Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Martt w kazdym labolatorium robią wszelkie posiewy i wymazy bakteriologiczne ... także nie będzie pewnie problemu zebyś sprawdziła swój pęcherz ... mi ostatnio też dokucza i chyba wybiorę się do urologa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Widzę świętowania ciąg dalszy - i tak ma być;) Oby jak najczęściej - pazia chyba teraz nie masz już wątpliwości?;) Beta wzorcowa!:D Martt - Sama bólu pęcherza odpukać jeszcze nie doświadczyłam, ale domyślam się, że musi być to niezwykle uciążliwe:( Biegusiem na badanka - szkoda zdrowia i nerwów;) Posiew powinno Ci się udać zrobić - to dosyć \"popularne\" badanie;) kukusiu - super że do nas wróciłyście:) Może napiszesz nam parę słów - choćby o tym jak Wam minęły pierwsze wspólne dni i noce;) A córcia urocza - jak aniołek:) 😘 martyniu - z Lenki też prawdziwa królewna - obejrzałam już nowo dodane zdjęcia - sukienusia słodka:D Minka zresztą też prawdziwie królewska;):D Kseniu - Mój kolega ze studiów ma Mikołaja - prawdziwy łobuziak z niego! Co chwila - albo porozbijane kolana albo czoło:D A pojazd bardzo ładny! Gdyby maluch potrafił być z niego dumny - na pewno by tak było;) Olawd - może niedługo i Ty sięgniesz po swoją książkę;) U nas dzisiaj deszcz siąpi, zimnica jak nie wiem :O I w takie dni jak dzisiaj cieszę się, że mam możliwość samodzielnego ogrzewania mieszkanka - rodzice u siebie marzną i siedzą w grubaśnych dresach i pod kocami:P - a ja sobie przy cieplutkich kaloryferkach śmigam po domu w krótkim rękawie:P:P:P Uwielbiam wyglądać przez okno na taki padający deszcz w momencie kiedy mi jest ciepło, miło i przyjemnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa,Martynia - to mnie zastrzeliłaś. Czemu jesteś niezadowolona??????? Ja cholera strasznie długo szukałam odpowiedniego wózka,zależało mi na tym zeby był lekki bo bede musiała go targać na 2 piętro,potem czytałam sporo opinii na temat tego wózka i pojechaliśmy do sklepu obejrzeć i wydaje się fajny a zamawiamy z internetu dlatego ze w sklepie nie było nowych kolorów tylko jakieś beznadziejne no i kurcze na prawde długo się zastanawiałam bo najtańszy nie jest. A ty masz też Nomad czy jakiś inny model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voltare to fajnie masz ze w domku masz ciepło bo u mnie już koniec grzania i nos mam jak sopel ... do tego ręce zmarźniete - zapakowałam się w dwie bluzy i jakoś egzystuje ale nienawidzę takiego podmarzania ... dzisiejszej nocy spalam pod kołdrą i kocem jakoś wytrzymałam ale nie jest to miłe wychodzić z ciepłego łóżeczka jak rano w domu 16 stopni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tryni - ja się kiedyś - jeszcze u rodziców - przez dogrzewanie nabawiłam bąbli na plecach:P Nie było nic innego pod ręką, więc nalałam sobie gorącej wody do butelki i przyłożyłam z tyłu do pleców - zresztą przez koc - jak miluuuusioooo było i ciepło;) Woda była trochę za ciepła, ale ja za to taka zmarznięta, że postanowiłam to przetrzymać:P Przetrzymałam, ale plecy potem wyglądały katastrofalnie! 3 wielgachne bąble:P Stara a głupia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kseniu ty masz inny model i mam nadzieje ze bedziesz zadowolona, ja mam jane carrera pro, cena wózka wielka a wady są następujace: strasznie głosno zamykana buda, w dodatku zamyka sie ją tylko pod katem prostym i w razie wiatru dziekcu wieje - inne wózki mają głębiej obniżane budy, malutki koszyk na zakupy pod wózkiem no i największa wada wąziutka gondola- 28 cm szerokosci, porazka juz ledwo mieszcze w niej dziecko, przy drugim kupie sobie roan marita:) voltare Lenka dziękuje za komplement:) uciekam do jutra kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czasem sobie czytam to co piszecie ale wy jesteście zżyte ze sobą jak to fajnie że jest ten internet powodzenia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ale się cieszę tą ciążą Pazi :P super, o niczym innym nie myślę, wkrótce i nam się uda. Miłego dnia dziewczynki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane ! ja też bardzo się cieszę z ciaży Paziulka - myslę ze bedzie to moim motorem napędowym :D zastanawiam się kiedy mnie spotka takie szaleństwo wybierania rzeczy dla maleństwa - moja przyjacióla w sierpniu rodzi wiec niebawem może troszkę poczuję jak to jest ... czasem jak jestem w jakiś galeriach i mijam sklepy dla maluszkow nie moge się oprzec by nie stanac na chwilę i pomarzyć jak by to było gdybym miała brzuszek ... ummm u mnie skończyło się naciąganie gipsów w dwóch pomieszczeniach - czekamy na wyschniecie i zacznie się dociewranie - dopiero bedziemy miec sajgon w domu ... bardzo bym chciała aby majster skonczył pokoik i przedpokój do końca tygodnia - mogłby od poniedziałku wejsc z pracą do kuchni ale nie wiemy jak bedą schnać sciany - przez ta pogodę kiepsko to idzie ... juz jestem zmeczona tym zycziem na foliach - nie moge niczego znalesc i ciagle się wkurzam bo wszystko jest brudne :( zmykam na kawusię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja już po lekarzu powiedzialam ze źle sie czuje i takie tam i że jestem w ciąży i dostalam zwolnienie do poniedzialku:-D wiec sobie bede odpoczywala. Musze zaczac poczytac jak się odzywiac bo tak naprawde niewiem co i jak, zwlaszcza ze jakos nie mam apetytu zabardzo. Kiedys mi sie wydawalo że wszystko wiem o ciazy i jestem taka mądra hihi tylko to troche gorzej wyglada w praktyce niz w teorii;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paziulku : Podczas ciąży należy przestawić sposób odżywiania się na nowy. Nie oznacza to jednak rezygnacji z ulubionych potraw. Bardzo ważna jest obecnie właściwa dieta w ciąży czyli odpowiednie zestawienie składników odżywczych. Białko, tłuszcze, węglowodany płyny i składniki mineralne dostarczane w odpowiednich proporcjach spowodują spokojny i prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Przygotowując posiłki należy pamiętać aby w ciągu dnia zawsze starać się jeść owoce, warzywa, dania z twarogu, jogurty, chude mięso. Należy starać się urozmaicać swój jadłospis. BIAŁKO Białko jest najważniejszym składnikiem dla rosnącego młodego dziecka. Od czwartego miesiąca ciąży zapotrzebowanie na białko wzrasta do ok. 80 - 100 g na dzień. Produkty dostarczające białko są pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, przy czym białko pochodzenia zwierzęcego jest najefektywniejsze. Zaliczamy do nich: mięso, ryby, jajka, mleko i przetwory mleczne. Do produktów roślinnych zawierających dużo protein zaliczamy: zboża i produkty zbożowe takie jak: płatki owsiane, kukurydza, ryż, chleb gruboziarnisty, rośliny strączkowe: biała fasola, groch, soczewica, soja. Ziemniaki, słonecznik, orzechy. TŁUSZCZE Spożywanie tłuszczów powinno być ograniczone tak, aby nie odkładała się zbędna tkanka tłuszczowa. Należy uważać na tłuszcz ukryty w mięsie, rybach w tłustych wędlinach w niektórych gatunkach sera, śmietanie i tortach. Duże ilości tłuszczu zawierają również produkty smażone takie jak frytki, chipsy. Najlepiej jest spożywać chude mięso (wołowinę, wieprzowinę lub kurczaki), ryby (pstrąg, dorsz, łosoś), chude mleko, chudy jogurt, maślankę. WĘGLOWODANY Do węglowodanów głównie należą różne cukry, skrobie i celuloza. Jednak zbyt duże spożycie węglowodanów może prowadzić do otyłości. Powodem tego jest fakt, że organizm ludzki nie przyjmuje cukrów złożonych ale tylko proste. Tak więc cukry złożone są rozkładane na cukry proste a ich nadwyżka zamieniana jest w tkankę tłuszczową doprowadzając do otyłości. Ponadto zbyt duża ilość cukrów wpływa na rozwój próchnicy na co kobieta w czasie ciąży jest bardzo narażona. Warto w czasie ciąży spożywać chleb chrupki, żytni i graham. W miejsce ziemniaków można do diety wstawić ryż, który zawiera duże ilości błonnika. Na śniadanie dobrze jest zjeść np. twaróg z owocami. Należy zwrócić uwagę, aby produkty nie zawierały dodatków chemicznych oraz aby owoce nie były poddawane opryskom ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAMINY Podczas całego życia, a w szczególności podczas ciąży, ważne jest aby zaopatrzyć organizm w odpowiednią dawkę witamin. Wśród różnego spektrum witamin możemy rozróżnić witaminy rozpuszczalne w wodzie (B1,B6, kwas foliowy, biotyna, kwas pantotenowy, B12, witamina C), witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K). Należy pamiętać, aby podczas ciąży nie przyjmować samemu żadnych preparatów farmakologicznych. Przedawkowanie witamin również może zaszkodzić rozwojowi dziecka. Ponadto wszystkie te witaminy można uzupełnić poprzez odpowiednie odżywianie się. Należy spożywać dużą ilość świeżych owoców, surowych warzyw w formie sałatek, świeżych soków (najlepiej wyciśniętych z owoców), również mrożonki. W codziennym jadłospisie kobiety w ciąży powinny się znaleźć: mleko, jajka, ser, warzywa, owoce, mięso lub ryby. Ważne jest aby przed przyjmowaniem witamin w postaci tabletek lub płynów wzmacniających zawsze skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem. MINERAŁY I PIERWIASTKI ŚLADOWE Minerały i pierwiastki śladowe są niezbędne dla organizmu. Jednakże większa część jest dostarczana wraz z pożywieniem. Podczas ciąży organizm potrzebuje przede wszystkim fosforu wapnia i żelaza. Wapno można znaleźć w serach twardych, mleku, jogurcie, brokułach, szpinaku, kalarepie, szczypiorku, pietruszce. Fosfor występuje praktycznie we wszystkich produktach spożywczych. Żelazo jest produktem dosyć trudno wchłanianym przez organizm, a co za tym idzie jest utrudnione jego dostarczanie. Źródłem żelaza może być mięso, ryby, szklanka świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy. Niestety wiele używek utrudnia przyswajanie żelaza przez organizm (herbata, kawa, duże ilości wapnia). Należy więc unikać używek takich jak kawa i mocna herbata. Dziecko również pochłania duże ilość żelaza dla pokrycia własnych potrzeb. Może się więc okazać, że ilość żelaza jest niewystarczająca w organiźmie. Wtedy należy uzupełnić dawkę farmakologicznie. Jednak nie wolno tego robić samemu. Zawsze pod kontrolą lekarza. Podczas ciąży należy również zmniejszyć dzienne zapotrzebowanie na sól kuchenną do minimum. Należy unikać produktów mocno posolonych, marynowanych, salami, śledzi, wędzonych szynek, serów topionych i słonych orzeszków ziemnych. Jeśli już sięga się po sól to najlepiej taką, która zawiera niezbędny dla organizmu jod. NAPOJE Dziennie powinno się spożywać około 1.5 litra płynów albo i więcej. Najlepsze jest pół litra mleka dziennie (może być kakao). Można też miksować napoje z mleka i świeżych owoców. Powinno się pić również soki owocowe, wodę mineralną (ale ubogą w sód), herbatki (malwowa, owocowa, ziołowa, pomarańczowa). Powinno się zminimalizować ilość wypijanej kawy (z kofeiną). Dzienna dawka nie powinna przekraczać 2 filiżanek dziennie. Kofeina zawarta w kawie może być szkodliwa dla dziecka więc lepiej jest przejść na kawę bezkofeinową. Herbata pita do posiłków hamuje przyswajanie żelaza przez organizm. w internecie jest mnóstwo wiadomości na ten temat ... dbaj o sibie kruszynko - bojesteś szczuplutka i delikatna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Trini, zaraz ide do sklepu po jakiegos owoca i warzywa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie już min. bezowe palmienia - także @ pewnie jutro ... ale nie smuce się tym - w przyszłym cyklu może juz Tsh bedzie w normie i bedziemy mieli szanse na owocne staranika ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trinity:-( ale wiem nie ma co się smucić, najważniejsze żeby tsh bylo wprządku a reszta sama pójdzie:-) A ja mam obsesje co 3 min, latam do lazienki i sprawdzam:-( :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akasia chyba tez miala co ty to samo, prawda Trinity? czy cos mi sie pomieszalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paziulku akasia miała niedoczynnosc i jak mi się kojarzy brak owulacji była stymulowana clo ... ja natomiast mam zapalenie tarczycy czyli Hashimoto i w zwiazku z tym niedoczynnosc - to trochę coś innego - bo mam bardzo wysokie przeciwciała tarczycy we krwi i to dodatkowo utrudnia zajcie i utrzymanie ewentualnej ciazy ... nasza jadirka tez ma to samo - do tego wrogosc śluzu - ehh - kazda z nas to podobny lecz inny przypadek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha to znowu cos mi sie pomylilo przez to ze przez dlugi czas bylam nieaktywna na forum. Kiedys tez bylam bardziej zorientowana w tych sprawach nieplodnosci i chorobach, duzo czytalam odkad przestalam ok. roku chyba, to troche z glowy wylecialo. Wczoraj wyslalm maila do invimedu do lekarza u ktorego pare razy bylam z zapytaniem kiedy bym mogla przyjsc zeby juz cos bylo widac ale nie odpisal, wiec chyba zapisze sie do damiana do jakiegos lekarza bo zalezy mi zeby mial usg w gabinecie, mysle ze juz tydzien po @ to cos powininien wyczuc. Jak myslicie kiedy powinnam powtorzyc bete w piatek czy w poniedzialek i czy wystarczy samo hcg czy tez z beta? I mam jeszcze pytanko czy to normalne ze mnie caly czas pobolewa w dole brzucha? czy powinno juz przestac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paziu---moja znajoma polozna mowila ze takie pobolewanie brzucha jest normalne bo w tym czasie powinna byc @ i dla tego tak jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znalazlam na stronce jednego ze szpitali WITAMINY I MINERAŁY W CIĄŻY: * Kwas foliowy jest jedną z witamin grupy B biorącą udział w tworzeniu krwinek czerwonych. Najnowsze badania dowodzą, że jego obecność zmniejsza ryzyko powstawania wad rozwojowych układu nerwowego polegających na nieprawidłowej budowie mózgu bądź rdzenia kręgowego. * Inne witaminy z grupy B mają istotne znaczenie dla prawidłowych podziałów komórkowych i wzrostu płodu, zapobiegają też anemii. * Witamina C jest potzrebna do rozwoju wszystkich narządów. Ponadto poprawia wchłanianie żelaza. Spożywając odpowiednie ilości tej witaminy kobiety są mniej narażone na anemię. Ponadto witamina C jest doskonała w zwalczaniu infekcji wirusowych w ciąży. * Witamina D jest odpowiedzialna za prawidłowe uwapnienie kości. Zapotrzebowanie na tę witaminę wzrasta w ciązy dwukrotnie. * Witamina E jest przeciwutleniaczem, zapobiega niszczeniu komórek i tkanek. * Wapń pełni ważną rolę w zapewnieniu prawidłowego krzepnięcia krwi, jest składnikiem budulcowym kości rozwijającego się płodu. Matczyne pożywienie w ciąży jest jego jedynym źródłem. * Żelazo jest niezbędne zarówno matce jak i płodowi do tworzenia hemoglobiny, która transportuje tlen do komórek. Organizm kobiety tworzy zapasy żelaza jeszcze przed ciążą. Ich wielkość decyduje o tym, czy w czasie ciązy może rozwinąć się anemia z niedoboru żelaza, czy też nie. * Jod jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy - gruczołu biorącego udział w rozwoju fizycznym i umysłowym dziecka. U dużej części ludności naszego kraju zaobserwowano niedobór tego pierwiastka. * Magnez jest bardzo istotny dla odpowiedniego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Ponadto ma działania tokolityczne - przeciwdziałając występowaniu przedwczesnej czynności skurczowej mięśnia macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie tak bo teraz wlasnie powinnam miec @ ale dzisiaj to brzuch mnie tak szczegolnie dziwnie boli i zaczelam sie bardzo denerwowac. Chociaz tak typowo na @ nie boli ale jakos dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazia, brzuszek Cie boli bo macica Ci się powiękasza. I tak jeszcze troszkę poboli :) Spokojnie, wszytsko jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech boli wszystko przezyje aby tylko dobrze sie wszystko rozwijalo:-) Znacie moze jakies fajne stronki z urządzaniem wnętrz, kuchnia, pokój, łazienka, fakt że za półtora roku wybudują nasze mieszkanko ale juz zaczynam powolutku myśleć jak umeblować:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my narazie za jakies 3-4 miesiace bedziemy miec mieszkanko a domek to dopiero za dwa latka jak juz firma sie rozkreci ale juz tez wymyslamy jak bedzie urzadzony nasz domek . juz projekt wybralismy , marzy nam sie kuchnia (wogole caly dol) w starym stylu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my wlasnie jeszcze niewiemy w jakim stylu urządzimy ale chyba tradycyjnie a mam tyle rzeczy do kupienia ze hoho, poprostu wszystko ale uwielbiam takie zakupy, narazie za wczesnie ale szybko zleci i trzeba pomyśleć wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane wpadłam sie tylko przywitac bo umieram mam 3 zastrzyki dziennie przez 2 tygodnie znowu wysiadł mi kregosłup teraz moge pisac rzadziej bo nie wstaje prawie z łózka, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialabym sie do was przylaczyc bo tez chce dzidziusia i nie chce o tym myslec ale jakos sie nie da Przyjmiecie mnie ???? Mam 33 lata i juz jedno dziecko a teraz staramy sie o drugie i wlasnie jestem w trakcie jajeczkowania wiec produkcja na calej linii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×