawieniu duacu? czy jest nawrót?bo to jest najgorsze, jak ptrzestaniesz barć to wszustko wraca, a nie możesz dalej brac duacu bo to antybiotyk i co wtedy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
A mysleliscie o zastosowaniu kuracji isotretinoina (np: izotek). Jest troche slabszy niz Roaccutan. Ma mniejsze skutki uboczne, zazwyczaj konczy sie na suchosci warg. Jest to jedyny lek ktory dziala przyczynowo, na stale zmienia gruczoly, sprawiajac, ze przestaja wydzielac tyle loju. Duzo o tym czytalem i w poniedzialek spytam mojego dermatologa, co o tym sadzi. Kuracja jest droga, bo 30 tabletek kosztuje ponad 130 zlotych. Jestem gotow sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile trzeba wziąść tabletek? bo 130 zł to jest tak relatywnie niewiele jak ma pomóc na stałe.. u mnie znowu lepiej. dzisiaj się nie powstrzymałam i ehh musiałam... łapy przy buzi, wycisnęłam te małe guleczki. i to się źle skonczyło, bo na ich miejsce robi się więcej grudek, ale to jest nałóg i nic na to nie poradze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Max 12 tygodni? ja juz go stosuje okolo poł roku i nadal dziala. BRAVIA na tym żelem sie rozgladam mam nadzieje ze go znajde :) A ty nie stosujesz zadnych masci po ktorych to wszystko wychodzi np. Viosept? Wtedt bys nie miala do czego palców pchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie mi się kończy DUAC i niestety mam malutkie krostki a było już tak idealnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondyn nie stosuje nic poza duaciem i zelem z oczaru. niestety rączki idą choć je trzymam,. ehh nałogowiec ze mnie choić nie palę i nie piję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
BRAVIA to zapytaj sie dermatologa o Viosept po tej masci wszystko wychodzi i nie trzeba nic cisnac, masc jest bezbarwna jedynie po niej sie cala twarz sie swieci. Lepiej zeby to szybciej wyszlo niz ma tam siedziec w sumie masc nie jest droga a swoje robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal8888
czy stosujac duac mozna spozywac alkohol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe co do picia alkoholu to nie wiem, ale trzeba pamietać ze jest to antybiotyk, a jak wiadomo po antybiotyku lepiej nie pić, boon się przecież prezez skóre dostaje do krwi. ja sie zapomniałam i sie napoisłam pół kieliszka wina z tata i odleciałam, musiałam się położyc dbo mnie zwaliło z nóg, ale to może też dlatego, że jestem raczej abstynentką i nie wiem dlaczego dałam się namówić nadegustację winka domowj roboty. cóż a co do tej maści, to boję się czegoś takiego, bo jak ja bede wtedy wyglądać? będę cała w ciapki? jak długo mi sie to bedzie goiło? bo ja sobie niemoge na takie coś pozwolić, bo mi straszne blizny zostają nawet jak nie wycisne!! to jest ciekawe! ledwo się coś pod skórą pojawi to mi zostają plamiska. dziwną mam skóre, ale takie zycie, cos za cos, bo na całym ciele mam raczej ciemniejsza karnacje niz standardowa polka, wiec pigmentu mam wiecej, wiec co się uderzę, to zostaje ślad. ale buzia już jest z dnia na dzien lepsza. nastepna wizyta u lekarza 18 (a moze 19..skleroza) i zobaczymy co to bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
michal8888 jesli stusujesz tylko duac to mozna, chyba ze biezesz jeszcze jakies antybiotyki do ustne osobiscie z doswiadczenia moge powiedziec ze po 5 piwach i antybiotykach mialem odlot no i na nastepny dzien nowe wypryski wiec nie polecam. BRAVIA hymm mi sie to goilo dzin moze nawet mniej jak wieczorem bylem czerwony to z rana juz po tym nie bylo sladu poprostu wyszlo co mialo wyjsc i tyle. Sprobuj a sama sie przekonasz, masc nie jest droga a jak Ci sie nie spodoba mozesz odstawic i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to rzeczywiście może warto spróbować, zobaczę najpierw na jakiejś partii twarzy co to ze mna zrobi. wczoraj niestety znowu musiałam wycisnąćdwa osobniki i dzisiaj mam okropne plamy i wyskoczyły mi nowe dwa :( jednak mam nauczkę, żeby nie wyciskać. no i na czole znowu mam jedną gulę.nie wiem skad się to bierze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
BRAVIA spróbuj , spróbuj nie bedziesz musiala wyciskac i nie bedziesz miala po tym zadnych plam.A jak amsz gule na czole to jej nie cisnij one pewnie dopiero bedzie sie przebijac ku górze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwe
na miejsce po wycisniętym ropniaczku radzę zrobić sobie kompres z moczu. Wcale nie żartuję .POczytajcie sobie o urynoterapii..jest na kafeterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Tylko jedno mnie interesuje przeciez z moczem wydalane sa wszystkie toksyny z organizmu oraz nadmiar soli mineralnych itp. wiec jak ma to pomoc? Toksyny zabijac toksynami? Moim zdaniem to glupota... A jesli to faktycznie dziala to ja juz wole cierpiec tak jak w tej chwili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×