Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość GERIIII
Tylko musicie pamietać że nie każdemu po operacji wzrok się poprawi. Mój znajomy jakis czas temu zrobił operację w klinice u Gierkowej i niestety pieniądze, czas i ból poszły na las bo do dzisiaj wzrok mu się nie poprawił- no ale trzeba podpisać przed zabiegiem oświadczenie że może się tak zdarzyć że wzrok się nie poprawi i nie wnosisz z tego tytułu żadnych roszczeń- to już nie jest zależne od nikogo- taka wada i uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo nic nie jest nigdy na 100%. Mój dziadek robił sobie operację na astygmatyzm i jedno oko tak mu spaprali że teraz ma takie brzydkie jakby rogówkę zarośniętą błoną i ledwie co na nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfnvm
Przestzegam przed taką ingerencją. Znajoma cieszyła sie przez 2 lata po korekcie dobrym wzrokiem, niestety wada wraca, w tej chwili jest już -3 (przed korektą miała -5). I nie może nosić soczewek kontaktowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usunięcie wady wzroku wcale nie gwarantuje że po latach wzrok się nie będzie psuł tak samo jak odsysanie tkanki tłuszczowej nie gwarantuje że sie za parę lat nie roztyjesz jak i usunięcie guzów raka złośliwego nie gwarantuje ci że nie będziesz mieć przerzutów. Ale jednak po co żyć z dużą wada jak można bez niej. Ja od 8 lat ciesze się dobrym wzrokiem co nie gwarantuje mi braku kurzej ślepoty na starość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELKA86
CZEŚĆ przedewszystkim pozdrawiam tych odważnych, którzy się zdecydowali na zabieg. Proszę również o kontakt osoby które miały wykonaną korektę wzroku w którejś z warszawskich klinik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APSA
Witam, dopiero niedawno dowiedziałam się o tej metodzie korekty wady wzroku, ale mimo ryzyka chciałabym się jej poddać. Czy ktoś miał zabieg robiony gdzieś w Warszawie? Jaka klinike polecacie, może byc tez jakas inna niz warszawska. Serdeczne dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slepotkaaa
MAVIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadowolona z ZOOPTICA
Miałam wadę 4 dioptrie i nie pamiętam od ilu lat nosiłam okulary, polecam konsultację w sprawie zabiegu laserowej korekcji wzroku w Krakowskim Centrum Okulistyki ZOOPTICA. Pracuje tam bardzo dobry specjalista w tej dziedzinie pani doktor Dorota Wyględowska-Promieńska. Ja po swojej operacji jestem bardzo zadowolona, co prawda nie każdy może się poddać zabiegowi ale warto przynajmniej skonsultować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korekcja.pl
Nowe forum o laserowej korekcji wad wzroku mozna znalezc pod adresem www.korekcja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika82
Witam, Ja zrobiłam laserową korekte wzroku w Zooptice w Krakowie. Cierpiałam na krótkowzroczność (prawe oko - 3,75 lewe - 2,5). Zabieg trwał jakieś 2-3 godziny, potem przez trzy dni miałam światłowstręt (raziło mnie centralnie wszystko) no ale po tym okresie było już tylko lepiej. Oczywiscie przez jakieś pół roku musiałam bardzo uważać na oczy (np. nie pływać w basenie itp) tak aby nie zabrudzić oka. Jestem już dwa lata po operacji i jestem z niej strasznie zadowolona. Nie mam żadnych komplikacji a okulary i soczewko stały się zupełnie zbędne. Cały zabieg kosztowął mnie jakies 3,700zł (obu oczu) więc nie tak zle (porównujac to z innymi klinikami to cenna jest na prawde przystepna) - niedługo koszt operacji i tak mi się zwróci. Jestem bardzo zadowlona z tego zabiegu. Mój komfort życia bardzo się poprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moza_Ika
Ponieważ wypowiedzi osób na forum bardzo mi pomogły w podjeciu decyzji postanowiłam sie odwdzięczyć i napisac swoja wypowiedź. Tydzień temu miałam zabieg lasik na obu oczach ( -3,5 i -4,25 dioprii) Zabieg miałam robiony we Wrocławiu w Eye Laser Center we Wroclawiu ( na Olawskiej). ( kolezanka brata, robila pare lat temu na Piwnej we Wrocławiu i tez jest bardzo zadowolona) Moja opinia? Jestem BARDZO zadowolona i w sumie żałuje, że tak późno sie zdecydowałam. Ogladałam wcześniej zdjecia w necie z zabiegu i troche wystraszyłam się- obecnie uważam, że oglądanie zdjęć czy filmów z zabiegów jest dla masochistów. W rzeczywistości sam zabieg trwal 20 minut, NIC nie bolało, nie czulam żadnego dyskomfortu. Rzeczywiście tak jak obiecują od razu widziałam ostrzej. Po zabiegu kiedy bylam juz w domu, tez nic nie bolało - jedynie w pierwszym dniu światłowstęt ( dlatego lepiej wybrać godzinę późno popołudniową, by szybciej zapadl zmrok. Nastepnego dnia oczy były jakby zmęczone- niemniej bez problemu udałam sie autobusem na kontrolę. Trzeciego dnia samodzielnie i bez stresu prowadziłam samochód. Pomimo szerokich źrenic, efekt halo praktycznie nie wystąpił. Wczoraj testowalam widzenie kiedy wracalam późnym wieczorem z zajęć tanecznych do domu samochodem. O czym by tu jeszcze wspomnieć.... ? Aha, komputer i czytanie w pierwszym tygodniu mialam z tym problem. Oczy momentalnie robiły sie zmęczone kiedy koncentrowałam sie na monitorze czy literach w gazecie, ale tylko w tym przypadku, bo poza monitorem wzrok sprawuje sie super- lepiej niż w okularach ;-) Jeśli chodzi o monitor teraz jest już zdecydowanie lepiej aczkolwiek jeszcze nie tak jak przed zabiegiem. Co jeszcze? W pierwszym tygodniu pod wieczór oczy były juz zmęczone- więc nieco wczesniej kładłam sie spać. Ponieważ pracuje przed komputerem 8h dziennie dostałam zwolnienie lekarskie na 3 tygodnie. Obecna wada to -0,25 i -0,25 czyli praktycznie jest super. ;-) Do zabiegu przekonało mnie to, że astronauci NASA oraz piloci mogą korzystac z zabiegu Lasik a skoro mogą to znaczy, że rezultaty muszą być fantastyczne ;-) Wkleję ten tekst na paru forach, bo nie chce mi sie pisać dla każdego forum osobno ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marion29
Dziewczyny czy w tych klinikach leczą też zespół suchego oka? Borykam się z tym problemem od kiedy pracuję w biurze, może laserem jakoś naprawią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daszka34
Laserem to chyba nie naprawią:( potrzeba jakiś żeli, kropli do nawilżania oczu. A jak to też nie pomaga to słyszałam, że robią jakiś zabieg. Zatykają kanaliki łzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marion29
A w tych klinikach oprócz laserów to mają coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mekeke
zastanawiam się nad wykonaniem zabiegu korekcji astygmatyzmu metodą laserowa. szukałam w sieci informacji na ten temat i jak się okazuje to chyba najbezpieczniejsza metoda jaka jest. natrafilam na artykul http://www.female.pl/artykul/9675/Laser-poprawi-Ci-wzrok.html. Czy ktoras z Was moze powiedziec cos wiecej o samym zabiegu, jakichs efektach niepozadanych itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martufa
Ja też zamierzam zrobić laserową korekte wzroku. Wade mam nie dużą(-0,75 i -0,5), ale bardzo mi przeszkadza. Czy takie małe wady też można skorygować? Która z klinik w KRAKOWIE jest lepcza: ZOOPICA czy INTERMEDICA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie czytam te forum i może wypowiem się jak było w moim przypadku. Laserową korektę wzroku miałam w sierpniu 2010 roku w klinice w gdańsku na chmielnej, wada -6,25 i -5,25. Efekt w sumie dobry ale nie najlepszy (wzrok się pogarsza i to sporo). zaraz po operacji miałam dobry wzrok trochę lewe oko szwankowało ale na dwoje widziałam na 100%. Jednak teraz wzrok się pogarsza w marcu idę na badanie więc zapadnie w tedy decyzja czy będzie robiona do korekta (bo taka wam przysługuje darmowa oczywiście). Ogólnie to po pierwsze należy pójść na badanie kwalifikacyjne i dopiero wtedy sprawdzi czy możemy taką operacje wykona a nie gdybać co by było gdyby. Po drugie trzeba się liczyć nie tylko z kosztami ale także że nic na tym świeci nie jest pewne od śmierci także nikt nie da również gwarancji że wzrok kiedyś się nie pogorszy (ale każdy rok bez okularów to dużo). W moim przypadku cały czas pracuje przy komputerze także na pewno się pogorszy. Po trzecie to pewnego rodzaju operacja a każda operacja niesie za sobą ryzyko powikłań czy bólu (mnie osobiście naprawdę nic nie bolało ani w trakcie ani po) Każdy musi sam podjąć decyzję i liczyć się z jej konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Hej. Orientujecie się czy jest w Polsce gdzieś laser którego optymalna średnica wiązki lasera wynosi ponad (0,7mm)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskazdw
hej. ja tezprzymierzam sie do laserowej korekty oczu.mam krotkowzrocznosc, lewe oko -6,25 prawe -5, takze sporo:/ zy ktos z was wie cos o jakiejs dobrej klinice w łodzi? i ile ogolnie trwaprzygotowanie do operacji tzn badania itp?i ile sie czeka na zabieg? pytam bo nie mieszkam w PL a chcialabym przyjechac na zabieg ale nie wiem ile w sumie to wszystko potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że np w Oko laserze na Grzybowskiej(w Warszawie) jest laser: MEL-80 którego optymalna średnica wiązki lasera wynosi (0,7mm). Teraz już technologia poszła do przodu i sprzęt jest coraz lepszy wszędzie. (także w Polsce:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia277
Witam, chce troszkę odświeżyć temat. Czy są ograniczenia wiekowe do takich zabiegów? Często zdarzają się powikłania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frutella ;)
Moja okulistka mowila ze mozna zrobic operacje laserowa dopiero po ukonczeniu 21 roku zycia, bo do tego czasu wada wzroku sie poglebia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż, rozwiązanie to ma swoje zalety, ale ma też wady. Trzeba pamiętać, że korekcja laserem jest nieodwracalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wady??????Moim zdaniem korekcją ma same zalety. To że trzeba czekać do 21 roku życia no to niestety tego się nie przeskoczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_anna
Chyba 90%sukcesu to dobrzy lekarz i sprawny sprzęt. Jeśli dobrze przeprowadzą badania kwalifikacyjne to wszystko jest na dobrej drodze. Znam jedną osobę która miała taką korektę i teraz patrze na nią z zazdrości że się odważyła. Bo tak na prawdę wydaje na soczewki jakieś 120 zł miesięcznie wiec koszt zabiegu wcale taki wysoki nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No oczywiście ciężko porównać soczewki do operacji. Po korekcie w ogóle zapominasz o swojej wadzie, a soczewki umówmy się nie są za wygodne i utrudniają życie. Co do sukcesu masz rację dobry specjalista to podstawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_anna
A gdzie w Warszawie są takie zabiegi? I jak najlepiej wybrać klinikę? bo pewnie w każdej powiedzą że są najlepsi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam jedną Okolaser na Grzybowskiej, mają dobry sprzęt i specjaliści też jedni z lepszych w kraju, wszyscy uczyli się od doktora Szaflika, to zreszta jego klinika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roselinna
ja czytałam, że wady wzroku można już zrobić od -1,5. Ja mam 2,5 więc z tego wychodzi, że się mogę załapać. Ktoś wie na jakiej podstawie robi si kwalifikacje do zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×