Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość kubaja
Witajcie ponownie! po zdjęciu soczewek widzenie jest idealne!!!!! wieczorem mam jakby utratę wyrazistości, ale to efekt zmęczenia oczu po prostu. Do piątku jeszcze odpoczywam, a od poniedziałku wracam do pracy. Dziś już nieco więcej na kompie popracowałem. Mogę więc śmiało powiedzieć, że zabieg udany i widzę doskonale!!!! jakbyście mieli pytania to chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przymierzam się do laserowej korekcji i chcę w najbliższym czasie zacząć od tych badań wstępnych. Moja obawa to sam zabieg. Nie wyobrażam sobie grzebania w oku, mam problem nawet z zakropieniem oczu. Czy możesz napisać o przebiegu samego zabiegu? czy coś widzisz, jakieś grzebanie w oku? itd. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fafisia
kubaja super! powiedz, a w dzień widzisz normalnie? Ja jestem po wizycie kwalifikacyjnej w Optegrze, i mówili mi, że po zabiegu trzeba puszczać specjalne kropelki, może być lekki dyskomfort, ale to ustępuje po paru dniach, a po 2 miesiacach zapominasz, ze w ogóle miałeś okulary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic o tym nikt nie mówił, więc sądzę, że można, zapewne zabronione jest to co napisali na stronie: przez pierwszy tydzień intensywnej pracy - daj oczom odpocząć a rogówce - wygoić się do 6 tygodni kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych (basen, jezioro, morze) przez 2-3 miesiące - intensywnego wysiłku fizycznego (np. ciężkich ćwiczeń na siłowni, noszenia ciężarów) stosuj antykoncepcję - aby mieć gwarancję, że przez pół roku nie będziesz w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amisu123
Też miałem korekte, ale trochę szybciej niż kubaja, bo już przeszedłem cały okres rekonwalescencji i mogę się cieszyć życiem bez okularów. Zabieg nie jest szczególnie straszny, chociaż pewnie nie należy tez do najprzyjemniejszych rzeczy ale atmosfera jest na tyle przyjemna i rozluźniająca że da się to łatwo przeżyć, przynajmniej w moim przypadku tak było, a robiłem zabieg w lexum we wrocławiu, chociaż teraz to chyba jest wspomniana wcześniej Optegra. Generalnie sam zabieg nie trwa długo, więc chyba da się to wytrzymać nawet przy niechęci do „grzebania” w oczach, polecam zafundowanie soebie takiej korekty, bo to dużo ułatwia zwłaszcza przy dużej wadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po korekcji laserowej jak najbardziej możesz - cytuję "prowadzić samochód, latać samolotem, pracować przy komputerze, czytać, pisać i żyć zgodnie ze swoim rytmem."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli od momentu korekcji po jakim czasie można wrócić do normalnego życia, w sensie chodzić na basen/siłownie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kkkkkkkkg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, to jak najbardziej możesz do niej wrócić po zabiegu korekcji laserowej. Trzeba tylko trochę z tym poczekać, aż oczy dobrze się zagoją. Zalecany czas unikania intensywnego wysiłku fizycznego to ok. 2-3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkubaja
W ciągu dnia widzę już idealnie, super z bliska i z daleka i pośrednio. Wieczorem tak trochę mi się obraz lekko rozmywa, raczej zmęczenie materiału :) co do samolotu to można nawet dzień po zabiegu, nie można natomiast żadnych siłowych rzeczy i takich, gdzie może dojść do zakażenia - czyli siłka, basen odpadają na miesiąc. Generalnie ten okres gojenia nie jest taki straszny jak to się czyta. Ja kompem zacząłem na 3 dzień używać, oczywiste niewiele:) oszczędzam oczy cały czas! Nie żałuję i polecam, nie zwlekajcie, bo szkoda życia na okulary!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olszyna
Gość, MI lekarz w Optegrze powiedział mi po zabiegu, że basen wchodzi w grę tak po miesiącu, akurat nie jestem fanatykiem wody, ale czasem lubię sobie popływać. Choć wiadomo, najważniejsza rekonwalescencja :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mettka
No wlasnei ja nie mam zamiaru zwlekać dłużej. Już byłam u lekarza, konsultacja w klinice Optegra (bo tam robie) też zaliczona, termin jest...i liczę się z tym że pewne ograniczenia są po korekcji ale coś za coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja byłam w klinice CMO Laser cztery miesiące temu i cieszę się, że właśnie tam trafiłam. Bardzo miło wspominam wizyty, sam zabieg również nic nie bolał. Jest to z resztą dosyć krótka operacja, bo trwa raptem ok. 15 minut i jest przeprowadzana pod znieczuleniem, tak że nic się nie czuje w trakcie trwania zabiegu. Do tego miałam bardzo dobrą opiekę. Obecnie mam 0 i widzę świetnie. Czasem zakraplam jeszcze oczy, ale to nie jest uciążliwe. Już wróciłam do pełnej aktywności, mogę uprawiać ukochany sport jakim są sztuki walki. Bez okularów mam pełen komfort i już się nie boję, że ktoś może mi stłuc okulary na nosie. Cieszę się, że podjęłam decyzję o zrobieniu korekcji laserowej. Polecam klinikę CMO Laser :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wada Ci zeszła całkowicie do 0 ? Ja teraz chodzę na kickboxing i myślałam że po zabiegu długo będę musiała odczekać aż wrócę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, teraz już mam 0 i widzę doskonale. A co do okresu rekonwalescencji, to jeżeli wszystko dobrze się będzie u Ciebie goić, to wystarczy, że odczekasz dwa miesiące i możesz wracać na zajęcia. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie jestem ponad półtora miesiąca po korekcji i już prawie zapomniałam, że miałam taki zabieg. Wszystko się pięknie zagoiło. Ponieważ od zabiegu minęło ponad 6 tygodni, to wreszcie mogę popluskać się w wodzie w te upały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet miesiąc :) Wam jak to jest, jak ktoś z niecierpliwością czeka na pwrót do aktywności bo sama tańczę :) jak robiłam zbieg w Optegra to potem okło miesiąc miałam rekowalescencji, trochę oko sucha lae miałam kropelki a teraz już nie zostało po wadzie ani śladu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałyście w tym konkursie w którym można wygrać korekcję? Ktoś brał udział?Strasznie bym chciała wygrać bo niestety zabieg sporo kosztuje. Co sądzicie o tym konkursie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten z okolasera? Ja słyszałam, fajny pomysł i zadanie, tylko jedna osoba wygrywa co oznacza, że zdjęcie musi być naprawdę dobre. Myślę, że warto próbować bo zabieg sporo kosztuje a nigdy nie wiadomo kiedy nas trafi szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz na myśli konkurs organizowany przez CMO Laser? A co można sądzić o konkursie? Oczywistym jest, że to bardzo fajna sprawa. Szczególnie, że główną nagrodą jest jest bezpłatny zabieg korekcji laserowej wady wzroku. Do tego co dwa tygodnie jury przyznaje wyróżnienia. Na stronie kliniki opublikowano zdjęcie zrobione przez pierwszą wyróżnioną osobę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ooo, po ilościach postów widzę, że wieść o konkursie szybko się rozprzestrzenia :) I pewnie sporo osób weźmie w nim udział. Ale mam nadzieję, że jest szansa na wygraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie odnośnie samej korekcji. Czy można samemu pojechać na zabieg? Czy jednak lepiej przyjechać z kimś, kto pomoże nam potem dotrzeć do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dasz radę wrócic sama taksówką. Po korekcji laserowej niemalże natychmiast będziesz mogła wrócic do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i już po zabiegu. Rzeczywiście wszystko bardzo szybko się odbyło. Do domu wróciłam taksówką. Właśnie mija tydzień od korekcji, a ja czuję się coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to dość szybko dochodzisz do formy. Gdzie i u kogo robiłaś korekcję laserową? Jaką miałaś wadę przed zabiegiem, a jak teraz widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także jestem już po zabiegu, ale nie w Okolaser, a w Weiss Klinik. Zabieg rzeczywiście bardzo szybko przebiega, więcej jest tego oczekiwania przed zabiegiem. Po zabiegu widzi się super wyraźnie, do samochodu za kierownicę raczej bym nie wsiadała, ale taksówką powrót możliwe. Tylko, że ja byłam strasznie taka zakołowana po wszystkim!!!! Stres spadł i jakaś taka walnięta obuchem byłam:P Teraz mija 3 tygodnie od zabiegu, miałam EBK i widzę różnie. Rano jest idealnie (wiadomo oczy wypoczęte), w ciągu dnia strasznie oczy się męczą (pracuję niestety w biurze, z komputerem), a pod wieczór to raczej oczy zmęczone i obraz się lekko rozmywa. Mam nadzieję, że to wszystko się ustablizuje po tych wszystkich sterydach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja generalnie boję się tych wszystkich operacji na oczach, bo jakoś boję się, ze jak coś zle pójdzie to mogę stracić wzrok. Jestem po wstępnych badaniach wzroku (http://www.drmichnowski.pl/) i wyszło mi, że kwalifikuję się na laserową korektę wzroku. Trochę się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę nie ma się czego bać!!!! Podstawa to doświadczony lekarz, który raz że dokładnie zbada oczy przed zabiegiem (nie tylko na zasadzie ma minusy, mieści się w granicach, to laserujemy), a dwa że przewidzi efekty i jakby co powikłania. To jest w stanie zrobić tylko doświadczony lekarz, który już lata operuje laserem!!!! Jak wszystko jest według lekarz OK, to tylko się decydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwaga - PZU nie wypłaca pieniążków z wielu polis za zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×