Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frida10

tupperware

Polecane posty

Gość anula.c
Do tomaszurbinow Witam Ja od jakiegoś czasu użytkuję silikonowych tarteletek. Jestem z nich bardzo zadowolona. Robiłam w nich zarówno kruche spody do babeczek, drożdżowe babeczki z nadzieniem pomarańczowym, brioszki (bułeczki z rodzynkami) jak też i tarteletki. Rewelacyjnie wychodzą zrobione z ciasta francuskiego (gotowego) to tego wrzucone przesmażone bez tłuszczu pieczarki / szynka i posypane parmezanem (lub serem pecorino nadziewane rydzami). Co do muffinek nie próbowałam jeszcze bo aktualnie czekam na swoje zamówienie, ale od innych użytkowników słyszałam że są rewelacyjne i fajnie w nich wychodzą również "zimne nóżki". Jako dodatek do prezentu możesz w empiku kupić książkę z przepisami na różniaste tarty i tarteletki za ok 15 zł (bardzo ładnie wydana). Natomiast o muffinkach bardzo fajna książka jest w Świecie Książki... A jeśli chcesz przepisy sprawdzone to polecam blogi: Bea w kuchni, Pieprz czy wanilia oraz White plate. Nie wiem z jakich pomocy kuchennych korzystają piszące je dziewczyny, ale niewątpliwie można tam znaleźć wiele ciekawych przepisów wypróbowanych i sfotografowanych przez autorki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
tomaszurbinow podaj adres e-mailowy to puszczę Ci zescanowane przepisy a na tartaletki z jabłkiem/brzoskwinką wklejam: Tartaletki z jabłkiem ( na 2 formy - 12 sztuk)/ brzoskwinią 2 opakowania ciasta francuskiego 4 jabłka (kwaśne) lub duża puszka brzoskwiń 850 g 50 ml śmietanki 30 % 100 g cukru pudru 1 czubata łyżeczka cukru waniliowego 50 g tartych orzechów włoskich lub laskowych, ew. migdałów 1 całe jajo 1 żółtko Jajko i żółtko wraz z cukrem pudrem i cukrem waniliowym ukręcić mieszadełkiem w Szefie kuchni. Dodać śmietankę i starte orzechy. Dobrze wymieszać. Jabłka obrać i skręcić w kostkę w Szefie kuchni. ( Ja używam gotowych prażonych ze słoika z Lidla) (Brzoskwinie pokroić w kostkę) Rozłożyć ciasto francuskie na stolnicy, foremką do tartaletek wycinać duże „krążki”, wyłożyć nimi formę silikonową tartaletki. Łyżką nakładać jabłka (brzoskwinie) do foremek, po wierzchu polać ukręconą masą jajeczną. Piec w rozgrzanym piekarniku ok. 30 min ( 220C) – do zrumienienia. Podawać ciepłe z gałką lodów śmietankowych lub z bitą śmietaną. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mafcia
hej Co do obieraczki to jeszcze nigdy nie sprzedalam uniwersalnej, zawsze pionowa (chyba ze 20 sztuk, a krotko jestem konsultantka) Uwazam, ze jest to najlepsza i najporeczniejsza obieraczka z jaka sie spotkalam ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sekta
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszurbinow
Witram Wielkie dzięki za przepisy, podaję adres e-mailowy - będę wdzięczny za przepisy, mile widziane skany książeczek ze zdjęciami mufinek i tartaletek maniaczek00000@interia.pl Pozdrawiam maniaczki tupperware ... Duży całus dla Was za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam. Podaję ofertę która będzie obowiązywała od przyszłego tygodnia Podziekowanie dla gospodyń: powyżej 250 zł Eskimos 600 ml powyżej 530 zł Finezja pojemnik na ciasto powyżej 830 zł Kuchcik + przepisy powyżej 1000 zł Zawsze sypkie Plus: 1 x 350 ml, 2 x 1 l, 2 x 1,7 l, 1 x 2,2 l w ofercie: Patelnia Szefa Kuchni 20 cm - 450 zł Jajkomania - 57,90 Jajecznik 4 szt - 29,90 Sito czerwone - 54,90 zestaw elegancja: salaterka 600 ml, maselnica 87,80 dzbanek do smietanki gratis Elegancja motyl 69,90 Zestaw elegancja: salaterka 600 ml, maselnica, dzbanek do smietanki, motyl za 173,60 i miska 1,5 l za 15,90 Elegancja miska 4,6 l za 97,80 finezja cytrusik - 24,90 przy zakupie za 60 zł - elegancja półmisek kwiatek za 31,90 przy zakupie za 90 zł - 1 szt Julka Kung fu Panda 10,99 lub 3 szt za 29,90 Wyprzedaż Magic Kubki, magic dzbanek, teczowa szklarnia 2 l, swieży gabinet 2 x 300 ml, szczęśliwe trio, orbitale, finezja sito, finezja shaker, sniadaniówka, odyseja 1,9 l Agi 40 wstaw swoje przepisy na stronkę z przepisami, przyda się nam coś nowego. http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=1807&hl=tupperware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Fajny przepis na babeczki z szynką w tartaletkach Babeczki z szynką 20 dkg pokrojonej w kostkę szynki, 120 ml mleka, 120 ml maślanki (jogurtu), 2 jajka, 30 dkg mąki, 10 dkg stopionego masła, 1 por, 1 torebka proszku do pieczenia, 1 ½ łyżeczki soli, natka, majonez, keczup Por pokroić w krążki obgotować w osolonej wodzie lub zeszklić na patelni. Mleko wymieszać z jajkami i maślanką (jogurtem) w MIX-MAXie. Mąkę, proszek, sól stopione masło wymieszać w misce do ciasta. Wlać mleko. Całość wymieszać. Dodać por i szynkę – wymieszać. Nakładać ciasto do foremek do 2/3 wysokości. Wstawić do nagrzanego piekarnika, piec 25-30 min w tem 200 i mufinki: BABECZKI JOGURTOWE 3 jajka, 1 jogurt naturalny (150 g), 2 kubeczki cukru (kubeczki po jogurcie), 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1 cukier waniliowy, 3 kubeczki mąki (kubeczki po jogurcie), ½ kubeczka oleju, dodatki – owoce, skórka pomarańczowa, lukier W misce do ciasta ubić 3 białka + 2 kubeczki cukru + 1 jogurt + proszek do pieczenia + cukier waniliowy + 3 żółtka + 3 kubeczki mąki i na koniec ½ kubeczka oliwy. Cały czas ubijać dodając stopniowo składniki. Przepis na około 20 babeczek. Piec w tem. 180 C około 20 min. strona 3 na : http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=1807&hl=tupperware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alcia111 Mam pytanie czy miska 1,5l za 15,90 z serii elegancja jest zielona , i czy można ją kupić samą czy dopiero jak kupisz zestaw, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam Isia miska jest zielona i jeżeli kupisz zestaw to dodatkowo za taką cenę możesz uzupełnic zestaw Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alcia 111, czy te wszystkie produkty z wyprzedaży będą dostępne już w następnym tygodniu czy rozłożone w czasie? a znasz może ich ceny? pozdrawiam i dziękuję za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifidka10000
Cześć Podzieliłby ktos się ze mną przepisem na galaretę z mięsem i warzywkami którą można zrobić w lilianie. Mam nową foremkę więce eksperymentuję. Po słodkościach chciałabym ją wykorzystać do galarety. Niestety nigdy jeszcze jej nie robiła - przyznaje jestem kiepską kuchareczką. Może ktos mi pomoże i poda sprawdzony przepisik ? Będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mafcia
Produkty z wyprzedazy sa dostepne tylko w tygodniu 8 (czyli teraz), czesci z nich juz nie bedzie :/ pamietam cene swiezego gabinetu cos kolo 32zl, szklarnia cos kolo 57zl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam W naszej dystrubycji wyprzedaż produktów do wyczerpania zapasów i tak: Magic kubki 2 szt - 29,00 Magic dzbanek 1,7 l - 51,90 Tęczowa szklarnia 2 l - 56,90 Swieży gabinet 2 x 300 - 30,90 Swieży gabinet 3 x 600 - 59,90 Szczęśliwe trio 3 x 700 ml -53,90 Orbital 1,9 l - 41,90 Orbital o,5 l - 20,90 Orbital 1 l - 34,90 Finezja sito - 26,90 Finezja shaker - 36,90 Śniadaniówka - 18,90 Odyseja 1,9 l - 70,90 NF miski 1,3 l i 2,50 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifitka Podam ci domowy prosty przepis na galaretkę z mięsa najszybciej z kurczaka uda ugotuj 2-3 szt a warzywami jak rosół obierz mięso , drobno pokrój wywar przecedż aby był klarowny dodaj żelatynę spożywczą , zgodnie z przepisem ( na 1 litr wywaru ,) GOTOWE Ja układam ugotowane jajko, marchewkę , zielony groszek mięsko i zalewam wywarem z żelatyną , wychodzi kolorowa galaretka mięsna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifidka10000
Heja Dzięki za przepis na galaretkę z kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylowa1100
Cześć Pytanie do tych co mają silikonowe foremki. Chce zakupic jedną z silikonowch foremek tylko mam dylemat bo przeczytałam w instrukcji użytkowania: "Środki ostrożności: Nie należy kłaść formy na gorących płytach lub innym gorącym podłożu. Sposób użycia: Rozgrzać wstępnie piekarnik, wyjąć blachy i ruszt do grilla" I tu moj epytanie - to na czym mam postawić w piekarniku elektrycznym te foremki ? Przecież wąłśńie na takich tacach lub rusztach kładzie się formę z ciastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszurbinow
Cześć co z tymi obiecanymi skanami przepisów ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
Tomaszu Cierpliwości , mam problem ze skanerem, może jutro mi się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
stylowa jak najbardziej możesz piec na ruszcie, czy na tacy z piekarnika. Chyba w instrukcji chodzi o to, że najpierw wyjmujesz ruszt/blachę z piekarnika, włączasz piekarnik do rozgrzania, w międzyczasie ustawiasz na zimnej blasze/ruszcie formy silikonowe, nakładasz ciasto i dopiero z blachą wstawiasz do piekarnika. Osobiscie nigdy tak nie robię, a użytkuję mufinki od ponad 4 lat, a tartaletki od 3 lat, czasami faktycznie jak robię cytowane przeze mnie wcześniej tartaletki z brzoskwinią, to wyjmuję ruszt, ustawiam foremki już z ciastem i brzoskwiniami na zimnym ruszcie, i dopiero wtedy zalewam masą jajeczną i wkładam do ciepłego piekarnika - wtedy mam pewnosć, że masa jajeczna mi się po porostu nie wyleje z foremek - elegancko i równiusieńko wchodzą do piekarniczka.Foremki są z miękkiego silikonu - bardzo elastyczne i gdybym próbowała włożyć foremkę z tartaletkami do piekarnika na rozgrzany ruszt, to na pewno by mi się wylała masa i mogłabym poparzyć palce przy stawianiu, a że zawsze piekę w 2 formach, to trzeba je równo ustawić, a w rękawicach byłoby niezręcznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula.c
Do stylowa1100 Nie wiem skąd cytujesz te informacje, bo na ulotce dołączonej do foremek silikonowych Tupperware nic takiego nie ma. Jest za to: *Umieścić pustą formę na ruszcie piekarnika (taka metalowa kratka) lub tacce kuchenki mikrofalowej. *Wlej ciasto do formy i rozprowadź równomiernie. ... *Nie stawiaj form na kominku ani w pobliżu rożna. ... Przepisywanie całego tekstu z ulotki jest bezcelowe. Gdy kupisz formę, to doczytasz resztę... A najlepiej dopytaj swoją konsultantkę... Ja od jakiegoś czasu używam tych foremek i mogą powiedzieć że są rewelacyjne i dużo lepsze od tych dostępnych w sklepach... I nie jestem konsultantką, więc nie pisze tego, żeby coś sprzedać... Aha i ustawiałam je zarówno na blachach jak i metalowej kratce i piekłam w piekarniku elektrycznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alcia111
Witam Stylowa - tak jak napisała Aga stawiać możesz na ruszcie ja sama tak robię nawet na rozgrzanym. Form silikonowych nie stawiamy nigdy na dnie piekarnika lecz własnie na kratce. Nie stosujemy na płytach grzejnych. Zeby nam sie ciasto nie wylało to stawiamy formę na blaszce i razem wstawiamy do piekarnika. Formy silikonowe wytrzymują temperature od -25 do 220 stopni. Najlepsza temperatura pieczenia to do 180 stopni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
fifidka mój sprawdzony przepis na galaretę w lilianie powstał na bazie słynnej sałatki plastikowej ( ze str. 22 forum) Jeżeli masz cud kuchenny, to zalej kurczaka / rybę z warzywami identycznie jak na sałatkę, po uparowaniu zlej ( i przecedź) powstały rosół do garnka , zagotuj, zbierz "szum" - ścięte białko, dodaj jeszcze trochę soli, pieprzu i ew. czosnku - wywar musi być słonkawy, wsyp do tego żelatynę Oetkera, dobrze wymieszaj do rozpuszczenia , pozostaw wywar do przestudzenia i opadnięcia wszystkich przypraw. Do odwróconej lilany powkładaj ugotowane warzywa ( brokuł, marchew i kalafior) i mięsko, ja jeszcze dodaję trochę kukurydzy, ew. groszku, zalewam rosołkiem i pozostawiam do zastygnięcia. Podaję na liściach sałaty, całość prezentuje się przepięknie. A na Wielkanoc dodaj do tego ósemki jajek na twardo, trochę trzeba sie pobawić, żeby był ładny efekt, najpierw wlewam ok. 1,5 cm rosołu i dodaję tylko groszek konserwowy i do lodówki, czekam aż zacznie zastygać, wtedy wkładam w każde zagłębienie liliany ósemkę jajeczka - żeby stabilnie stały w zastygającej galarecie i dopiero dodaję kurczaka i całą resztę wg upodobania i całość zalewam bulionem. Efekt niesamowity i sukces kulinarny gwarantowany! pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
alcia widzę, że jesteś na forum, a o co chodzi z tą eleganncją 1,5 l za 15,90 PLN? A i przypominam się z roladą szpinakowo - łososiową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mafcia
Alcia111 mam pytanie czy cena na swiezy gabinet 3*600ml jest poprawna? ja mialam gdzies zapisane, ze okolo 70 zl? Rozwiej moje watpliwosci jesli mozesz :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam Mafcia - co do świeżego gabinetu to taką mi koleżanka podała cenę z biuletynu, ja akurat nie byłam na poniedziałkowym spotkaniu bo miałam spotkanie. Ale wydaje mi się że jest poprawna - 40 zł tanie z wyprzedaży to może byc dobrze. Aga 40 - w biuletynie mamy podane: zestaw elegancja: Kup: salaterkę, maselnicę, dzbanek do śmietany i motyla w cenie promocyjnej za 173,60 i uzupełnij zestaw o Miskę 1,5 l w cenie 15,90 U Was inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia1111 mam w ulotce wydrukowane : s 44 Elegancja Zestaw: salaterka600ml,Dzbanek do śmietanki 300ml, motyl, miska 1,5l w cenie 173,6 (zamiast 270,5 oszczędzasz 97pln). Należę do Dystyrbucji Bydgoszcz. No i mam pytanie: moja klientka upiekła w ultra plusie 3l schab z warzywami i całkiem jej wysechł. Przez telefon ustaliłam, że piekła go 2 godz (!) w temp. 210stopni, warzywa się przypiekły za bardzo i wyschły. Mam ultra plusy od kilku lat i jestem nimi zachwycona, nie wiem jednak co z tym schabem.Poradźcie, co może być przyczyną wyschnięcia? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
aksa zdecydowanie za długo piekła i za wysoka temperatura! Mięso żeby było soczyste należy piec w niższej temperaturze, dla piersi czy schabu zalecana 170-180 st. Ja piekę mięso w termoobiegu dosłownie 1 godz. - ( 75 min max) od momentu osiągnięcia temperatury przez piekarnik ( i zawsze wstawiam do zimnego piekarnika, a nie do gorącego, chociaż zalecane jest inaczej) i po godzinie wyłączam piekarnik i jeszcze zostawiam ultra plusa w gorącym piekarniku w zależności od pieczonej ilości od 30 do 50 min, a jeśli piekę dużą ilość karkówki to i jeszcze dłużej. Zawsze jest soczyste. Samej piersi z kurczaka to nie zalecam tak długo trzymać, bo będzie wórowata i przepieczona. Klientka musi przetestować ten swój piekarnik, bo już się przekonałam w każdym piekarniku piecze się inaczej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi, dzięki za pomoc. W ulotce do up wyczytałam kiedyś żeby nie stosować termoobiegu tylko pieczenie góra- dół. Tak też robię,od kiedy na jednym pokazie jedzenie piekło się bardzo długo i któraś z koleżanek potwierdziła mi, że teroobiegu nie stosujemy doup bo skutek jest odwrotny od zamierzonego :). Ma ktoś podobne doświadczenia czy też mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termoobieg przyspiesza pieczeniu , ale jednocześnie wysusza je . Najlepsza rada - 1kg mięsa to nie więcej niż 1 h pieczenia , 2kg to ok 1,5h pieczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×