Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość gość
Moim zdaniem najważniejsze to się nie stresować i podejść do tego jak do normalnego zabiegu. Informacji o EBK jest bardzo dużo, poczytaj na stronie np. CMO Laser. Wiele też jest opinii na forach, a co chcesz dokładnie wiedzieć? Ja już po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim to chciałabym dowiedzieć się, jak taki zabieg wyglądał u innych. Mniej więcej orientuję się na temat metod korekcji. Też sporo czytałam o EBK, bo właśnie ta metodą będę mieć robioną korekcję. Ale nie mam jakiś konkretnych pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okosokoła
pozdrawiam wszystkich przed zabiegiem i po zabiegu :) wróciłam do pracy i choć czasami odczuwam pewien dyskomfort związany z suchością oczu - co jest też powiązane z moim RZS- em to ogólnie jest ...bajecznie :) wypowiadałam sie 3 strony wcześniej jako pacjentka o obuocznej operacji wszczepienia soczewki fakijnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Filmik obejrzałam już wcześniej. Zależy mi na opinii pacjentów, którzy są już po korekcji. Czy rzeczywiście zabieg EBK jest tak skuteczny? Podobno nie ma teraz lepszej metody korekcji. Będę miała EBK w następnym tygodniu i dlatego chciałam się upewnić, że nie ma teraz lepszej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma teraz lepszej metody korekcji. Przynajmniej według mnie. Miałam zabieg pół roku temu, już zdążyłam o tym zapomnieć. A to dzięki temu, że bardzo szybko doszłam do siebie. I generalnie nie miałam jakiś dolegliwości związanych z gojeniem. Jak wygląda sam zabieg, to już wiesz pewnie z filmiku. Wszystko odbywa się sprawnie, ok. 10-15 minut i po sprawie. Nie masz się czym stresować. Na pewno korekcja się powiedzie. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak z wadą? Czy udało się usunąć ją całkowicie? Czy dobrze widzisz bez okularów? Jaką miałaś wadę przed zabiegiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na szczęście udało się prawie całkowicie zlikwidować wadę i teraz mam zero w jednym oku a w drugim +0,25. Wcześniej miałam -3 i -3,5. W tej chwili bardzo dobrze widzę bez okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was, chętnie przyłączę się do dyskusji :) Jestem prawie 7 miesięcy po zabiegu Femtolasik (dokładnie jego "personalizowanej" wersji, Custom Q), inny zabieg nie był u mnie możliwy ze względu na złożoność wady. Jestem niesamowicie zadowolona z efektów. Na jednym oku co prawda wada nie została skorygowana do 0, ale i tak widzę lepiej niż kiedykolwiek i okularów nie potrzebuję :) Efekt nie był natychmiastowy, po samym zabiegu widziałam przez dość gęstą białą mgłę, ale już na drugi dzień było znacznie lepiej, a kolejnego dnia rano po przebudzeniu po prostu popłakałam się ze szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie robiłas femto-lasik i jaka była Twoja wada? Ja mam mieć zabieg 31 marca w Chorzowie. Miałam wybór EBK albo femto-lasik i wybrałam femto. Mam nadzieję, że będzie dobrze i nie będę załowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja właśnie będę mieć EBK po świętach. Moja koleżanka miała tą metodą robioną korekcję w zeszłym miesiącu u niej zabieg udał się rewelacyjnie. A że mam podobną wadę -4, to tez zdecydowałam się na EBK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam Femtolasik w Krakowie. Moja wada..długo by wyniemiać. Dość wysoka krótkowzroczność, astygmatyzm, oczopląs, zez...Powodzenia na zabiegu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaraz po zabiegu, który miałam ponad 5 lata temu tez popłakałam się ze szczęścia. Szkoda tylko, ze szczęście nie trwało długo. Wcale nie jest prawdą, że wada zostaje usunięta na zawsze. Radość trwała może trzy lata, teraz obecnie już musiałam wrócić do okularów, których nienawidzę, a najgorsze, że nikt nie chce mi przepisać szkieł kontaktowych, gdyż po takich zabiegach są zabronione. Piszę dzisiaj tutaj, aby ostrzec wszystkich, radzę przemyśleć dobrze czy warto. Gdybym nie poddała się tej operacji, w moim przypadku lasik, to dzisiaj mogłabym chociaż nosić soczewki a tak jestem skazana na okulary do końca życia. Zabieg miałam robiony w Swissmed w Gdańsku, nie ma znaczenia jaka klinika, wada i tak w większości przypadków powraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem 10 dni po femto-lasiku w Weiss Klinik. W piątek miałam wizytę kontrolną i wygląda na to, że wszystko jest dobrze. Teraz tylko czekać aż wszystko się w pełni zagoi i ustabilizuje, bo mózg musi się przestawić i oczy. Jeśli chodzi o sam zabieg to bardzo szybki. Spodziewałam się gorszego, a tu miłe zaskoczenie :) Jedynie ta metalowa rozpórka mnie drażniła, ale do wytrzymania, bo jak pisałam wszystko szybko się odbywa. Po zabiegu zaraz widziałam super wyraźnie. Gdzieś 2 godziny od zabiegu atak kataru, mocne łzawienie i trwało to ponad godzinę. Potem zasnęłam :P Na drugi dzień widzenie gorsze, obraz przymglony, z bliska nie dałam rady nic zobaczyć. Teraz jest już lepiej, i coraz bardziej wyraźnie. Mam nadzieję, że obraz będzie ostatecznie taki jak zaraz po zabegu, full hd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MelfromHell
ja ide na operacje w przyszlym tygodniu, boje sie jak cholera. ale mam dosyc noszenia okularow czy soczewek kontaktowych, wade wzroku mam od 4 klasy szkoly podstawowej - obecnie mam 32 lata. najbardziej sie boje ze moglabym stracic wzrok.. moglabym zrobic jedno oko na raz I potem wrocic I zrobic drugie ale wszyscy mowia zeby od razu zrobic obydwa na raz bo jest latwiej... mieszkam poza Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę nie ma się czego bać :) ważne, żebyś trafiła do lekarza, który bardzo dokładnie przebada oczy itd. Sam zabieg strasznie wygląda na filmikach, ale w rzeczywistość nic nie widzisz i nic nie czujesz, tylko po prostu leżysz i patrzysz w światełko migające :) jesteś już po kwalifikacji czy jeszcze przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymam kciuki i również uważam, że nie ma się czego bać :) O utracie wzroku nie ma mowy! Co do filmików z zabiegów, może jestem dziwna, ale dla mnie one wcale nie są straszne, a wręcz fascynujące :D To niezwykłe jak tak krótki zabieg potrafi zmienić jakość funkcjonowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może te filmiki tak Cie fascynują, bo sam jesteś już po zabiegu i inaczej do tego podchodzisz. Powiem Ci, że przed korekcją nie przeglądałam materiałów zamieszczonych w sieci w postaci filmów. W moim przypadku wyobraźnia mogłaby zrobić swoje i jeszcze bym uciekła z sali. Ale teraz kiedy jestem już po korekcji, to mogę różne dostępne materiały wideo na spokojnie przeglądać i analizować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciowa po zabiegu
Cześć. Ja jestem po zabiegu - nie jest on refundowany, ponieważ jest traktowany jako zabieg kosmetyczny. Ja poddałam lewe oko z wadą +3 i niedowidzeniem. Efekty? Po 6 miesiącach żadnych. Przeszłam metodą Femtolasik. Swoje wrażenia spisałam na blogu Celownik.net - jak macie jakieś pytania, pytajcie tam - z chęcią odpowiem. Napisałam też 22 rzeczy, o których nikt ci nie powie o zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to żadnych efektów? Wada nie została usunięta? Ja miałam femtolasik prawie miesiąc temu i mam problemy z ostrością, ale generalnie wszystko jest OK. Oczy się zagoiły, teraz stabilizuje się widzenie i stąd mam te problemy z ostrością. Dalej stosuje krople.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może mi z czystym sumieniem polecić, na śląsku klinikę lub lekarza, który wykonuje zabieg laserowej korekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dawasi, a jaką masz wadę? Plusy, minusy, jakiś astygmatyzm? na dolnym śląsku np. doktor Uram jest bardzo dobry w klinice na Powstańców Śląskich we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minusy, szczerze mówiąc nie wiem czy mam astygmatyzm, w ogóle już dawno nie byłam u okulisty. Wolałabym klinikę na górnym ślasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dawasi szczerze to polecam Weiss Klinik w Chorzowie. Miałam tam zabieg w lutym, wcześniej miała moja koleżanka. I bez zarzutów, super lekarze, badania bardzo dokładne, sprzęt nowoczesny, obsługa itd. Jeszcze możesz rozważyć Ceglaną w Katowicach, ale tam narzekają na obsługę i długie oczekiwania na same badania. W Chorzowie są też lekarze wywodzący się z Ceglanej :) mnie operowała dr Rogowska-Godela, wizyty miałam u dr Walentek, obydwie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzę sobie jeszcze na necie inne opinie o tej klinice, ale wezmę ją pod uwagę, i dziękuję za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Pana Andrzeja Gębkę z Sopotu ul Haffnera. Naprawdę dobry specjalista!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dawasi i jeszcze jedna sprawa :) pisałaś, że długo nie byłaś u okulisty, a podczas tych badań wstępnych pada pytanie, czy wada jest stabilna i nie zmienia się co najmniej od pół roku. Skoro Ty nie byłaś długo u okulisty, to nie wiesz jak jest z Twoją wadą:) weź to pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawasi
Powiem prawdę, że od kilku lat nie byłam u okulisty. Nie chodzę ponieważ co wizytę dostawałam mocniejsze szkła, gdybym chodziła regularnie, pewnie teraz miałabym szkła jak denka od szklanek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dawasi rozumiem :) ale jednak przed zabiegiem, warto te oczy przynajmniej zbadać. Będziesz wiedziała, jaką masz wadę i czy się pogłebia czy stoi w miejscu. To naprawdę ważne! bo potem ludzie piszą, że są 2 lata po zabiegu i wada wróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×