Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość gość
Słuchajcie jak już tu ktoś wcześniej pisał: zabieg polega dokładnie na tym samym, nieważne jaka metoda. Różnica jest w separacji rogówki do zabiegu - femtolasik jest bardziej precyzyjny (bo cięcie wykonuje laser), epilasik podobnie precyzyjne (bo cięcie wykonuje nożyk), EBK mało inwazyjne (bo rogówka jest jakby zeskrobywana). Różnica między tymi metodami polega, że jedne mogą być stosowane przy wszystkich wadach, a inne tylko przy niewielkich. No i czas gojenia - jak przy EBK czy PRK nabłonek jest zeskrobywany, to wiadomo że trochę bardziej boli gojenie, zanim odrośnie rogówka. Natomiast przy femto czy epi jest płatek, który się zrasta. Kwestia stabilizowania się widzenia jest bardzo indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ile czasu się goiło? I jaki efekt? Ile wzięłaś sobie zwolnienia? Używasz teraz kropli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up napiszcie cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja miałam EBK i oczy goiły mi się bardzo dobrze. Gojenie jakoś bardzo nie bolało. Może trzy pierwsze dni po zbiegu były cięższe, ale potem było coraz lepiej. Z resztą dosyć szybko wróciłam do formy. Nie brałam specjalnie zwolnienia, tylko kilka dni urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze to powiedz jeszcze gdzie robiłaś to EBK, bo słyszałam, że nie w każdej klinice robią a zależy mi też na dobrym specjaliście. Teraz już nie masz żadnych dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie mam żadnych dolegliwości i wszystko się super zagoiło. Zrobiłam korekcję u dr Archackiej w Laserze w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Www.j.gs/4Xlw tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A długo się czeka na wizytę? Ile czasu twoje oczy się goiły? Jak oceniasz lekarkę? Ja się wciąż nie mogę zdecydować gdzie mam iść:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam wrażenie że 1,5 - 2 tygodnie i wszystko wróciło do normy. W pierwszych dniach miałam chwilę zwątpienia, jednak trzeba przeczekać ten okres, bo potem robi się lepiej, ważne też jest pozytywne nastawienie i nie zadręczanie się.Z lekarki jestem bardzo zadowolona pamiętaj, żeby dobrze wybrać bo dużo zależy od doświadczenia lekarza, no ale też wiadomo, że od predyspozycji osoby operowanej. Ja przed zabiegiem dużo siedziałam na forach i czytałam, pytałam więc jeżeli pójdziesz w moje ślady to na pewno będzie dobrze. Nie przerażaj się tylko idź za ciosem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apokaliptyczna30
Ja też własnie tak jak piszesz sporo czytam w temacie, bo opinie o laserowej korekcji wzroku sa bardzo różne. Jak na razie to najważniejsze co sobie zapisałam, to żeby sprawdzic czy klinika w której będzie sie robić taką operację w razie nieusunięcia wady w 100% gwarantuje darmową rekorekcję - bo nie wszystkie tak mają. Sopocki blikpol na pewno, ale ogólnie trzeba dobrze się wczytywać w to co na stronach piszą, żeby potem nie mieć stresa czy niedomówień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę dość optymistycznie, że jednak nie będę musiała mieć rekorekcji więc chyba to nie jest wyznacznik. Zdecydowałam się w końcu na klinikę okolaser, pójdę na konsultację to dopytam o to, bo nawet nie brałam tego pod uwagę to chyba rzadko się zdarza nie? Czy te badania są uciążliwe, czy będę mogła od razu pójść do pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byliscie przed tym zabiegiem na takiej zwyklej konsultacji u okulisty? Ja mam swojego zaufanego w http://www.sklepnemezis.net.pl/ i zastanawiam sie czy nie pójsc wczesniej i podpytac co on o tym sądzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, że darmowa opcja rekorekcji nie powinna być wyznacznikiem przy wyborze kliniki. Raczej brałabym pod uwagę doświadczenie lekarzy i efekty dokonywanych przez nich zabiegów. Przy wyborze lekarza i miejsca zabiegu pomocne są opinie pacjentów, którzy mieli już zabieg i dzielą się swoim doświadczeniem na forach. Mój mąż zdecydował się na korekcję wady wzroku w zeszłym roku. Z -5 zszedł do zera. Wada usunięta całkowicie, mąż zadowolony. Wcześniej też przeglądał różne portale, czytał informacje i opinie o klinikach, lekarzach. Chyba dobrze wybrał... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli gdzie robił i jaka metodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rekorekcja jest w cenie zabiegu w większości klinik, to już jest standard. Tylko trzeba się wczytać, przez jaki czas możemy liczyć na darmowy powtórny zabieg:) bo tu są różnice. Już trzech moich znajomych zrobiło sobie ten zabieg, z czego tylko jedna koleżanka ma mieć rekorekcję. Ona miała wysoki astygmatyzm i dlatego konieczny jest drugi zabieg, ale uprzedzali ją przed pierwszym zabiegiem o tym. Wszyscy jednak są bardzo zadowoleni:) ja przymierzam się do lasera na zimę, chciałabym jakoś w grudniu przy okazji świąt bo to najlepszy moment na wolne w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak wiadomo, że się to zdarza, ale lepiej tego uniknąć, ja jestem tą szczęściarą, która nie musiała mieć bo wada mi od razu zeszła do 0, myślę że to zależy też od kliniki i doświadczenia lekarza, to on dobiera ci metodę i wykonuję korekcję, sprzęt to jedno ale w końcu lekarz jest odpowiedzialny za całą resztę. Według mojego doświadczenia, warto popytać znajomych i pójść z polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odu.pl/2qgg tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rekorekcja dotyczy raczej niewielkiego odsetka pacjentów. Ja byłam w renomowanej klinice u bardzo dobrej specjalistki z polecenia i wszystko się udało za pierwszym razem. Trzeba pamiętać, że to prawidłowo zrobione badania kwalifikacyjne są podstawą powodzenia zabiegu korekcji laserowej. Dlatego warto udać się do sprawdzonego lekarza, nawet zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że trafiło się w dobre ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z Tobą, tylko jak wybrać tego najlepszego lekarza. Jest coraz więcej klinik, które zajmują się korekcją, Jak wybrać tą najlepszą? Na co zwrócić uwagę? Bo w sumie jeżeli chodzi o ceny, to są one w miarę podobne w różnych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 300Amanda
Tak mi się zdaje, że na bank nie ma czegoś takiego jak jedna idealna klinika - jest wiele dobrych, a co do wyboru to w sumie kierowałabym się najlepiej opinią znajomych - kto był, kto robił, czy zadowolony. Mam znajomych z operacjami w blikpolu co wyżej ktoś wspominał i są zadowoleni, ale wiadomo, ze jak ktoś z Bieszczad to raczej nie wybierze kliniki w Sopocie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jedynie mogę wypowiedzieć o warszawskiej klinice, ale dokładnie zgadzam się z przedmówcą dobrze jest podpytać kogoś znajomego, warto mieć poleconego lekarza bo inaczej to ciężko wybrać ,klinik jest dużo, a nie każda cieszy się dobrą opinią. Ważny jest też sprzęt warto wcześniej sprawdzić jakiego używają do korekcji laserowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze. Przeglądam strony różnych klinik warszawskich. Są informacje o laserach, które są używane do korekcji, ale ja jednak się nie znam na tyle, żeby stwierdzić, który laser jest lepszy. A co do lekarza, to też nikt z moich znajomych nie miał korekcji i nie wiem, kogo mam się poradzić, co do wyboru specjalisty i kliniki. A Wy gdzie robiliście zabieg? Jakie macie doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno dobrym laserem jest MEL-80 jest to laser IV generacji i ten na pewno krzywdy Ci nie zrobi:) Jeżeli szukasz kliniki w stolicy to mogę z czystym sumieniem polecić klinikę doktora Szaflika na grzybowskiej, przede wszystkim doświadczona kadra i brak długich kolejek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty robiłaś tam korekcję, że jesteś taka zorientowana? Jeżeli tak, to możesz napisać coś więcej o swoim zabiegu. Ja dopiero chcę się zapisać na konsultacje, więc jeszcze długa droga przede mną. Opinie i uwagi każdego pacjenta są dla mnie bardzo cenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez sie zastanawiam ale nie wiadomo gdzie u kogo itp a strach zawsze bedzie,w wawiee znajomy znajomego itd robil w nowy wzrok ale mowia i o tym lexum i o grzybowskiej ale kto wie gdzie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak robiłam korekcję w tej klinice i naprawdę odmieniło to moje życie, tak się wydaje, że to tylko taki zabieg, ale ja nie znosiłam chodzić w okularach, od dziecka ich nienawidziłam. Jak dowiedziałam się o korekcji to byłam szczęśliwa, oczywiście musiałam uzbierać na nią pieniądze, potem kwalifikacja i od razu pod laser, polecam iść dzień po dniu wtedy nie ma się czasu na zbędne zastanawianie. Po zabiegu widziałam już dobrze, to naprawdę tak jakby dostać nowe oczy, dla mnie niesamowita przemiana, stałam się dzięki temu pewniejsza siebie i jestem naprawdę szczęśliwa- polecam wszystkim zabieg no i oczywiście doktor Gadomską, która wykonała korekcję.:) jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Warszawie rzeczywiście większy wybór macie. Ja z południa i w okolicach Katowic to Szpital Ceglana albo Weiss Klinik, z czego Weiss ma dobre opinie, bo prywatny szpital. Od niedawna jest jeszcze klinika dr Cywińskiego w Żorach, ale niewiele informacji na jej temat, poza tym że zabiegi wykonuje lekarka związana kiedyś z Weiss Klinik. Czy orientujecie się może/polecacie jeszcze jakieś kliniki na Śląsku? Czy ktoś może miał zabieg w Weiss Klinik? Również każda opinia osób po zabiegu będzie dla mnie cenna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Śląsku masz jeszcze Szpital Pod Bukami w Bielsku. Ceglana i Weiss poza tym to najbardziej popularne i z dobrymi opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po zabiegu drugi miesiąc. Wzrok się ustabilizował. Wada został usunięta i wszystko się zagoiło. Akurat trafiłam do kliniki na Grzybowską. W Warszawie jest rzeczywiście spory wybór klinik. Też miałam rozterki, gdzie się zapisać i którego lekarza wybrać. Teraz z perspektywy czasu, patrząc na efekty korekcji, wydaje mi się, że trafiłam najlepiej jak mogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja szukam dobrego lekarza właśnie w Warszawie. Wada mi się ustabilizowała i od ponad roku jest taka sama, więc najwyższa pora zrobić zabieg. Nie chcę długo czekać, żeby coś znów się nie zmieniło. U kogo robiłaś korekcję? Jak długo trwają badania, czas oczekiwania na zabieg, sam zabieg i okres gojenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×