Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
betti25

usunięty jajnik a ciąża?-czy mam szansę

Polecane posty

dzieki za slowa otuchy:) to naprawde wiele dla mnie znaczy:) zastanawiam sie czy dziewczyny w mojej sytuacji tak to przezywaly bo jakos brakuje mi optymizmu;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pattii
Cześć betti jestem w podobnej sytuacji do ciebie 5 lat temu miałam usuniety jajnik a teraz od roku staramy się z męzem o dziecko staram się być dobrej myśli ale co miesiąc jak zbliża się miesiączka to licze na to ze jej nie dostane tez mam zamiar wybrac się do ginekologa ale trochę sie boje i czekam poniewaz kiedys lekarz mnie uświadomił że czasami można miec dwa jajniki i moga one byc bezpłodne i zaproponował żebym zbadała płodność tego jednego dlatego narazie zwlekam z badaniami i licze na cud bo nie chce żeby mi nagle świat sie zawalił trzymam za ciebie kciuki badz dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikak25
witam! ja miałam usunięty janik ponieważ miałam na nim dużego torbiela. Zaszlam w ciąże z jednym jajnikiem, urodziłam ślicznego dzidziolka,który jest moim drugim synkiem, i mam nadzieje, że jeszcze urodzę córeczkę;);)wiec głowa do góry noi do roboty;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styśka
Ja też mam jeden jajnik opetacje miałam jakies 5 lat temu, dzis z mezem staramy sie o dziecko od ponad roku (: i nic Od 2 miesiecy biore leki metformax, luteine oraz od miesiąca clositilbegyt za 3 dni mam dostac okres i zrobić test ciązowy. Sama sobie wmawiam ciąze co miesiąc ale bez skutków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka_a
zastanawiam się czy istnieje jakakolwiek metoda by kobieta mogła w przyszłości zajść w ciąże po usunięciu obu jajników. mi wydaje się to nie możliwe bo przecież nie ma wtedy owulacji ale chciała bym wiedzieć czy istnieje choć cień szansy lub sposób leczenia by jednak kobieta mogła mieć własne dziecko mimo tej tragedii. bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś będzie coś wiedział na ten temat. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak jajników...brak jajeczek! Bo niby co ma je wyprodukować? Jedynie dawczyni jajeczka...czyli obca kobieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajeczko od siostry
lub matki? Na świecie tak już robią ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisząc o obcej kobiecie dawczyni miałąm na myśli,że kobieta bez jajników już nie jajeczkuje i potrzebuje od innej kobiety.... Oczywiście moze od siostry czy matki...Bo takie przypadki juz były. Chociaż od matki to bym nie chciałą bo to juz nie ten wiek...jak TY masz ok 20 a Twoja matka 40...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka_a
dziekuje bardzo :) to dla mnie bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pitahaya
Mam pytanie jeżeli po przeszczepieniu jajeczka ono przyjmie sie kobieta może zajść w ciąże jedynie raz ? czy wtedy ma ona miesiączke ? prosze o odpowiedź z góry dziękuje '

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was!ja tez mam usuniety jajnik i jajowod,operacje przeszlam 3tyg temu,wiec nie dawno,mialam duza torbiel,ktora w szybkim tempie sie powiekszyla i konieczna byla operacja!takze lekarz mnie usopkaja,ze z 1/4jajika mozna zajsc w ciaze!!!owulacja jest,bylam nawet w srode u gina i powiedzial ze mam piekny sluz brac meza za fraki i w tym miesiacu mam byc w ciazy!!!dodam ze o dzidzi staram sie 19miesiac,rok temu poronilam,mialam miesniaka,ostre zapalenie jajnikow i teraz ta torbiel,a mam 22lata dopiero,ale musi byc dobrze,mam nadzieje ze juz nie dlugo zostane mamusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
hej dziewczyny jestem 2 tygodnie po operacji mialam torbiel na prawym jajniku o wym 8cm na 8 cm niestety musieli usunac prawego jajnika wraz z torbiela teraz pytanie po jakim czasie mozna zajsc w ciaze????? jak mozecie to napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
ile trzeba przeczekac by wszystko sie wygoilo lekarz mi powiedzial ze pol roku ale sa przeciez przypadki ze dziewczyny przeciez maja wpadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liridona
Cześc dziewczyny!Ja niestety też mam usunięty jajnik,przeszlam operację w wieku 14 lat a teraz mam 30.Od roku staram sie o dzidziusia i nic!Miesiąc temu bylam u ginekologa i okazalo sie że na moim jedynym jajniku zrobila sie torbiel krwista-strasznie plakalam.Lekarz dal mi kuracje na pól roku w postaci tabletek DANAZOL i powiedzial że za 3 miesiące mam sie zglosić na kontrolę!Może któras z Was miala też taki przypadek i brala Danazol-proszę o odpowiedź!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość necia775
Kasiorek jaką metodą miałaś robioną operacje??? pierwsze słyszę że po operacji usunięcia jajnika należy odczekać pół roku. Ja miałam TORBIEL NA JAJNIKU i niestety razem z nią usunęli mi również jajnik. Lekarz kazał mi odczekać 6 tygodni i brać się do roboty. Dzisiaj jestem w ciąży 4 tydzień, zaszłam w trzecim cyklu po operacji. Operacje miałam robianą metodą laparoskopi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość necia775
Totalną bzdurą jest również to że kobieta z jednym jajnikiem jajeczkuje co dwa miesiące. Po usunięciu jajnika jego funkcje przejmuje drugi i jajeczkowanie występuje CO MIESIAC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuziek
Pewnie, że macie szansę!!!! Mi usunęli jajnik w zeszłym roku, dziś jstem w drugim miesiącu ciąży, a staraliśmy się jakieś pół roku, z czego w nie wszystkich cyklach miałam owulację(u zdrowych kobiet też tak bywa). Także babki głowy do góry. Bzykajcie się ile wlezie, no i nie zapomnijcie o modlitwie do Boga i Maryi. Mi pomogła. Powodzonka życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w trakcie leczenia
też mam podejrzenie wyciecia jajnika i też martwie sie czy ciąża będzie możliwa.jutro jade do specjalisty i bede wiedzieć .ale martwie się bardzo.jestem też młodą mężatka i bardzo chcemy miec potomstwo.martwie się żeby drugi był w porzadku jesli nie to się załame.pomózcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baskaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela1986
Cześć Mam na imie Iza trzy lata temu (19lat)mialam operacje usuniecia prawego jajnika przez ten okres wszystko było ok jednak w lutym tego roku mój ginekolog wykrył u mnie duzy torbiel na moim lewym jajniku i w mojej sytuacji nie moglismy ryzykowac powiekszenia sie torbieli konieczna była operacja.Bardzo sie bałam bo lekarz nie mogł zagwarantowac mi tego ze nie usunie mi całego jajniki na szczeście wszystko skonczyło sie dobrze operacja był w marcu tego roku a juz teraz jestem w piatym tygodniu Ciaży ;))) Zgodze sie z opinią ze owulacja wystepuje co drugi miesiac mozna dostac w aptece test który dokładnie określi twoje dni płodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a z jednym jajnikiem
trzeba brać jakieś dodatkowe hormony czy nie? Bo, wiem, że jak się dwa usunie to tak, a jeden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela1986
Ja nie brałam zadnych hormonów ale podejrzewam ze wszystko zalezy od kobiety kazda z nas to przeciez inna indywidualność :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela1
miałam usunięty jajnik w 2004 roku a w 2006 urodziłam zdrową córeczkę i to za pierwszym razem nie korzystając z antykoncepcji, jedna rada dziewczyny pilnujcie drugiego jajnika bo torbiele lubią powracać najlepiej chodzić do ginekologa raz na pół roku i pamiętać o cytologii pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagguunniiaa
witam! tez miałam usunięty jajnik:( rok temu okazało się że mam bardzo dużego guza na lewym jajniku i musieli mi usunąć go wraz z jajnikiem;( na dodatek w 3z% to był nowotwór, też się obawiam że nie będę mogła zajść w ciąże bo jak narazie próbujemy i nic z tego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagguunniiaa
witam! tez miałam usunięty jajnik rok temu okazało się że mam bardzo dużego guza na lewym jajniku i musieli mi usunąć go wraz z jajnikiem;( na dodatek w 30% to był nowotwór, też się obawiam że nie będę mogła zajść w ciąże bo jak narazie próbujemy i nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meliszus
dziewczyny a jak ja mam tylko jeden jajowód ? też szansę się zmniejszają tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja również
Ja też mam jeden jajnik i już prawie 30 lat. Też się martwię że nie będę miała dzieci. Moja koleżanka z pracy mówi że jej kuzynka miała tylko połowę jednego jajnika resztę musieli jej usunąć, lekarze nie dawali jej szans na dziecko. A ona urodziła troje dzieci, tylko o pierwsze starali się trochę dłużej. Więc głowa do góry wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betti znajoma mojej mamy urodzila dwoje dzieci z jednym jajnikiem... a bylo to jakies 13 lat temu (i 15) wiec skoro wtedy udalo sie to teraz kiedy medycyna jest tak do przodu tez sie uda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linkaaa*
Ja jestem po operacji jajników w lipcu, ginekolog powiedział że nawet malusieńki skrawek jajnika jak zostanie to będzie spełniał swoje normalne funkcje a z czasem się zregeneruje, bo to tkanka mająca zdolności regeneracyjne. Miałam mieć operację na jednym jajniku a w "praniu" wyszło że operowali oba - w obu torbiele. Operacja była w lipcu 2009 a obecnie jestem w 5 tyg. ciąży więc spokojnie - nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×