Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frida10

tupperware

Polecane posty

Gość gość
Właśnie sprawdziłam kokilki to nie fer też 7 a miały być bezpieczne tyle kasy w błoto poszło mam też ultra pro ale na pożyczkach jak wróci to sprawdzę ,i co firma w takiej sytuacji może ktoś z góry się wypowie może ktoś nam wciska podróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze pod 7 jest napis OTHER cokolwiek to znaczy proszę o odpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 – INNE PLASTIKI To kategoria, w której znajdziemy wiele bardzo niebezpiecznych dla naszego zdrowia związków, m.in. bardzo toksyczny bisfenol A (BPA). Plastików oznaczonych tym numerem nigdy nie powinniśmy powtórnie używać. BPA to związek, który może zwiększać prawdopodobieństwo zachorowania na schizofrenię, depresję czy chorobę Alzheimera. Żywność, która miała kontakt z BPA może powodować zaburzenia układu nerwowego i hormonalnego. W żadnym wypadku nie można tego plastiku używać w kuchenkach mikrofalowych, które zwielokrotniają przenikanie BPA do żywności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to.jakieś prowo? jakie 7? pogieło Was,??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hnadzuk
Other znaczy "inny". Ale jak to się ma do tej siódemki nie mam pojęcia. To tłumaczymy też "pozostały".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hnadzuk
A gdzie jest to 7??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 5 szt up i 3 kokilk żadnej 7 . Może macie podroby albo to jakieś prowo jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 na białej zatyczce czy nie powinno być oznaczenia na białym w środku bo ta pokrywka strasznie wprowadza w błąd i nie mam pewności ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na foremkach na chlebek takich zielonkawych też mam 7 na foremce i na pokrywce czy to znaczy że ktoś wcisną mi jakieś dziadostwo proszę odpiszcie albo najpierw dopytajcie w dystrybucji.i jak to naprawdę szkodliwe co mam teraz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te szkodliwe to oznaczenie 7PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadJ
Sprawdziłam u siebie. Dziwna rzecz: na formach silikonowych czerwonych żadnego Other7 natomiast na granatowych i brązowym królu wszędzie. Na macie brązowej sie nie dopatrzylam. Ultra Pro 3l tez nic nie ma. Natomiast na ultra Pro 5,7l i lazani oraz pokrowce jest Other7. Wiec co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne to wszystko. Na cudzie i wirówce do sałaty jest oznaczenie 5 PP czyli najlepszy plastik a na extra szefie 7 other

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadJ
tłumaczenie dla 7 Pozostałe tworzywa sztuczne, w tym akrylonitryl butadien styren, akrylu, poliwęglanu, kwas mlekowy, nylon i włókno szklane. Stosowany w większości plastikowych butelek dla dzieci, 5 litrów wody Butelki, "sport" butelki, metalowe wkładki, Żywność może "sippy" jasne plastikowe kubki i niektóre" jasne, plastikowe sztućce. Nowe tworzywa sztuczne pochodzenia biologicznego może być również oznaczony nr 7. Poliamid lub PA stosuje się typowo do naczyń kuchennych. Polyethesulphone lub PES jest wysokiej klasy materiał ciepła, które może być wykorzystywane do gotowania mikrofalowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od jakiegoś czasu mamy gości na forum nie do końca nam przychylnych, radzę uważać bo mogą prowokować dziwne tematy z dziwnymi odpowiedziami? Czyżby użyto metody: nieważne co gadają byle gadali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hnadzuk
Dziewczyny nie róbcie paniki. To są oznaczenia firmy. Link, podany wyżej wszystko wyjaśnia. Gdyby to były szkodliwe substancje firmy by już dawno nie było na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadJ
być może.... posadam produkty tupperware d 10 lat. Moja mama mnie zaraziła i tak mi zostało. Dlatego zaraz jak zobaczyłam na forum co się dzieje zerknełam na swoje produkty. Jeśli nie byłyby bezpieczne nie zostałyby dopuszczone do użytkowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadJ
materiał w linku pochodzi z Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli mam rozumieć że to materiał pochodzenia biologicznego i nie szkodliwy i nie martwić się na zapas, ja to muszę wiedzieć na 100 %,chyba to prawda internet ogłupia .na jednych str.pisze że to najgorsze ,gdzie indziej że bezpieczne i komu tu ufać.ja chcę mieć pewność że mojemu dziecku nie szkodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hnadzuk
możesz być pewna, że mu nie szkodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadJ
Szukałam na wielu stronach, w końcu wpisałam w wyszukiwarkę angielska. Sprawdzian rowniez ta agencje ochrony środowiska stanów zjednoczonych. Jest wiarygodna, nie wierze żeby firma znana na całym świecie robiła kaszankę. Rzeczy nie pochodzą z Chin, a z Francji miedzy innymi ultra Pro, z Belgii silikonowe formy. Nie wpadamy w panikę. Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie wyślij materiał do badania, np CIOP ale moim zdaniem szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 – INNE Nigdy nie wykorzystuj do powtórnego użycia wyrobów z plastiku oznaczonego jako 7. W tej kategorii znajduje się wiele szkodliwych związków, m.in. także bardzo toksyczny bisfenol A (BPA), który może przyczyniać się do zachorowania na schizofrenię, depresję czy chorobę Alzheimera. Ponadto jedząc lub pijąc żywność, która miała kontakt z BPA narażamy się na zaburzenia układu nerwowego i hormonalnego. W żadnym wypadku nie można ich używać w kuchenkach mikrofalowych, które zwielokrotniają przenikanie BPA do żywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
• Do przechowywania żywności używaj tylko plastików oznaczonych cyfrą 2 (HDPE) i 5 (PP). • Plastików z pozostałych grup nie używaj do przechowywania żywności, ale oddawaj je do recyklingu. Nie używaj ponownie butelek PET i nie podgrzewaj w mikrofalówce żywności na tackach, na których ją kupiłaś, (chyba że na opakowaniu zaznaczono, że nadają się do tego celu). • Nie podgrzewaj w mikrofalówce żywności w opakowaniach zawierających bisfenol (grupa 7), nie wlewaj do nich gorących płynów i nie zmywaj w zmywarce. • Wszystkie opakowania plastikowe używaj zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu (oznaczenia dotyczące temperatury, zmywarki itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem o co chodzi, ale takie informacje są ogólnodostępne w internecie. Po to ktoś wymyślił oznakowania, żeby można było prawidłowo korzystać i świadomie segregować. Dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MadJ
do gość: nie wiem czemu się upierasz nad 7.Poczytaj sobie link w jęzku angielskim z tupperware - no chyba że potrzebujesz tłumacza, a i tak pewno stwierdzisz że to bzdura. Zresztą jeśli masz coś lepszego do zaaferowania to od razu kawa na ławę a nie siej zamętu. Zresztą ktoś kiedyś powiedział "Nie ruszaj g.... bo się pobrudzisz" - więc temat dla mnie zamknięty!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hnadzuk
Link, który podała Madj dotyczy oznakowań tupperware. Gość, który wypisuje bzdury nie ma o tym pojęcia.Tworzywa z których są zrobione produkty tupperware są bardzo bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oznaczenia to ogólna międzynarodowa klasyfikacja. Wszystkie produkty muszą mieć oznakowanie - takie są wymogi. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdury piszecie,piszecie że produkty nie pochodzą z chin ,czyli jak kupiłam kubek termiczny i jest z chin to co mam podrubkę czy co,nie znasz firmy to nie pisz.przecież w Chinach też mamy fabrykę.jedna by nie wydoliła na cały świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że mamy w Chinach fabrykę i osobiście uważam, że napis na opakowaniach "made in China" tylko nam utrudnia sprzedaż:-( Niestety. Już lepiej jak nie byłoby nic napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież ta fabryka jest taka sama jak inne .ale przyznaje racje ,pracowałam wcześniej w pewnej firmie i sama doświadczyłam tego co stało się jak pojawiły się produkty z chin sprzedaż spadła drastycznie klientki odwróciły się i efekt taki że pracuje tutaj ,boje się tylko że to się powtórzy klientki już przestają kupować niech może ktoś z dyrekcji nad tym pomyśli czy warto,może zamawiać towar z innych fabryk.i nie psuć opini .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×