Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość lasik
W moim przypadku bardziej chodzi o bezpieczeństwo i powodzenie zabiegu dla mnie jako pacjenta. Jak najbardziej na miejscu jest więc opinia "Ja wam pokaże". Mój doktor to Marcin Smorawski i myślę, że jest jednym z fachowców z górnej półki. Praktyki zdobywał w klinikach w Londynie, teraz operuje w Lexum w Warszawie i w Weiss Klinik w Chorzowie. Nie sądzę natomiast, żeby lekarze nie chcieli się uczyć i rutynowo starą wyuczoną metodę stosowali. Wydaje mi się, że w dobie tak dużej konkurencji dla takich lekarzy po prostu nie ma miejsca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaqua
Oj wierz mi są tacy i jest ich sporo.. A zwykłych okulistów to ja przed wizytą w Laserze spotykałam tylko takich - ale może miałam wyjątkowego pecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasik
Zwykli okuliści to się zgodzę. W sumie nie ma się im jednak co dziwić, bo tracą klienta:) ale jeśli chodzi o tych okulistów, którzy operują laserowo, no to chyba jednak jest takich niewielu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przed Epi
Za Tydzień mam Epi lasik. Czy mógłby mi ktoś napisać jakie konkretne leki dostaje się po zabiegu? I jak jest z ich dostępnością? Gdzieś czytałem że dostaje się Nevanac tyle że pytalem w 10ciu aptekach i żadna ich nie ma. Sprowadzane są na następny dzień a to późno. Jak sobie z tym radziliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeryMery
epi-lasik jest znacznie bezpieczniejszy aniżeli lasik, bo stabilność ściany gałki ocznej zachowana jest w najwyższym stopniu, czyli jakość mechaniczna oka jest lepsza, niż po zabiegach lasik. Ale to nie oznacza, że lasik nie jest bezpieczny ;-) Dlatego też lekarz powinien zdecydować, którą metodę lepiej zastosować względem wady, którą się chce skorygować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasik
Mery dzięki za to wyjaśnienie. Ja właśnie jestem po pozytywnej kwalifikacji w weiss klinik i dr Smorawski zaleca mi lasik. Tłumaczył, że to bezpieczna też metoda, ale bardziej ingerująca w strukturę oka - i wada jest usywana jakby przy samym korzeniu, nie w połowie pnia drzew. Tak mi to obrazowo tłumaczył:-) ale to jednak oko więc.cały czas mam mentlik czy warto robić zabieg, bo może się.okazać.ze coś.nie tak będzie i nawet okularami nie będę mógł się wspomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasik
Każda kolejna metoda jest coraz bardziej bezpieczna, bo mniej inwazyjna. Ale właśnie nie u każdego może być dana metoda zastosowana:( tak jest właśnie u mnie. Z tego, co się czyta w necie, to co niektóre kliniki uprawiają masówki, proponując najnowsze i oczywście najdroższe metody. Warto więc zwrócić na to uwagę i dopytywać o wskazania do zaproponowanej nam metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety Lasik masz rację z ta masówką. Trzeba nieźle się rozejrzeć przed zabiegiem, pozbierać informacje z różnych źródeł, aby później nie żałować, że podjęło się taką decyzję pod wpływem impulsu. Wzrok to bardzo ważny narząd i właśnie dopiero w obliczu takiej operacji, zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeryMery
Lasiku, wydaje mi się, że zawsze będzie występowało ryzyko wystąpienia jakiś skutków ubocznych. Ale to już jest na tym świecie, chyba nigdy nie uzyska się całkowitej pewności, że dana rzecz nigdy nie przyniesie jakiś powikłań. Ale z tego co tłumaczyła mi moja okulistka, to 1 raz na 10 000 przypadków może, ale nie musi, wyniknąć jakaś komplikacja. Zatem dla mnie to bardzo optymistyczny wynik. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasik
Dokładnie Mery - ryzyko zawsze jest, nikt nie da 100% gwarancji, a decyzję i tak każdy musi sam podjąć. Dlatego się tak wacham cały czas, bo właśnie - oczy są tylko jedne! Co do powikłań, to lekarz mi mówił, że to około 2-3% w skali świata, gdzie wykonuje się około 30 milionów zabiegów rocznie. U nich w klinice ten odsetek to nawet nie 0,5%, bo bardzo rygorystycznie podchodzą do kwalifikacji. Więc to też jakaś ważna wskazówka, ale oko to oko i różnie może się zachować po zabiegu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również słyszałam że powikłania są rzadkie ja mam 3 znajomych którzy robili zabieg i to w tej samej klinice i wszyscy zadowoleni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeryMery
A czy wykonywali oni może ten zabieg w Małopolsce? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaWamPokaże
Akurat w Małopolsce mógł się trafić wyższy (np. 3%) wskaźnik powikłań - ale w skali globalnej to wciąż małe liczby. Jeśli interesuje Cię konkretna klinika, szukaj opinii pacjentów TEJ właśnie kliniki lub pytaj o sprawdzoną klinikę w danym rejonie. Smerf Mądrala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeryMery
No pewnie, że to bardzo niski odsetek. Teraz doczytałam, w której klinice wykonałeś zabieg - ja miałam w innej, bo w Centre de la vison. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tych klinik narobiło się tyle, że strach gdzieś iść. Nie sądziłam, że w kraju mamy napływ specjalistów od korekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeryMery
To prawda. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić mały research zanim wybierzemy klinikę dla siebie. Ja stosuję zasadę, że robię wywiad wśród znajomych, którzy już skorzystali z danych usług. Parę razy zdarzyło mi się "sparzyć", więc wolę uniknąć już takich scenariuszy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasik
Tak naprawdę to tych specjalistów nie jest zbyt wiele, ale pracują w kilku klinikach, w różnych częściach Polski:) tacy "objazdowi" lekarze:) a chyba ośrodkiem kształcącym specjalistów od korekcji są nadal Katowice, przynajmniej w latach 90-tych tak było, i słynna prof. Gierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szaflik faktycznie jest świetnym specjalistą dlatego zajmuje się raczej poważniejszymi wadami i zabiegami. Ja się zapisałam do dr Archackiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaWamPokaże
Profesor Szaflik też kształcony w Katowicach, pani G. zaczęła być zazdrosna i tak Pan Profesor Szaflik trafił do Warszawy. Zatem mieszkańcy stolicy mogą być wreszcie wdzięczni komuś z Gierków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeryMery
Ale laserowa korekcja wzroku idzie wciąż do przodu, jest teraz o wiele więcej specjalistów, aniżeli tylko w/w, teraz to w całej Polsce jest wiele świetnych klinik i na szczęście nie trzeba jechać na drugi koniec kraju na operację. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasik
Chyba wszyscy okuliści chirurdzy wywodzą się z katowickiej szkoły. Tu przecież pierwszy zabieg laserem wykonali w latach 90-tych. Owszem dziś o Ceglanej jest wiele negatywnych opinii, bo kiedyś nie była tak zaawansowana diagnostyka i wielu ludziom zabieg zaszkodził, zamiast pomóc. I jak pisze Mery - klinik jest dużo i dużo specjalistów, a jak już wcześniej pisałem wielu z nich operuje w kilku klinikach. Dr Smorawski, u którego byłem na konsultacji w Weiss Klinik w Chorzowie, pracuje też w Lexum w Warszawie i w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaWamPokaże
To się pan doktor najeździ. I jeszcze szaliki (Ruchu, Lecha i Legii) po drodze zmieniać. A w Okolaserze na odwrót: to nie profesor Szaflik operuje w pięciu miejscach w Polsce - w jednym Okolaserze jest dwóch Profesorów Szaflików! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabellinda
To przecież spore ryzyko dla pacjenta - coś się po operacji zacznie dziać a twój lekarz prowadzący zamiast w Warszawie jest Chorzowie!? Ja bym się na takiego nie zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala5
Ja bym tez patrzyła na doświadczenie kadry, to równiez ważne bo jak ktoś robi korekcje od roku no to trochę strach iść, trzeba szukać lekarzy z długim stażem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasik
Myślę, że większość lekarzy nie przyzna się do "objazdówek". Dlatego trzeba sporo szukać informacji o klinice, ale i lekarzu. Nie sądzę, żeby to był jakiś problem - w każdej klinice ma stałe dyżury, więc to nie jest znowu tak, że zrobi i jedzie dalej i pacjent jest bez opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_po_laserze
Pewności nie masz kto zostaje na miejscu.. Ja bym się bała. W Laserze dostałam trzy numery telefonów do lekarzy (do mojej prowadzącej i do dwóch innych) - z tym, że wiem że są na miejscu a nie w drugim końcu Polski... Takie bezpieczeństwo psychiczne, że jak zacznie się coś dziać złego to masz do kogo się zwrócić jest bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeryMery
Natala5 - dobrze mówisz, doświadczona kadra to podstawa. Trzeba mieć pewność, że zabieg wykona osoba, która nie "pierwszy" raz wykonuje zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie tak to jest jak się kupuje takie oferty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego warto wybierać sprawdzone klinki i nie koniecznie oszczędzać na korekcji laserowej.... w końcu to oczy!!!! uważajcie na te kliniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeryMery
Dokładnie. - Warto śledzić takie strony, często klinki robią promocje. Nawet na takie dość drogie zabiegi. Trzeba zaglądać i zaglądać na Fan Page i str www. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×