Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość paulina199119911991
heh... rzeczywiscie to dziwne jest... u mnie w domu spozywa sie duzo ziemniakow. ale mama oczy zrobila jak jej powiedzialam ze kotleta zjem bez ziemniakow hehehhe. a wlasnie kotlety schabowe i mielone chyba nie majas w sobie duzo weglowodanow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina199119911991
blondyn moze i masz racje. ale chyba warto sprobowac. nie sadze zeby od czegos takiego stala sie krzywda. na temat urynoterapii pewlono osob sie wypowiadalo i bylo tyle pozytywnych opinii... ponad 300 stron i co?? lepiej nie mowic co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra ale co ma dieta śródziemnomorska do niskowęglowodanowej??? Dieta lutza w przeciwieństwie do kwaśniewskiego (który niema tytułu dr to raz, dwa jest plagiatorem) nie gardzi tłuszczami roślinnymi W książce lutza \"życie bez pieczywa\" jest dużo porad (90 str) i naprawde napisana jest dość przystępnym językiem, zobacz na allegro albo ściągnij przez emule :-P ps: Paulina nie wprowadzaj tej diety od tak, zaraz, przeczytaj ksiązke, poszperaj w internecie, nazbieraj przepisów- krótko mówiąc przygotuj się!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj
Wiadomo, ze w zdrowym ciele zdrowy duch :) Tzn: jak organizm jest zdrowy, oczyszczony z toksyn, to moze to miec zbawienny wplyw na cera. Tradzik to choroba cywilizacyjna, zgadza sie, ze nie bylo go 100 lat temu. Jest to spowodowane tym, ze ludzie zyja w stresie, w zanieczyszczonym srodowisku, zle i nieregularnie sie odzywiaja, nie ruszaja sie tyle co kiedys. Jeszcze parenascie lat temu tradzik dotykal glownie ludzi po okresie dojrzewania wlasnie przez ww. czynniki, jednak cala ta choroba przeniosla sie w genach na nastepne pokolenia i teraz dotyczy juz prawie kazdego nastolatka. A brak zmian w trybie zycia jeszcze ten stan pogarsza. Niestety, ale jezeli siedzi to glebiej, to nie wierze, ze "sama" dieta moze "calkowicie" wyleczyc z tradziku. Nie znaczy to jednak, ze krytykuje Twoje podejscie. Napewno o tym poczytam. Sam nie stosuje jakiejs konkretnej dity, ale odzywiam sie zdrowo. Osobnik wydaje mi sie, ze zbyt agresywnie starasz sie przeforsowac swoje zdanie, kazdy jest sceptycznie nastawiony, bo to co mowisz, to pewnego radzju nowosc i wprowadza w obecnym toku myslenia zwatpienie i niepewnosc. Dales garsc informacji, ludzie poszukaja, poczytaja, moze sie zdecyduja i im to pomoze. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina199119911991
mozna to sciagnac?? postaram sie. a tak swoja droga to ja nie zaczynam tak od razu. juz od dawna ograniczalam cukry. pogadam jeszcze z moim lekarzem. on ma ponad 80 lat i tak sceptycznie nie podchodzi do roznych rzeczy. on jako jedyny mi troche pomogl. a i pamietajcie ze przy tradziku nie mozna jesc wedzonych rzeczy. lekarz mi tak powiedzial i od kiedy sie stosuje mam lepsza cere. uwazam ze ta dieta nie pozbawi mnie zupelnie tradziku ale moze pomoc bo zauwazylam ze po ciastkach i innym jedzeniu bogatym w weglowodany tradzik mi sie zaostrza.mialam przyklad w niedziele. skora juz nie byla taka zla potem zjadlam kilka cistek i w poniedzialek chcialo mi sie plakac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy z Was ma po trochę racji, ale musicie patrzec na swiat trochę szerzej, wystarczy poczytać więcej i z każdej wiedzy wyciągnąc to co dla nas jest teraz najważniejsze. przyczyną tradziku jest głównie zatykanie się porów wiec dobra dieta to tylko dodatek, który może nam pomagać w walce z chorobą, trzeba ustabilizowac swoje zycie, aby hormony mogły się produkować w odpowiednim tempie i odpowiedniej il,ości. to trudne, bo aby tak było należałoby rzeczywiście mieć ustabilizowaną diete oraz NIE STYRESOWAC SIĘ. bo stres to czynnik ogromnie chorobotwórczy, gdyż zmiata nasza bariere ochronną niczym domestos zarazki. kazdy z nas może sie tu mądrzyć i na pewno każdy z nas ma rację w niektórych aspektach, ale to jest nasze zycie, nikt Ci nie będzie dytktował drogi jaką masz wybrać, osobnik nie zabrania Wam pić mleka, nie każe też obżerac sie tłustym mięchem, on Wam pokazuje drogę, którą możecie iść. a ja Wam polecam tłustego tuńczyka z puszki :) jak zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmj> więc twierdzisz że z trwałem zmiany ewolucyjne nastąpiły w przeciągu 2-3pokoleń i trądzik jest przez to wiecznie w naszym kodzie genetycznym... ciekawa teoria, naprawde ciekawa :-P :-P :-P Rzeczywiście jestem troche agresywny, po prostu bardzo nielubie takiej niewolniczej mentalności w wktórej wszystko co powiedział ktoś odemnie wyżej w hierachi społecznej jest swięte Takiego zera własnej innowacyjności która jest zastępowana ślepą wiarą w lekarzy Niemam nic przeciwko konwersacji ale blondyn podawał tak wybitnie infantylne kontrargumenty że mnie poprostu smiech i złość zalewała Jeszcze jedna uwaga do pań które chcą spróbować> Trądzik jest związany z hormonami, a dieta niskowęglowodanowa ma na celu je ustabilizować, ale niewiem jakie będą skutki w waszym przypadku, możliwe że inne... Poza tym spotkałem się tylko z przypadkiem facetów stosujących taką diete na trądzik- kobiet jakoś brak, więc czujcie sie jak króliki doświadczalne :-P :-P :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Nie zebym byl skurwysynek ale ktos to robic musi, prosze ksiazka: http://two.xthost.info/aaa/Christian%20B.%20Allan%20-%20%3fycie%20bez%20pieczywa.doc Poczytam ale nie sadze zeby to zmienilo moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Mika*
o ja juz niewiem co mam pisac o dietach czy o skorze heh.... fakt ze to raczej powiazane.... ale mi do diety brakuje wytrwałosci...;)) ostatnio nastawiłam sie na surowki i zielona cherbatke i jest ok... mialam odpowiedziec blondynowi dlaczego skora zle reaguje na ostre i tluste potrawy.... ale to dawno było...nie mialam czasu zajrzec to nic.. poniewaz te potrawy zwłaszcza ostre i jeszcze slone w niewielkim stopniu podwyzszaja temperature ciała co powoduje wieksza aktywnosc gruczołow łojowych....i tradzik sie nasila ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Osobnik mi poprostu jest latwiej uwiezyc komus kto ma już jakies wyksztalcenie w tym kierunku, niż kolejnemu geniuszowi(wiem ze ma tytuł doktora) który pokazuje swiatu swoja super diete. Skoro ona taka dobra to dlaczego lekarze podchodza do niej tak sceptycznie? Cudów nie ma a Ty opisales dzialanie tej diety jak cud, lecze sie juz prawie rok i nadal mam pryszcze sporadyczne ale mam wiec moim zdaniem 3 miesiace to troche za malo zeby wszystko zniklo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dobra ale co ma dieta śródziemnomorska do niskowęglowodanowej???\" nic...po prostu napisalam, ze sa rozne diety i rozne tluszcze sie w nich je i kazda ma zwolennikow i przeciwnikow :) to tak jak z tym co jest lepsze maslo czy margaryna...:D co chwile sa nowe teorie i nowi eksperci, ktorzy maja coraz to inne zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
No prosze co czlowiek to teoria :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondyn...ja nie mowie, ze ta dieta pomoze czy cos :) jednak \"wiec moim zdaniem 3 miesiace to troche za malo zeby wszystko zniklo.\"...oj nie prawda ;) u mnie po 3 miesiacach tabletek anty nie bylo praktycznie sladu ;) co nie znaczy,ze je polecam...ale zdarza sie, ze cos dziala w takim czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
No tak ale te tabletki dzialaja bezposrednio na hormony :) Dobra podyskutujemy potem , lece pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondyn....weglowodany tez...przynajmniej na jeden - insuline ;) nie wnikam jak to jest dalej z tymi zaleznosciami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno http://samozdrowie.interia.pl/uroda/pielegnacja_twarzy/news?inf=100020452 :) wazny cytat \"Kobieta powinna poddać się badaniom hormonalnym, co pozwoli ustalić, czy trądzik został wywołany przez \"nadgorliwość\" jajników, nadnerczy, trzustki czy przysadki mózgowej.\" Tak wiec kazdy ma troche racji...dieta moze pomoc na tradzik ale ten wywolany przez zla prace trzustki, jesli to przez jajniki to raczej nie pomoze. U osobnika to na pewno nie byl ten drugi rodzaj tradziku :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znow z tego samego portalu \"KTO JEST TEMU WINIEN hormony ; trądzik to efekt nadmiernej aktywności kilku gruczołów: jajników (progesteron + testosteron) lub jąder (testosteron), trzustki (insulina), nadnerczy (testosteron i DHEA) i przysadki mózgowej (prolaktyna); powodem nadprodukcji wytwarzanych przez nie hormonów (podanych w nawiasach) najczęściej jest dojrzewanie, zawirowania cyklu menstruacyjnego (owulacja, miesiączka), stosowanie źle dobranej pigułki antykoncepcyjnej, ciąża i karmienie piersią oraz przekwitanie; zaburzenia hormonalne mogą też być skutkiem stresu, przemęczenia, złego odżywiania.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quleczka> Poczytaj sobie jak jest produkowana margaryna to będziesz wiedziała co lepsze :-D :-D :-D A co do tabletek anty (Diane 35?) to też bym ich zabardzo nie chwalił, zazwyczaj po odstawieniu ich jest dwukrotnie większy wysyp niż przed braniem... (i mój ulubieniec) Blondyn89> Poziom konformizmu w twojej mentalności osiągnął już chyba maksimum :-P Jakby ci tu napisać ludzie to istoty społeczne (jak barany)więc potrzebują wierzyć w jakieś inne istoty które nimi kierują, wierzą ponieważ mają mądrośc, inteligencje, wykształcenie- barany za takim wodzem pójdą wszędzie i będą się słuchać No ale co ma wódz z tego że jest wodzem prócz satysfakcji pełnionej funkcji?... i tu do głowy przychodzi mi tylko że gdy niewiadomo oco chodzi to chodzi o pieniądze Historie zna wiele przypadków wysysania z nas pieniędzy pod pretekstem \"naszego dobra\"- zmyślano jakieś apokaliptyczne historyjki co to się niestatnie jeśli... ($$$$) np: -Pluskwa milenijna (największy przekręt w histori ludzkości) -Zdrowotność margaryny nad masłem -Efekt cieplarniany (też największy przekręt w histori ludzkości) -Walka z narkotykami i inną \"demoralizacją\" itp itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobnik...czytaj uwaznie :) \"A co do tabletek anty (Diane 35?) to też bym ich zabardzo nie chwalił,\" ja ich nie chwale i nie polecam...jakbys czytal dluzej to bys wiedzial, ze jestem raczej przeciwniczka! to byl tylko przyklad, ze cos moze dzialac dosc szybko... nie mowie,ze to dobry sposob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak zryjcie
tłuszcze to napewno pryszcze wam nie wyskoczą :-O :-O :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkaaaOO
z ciekawosci zobaczylam jak sie nazywa moj zel i rzeczywiscie patrze a tu Duac. Szczerze zadenj rewelacyjnej poprawy nie widze, ponimo ze nie mam duzego tradziaku... dla mnie lek jak wszystkie inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondyn89
Osobnik wszystko ubrane w ładne słowa tylko brak mi w Twoich wypowiedziach konkretów. A z tego co zauważyłem to wszedzie przekrety widzisz, co takiego jest złego w walce z narkomania? Gdzie ten przekret? Maslo a margaryna i tak jest robiona przez tych samych producentów, takie same scierwo. W dzisiejszych czasach juz raczej nie ma nic naturalnego, no chyba ze sprowadzasz sobie zywnosc z 2 czesci globu (i tak by pewnie zepsula sie w transporcie, no chyba ze by byla naszpikowana chemia). Ludzie to barany fakt, ale Ty moj drogi nie jestes inny tez jestes podatny na wpływy. Takich doktorów piszacych wlasne ksiazki jest wielu, kazdy obiecuje w niej cuda dlatego ja poprostu nie wierze. Znalazłem ksiazke pt. Można zyc bez jedzenia. Jednak nie namawial ludzi zeby sie glodzili :) Daj mi konkretne przykłady na to ze ta dieta dziala to uwierze :) Puki co przyklady sa 2 a dokładniej 3 bo 2 autorów ksiazki i Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0113
Do paulina199119911991 Broń Boże skąd masz ten laticort, nie używaj tego !!!! Ja przez niego od 4 lat nie moge sie doleczyć z grudek na policzkach, a zrobił mi zapalenie posterydowe, cała twarz w pryszczach, grudkach, ropie bolało i jak długo się goiło, żyć mi się nie chciało do dziś próbuję z tym walczyć. Przestrzegam wszystkich mi laticort i elocom zrobił tragedie, sterydy działają chwilowo, potem będzie taki nawrót, że katastrofa. Ja już tracę nadzieję na całowite wyleczenie, ciągle tylko nowe leki :( Nawet gorączki dostałam a to był długi weekend i żadnego lekarza nie było, nic tylko płakać z bezsilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0113
Mam jeszcze pytanie do Was czy ten duac pomoże mi właśnie na grudki na policzkach, w niektórych widać trochę ropy, ale trochę, pewnie jest w każdej, ale ja bynajmniej nie chcę się temu przyglądać z bliska. Używam acne derm od września 2006 i powiem Wam, że byłam załamana, nałożyłam go piekło jak cholera, ale rano nie wierzyłam, wszystko zmiejszone i skóra blada, a nie ciągle czerwona, nie wierzyłam w swoje szczęście, ale w marcu problem znowu wrócił, używam ten acne derm, ale poprawy teraz nie ma, ja już jestem w stanie zacząć jeść izotek, tak jestem zdesperowana, biorę też tetracyclinum po 1 tabl dziennie i dopiero 5 dni, nie wiem kiedy to wszystko zacznie działać, z góry dziękuję za każdą informacjęi pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina199119911991
agnieszka013 dziekuje ze mnie ostrzeglas ale wiem jakie skutki moga byc po uzywania laticortu. robie to baaardzo rzadko i tylko punktowo bo wiem co moze zrobic z twarza. przepisal mi go dermatolog i zla jestem na niego ze mnie nie ostrzegl bo wczesniej go stosowalam duzo czesciej ale i tak nie bylo efektow. czasami tylko dobrze dziala. w kazdym razie dzieki za troske. jezeli chodzi o grudki to na nie w ogole nie dziala duac. przynajmniej w moim przypadku. dziwne ze tak szybko zauwazylas poprawe po acne dermie. ja stosuje kilka dni i na razie nic. zamierzam do konca wakacji sie tym smarowac codziennie rano. jak nie bedzie efektu to przestane a jak bedzie to dalej bede uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina199119911991
sciagnelam sobie ta ksiazke. jutro sie wezme za lekture. zaczynam watpic ze mi to pomoze ale moze w jakims stopniu chociaz... moja skora zle reaguje na weglowodany i to wiem juz z wlasnego doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawa74633
Dziewczyny i chlopcy pomozcie Mi...Stosuje od ok. tygodnia Duac i mam do Was pytanie czym myc buzke zeby nie byla taka wysuszona skóra, myje under twenty i cera jest sucha, a podobno czytala wypowiedzi niektorych osob, ze grunt to nie wysuszac cery tradzikowej bo wtedy produkuje jeszcze wiecej serum, wiec doradzcie mi czym myc twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina199119911991
ciekawa mysle ze moglabys myc twarz plynem do higieny intymniej. moze glupio brzmi ale dziala. zele tego typu sa bardzo delikatne i nie podrazniaja skory. nie sa drogie. szczegolnie fajne sa z ziaj. jest jeszcze takie mleczko-tonik z dermedic i ono fajnie nawilza skore. przed posmarowaniem duacem moglabys uzywac tego zamiast toniku. fajnie nawilza. ja to dostalam za darmo w aptece ale cena z tego co sie orientuje nie przekracza 20 zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×