Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Gość Pryszczatka
Nawiązując jeszcze do mojej poprzedniej wypowiedzi. Jedno jest pewne, skóra się mocno łuszczy i usta pękają, ale to jest właśnie dowód na to że ten lek działa należycie. Do opakowania medykamentu jest dołączona pomadka ochronna, także problem znika, a krem nawilżający to podstawa, także każdy na pewno ma. Mi akurat doktor wypisał Bepanthen do nawilżania skóry. Chciałam również uwzględnić drogę jaką podaje się ten lek. Leki doustne działają lepiej niż leki przezskórne. Te pierwsze działają na cały organizm (możemy pozbyć się trądziku z pleców, dekoldu) a przezskórne działają tylko miejscowo. Poza tym powinno się leczyć trądzik objawowo a nie skutkowo. Po maściach trądzik zniknie, ale na określony czas, wysuszy jedynie ognisko zapalne. Należy jednak zrobić coś z tym, aby nie powstawały te pryszcze, czyli zapobiec nadprodukcji łoju, pomniejszyć gruczoły łojowe, umożliwić odpływanie łoju. Leki doustne właśnie to czynią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamczynieznam
Pryszczatka jak długo bierzesz Izotek? Wiem, ze na początku jest wysyp, długo on trwał u Ciebie? Po jakim czasie widac poprawe? Mi właśnie dermatolog chce przepisać ten lek, ale na razie nie wiem co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamczynieznam
Pryszczatka jeszcze jedno. Czytałam gdzieś,że intensywne leczenie trwa 3-mce a potem 4 m-c 1 tabletka na tydzien, 5 m-c 1 tabletka co 2 tyg. czy tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judka.ju
Używam Duac od 2 dni i mam cerę czerwoną, tak jakbym się lekko przypiekła na słońcu. Czy u was też wystąpiły podobne objawy? Nie wiem co robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzczęśliwaMężatkado rewelacji.
z Twoich wypowiedzi wywnioskowałam, że używasz dobrych kosmetyków a przede wszystkim takich które pomagają, mam tłustą cerę i poradź mi proszę jakiego toniku używasz i emulsji matującej (proszę też napisz ich ceny), nadmieniam, że na razie jestem w trakcie kuracji brevoxylem (mi osobiście pomaga) i mam nadzieję, że nie będę musiała sięgać po duac, ale dobrze wiedzieć, że coś takiego istnieje :D interesuje mnie też jakie peelingi wykonywałaś aż dwa razy dziennie - naturalne czy kupne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
do szczesliwej mezatki Oto co uzywalam: Ideal Skin antybakteryjny krem matujacy / Floslek - bardzo tani ale nie bylam zadowolona ani z efektu matujacego ani z konsystencji. krem przy probie rozsmarowania sciera sie jak takie makutkie waleczki ciasta. Cena jakies 10zl. Pichtowy antybakteryjny krem nawilzajacy / ProDerma - daje bardzo fajne uczucie nawilzenia skory ale nie matuje :( ma osobliwy zapach, ktory nie kazdemu bedzie odpowiadal. Cena jakies 10zl. Normderm Nuit / Vichy - cena jak to z Vichy czyli jakies 50zl chyba a mozna wyrzucic w smietnik. nie wyrzucilam go jednak bo dam mu jeszcze szanse jak skoncze leczenie. mozliwe ze ladnie wygladza i wyrownuje koloryt ale skory juz zaleczonej. AcneResponse / Loreal - caly zestaw skladajacy sie z drobnoziarnistego peelingu z kwasem salicylowym, toniku z kwasami AHA oraz mascia z benzoyl peroxide. Ten zestaw, niestety niedostepny w Polsce, przeznaczony do cery tradzikowej doroslych uratowal mi zycie. Dwa razy dziennie peelingi i po 6 tygodniach pozbylam sie ogromnych ropnych gul bez blizn. Niestety to kosmetyk wiec nie leczy tradziku ale powierzchownie cudownie wygladza skore. Zestaw kosztowal w Stanach jakies 30 USD ale w Polsce cena bylaby na pewno inna. W Polsce kosmetyki objete sa chyba 7% podatkiem akcyzowym + Vat 22%. W Stanach nie ma akcyzy a Vat wynosi jakies 8%. Wiec roznica w cenie jest znacza (jakies 25%). Acne Mark Fading Peel / Neutrogena Advanced Solutions - bardzo fajny peeling zluszczajacy, ktory naklada sie a nie masuje. Skora sie luszczy jak po wszystkim co zawiera kwas salicylowy ale dzieki temu sie wygladza i rozjasniaja sie przebarwienia. Cena jakies 16 USD. Nie widzialam tego w POlsce. Pore unclogging scrub / Biore Pore Perfect - beznadziejny peeling bo jest mazidlem, ktore gdzieniegdazie ma niebieska kulke ktora ma scierac naskorek. bardzo nieprzyjemny, wrecz stechly zapach jak sie masuje twarz a w opakowaniu ladnie pachnie. Cena ok. 16 USD. Daily Cleansers deep pore cream cleanser / Olay - peeling enzymatyczny, marny efekt zluszczania. nie do cery z problemami tradzikowymi. cena jakies 40zl. Clarity daily scrub salicylic acid treatment / Olay - drobnoziarnisty peeling do cery tradzikowej. bardzo fajny, doskonaly do codziennego zluszczania. Znikna czarne krostki na nosie i brodzie. Dluzsze stosowanie rozjasnia cere i wyrownuje koloryt. cena jakies 20 USD. Oil Free Acne Wash / Neutrogena - taka charakterystyczna pomaranczowa seria. Plyn do mycia twarzy, ktory rowniez zawiera kwas salicylowy i rowniez przyspiesza zluszczanie naskorka. Bardzo fajny. Cena 7 USD. Effaclar purifying foaming gel / La roche posay - bardzo fajna lagodna emulsja do mycia twarzy. cudownie sie pieni i jest bardzo wydajna. jesli skora zmeczona jest nieustannym zluszczaniem to stanowi ona wspaniale rozwiazanie, ktore pozwala odpoczac skorze. to moj codzienny kosmetyk. przestalam uzywac peelingi bo chodze na peeling migdalowy. po zakonczeniu leczenia bede stosowac peelingu 2-3 razy w tygodniu a na codzien ta emulsje. Cena jakies 30zl. Effaclar lotion Astringente micro-exfoliante / La roche posay - tonik zwezajacy pory. bardzo fajny i bardzo delikatny. cena 40zl. uzywam go na zmiane z Pure Zone / Loreal - tez ladnie zamyka pory ale jest mniej delikatny i troch epodraznia skore. cena 6 USD Total effects 7x age defying toner/ Olay - wspanialy tonik likwidujacy 7 ozank starzenia. nie wiem czy je likwiduje ale rzeczywiscie jak sie ma juz zdrowsza buzke to polecam zeby ladnie wygladac :) cena jakies 70zl. Total effects 7x visible anti-aging vitamin complex / Olay - krem ktory wspaniale odzywia skore po zimie badz po solidnym zluszczaniu. niestety w ogole nie matuje. skora jest tlusta ale bardzo promienna. warto stosowac jedno opakowanie po zimie :) cena jakies 70zl. sensitive moisture therapy cream / Olay - jeden z nielicznych kremow, ktore nie podraznialy mojej skory po intensywnych zluszczaniach. nie matuje w ogole ale cera tradzikowa jest bardzo podrazniona po tych kwasach wiec fajnie go uzywac jak sie mocno luszczy. cena jakies 30zl. night of olay firming cream / Olay - bardzo fajny krem na noc. rano skora jest sprezysta i nawilzona. cena jakies 30zl. Thermal Fix 1 / Vichy - bardzo fajny kremik, super nawilza i ma mila konsystencje. nie podraznia skory. tez polecam. cean jakies 50zl. Skin Success eventone fade cream / Palmer's - niedostepny w polsce a szkoda bo fajnie rozjasnia przebarwienia. niestety niemilosiernie smierdzi na skorze :) najlepiej na noc go nalozyc :) cena jakies 16 USD. Emulsja matujaca Purritin / Iwostin - nawet niezle matuje ale zapach i konsystencja niezbyt mi odpowiadaly. cena jakies 30zl. Effaclar active matt moisturizer / La roche posay - super matuje ale w polaczeniu z tonikiem i fluidem. zauwazylam ze jak nakladam cala serie tj. zel effaclar, tonik effaclar i emulsja matujaca to rzeczywiscie fajnie matuje. na to daje podklad z la roche i wyglada to super. cena jakies 50zl. effaclar A.I. - correcto do miejscowego stosowania na pojedyncze wypryski. tylko raz go uzylam bo nie bardzo mam gdzie go nalozyc. wysusza pojedyncze krostki. chyba niezly. cena 35zl. jak stosuje sie jakies lekarstwa jak duac to zbedny wydatek. po zaleczeniu tradziku moze byc fajny na pojedyncze okazy :D Unifiance / la roche posay - fluid w polaczeniu z seria effaclar ladnie kryje i matuje. to najlepszy podklad jaki przetestowalam :) cena jakies 70zl. Lumineuse / Vichy - doskonaly podklad gdy po nieprzespanej nocy cena jest zmeczona i szara. wspaniale rozswietla ale nieznyt dobrze matuje. zupelnie nie pamietam ceny ale pewnie jakies 50zl. Flexilift teint / Vichy - bardzo fajny podkladzik. ladnie kryje ale efekt matujacy tez nie najlepszy. wygladza zmarszczki, nie walkuje sie w nich. cena jakies 50zl. Effaclar plyn micelarny do oczyszczania i demakijazu / la roche posay - uzywam go do demakijazu. bardzo fajna konsystencja bo to plyn a nie jakas lepka maź :D ladnie oczyszcza. :) cena jakies 40zl. Purete thermale / Vichy - emulsja do demakijazu. ok ale konsystencja mi nieodpowiada i duzo wacikow trzeba zuzyc zeby bylo wrazenie oczyszczonej skory. a potem skora zostaje lepka. cena jakies 40zl. purete thermale tonik nawilzajacy / vichy - zadna rewelacja. uczucie jakbym sie woda posmarowala. jakby byl zbyt lagodny. cena jakies 30zl. age defying zep pod oczy / Olay - nie mam zdania. cena jakies 40zl elixine / iwostin krem pod oczy - nie mam zdania. cena jakies 30zl. wciaz poszukuje dobrego kremu pod oczy i zamierzam kupic cos z seriiinnowacja active c z la roche. jak kupie to dam znac :) ogolnie zrezygnowalam z nizszej polki na rzecz tej sredniej. nie stac mnie na kosmetyki diora ale przy la roche chyba pozostane i olay ale to odzywczo. ogolnie zauwazylam ze dobrze jest uzywac kosmetyki seriami. tonik + krem z jednaej serii. mi sie jednak szybko kosmetyki nudza i ciagle cos mieszam :) :) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
Unifiance / la roche posay - fluid w polaczeniu z seria effaclar ladnie kryje i matuje. to najlepszy podklad jaki przetestowalam :) cena jakies 70zl. Lumineuse / Vichy - doskonaly podklad gdy po nieprzespanej nocy cena jest zmeczona i szara. wspaniale rozswietla ale nieznyt dobrze matuje. zupelnie nie pamietam ceny ale pewnie jakies 50zl. Flexilift teint / Vichy - bardzo fajny podkladzik. ladnie kryje ale efekt matujacy tez nie najlepszy. wygladza zmarszczki, nie walkuje sie w nich. cena jakies 50zl. Effaclar plyn micelarny do oczyszczania i demakijazu / la roche posay - uzywam go do demakijazu. bardzo fajna konsystencja bo to plyn a nie jakas lepka maź :D ladnie oczyszcza. :) cena jakies 40zl. Purete thermale / Vichy - emulsja do demakijazu. ok ale konsystencja mi nieodpowiada i duzo wacikow trzeba zuzyc zeby bylo wrazenie oczyszczonej skory. a potem skora zostaje lepka. cena jakies 40zl. purete thermale tonik nawilzajacy / vichy - zadna rewelacja. uczucie jakbym sie woda posmarowala. jakby byl zbyt lagodny. cena jakies 30zl. age defying zep pod oczy / Olay - nie mam zdania. cena jakies 40zl elixine / iwostin krem pod oczy - nie mam zdania. cena jakies 30zl. wciaz poszukuje dobrego kremu pod oczy i zamierzam kupic cos z seriiinnowacja active c z la roche. jak kupie to dam znac :) ogolnie zrezygnowalam z nizszej polki na rzecz tej sredniej. nie stac mnie na kosmetyki diora ale przy la roche chyba pozostane i olay ale to odzywczo. ogolnie zauwazylam ze dobrze jest uzywac kosmetyki seriami. tonik + krem z jednaej serii. mi sie jednak szybko kosmetyki nudza i ciagle cos mieszam :) :) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
dodam jeszcze ze pomaranczowa seria z neutrogeny oferuje bardzo fajny zel Body Clear body wash i peeling body clear body scrub pod prysznic dla cery tradzikowej. nie pamietam cen ale sa bardzo fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
ktos wspomnial, ze ma twarz czerwona po duacu. ja wczoraj wieczorem pierwszy raz bylam cala czerwona. do rana zbladlo ale napakowalam bardzo duzo duacu. kupilam trzy opakowania duacu a dopiero rozpoczelam drugie. resztke pierwszego wywalilam a trzecie nieruszone lezy w lodowce. i niestety chyba na nic sie nie przyda bo zaraz koncze kuracje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa Mężatka
do rewelacji. Dzięki wielkie za tak wyczerpującą odpowiedź :D na pewno skorzystam z Twojego doświadczenia pozdrawiam :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
pozdrawiam. nawiasem mowiac tez jestem szczesliwa mezatka :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie nad tym duaciem. teraz stosuje włąsnie ten tonik co karmazynowy przypływ. ale troszke wysusza mi skóre :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasialux
hejka ja uzywałam brevoxylu - jestem zadowolona z niego brak syfów i zakornikow a nie moglam pozbyc sie tego odlat natomiast strasznie wysuszal skóre wczoraj bylam u dermatologa i wypisał duac - na moja prosbe i wiecie co posmarowalam wczoraj skóra nie podrazniona zauwazylam po uzycie 1 raz zmiany - pozytywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile kosztuje
ten duac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasialux
ja zaplacilam ze znizka w cefarmie 35 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
bez zadnej znizki w zwyklej aptece zaplacilam jakies 37zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej używam DUAC-a od soboty i widzę że jest już nieżle a do tego Tetralysal Miał już ktoś taką kurację? Podobno trądzik wraca po odstawieniu Tetralysalu a mnie już tak się podoba moja buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
ja dziekuje za brevoxyl - co za duzo to niezdrowo :D poznikalo mi wszystko i nic nowego sie nie robi natomiast :( uczulilam sie na nadtlenek benzylu, ktory jest obecny i w duacu i w brevoxylu. teraz mam pokrzywke :D gdyby nie to uczulenie to mialabym juz ladna cere :( ale powoli znika :) pozdrawiam i zycze milej niedzieli, ja powoli bede sie szykowac na silownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwusek89
hej. wczoraj minal tydzien jak uzywam Duacu. Coż mega popracy to nie widac, natomiast wszydstkie zaognione stany zapalne zaczely sie zasuszac i sa coraz mniejsze... wydaje mi sie ze jest troche lepiej. moze bez rewelacji jezeli chodzi o wyglad mojej cery aczkolwiek mam swiadomosc ze zostal zahamowany wysyp, bo jeszcze 1m5 tygodnia temu nie moglam sobie poradzic z tym, teraz czuje pewna kontrole, ponadto moja pani ginekolog wpisala mi Diane 35 ze wzgledu na kiepskie wyniki na piziom hormonow. Biore ja od wczoraj poniewazx zazywa sie ja od 1 dnia miesiaczki... Zyczcie mi szczescia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
glowa do gory siwusku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odradzam diane 35
btalam i bylo ok, po odrzuceniu mam cala twarz we syfach jak nigdy, na mojej twarzy nie ma 1 cm bez pryszcza,wygladam okropnie i nawet nie chce mi sie wyjsc z domu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mróweczka23
Cześć dziewczyny...! Jestem załamana...POMÓŻCIE!!!!!BŁAGAM WAS!!!! Odkąd pamiętam leczyłam się na trądzik...lasery..maśći..kremy..toniki...miałam już mnóstwo tego wszystkiego...rok temu na jesień miałam nasilenie i wyleczył mnie Tetralysal + Isotrexin+ Acne Derm...i peelingi na blizny kwasem...nie pamiętam nazwy...W lecie było prawie super, zero pryszczy, malutkie blizenki, prawie niewidoczne...No i chciałam sobie poprawić, spłycić blizny, odnowić skórę..i kupiłam Glyco A! Krem z kwasem glikolowym...Miesiąc temu zrobiły mi się 3 pryszcze i panikowałam bo bolały...Czekałam z tym Glyco i zaczęłam stosować 2 tyg temu....Każdego dnia 1 pryszcz więcej...twarz się wysuszała a ja jeszcze kremu bo widziałam że pryszcze też się wysuszały...No i teraz mam stan zapalny..:(((((((((((((((((((((((((((Nic tylko płakać!!!!!!!!!!!!!!!!A u dermatologa miejsca nie ma aż do 28-go!!!!I jak ja mam tak żyć..????? Mam ten Duac, bo jak miałam wtedy te 3 pryszcze to dermatolog mi to przepisała i Effacklar AI...ale nikt nie powiedział,że w lodówce trzeba trzymać!!!!!!!! I w kosmetyczce mam od miesiąca....Mogę to stosować, co Wy na to????? Bo właśnie sobie teraz posmarowałam...ale trochę piecze bo jeszcze rano miałam Glyco tylko potem zmyłam.....Za 2 tyg mam jechać do Zakopanego z chłopakiem, on mieszka 1220km ode mnie i znamy się 2 miesiące...I jak ja mam jechać z taką twarzą jak z horroru...???? Płakać mi się chce!!!!!!!Błagam, pomóżcie, doradźcie cokolwiek!!!!Słyszałam o toniku z kory wierzby..Czytałam o tym w tele Tygodniu...Robił to ktoś?????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja.
czytaj ulotke mroweczko :) duac po otwarciu trzyma sie w normalnej temp a nie w lodowce :) mi duac pomogl. trzymam kciuki za ciebie. a na spotkanie podklad to bedziesz lepiej sie czula. a jak kocha to mu nie beda wredne syfki przeszkadzaly. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mróweczka23
Hej dziewczyny! Dziękuję za miłe słowa...:) Wczoraj posmarowałam Duac'iem i troszkę mi stan zapalny zniknął...nawet mama to zauważyła:) Wiecie, ja mam 23 lata i na prawdę trądzik zatruł mi całe lata życia...:( Marzyłam i marzę by kiedyś wyjść "do ludzi" bez makijażu....Nigdy mi się to nie udało...i mimo,że chłopak widział mnie ostatnio jak miałam już taki problem z syfkami i powiedział,że woli mnie bez pudru i mu to nie przeszkadza to ja i tak lepiej czuję się "zamaskowana", bo nie mogę patrzeć na siebie z tymi czerwonymi gulami i bliznami...:((( Eh...straszne to jest...:( Znacie może jakiś dobry kryjący puder, podkład..? Ja ostatnio używam dermablend Vichy ale gdy skóra jest taka sucha to i tak taka skorupa się robi...:( Ten podkład jest fajny, ale ciężko kolor dobrać a na dodatek 70zł/30ml...:( Pozrażka z tą ceną....Pozdrawiam was wszystkie!!!!Milego dzionka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam unifiance la roche posay do cery tlustej i mieszanej, jest tez wersja do skory suchej. popros o probke w aptece. calkiem fajny jest toleriane tez dostepne sa probki. moze byc w sam raz dla ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womenn
hmm ja duac uzywam od jakis 2 tyg i poprawe widac tylko pani dermatolog kazała mi smarowac punktowo teraz niedlugo zbliza mi sie okres i zobaczymy jak bedzie w czasie okresu moze wy wiedzie jak to jest? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×