Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frida10

tupperware

Polecane posty

Gość anula.c
... a do tego samemu nie bać się jeszcze od czasu do czasu poeksperymentować, bo czasami można wymyślić dodatkowe zastosowanie, o którym nie wiedzą nawet bardzo doświadczone konsultantki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam Anula c podpisuję się pod Twoją wypowiedzią w 100 %. Moja córka piekła w niedzielę ciasto, które jej się troche przypiekło. Wchodze do kuchni a ona wzieła tarke do parmezanu i zaczęła takrowac przypalenia. Wyszło jej bardzo fajnie. Ani grama spalenizny. Tareczkę uzywałysmy tylko i wyłącznie do parmezanu. Jak pochwaliłam jej pomysłowość to powiedziała, że moge smiało sprzedac jej pomysł na spotkaniach jak tareczka bedzie w sprzedaży. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaa35
Czy ktoś wie, kiedy będzie dostępna w sprzedaży katalogowej elegancja rubinowa (elegancja w kolorze czeronym)? A może ktoś ma do sprzedania z poprzedniego katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie chce zapisac
do tupperware - co mam zrobic? Gdzie sie zgłosić? Ile kosztuje starter? Co w nim jest? Dziekuje za info moje GG 20039651

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula.c
Witam alcia111 moja siostra też jest konsultantką (ok 0,5 roku) i chodzę z nią czasami na spotkania. Kiedyś opowiedziałam panią, które już dość długo w tym siedzą, że w cudzie kuchennym gotowałyśmy jajka na twardo i wyszły lepsze niż tradycyjna metodą, bo nie było na żółtkach niebieskiej otoczki. Owe panie były zszokowane, że w cudzie można jajka gotować. Wiadomo metodą prób i błędów trzeba dojść do tego ile maksymalnie można ich włożyć... ale gra jest warta świeczki... Skoro na coś wydaje się tyle pieniędzy to warto wymyślać coraz to nowsze zastosowania... Pozdrawiam serdecznie PS. Czy ma ktoś może przepis na jakieś fajne rogaliki? (Znaczy na ciasto)... Kiedyś dawno temu miałam taki przepis na drożdżowe ciasto z twarogiem, ale mi zaginął. Smakowało prawie jak francuskie... Może ma ktoś taki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam "Ja sie chcę zapisać" napisz prosze z jakiego jesteś regionu. Postaram się Ci pomóc lub napisz do mnie alina-kalafa@wp.pl Anula C wydaje mi się że mam taki przepis jak sprawdzę to go wpiszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ja sie chce zapisac" z jakiej miejscowości jesteś? marta32@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mozna cos przechowywac w miskach do ciasta. chcialam je zakupic do czego można je jeszcze wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina00100101
W miskach do ciasta można również przechowywać takie produkty jak np. ser, mieszać w nich sałatki oraz je przechowywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..ch..byłam na pokazie w 2005! i nawet nie sadziłam,że taki temat jest! zakupiłam wtedy miskę do drożdżowego, zrobiłam smaczne rogaliki, po czym zostałam wyśmiana przez znawczynie drożdżowego, że to nie ma nic wspólnego z drożdżowym ciastem! tak więc miska leży gdzieś nieużywana, bo zabarwiła się od owoców i nie ma sposobu na zlikwidowanie plam! pojemnik do wędlin nie zdał egzaminu, są oślizgłe... jedynie nożyk do cytrusów, bo można ładnie udekorować stół ..nie wypowiadam się ani na tak, ani na nie znam tańsze pojemniki! osobiście nie używam plastiku, jedynie na wyjazdach wakacyjnych zdrowe i estetyczne jest tylko szkło! a wogóle to mnie dziwi,że takie drogie i badziewne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, naraziłam się wszystkim dystrybutorkom:O ale żyję ekologicznie - tylko drewno, szkło... plastik -to przecież toksyny! żywność przechowuję w słoikach ..wogóle to na ten pokaz poszłam zakupić blender do kawy, ale..koleżanki mi odradziły...że lepsza z expresu..i miały rację! a gorszej kawy w życiu nie piłam ,jak wtedy! ..jedyne to dobre dla dystrybutorek, bo zapakują do jednej torby, lekkie i można ...pokazywać kolorowe trujące plastiki..wiadomo kolor przyciąga i dobrze się sprzedaje.....tylko dlaczego takie drogie???? te plastiki, które wylądują na śmietniku.. ale to już nie mój problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W miskach do ciasta świetnie przechowują produkty tzw. tłuste, przetworzone czyli zupy, bigos, mięso, sałatki także te z majonezem. Dzieje się tak ponieważ dobrze zamykając wieczko (dokładnie po krawędzi na naciskając na końcu środek miski aby odpowietrzyć) zapewniamy, że nie dostaje się do pożywienia świeże powietrze, które jest sprawcą jełczenia tłuszczów zawartych w jedzeniu zwłaszcza tłustym. Trzeba dodać, że ilość pożywienia dostosowujemy do wielości miski aby tego powietrza było jak najmniej. Do sera, chleba i warzyw najlepiej się nadają pojemniki nieszczelne (typu cheesmart) bo te produkty lubią "oddychać". Należy dodać, że przed włożeniem wędlin, serów czy parówek do pojemników należy zdjąć folię spożywczą. Uszkodzone pojemniki Tupperware nalezy oddać do dystybucji gdyż są one odsyłane do fabryki (w przypadku produktów przesyłanych do Polski fabryka mieści się w Belgii) i przetwarzane ponownie, poza tym oddając uszkodzony produkt mamy szansę skorzystać z 30-letniej gwarancji (nie obejmuje naczyń uszkodzonych mechanicznie ale zawsze warto spróbować, ). Porównywanie kawy z Shakera do kawy z ekspessu (może jeszcze ciśnieniowego?) jest nieporozumieniem. Mam Tupper od kilku lat ale kawę uwilebiam świeżo mieloną z ekspesu ciśnieniowego. Znam jednak Panie, które taką kawę zachwalają,ja polecam zrobić ajerkoniak, malibu, ubić białko czy w 30 sekund śmietanę śnieżkę. Torby w który pakowany jest towar są nie tylko plastikowe ale też papierowe. Szkło potłuczone również wyląduje na śmietniku ogólnym bo w naszym kraju trudno o pojemniki do segregacji śmieci. UŻYWAM TUPPERWARE I RÓWNIEŻ ŻYJĘ EKOLOGICZNIE. a wszystkim niezorientowanym polecam: www.tupperware.pl. Trochę historii i teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rewelacyjna odpowiedź aksy. Nie wiem czemu są osoby, które mam często wrażenie, że nie używają produktów, ale mają na ten temat wiele do powiedzenia. Jak tu ktoś kiedyś na forum napisał: bawełna z targu 100 %, a bawełna z np. H&M to też bawełna, ale wszyscy wiedzą która ma jakość i którą w pierwszej kolejności się zakupi. Jakość to też cena i jak ktoś lubi niską jakość to niech płaci niską cenę i po kilku praniach idzie na targ po kolejną bawełnę 100 %. Ja wolę moje Tupper miski i już. Tak jak swojego Termomixa nie zamienię na żadnego innego robota, tak produktów Tupperware nie zamienię na żadne inne "plastiki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina00100101
przepraszam za pomyłkę ale miałam na myśli biały ser, który dobrze trzyma się w misce do ciasta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria 13
a cóż takiego rewelacyjnego jest w odpowiedzi aksy ? nie każdy zachwyca się plastikiem :P no , chyba,że ktoś się zasklepił na etapie moherowego bereta ::P nie każdy ma ochote jeść z plastiku niczym z kociej miski ..i czemu sądzisz, że ktoś nie zna tego produktu? że krytykuje? bo wstyd gości poczęstować? zaręczam, że nikt z moich znajomych nie zachwyca się Top...a kupili.. niektórzy wyszli z domu z tradycjami i wolą z porcelany jeść a co to wogóle za firma? ja mieszkam na zachodzie i jakoś tu nikt tego nie używa takie rzeczy dobrze sprzedają się na zaścianku i na wschodzie odnośnie śmieci...może słyszałyście, że w sklepach można kupić wyroby i poprosić o zapakowanie próżniowo, co znacznie dłużej utrzymuje świeżość produktów gwarantuję,że żaden Niemiec nie kupi tego, jedynie mogą to produkować dla wschodu ,bo się dobrze sprzedaje ...pozdrawiam i zdrówka życzę, bo przy takim nastawieniu nowotwory macie na banc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria 13
dodam,że tu komplet misek z odpowietrzeniem kosztuje 5-10 E i można używać w mikrofali, jak ktoś lubi się truć w topwer 1 mała miska 20 Pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaŚaB
maria 13 a kto Ci każe gościom podawać na "plastikach"? Ja mam sporo produktów Tupperware, ale używam ich przede wszystkim do przygotowywania lub przechowywania potraw, a podaję klasycznie na porcelanie. Każdy kupuje te produkty, które uważa za najpotrzebniejsze. Ja jestem bardzo zadowolona zwłaszcza z silikonowych foremek. Próbowałam wcześniej form innych firm i nie ma porównania. Nie są to bynajmniej naczynia w których się ciasto podaje, a jedynie piecze czy np. robi galaretki itp. A odnośnie "zachodu" z tego co wiem od znajomych, to produkty Tupperware są tam bardzo popularne i bynajmniej nie dla ciemnoty, której wciska się kity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maria 13 - na jakim ty zachodzie mieszkasz? Oświeć nas -ciemnoty z epoki moherowego beretu. pozdrawiam wszystkich tolerancyjnych inaczej :).Seria elegancja - piękne,luksusowe i drogie naczynia - nietłukące, drogie, luksusowe, utrzymują świeżość produktów i cudnie wyglądają na stole - nie każdego na nie stać :) i tu Was boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam Chwila nieobecności a ty takie wypowiedzi. Fajnie możemy wymienić zdania. Vanili - w misce do ciasta wychodzi ciasto drożdzowe przy robieniu którego nie ma tyle pracy co przy tradycyjnym wyrabianiu. Wedliny miałaś obslizłe? To dlatego bo kupiłaś już stare. W pojemnikach przechowują się wędliny świeże. Pojemniki nie odświeżają żywności (wyjatkiem jest szkalrnia). Mogłaś ta swoją obslizłą wędlinę zanieść do sklepu i reklamować. I wiecej juz tam nie robić zakupów. Tworzywo z którego są wykonane pojemniki nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia, ponieważ są z niego wytrącane wszelkie składniki szkodliwe dla zdrowia. Tworzywo to jest stosowane również w medycynie. Aksa Winnie 73 podpisuję się pod Waszą wypowiedzią w 100 % Maria13 - skoro twierdzisz, że pojemniki Tuppperware są z plastiku to weż do ręki nasz pojemnik i plastikowy bez znajomości chemii itd od razu stwierdzisz różnicę. Nikt nie każe jeść z plastiku. Nawet nie ma takich pojemników z których jesz bezpośrednio. Są takie w których podajesz jedzenie. Czy któreś z Was mam zastawę księżycową? Radzę się w nią zaopatrzyć. Super przechowuje w cieple lub zimnie (w zależności od potrzeby) przygotowany posiłek. Zdaje egzamin zwłaszcza na imprezu typu imieniny czy Święta. Podam gorącą potrawę i cieszę się wizytą gości a nie ciagle do kuchni i odgrzewanie. Maria 13 na jakim mieszkasz zachodzie? Mam znajomych we Francji, Niemczech i w innych krajach i jakoś oni znają Tupperware. Może właśnie Ty mieszkasz w jakiejś pipidówce gdzie nie dochodzi informacja o Firmie Tupperware. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mafcia
Mario13 czy jestes osoba, ktora wiele lat temu uciekla na zachod (bo jestes chyba Polska? zyjaca podejzewam w Niemczech ?), ktorej po prostu nie stac na wydatki zwiazane z dobrymi i wartosciowymi produktami? Znam ludzi mieszakjacych w Niemczech posiadajacych naczynia tej firmy np. 40 lat i gdzie jest to smiecenie? Czy gdy potluczemy szklo nie idzie ono na wysypisko? Vanili a czy wiesz jak dlugo rozklada sie szklo? Trzeba sie najpierw troche doksztalcic, by moc sie wypowiadac :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mafcia
Oczywiscie nie chcialam nikogo urazic... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkika300
Cześć Właśnie dziś dostałam lilianę i z wielką werwą zabralam sie do robienia deseru z galaretek, owoców i śnieżki i.... wielkie rozczarowanie ........... foremka nie chiał odczepić się od galaretki, nie równo sie oderwała, nie było widac ładnego kształtu foremki liliany, całość wyglądała opłakanie...... jak chciałam kawałek ukroić na talerzyk to całosć przekrzywiła się a na talerzyku miałam bryje z galatetki, śnieżki z galaretką i owoców.......... A tak czekałam na tą foremkę ......... Może coś robię nie tak ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam Majkika 300 ja po zrobieniu galaretki tzn po jej zastygnięciu jak chcę wyłożyć na paterę to przelewam Lilianę gorącą wodą, taką z kranu, zelatyny wtedy troche się odkleja od ścianek. Wtedy ściagam dół Liliany przekładam deser na paterę. Lekko podważam kominek liliany aby doszło powietrze, wtedy cały deser sam spokojnie opada na swoje miejsce. Jest wzór liliany i nie ma żadnych oderwanych kawałków. Jeżeli się zdarzy, że deser jeszcze zostaje to wykonuję czynności które wymieniłam ale w odwrotnej kolejności. I chowam Lilianę z pozostałą częścią deseru do lodówki. Niektóre gospodynie smarują wnetrze Liliany tluszczem ja wolę przelac goracą wodą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkika300
Dzięki za podpowiedź alcia111 . Może masz jakieś sprawdzone przepisy na lilianę ? będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jupka
pojemniki są świetne tylko trzebe je wiedzieć jakje używać moi kochani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jupka
liliane zawsze trzeba przed użyciem opłukać zimną lub letnią wtedy wszystko ładnie nam odejdzie od ścianek i będzie estetycznie wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można posmarować lilianę lekko aromatem np. cytrynowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Liliany, cudu kuchennego, ultra plusa, szefa kuchni są małe książeczki (od 3,9 do 5,9) z instukcją użytkowania i kilkoma przykładowymi przepisami, Jest też duża książka kucharska (29,90) do wszystkich naczyń. Warto się zaopatrzyć wtedy nie będzie niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×