Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość rewelacja
teraz jestem po peelingu wiec lekarz zalecil mi cutibaze zeby natluscic skore. nie mozna jej ciagle przesuszac bo ona sie broni i produkuje coraz wiecej loju. mozesz posmarowac twarz duaciem a po 15 min nalozyc krem pichtowy albo cutibaze na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już sama znalazłam odpowiedź na soje pytanie. Tormentiol też działa wysuszająco. To trochę dziwne, bo jest bardzo tłusty... Myślę, że też wytrzymam ten niewielki dyskomfort, jeżeli tylko ma mi to pomóc. Najgorsze tylko jest to, że jutro zaczyna się rok akademicki. Chociaż w sumie przesuszenia przecież nie widać. A powiedz, czy normalnie malujesz twarz używająć Duacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
duac stosuje sie raz dziennie jak sama nazwa wskazuje "duac ONCE daily gel" i najczesciej na noc. ale jak lekarz kazal ci na dzien to naloz na niego krem poltlusty albo nawilzajacy i fluid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
wczesniej stosowalam duac na noc a skinoren na dzien. to na skinoren dawalam emulsje matujaca la roche posay i fluid, tylko trzeba poczekac az skinoren badz duac sie wchlonie i przyschnie, czyli jakies 15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie. Źle się zrozumiałyśmy :) Ja też używam go wieczorem, tylko się zastanaiałam, czy nie powinnam tochę ograniczaś makijażu. Chociaż w sumie nie stosuję podkładu, tylko korektor i puder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
ja stosowalam emulsje matujaca i fluid i wszystko sie wygoilo. generalnie dzien zaczynalam wg zalecen dermatologa czyli: rano porzadnie umyc twarz zelemalbo neutrogeny do cery tradzikowej albo olay albo la roche posay. potem tonik zwezajacy pory la roche badz loreal. potem 15 min. przerwy (tak kazal dermatolog). potem skinoren. poczekac z 10 min (ubrac sie w tym czasie, kawe zrobic, zjesc sniadanko) potem emulsja matujaca la roche badz krem pichtowy. fluid la roche unifiance. i blyszczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
dermatolog mi powiedzial ze normalnie mozna sie malowac bo to nie te czasy ze sie lazi i straszy krostami :) a poza tym teraz kosmetyki sa nowoczesne i nie zrobia nam wiekszej krzywdy. wiekszosc nie zatyka porow. poza tym nie nalezy popadac w paranoje. mi fluid nie zaszkodzil. emulsja matujaca tez nie. ale na noc dawalam krem natluszczajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
rewelacjo :) z tego co czytam to uzywaz wielu bardzo dpbrych kosmetyków i skinoren jak uwazasz czy poprawa stanu Twojej cery zalezy tylko od duac'u?(a reszta kosmetyków jest tylko dodatkiem?) czy tez to one w głównej mierze przyczyniaja sie do poprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
skinoren bardzo mi podraznial cere przez caly czas stosowania. odstawilam go zanim dermatolog kazal mi to zrobic. powiem tak: uzywalam wielu bardzo dobrych i drogich rzeczy od maja tego roku. ale po wszystkim obserwowalam nawrot. juz niby sie goi a tu nowa gula. odkad mam duac nie mam ani jednej nowej krostki. wszyscy mowia ze skora bardzo mi sie poprawila. sama zreszta to widze. jak skoncze z duaciem to bede wierna serii la roche posay Effaclar ale na noc bede stosowac krem natluszczajacy cutibaza za 5zl z apteki :) to niewiarygodne ale jak na noc sie natluszcze to w dzien sie nie swiece. noc - tlusto, dzien - emulsja matujaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
dodam jeszcze ze wszystko to kosmetyki a duac to lek. bez leku nie widzialam poprawy na dobre tylko na chwile. we wtorek ide na drugi zabieg peelingujacy. super sprawa :) oprocz likwidowania przebarwien, odmladza troszke bo drobniutkie zmarszczki splyca i ogolnie jakos wyrownuje cere :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
dzieki za wszystkie odpowiedzi rewelacjo :") dobra jest ta emulsja matujaca z la roche? kiedys dermatolog polecała mi iwostin nie kupiłam jej poniewaz miałam kiedys próbki tych kosmetyków i u mnie sie nie sprawdziły a co do cutibazy to przepisała Ci ja dermatolog? słyszałam ze nie powinno sie jej uzywac bo zatyka pory (poniewaz posiada w swym składzie paraffinum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
la roche emulsja mi znacznie bardziej odpowiada niz iwostin, iwostin tez mam :) co do cutibazy to owszem, dermatolog mi ja przepisal. dodal, ze nie nalezy wlasnie popadac w paranoje. ten krem stosuje sie zeby zregenerowac cere po zabiegu silnego zluszczania. stosuje sie go malym dzieciom i ludziom z odparzeniami. to ze ma parafinum ooil to prawda, ale wszystkie te oleje, masla i parafiny stanowia bariere ochronna dla przesuszonej skory. jak zaleczysz skore to mozesz smialo uzywac kremow z parafina. zdrowej skorze nie zaszkodza. pomysl, wszelkie oliwki i masla sa swietne dla cery, tylko najpierw nalezy zaleczyc problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
na plecach i ramionach wyleczylam krosty peelingiem z neutrogeny a potem nakladalam tluste maslo kakaowe z firmy Palmer's badz peeling z oliwa z bath and body works. skora sie wyrownala i przebarwienia zmniejszyly. i oliwka wraz z tlustym maselkiem chronia moja skore przed utrata wody :) nie nalezy przesadzac z tym wysuszaniem:) i vice versa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olek87
Widze, że same zajedwabiste opinie na temat tego żelu Duac. Chyba jestem przekonany do stosowania jego. Trzeba sie wybrać do apteki w tygodniu. A na suchą cere polecam śmiało żel z żywokostu same ziółka jest super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
witaj rewelacjo:) czy po tym zelu pryszcz maleje i znika czy tez wyciaga? i jeszcze jedno pytanie czy on jest na wszystkie rodzaje tradziku? pytałam o niego dzisiaj w aptekach w jednych na recepte w innych bez jutro zajmówia wiec go kupie mam nadzieje ze nie pójdzie na półke jak wiekszosc....ale coz mi pozostaje a jak u Ciebie buzka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
u mnie buzia bez zmian :) nic mi sie nie robi. mam 3 krostki ale sie koncza. duac "nie wyciaga" ale "przygasza", tak bym to ujela. nie dziala jak srodki zawierajace kwasy i zluszczajace przez co odslaniaja sie syfy, ktore mialy sie pokazac dopiero za jakis czas. z tego co czytalam to jest na tradzi ze zmianami zapalnymi czyli ropne krosty. ja nie mialam takich naciekow bliznotworczych tylko czerwone gule z bialymi koncami. teraz te trzy krostki zmienily sie w male jakby zeschniete krostki - jakby ta gula wyschla i pod nia jakies zolte zostalo. ale ta ropa pod skora jest nie wiele widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja
wysyp mialam wczesniej jak stosowalam kosmetyki z kwasami a od 6 tygodni juz nic nie wyskakuje. zauwazylam ze te najwieksze gule zmienily sie w zaskorniki. jutro ide na peeling wiec sie ich pozbede :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13g3
W tydzień można załatwić najgorszy trądzi.Mnie to kosztowało 60zł Acne Blocker natychmiast niszczy pryszcze. podam stronke gdzie można się dowiedzieć i kupić. www.atw.warszawa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13g3
Jeszcze jedna sprawa.Komu z was dermatolog czy kosmetyczka powiedziała że bez ręczników papierowych to nawet żeby g... smarować nic nie pomoże.Podstawa to ręczniki jednorazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
reczniki papierowe stosuje do higieny intymnej jak i do buzki bez wskazan dermatologa. wydalo mi sie to naturalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
ktos mi nicka zajal :) to mam z kropka teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karminowy_przypływ
witam, stosuję duac od trzech dni a już (tfu, tfu, nie zapeszając ;) ) widzę róznice (na korzysc oczywiscie ;) ) mam gronkowca na buzi, dopiero niedawno sama robiąc badanie prywatnie, odkryłam ze jest to powód mojego nawracającego od ok. 10 lat !!! trądziku, koszmar czy duac pomoze? mam nadzieje ze tak, wierze w to bardzo, bo tak jak mówie poprawe juz widze, aha, ja tez gdy umyję buzie wycieram ją później recznikiem papierowym jednorazowym, i wiecie co? myłam twarz różnistymi żelami, aptekowymi, nowościami, drogimi i mniej drogimi itd, myłam wodą przegotowaną, myłam mineralną, zmywałam tonikeim, myłam sola fizjologiczną... a teraz? myję wodą z kranu i mydłem glicerynowym (z firmy CD za prawie 2 zł), jest to naturalne mydło, do cery mieszanej, poleciła mi go kosmetyczka i jestem bardzo zadowolona, nie wysusza skóry nic a nic, czuję że po umyciu skóra jest czysta, nie zauważyłam nawet w najmniejszym stopniu pogorszenia cery z racji tego ze myję wodą z kranu, raz na jakiś czas zmywam buzię płatkami owsianymi zmieszanymi z wodą - bardzo polecam (rozjąsnia, wygładza), pozdrawiam wszystkich gorąco, życze pozytywnych wrażeń z duaciem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olek87
rewelacja a jaki peeling będziesz miała robiony i ilo procentowy?? Ja to zakórników nie mam bo mi Izotek wszystkie wyniszczyła le pojawiają mi sie krosty przeważnie na brodzi i chcem je w 100% usunąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olek87
Właśnie wróciłem z apteki i zakupiłem sobie duac. I tak pisze na ulotce, ze lek po otwarciu można przechowywać do 25C ale ktos wspominał, ze trzyma go w lodówce. Wogle jak przeczytałem tą ulotke to dziwne troche ale zobaczymy. Będe na bieżąco relacje zdawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endi
hej wszystkim kupiłam własnie duac i posmarowałam na razie brzegi twarzy rewelacjo czy tym kremem mozna smarowac wycisniete pryszcze? czy lepiej nie tak bym chciała zeby mi te były poznikały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja już nie wyrabiam
żądam przeszczepu twarzy refundowanego z NFZ kto by mnie zobaczył, przyznałby mi rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambiwalencja
czy ten lek jest na receptę? co zawiera w składzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×