Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga*28

czy dziecko jest naprawde takie drogie w utrzymaniu?

Polecane posty

nie mówiec \"studnią bez dna\" policzcie na swoim przykładzie prosze was to dla mnie wazne, jakie rzeczy stosujecie(cena i firma) i ile wychodzi na miesiac. wyprawka: łózeczko, wanienka, uranka, kocyk, reczniki, -pieluchy -jesli karmicie to mleko nie kosztuje -oliwki, krem, zasypka -jej nie wiem co jeszcze serecznie dziekuje aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnieeeee
ale w jakim wieku ? Bo im starsze tym "droższe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no konkretnie chodzi mi o niemowlaka....pozniej juz nie wpomne ale tak do 2-3 lat od narodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensu takie pytanie
jedna karmi dzicko piesią i wyda 200 miesięcznie inna nie, i wyda 500 a jeszcze innej dochodzi koszty takie jak opiekunka ok 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widac nie czytasz uwaznie, przeciez napisałam prosze podac na swoim przykładzie wiadomo ze kazda ma inne widatki i jedna karmi piersia to pien woli wydac na ubranka inna oszczedza a jeszcze inna nie karmi i kupuje mleko sztuczne, to logiczne, nie mam dziecka jak kazda kobieta zamierzam je miec, dlatego pytam szczerze czy wyydatki was przerosły, czy wcale nie są takie straszne jakby sie wydawało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko nie jest drogie
Nie karmię dziecka piersią. Mleko kupuję co 4-5 dni, wydatek to 10 zl, więc na samo mleko wychodzi średnio 60 zl w m-cu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie teraz nie pamiętam ile pieniędzy szło na córeczkę do około 4 miesięcy, ale w przybliżeniu podam. Same mleko na miesiąc około 200 złoty miesięcznie, nie mówiąc o pieluchach około 100zł + inne około 50 złotych. Jeszcze na początek doszły nam koszty wizyt u lekarzy i rehabilitacji to miesięcznie około około 300 złoty. Później naszczęście odpadły koszty wizyt lekarskich i ograniczyły się koszty rehabilitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz wydaje mniej pieniędzy na niunię. Obiadki sama gotuję. Mleko zmieniliśmy na tańsze i zresztą niunia je mniej mleka . Doszły kaszki. Pieluchy dalej większy wydatek. Najdroższe to i tak jest ubieranie dziecka. Non stop córeczka wyrasta z rzeczy i trzeba kupować nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydatki na dziecko w początkowym okresie jego życia są bardzo małe, ale potem im dziecko strasze tym te wydatki są większe. Teraz zasadnicza kwestia: rodzice wydają na dziecko tyle na ile mogą sobie pozwolić. Jednych stać na wózek za 4 tys (moja siostra), a drudzy kupią używany za 500 zł (moja przyjaciolka). Ja na wyprawkę dla dziecka, łącznie z pieluchami, wozkiem i łóżeczkiem wydałam około 5 tys. zl, ale zaznaczam, że od nikogo nie dostalam ubranek i wszystko musialam kupić sama. Teraz wydaje na córeczkę średnio 200-300 zl w m-cu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ceny są naprawde różne.Wózek od 350 zł w góre,łóżeczko od ok 130 zł w góre,to samo z ubraniami.Ceny są różne.Zajrzyj na allegro np.Oliwki,zasypki i płyny do kąpieli też są róznych firm i tak samo różnie kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2-3 latek: u mnie wyglada to tak: *pieluchy- 1 paczka pampersow(tylko na noc) wiec 50zl - pieluchy mam na 2 mc *sudokrem- 15 zl (na jakies 6mc) - smaruje tylko po kupce- i to nie zawsze *chusteczki nawilzajace- 1 paczka na mc-10zl *oliwki raczej nie uzywam juz- a jezeli mi sie zdarzy to smaruje tylko jak ma slucha skore - czyli ok 10 zl na 6 mc *szampon-10zl na 2 -3 mc *pasta do zebow(narazie uczy sie myc zeby wiec daje b.malo pasty, bo polyka) - ok 15 zl elmex *platki chigieniczne- 1-2 opakowania po 60 sztuk(przydaja sie jak jest katarek- mniej podrazniaja skore, o przetarcia buzi itd -5zl *nabial-danonki,jogurty, actimele- ok 200zl-300 miesiecznie(zalezy od apetytu) *malowanki, soczki, batoniki, plastelina ,owoce, farby itp- nieprzewidywane wydatki;) o ubrankach nie pisze bo dostajemy:) oprocz tego codziennie jakies miesko na obiad(kosztow tez nie lzliczam) Nie liczylam dokladnie ale ok 400 zl to lekko idzie na miesiac jak byl mlodszy bylo wiecej bo dochodzily(ceny napisze orietancyjnie bo nie pamietam dokladnie): *soczki w buteleczkach-ok 15 soczkow na miesiac- 25zl *deserki w sloiczkach- 1 dziennie- 30 na miesieac- kolo 35 zl *zupki- 1 dziennie-30 miesiecznie- 35zl *2 paczki pampersow na miesiac-100zl *wiecej platkow higienicznych- do przemywania pupy(zdrowsze od chusteczek) *proszek lowella- ok 25 zl na mc dodam niepochamowana chec kupna zabawki- chocby samochodzika, gryzaka itp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5000 na wyprawkę
sorki ale chyba nie masz co z kasą robić? wózek wielofunkcyjny używany (bardzo fajny i w dobrym stanie) 350 zł sporo ciuszków w second hand po kilka zł szt łóżeczko używane w komisie 125 zł pieluchy po 1,35 zł szt na Allegro parę ciuchów nowych coś ok 150 zł razem kocyki i jakieś inne bety ok 120 zł i parę kosmetyków za ok 50 zł razem wszystko kosztowało nas (uwzględniając to o czym teraz mogę nie pamiętać) max 800 zł trzeba miec nawalone pod sufitem albo kuuupę kasy aby wsystko nowe kupować a dziecko po kilku tygodniach nieraz wyrasta i mozna wyrżucić albo oddać komuś... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje wydatki
na poczatku karmilam piersia to wydatki na mleko odpadly. Ale były inne: 3 szczepienia na poczatku w odstepie 6 tygodniowym, szczepilam szczepionka skojarzona za 157 zł kazda. Pampersy około 100 zł miesiecznie (teraz przy 10 miesiecznym wydaje okolo 140-150 zł wieksze rozmiary sa drozsze) jak wrocilam do pracy po 5 miesiacach przeszlam na sztuczne karmienie to na poczatku na same mleko wydawalam 120 zł a teraz na obiadki około 60 zł miesiecznie mleko 50zł kaszka ok 20zł soczki ok 40 zł deserki owocowe , serki ok 50zł na ciuchy nic nie wydaje bo wszystko dostaje od rodzinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie każdy chce aby jego czasem jedyne dziecko chodziło tylko w używanych rzeczach.A co do łóżeczka to nowe sosnowe kosztuje 130 zł.I to ,że ktoś wydał 5000 tyś na wyprawke nie upoważnia Cie to tego abyś go tak nazywała.I wyobraż sobie ,że są ludzie których dochody mieśięczne przekraczają 5000tyś zł.I czy są wtedy gorsi od tych którzy mają jedną pensje 900 i zasiłek.Jezeli ją stać na najleprze według niej to nic Ci do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5000 na wyprawkę co to za strona second hand podaj dokładną stronke, super ze wam sie tak udało za 800zł wyprawke zrobic, pozdrawiam, własnie duzo niedrogich i fajnych rzeczy jest na allegro i komisach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łóżeczko . Materac (kokosowy) Prześcieradło x 2 Pościel - wypełnienie . Pościel x2 Kocyk - mały, duży Rożek . Wanienka ęPielucha tetra (10-15 szt.) - Pielucha flanela (6 szt.) - Podkład do łóżeczka - Ręcznik z kapturem - Butelka mała, duża Smoczek uspokajający 2szt gąbka do wanienki Sterylizator do butelek - Laktator - Wkładki laktacyjne Biustonosz dla kobiet karmiących podgrzewacz ęKaftaniki (3 szt. - 56 rozmiar, 2 szt. - 62 rozmiar) Koszulki (3 szt.-56 rozmiar, 2 szt.-62 rozmiar) - Body (2 szt.-56 rozmiar, 1 szt.-62 rozmiar) - Śpiochy (3 szt.-56 rozmiar, 2 szt.-62 rozmiar) Czapeczki (2 szt.) - Kosmetyki: oliwka oraz mleczko pielegnacyjne - NIVEA BABY puder, mydło - OILATUM, krem na odparzenia i pękające brodawki - Bepanthen porszek do prania, chusteczki w pudełku - pampersy New Born ęUbranka: koszulki bawełniane (w tym 1 - 2 batystowa, lepiej bez kołnierzyka) bawełniane kaftaniki (lepiej bez kołnierzyka) ok. 5 - 6 bawełnianych śpioszków (najlepiej na zatrzaski) pajacyki 2 - 3 skarpetki bawełniane lub buciki bawełniane 2 sweterki + spodenki 2 czapeczki lekkie 1 - 2 czapeczki bawełniane rękawiczki pajacyki i body (głównie przy Pampersach i majtkach z ceraty) Pościel i pieluchy: 2 lżejsze kocyki kołderka poszewki na kołderki prześcieradło do łóżeczka, ok. 3 szt. 1 ciepły koc do łóżeczka na wierzch 2 - 3 duże ceraty do łóżeczka i ceratki do wózka ok. 10-15 pieluch z tetry ok. 5 pieluch z flaneli pieluchy jednorazowe 2 dziecięce ręczniki frotte 2 ręczniki kąpielowe z kapturem Kosmetyki: mydło natłuszczające, delikatne, bezzapachowe oliwka dla niemowląt (np. Bambino) lub przegotowana spożywcza oliwa z oliwek kremy na pupę (np. Bepanthen, Sudokrem) waciki bawełniane , patyczki do uszu sterylne gaziki , gencjana na spirytusie proszek do prania bez fosforanów (np. Jelp) myjka nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci szczotka do włosów termometr do wody gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa zakraplacz, łyżeczka z miarką termometr do pomiaru temperatury ciała butelka do karmienia (jako rezerwa) wiaderko na brudne pieluchy (do zamaczania) wkładki laktacyjne (lepsze są przezroczyste) odciągacz (lub adres wypożyczalni) wanienka do kąpieli łóżeczko (+materacyk) blat do przewijania fotelik samochodowy wózek - szczotka do mycia butelek i smoczków, - termoopakowanie na butelkę, - podgrzewacz do pokarmu, powaznie to wszytsko jest potrzebne? jestem przeraznona, bo jak to niekupisz tego a jet ci to potrzebne i co wtedy leciec szybcikiem do sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh heh heh
widzę że magia reklamy działa jak złoto jak słysze te danonki, actimele, gotowe obiadki z Gerbera , deserki w słoiczkach i inne sztuczne sfabrykowane badziewie to mi żal waszych dzieci. Wierzcie reklamom to daleko zajdziecie, trochę więcej dystansu radzę zadajcie sobie odrobinę trudu i same zróbcie przecieraną zupkę, jakiś deser z tartej marchewki i 1000 innych pomysłów a te gotowce w słoiczkach zostawcie tylko na jakieś podróże i tego typu wyjazdy Kochajcie dzieci swoje , dajcie im zdrowo jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja teraz komletuje wyprawke, wiekszosc rzeczy mam po synku. i w tej chwili wyszlo kolo 600zl a mam do kupienia jeszcze kilk arzeczy dodam ze mam ubranka, lozeczko, materac, posciel............... wyprawke mozesz znalesc tu: http://listopad-2006.blog.onet.pl/1,AU3349981,index.html oczywiscie kazdy kupuje pod wlasny gut, i tyle na ile mu kasy starcza;) napisze co kupilam teraz: biustonosz dla karmiacych(jeden- wiecej nie trzeba, mi wystarczaly zwykle)- 50 zl triumph - kupilam 2 zwykle w markecie i sa do d......... wkladki laktacyjne- 2 opakowania beli-16zl 2 op podpasek(pieluch) poporodowych-10zl majtki jednorazowe-7zl lovela duza 30zl pizama, koszule( nie uzywam w domu wiec musialam kupic) 30zl pantofle(nie uzywam- ni elubie;) )-12 zl klapki pod prysznic- 12 zl smoczek-6zl- kauczukowy okragly 2 paczki chusteczek nivea(b.delikatne) - 20 zl oliwka(taka wieksza) -10 zl waciki higieniczne- 15zl sudokrem- 15 zl pampersy- 50 zl termometr-elektroniczny 1 sek- 100zl( malemu dziecku mozna zmierzyc zwyklym w pupie, ale starszemu juz owiele trudniej;) ) nosidelko - chusta(niepotrzebna, ale mi przy 2 dzieci sie przyda) -130 zl wozek kupie za ok 1000zl(przy synu mialam za 450 zl - polskiej firmy- po 4 mc zaczynal sie rozsypywac, byl na nity i zaczynaly one puszczac) calosc ok- 1600zl dodam ze mam lozeczko, materac, rozek,posciel, powloczki,przewijak, ubranka i kilka innych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5000 na wyprawkę-----> to wcale nie taka duża kwota. Lekki wozek wielofunkcyjny to wydatek rzędu 2 tys. Zapas pieluch, ubranek, kosmetykow, do tego wanienka, lozeczko, komplety ręcznikow i pościeli i wyszlo tego tyle. Pewnie, że mogłabym to wszystko taniej skompletować, ale odkładałam te pieniądze i nie chcialam oszczędzać. Po co mialam kupować wózek za 350 zl, skoro żaden z tych modeli mi się nie podobal? Nie jestem rozrzutna i moja córeczka nie nosi firmowych rzeczy ale tyle to wszystko wynioslo. Pytam znajomych ile oni wydali na dziecko w początkowym okresie jego życia i też zmieścili się w tych 5 tysiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh heh heh myslisz ze nie probowala- plul moja kuchnia, kuchnia babci i meza rowniez;) a jesc musial cos miksowalam mu owoce- tez nie chcial do roku czsu mial podawane sloiczki, kolo 11 mc zaczal jesc normalne dorosle potrawy danonki, actimele- nie odmowie u tego co lubi;) no odmawiam mu slodyczy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje wydatki
ja na wyprawke wydalam 2 komplety poscieli do lozeczka 100 zł materac do lozeczka 40zł (po 9 miesiacach musialam kupic nowy) poduszka kolderka - 40zł fotelik samochodowy 200zł komplet polarkowy do wozka bo urodzilam w zimie -50 zl wanienka z gabka - 40zł 2 kocyki - 70zł wozek, lozeczko i ciuszki dostalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapracowana
ja bym z checia mu gotowala ale kiedy, jak od 6;30 do 15:30 jestem w pracy a dziecko u opiekunki, jak wracam to szybko obiad i na spacer wracam po 18tej, kapiel, butla z mlekiem i maly idzie przed 20 spac. A jak zasnie to mam czas zeby poprac, poprasowac, posprzatac. Tylko w weekendy mu gotuje domowe jedzenie a w tygodniu to nie mam na to szans. Jakbym byla na wychowawczym to pewnie tak bym robila, ale nie stac mnie na siedzenie na zasilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam na wychowawczym i nic to nie zmienialo;) teraz je normalne obiady(tez jestem w domu) dodam ze do 2 lat dostawal cyca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dziwcie się
można i 8000 zł wydać, jeśli kogoś stać to czemu nie , ale przy przeciętnych polskich zarobkach to... 5000 zł to jest bardzo dużo, i trzeba se radzić jakoś inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorana
w wyprawce dla dziecka czasami zdarza się że jest dużo nie potrzebnych rzeczy wiem to po swoim przykładzie a pozniej nie wiesz coz tym zrobić myśle ze taka wyprawka z wozkiem no wym oczewiście i łóżeczkiem to tak około 1500 zł ale to jest moje zdanie i wiem że z tym się nie zgodzicie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorana co do rzeczy niepotrzebnych to sie zgodze- odradzam kupowania odrazu- laktatora, podgrzewaczy, stylizatorow- bardzo drogie a czasem sie nie przydaje ja tego nie uzywalam. mialam laktator(wygralam) i oddalam szwagierce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na wyprawkę wydam ok. 2.500 zł. Jeszcze nie mam wszystkiego, ale jest już wyliczone. Wszystko nowe, ale nie z tej \"najwyższej półki\", np. - wózek za ok. 700 zł - łózeczko z materacem ok. 250 zł - przewijak ok. 60 zł - wanienka - ok. 25 zł - pościel do łóżeczka - wypełnienie chyba 40 zł - dwa komplety poszewek ok. 160 zł - 2 kocyki ok. 30 zł - becik - ok. 25 zł - śpiworek ok. 65 zł - ubranka ok. 200 zł - kosmetyki ok. 70 zł - pieluchy (tetrowe, pampersy) ok. 100 zł - moje rzeczy do szpitala (szlafrok, koszule, klapki, łapcie, majtki jednorazowe, podpaski) prawie 200 zł - poród rodzinny ze szkołą rodzenia 150 zł - inne (np. wkładki laktacyjne, podkład foliowy na materac, butelka, smoczek, zwykły ręczny laktator, termometr, proszek do prania) Nie pamiętam dokładnie wszystkich cen, ale w sumie ok. 2.500 zł. Dziecko jeszcze się nie urodziło, więc nie wiem, jakie będą koszty utrzymania w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×