Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

Gość monikapie
dzieki Justy. sporo tu fajnych artykulow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, wczoraj przeczytałam wszystko co napisałyście, ale mój komputer się zbuntował i nie miałam jak odpisać dzisiaj niestety narazie nawet nie mam jak czytać co piszecie, bo mój mąz wyjechał i mi napisał dzisiaj maila że musze mu koniecznie do naszego wieczora przetransponować kilka piosenek więc siedze przy kompie z zeszykiem w pięciolinie ołówkiem w łapce i pracuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CELICA
gruby misiu,a ile masz juz dzieciaczków??? :) Oczywiscie trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz ogladalam ten odcinek Magdy M co dzisiaj bedzie Misiek mi z netu sciaga a teraz przestawil lozko w duzym pokoju bo mu sie zmian zachcialo i sam stwierdzil ze on odkurzy i pomyje podlogi bo ja nie moge(kregoslup)ja dzis moglabym na okraglo spac masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 12
hej dziewuszki! kacper nie ma temperatury moze to dobrze ale oblewaja go poty wiec cos jest nie tak , zobacze jak bedzie na wieczor! najwyzej jutro pojde do lekarza! a wiecie ze w sumie ja tez nie wiem jak to jest z tymi tygodniami i dniami a ciazy! i zapomnialam a przeciez kiedys jakos to liczylam! ale to nie jest az tak wazne co nie? wazne ze nasze ciezarowki dobrze sie miewaja i maja tylko i wylacznie dolegliwosci typowe dla kobiet ciezarnych! i prosze tu nie stwarzac niepotrzebnych problemow, trzeba myslec pozytywnie! ja mysle ze nic nikogo nie boli!!! slychac? :D i nie wmawiac sobie prosze problemow! no to teraz myslimy pozytywnie! myslimy o milych zakupach dla dzidzi, nie zapeszamy niczego, kupujemy zbieramy i przygotowujemy potrzebne gratki dla malenstwa! wymyslamy imie! imie musi czekac slychac drogie panie! ale jestem madra, bo nie jestem w ciazy! a jak juz kiedys szczesliwie bede to zobaczyccie na forum juz zadnej z was nie bedzie tylko sama aneczka bedzie do siebie samej pisala bo bedzie taka spanikowana! :D :D :D nie wiem dlaczego takie epopeje mi ciagle wychodza! hmm! milego dzionka zycze! papa❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka 12
tiki sa programy do odzyskiwania utraconych danych! poszukaj w necie! tylko warunek jest taki podstawowy ze nie mozna nic zrzucic na dysk na ktorym wczesniej utracilas dane bo program odzyskuje ostatnie dane ktore byly na dysku! moj maz blondynka tez tak kiedys zrobil i cale zdjecia z ciazy tez nam przepadly i pozniej zrzucil pare zdjec ktore mielismy na plytach na ten dysk a dopiero pozniej kolega zalatwil nam taki program do odzyskiwania danych i niestety odzyskalismy spowrotem zdjecia ale tylko te ostatnio zrzucane e z plyt a nie te wczesniejsze ! ale zamotana historia ale mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzilo! madzia 79 milej wizyty u kolezanki i jej dzieciaczka! a jak bedziesz juz patrzyla na to malenstwo pomysl ze ty niedlugo tez takie bedziesz miala tylko cudowniejsze bedzie bo twoje wlasne!! ❤️ dawna justy usmialam sie z waszej podlogi i paneli ! ale kazdemu sie czasem tak zdaza! my tez od czasu do czasu mamy takie historie! :D i nikogo tu nawet niema ! buuu buu 😭 papa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madusia ja sie nie moge doczekac dzisiejszego odcinka. Jestem ciekawa jak tam dalej bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech mi ktoś powie, czy przez kolejne odcinki oni się będą tak schodzić i schodzić, i Brodzik będzie cały czas robiła te smętne miny? Coś w tej serii nic się nie dzieje :( A poza tym uważam, że Brodzik ma fatalnie dobraną fryzurę i kolor włosów. Jakoś dla niej nietwarzowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawna Justy z ta fryzura sie zgadzam a z tym schodzeniem pewnie tak bedzie napisze ci tylko tyle ze pojdzie do niego do szpitala i mu wygarnie.Cholercia wiecej nie pamietam.A plytki mi sie nien chce wkladac zeby zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda ze smetnie w tej serii.Niedość że wymyslili e on wyjechał i nic jej o chorobie nie powiedział to jeszcze teraz jak wróził ona pomimo że go kocha przewraca oczami i ciagle się zastanawia. Fakt faktem jakby mnie tak facet bez słowa zostawił tez bym myślała nieiwem co. Powinien był jej powiedziec ze jest chory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I - PLANUJĄCE STARANIA NICK...........WIEK.....MIASTO..........@. ......strata..............start niusieniek.....26.......Olsztyn...........?.........8tc _23.09.........sty/lut 07 Mania ........28........lubelskie..........24.03...7tc_ 13.09.........wakacje EvaWer........34.......Częstochowa....15.02...7tc_26.10 ..........? Agapa......……22.......Płock.............???. ......12 tc_12.04.06....wrześ/07 betty82........24.. ……Radlin......................11tc_19.11.2006..m ar/kwi07 monikapie.....28.......Skierniewice..............16tc_31 .10.06 .. .sty/luty07 alekto..........27.......Galway....................31tc. .05.03.06....kwi07 Lidka79........27.......Białystok.........05.05....13tc_ 02.1 0. 06..kwi07 Caroline_24...24.......ok.Wrocławia...28.03...9tc_16.11. 06. ...maj07 Nicolla...... ..26 ......Warszawa .......? ...... 9tc-24/01/07 ......maj07 asiab...........26.......Doncaster.......??.........21tc _10.02.07...maj/czer07 aga75..........32.......Wrocław.........???........12tc. _12.02 .07 .czer07 Sylijka28......28.......Konin.......................33tc ..27.11. 06...sierp/07 Madusia3......32.......Świnoujście................20tc_1 8.03 ......czerwiec/07 ANKA0079......27......Dortmund......03.04.07.....10-11tc_05.02.07.....czerwiec 07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
ufff. wrocilam z zajec. pnie sobie dzis zrobily wolne i mialam tylko 2 sluczaczki. aneczka - normalnie sie usmiechnelam czytajac Twojego posta. a ja ogladam "skazanego..." :-) wiem, ze przypomina "mode na sukces" albo stara "dynastie", ale moj M oglada i ja sie wciagnelam. kiepski film, ale czasem to az mi sie rece spoca no i aktorzy niczego sobie. w zyciu nie dalabym tem Michael'owi 35 lat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM PYTANIE;ALE NIE TEMAT MAGDY M TYLKO INNY:CZY WIECIE MOZE JAKIE JEST PRAWDOPODOBIENSTWO DRUGIEGO PORONIENIA;BO MI LEKARKA POWIEDZIALA ZE PRAWIE ZADNE A OSTATNIO CZYTALAM I SLYSZALAM ZE ZDARZA SIE T0 I NAWET NIE TAK RZADKO!!!CZY JAK ZAJDE W DROGA CIAZE TO POWINNAM WZIASC CHOROBOWE NA POCZATEK (I TRYMESTR)TU W NIEMCZECH NIE DAJA CHETNIE CHOROBOWEGO ALE MOZE POWINNAM POPYTAC! PROSZE O ODPOWIEDZI! ANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
dzwonilam przed chwilka do gina. ze zwolnieniem nie bedzie problemu :-) milo sie z nim gada.on jest taki otwarty a ja nie za bardzo wylewna, ale normalnie wypalilam, ze juz nie moge sie doczekac wizyty :-) pomysli, ze jakas zboczona jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
ANKA -nie jestem ekspertem, ale z tego co wiem to statystyki pokazuja, ze rzeczywiscie rzadko sie to powtarza. zreszta nie tylko statystyki. wiele moich kolezanek doczekalo sie dzieci po poronieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
co do zwolnienia, to czasem jest potrzebne nawet ze wzgledu na nasza psychike. jestesmy przewrazliwione, ja np. nawet jak jade samochodem po wyboistej drodze to sie stresuje.miedzy innymi dlatego siedze na L4 od samego poczatku i juz nie wracam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEKI ZA ODP MONIKAPIE;MYSLISZ ZE POWINNYSMY BARDZIEJ UWAZAC NIZ MAMY KTORE NIE PORONILY;NAPEWNO TE PIERWSZE TYGODNIE BEDE MIALA STRACHA I DLATEGO WOLALABYM ZOSTAC W DOMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHYBA TEZ TAK ZROBIE CHOC TU W NIEMCZECH BEDZIE TO TRUDNE ;NAJWYZEJ POSZUKAM DLUZEJ LEKARZA ALE 3 MIESIACE CONAJMNIEJ WOLALABYM ZOSTAC W DOMU! DZIEKI I DE TROCHE POPRACOWAC BO MAM POPOLUDNIU I SIEDZE TU JUZ 4 GODZ I NIC PRAWIE NIE ZROBILAM;PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka0079 witaj wśród nas Z tymi poronieniami to jest tak, że nic nie wiadomo. Jeśli poronienie miało jakąś konkretną przyczynę (np. zespół antyfosfolipidowy albo choroba tarczycy, albo infekcja), to jeśli nie usunie się tej przyczyny, poronienie może się powtórzyć. Jeśli przyczyną była jakaś wada genetyczna, to nie musi. Ale pewnie może. Każda z nas się nad tym zastanawia, czy spotka ją to jeszcze raz, każda się boi. Ja poroniłam dwa razy. Zrobiłam prawie wszystkie badania i nic nie wykazały. Jak się nad tym zastanawiam, to dochodzę do wniosku, że to mogło być tak, że pierwszy raz poroniłam, bo wzięłam na ręce 6-letniego bratanka mojego męża (16 kilo), a drugi raz, bo wieźliśmy w samochodzie świeżo polakierowane drewno i strasznie śmierdziało. Więc może sami zatruliśmy naszą dzidzię? Pewnie zwolnienie nie zaszkodzi, w ciąży trzeba o siebie dbać. Ja w tej ciąży normalnie funkcjonuję od początku i - odpukać - wszystko jest OK. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka wiekszośc z naszych obecnych ciezarówek jest po 1 poronieniu i tera maja takie wielkie brzuszki a niedługo beda śliczne dzieciaczki:) mysle ze nie ma co sie zamartwiac na zapas tylko myslec ze wszystko tym razem bedzie dobrze:) tak sobie teraz pisze a zobaczymy co bedzie jak bede w ciązy;) a mam nadzieje ze juz w tym cyklu sie uda:) dawna Justy jak ja mam 31/34 dniowe cykle to w które dni jest największa mozliwosc zajscia w ciaze ,niby to liczyłam ale wole sie upewnić jesli chodzi o magdem to poprzednie serie ogladałam z zapartym tchem a teraz to nawet ostatnio nie obejrzałam całego odcinka.Myslalam ze ta seria mnie porwie a tu.......lipa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam tabelke bo anka skopiowała tylko jej część:) TABELA I - PLANUJĄCE STARANIA NICK...........WIEK.....MIASTO..........@. ......strata..............start niusieniek.....26.......Olsztyn...........?.........8tc _23.09.........sty/lut 07 Mania ........28........lubelskie..........24.03...7tc_ 13.09.........wakacje EvaWer........34.......Częstochowa....15.02...7tc_26.10 ..........? Agapa......……22.......Płock.............???. ......12 tc_12.04.06....wrześ/07 betty82........24.. ……Radlin......................11tc_19.11.2006..m ar/kwi07 monikapie.....28.......Skierniewice..............16tc_31 .10.06 .. .sty/luty07 alekto..........27.......Galway....................31tc. .05.03.06....kwi07 Lidka79........27.......Białystok.........05.05....13tc_ 02.1 0. 06..kwi07 Caroline_24...24.......ok.Wrocławia...28.03...9tc_16.11. 06. ...maj07 Nicolla...... ..26 ......Warszawa .......? ...... 9tc-24/01/07 ......maj07 asiab...........26.......Doncaster.......??.........21tc _10.02.07...maj/czer07 aga75..........32.......Wrocław.........???........12tc. _12.02 .07 .czer07 Sylijka28......28.......Konin.......................33tc ..27.11. 06...sierp/07 Madusia3......32.......Świnoujście................20tc_1 8.03 ......czerwiec/07 ANKA0079.....27.......Dortmund....03.04.07...10/11tc_05.02.07....czerwiec 07 --------------------------------------------------- TABELA II - STARAJĄCE SIĘ NICK..............WIEK...MIASTO....... @..........strata...............starania_od tiki*..............27......Wroc/Legn.. ?............11tc_ 06.09.. .....marzec 07 OLI................26......ok.Siedlec....15.01.07..9tc_2 2. 02..........maj\'06 Ania_Białystok..27......Białystok......05.12... ..23tc_24.03. 06....listopad Zaba22...........24......Kraków........28.12.... .13tc_ 29.05.06....sierpień marta77........30......Lublin..........03.02......9tc.. 22.09 .........maj-czerwiec Madzia79........28......Kraków.........03.04.....10tc_23 .10. . . ....styczeń 07 joka..............30......Ełk..............03.04.....5 tc_13.09.2006....luty07 rudi26............26......Częstochowa...21.04.....11tc_2 7 .11.06 .....marzec Celica..........36...... Krasnystaw......?.........11tc_ 18.10........? susia.....26......Mszana Dolna...........20/03/2007....8tc_29-11-2006....marzec07 ----------------------------------------------------- TABELA III - Badania i Leczenie NICK.........LECZENIE.........................badania 100krocia...brak...............................TSH.T3.T4 .APTO.WZWB.MF.LH.FSH.PRL, ..................................................Toxo, Cmv Lidka79.....brak...............................bilirubin a,CMV,chlamydia,toxo, d-dimery ...................................................ukł.k rzepnięcia,glukoza,tsh, ft4, ...................................................zesp. antyfosfolipidowy,spermiogram+posiew EvaWer......brak..............................toxo Agapa........heparyna/aspiryna.............toxo,cytomega lia,różyczka,TSH, ...................................................przec iwciała antykardiolipinowe Alekto........warfarin,deltacortil enteric..wszystkie możliwe Gablis........brak..............................laparosk op ia mania........................................toxo,róży cz ka, CMV, tsh, ft3, ft4, anty - TPO, ..................................................p/ciał a p/plemnikowe, spermiogram niuuusia.....brak..............................toxo,cyto meg alia, posiewy betty82......brak..............................przeciwci ała antykardiolipinowe,toxo,CMV, CAroline_23.brak..............................toxo ---------------------------------------------------- TABELA IV - dolegliwości NICK............dolegliwości 100krocia......macica_dwurożna,niedomoga_lutealna,podwyż szon a_PRL,cysta Agapa..........zespół antyfosfolipinowy. Alekto.........NWC(nie wiadomo co)...+...przeciwciała przeciwkokardiolipinie Mania.... przeciwciała p/plemnikowe ----------------------------------------------------- TABELA V -oczekujące dzidziusia Nick............WIEK.....MIASTO.........OSTATNIA@ ....TERMIN kacuska .......23 .......Gdańsk..........15.08.2006......22.05.2007 Dawna Justy..38........Gdańsk..........7.10.2006.......14.07.2007 gablis .........25 ........Poznań .... ....3.12.2006 ......09.09.2007 iza iza.........26........Rybnik...........3.12.2006...........0 9.2007 Peppetti.......31........ok.Łodzi........14.12.2006..... .20.09.2007 100krocia....25........Rybnik.............02.01.2007.... ..09.10.2007 ma-lenka20...21........ok Jastrzębia...03.01.2007.......10.10.2007 Balbinka-2...28.......Katowice........13.01.2007........ ..20.10.2007 niuuusia.......21.......Częstochowa....16.02.2007....... 23.11.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ANKA0079
ANKA0079 przede wszystkim nie krzycz! W internecie przyjete jest, ze pisanie duzymi literami oznacza krzyk! Cos w tym jest, bo takie wypowiedzi rzucaja sie bardzo w oczy, czasami az kluja. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ANKA0079 ....jakos nikt nie zwrócił na to uwagi,pewnie dlatego ze nikomu to nie przeszkadza . I jak chcesz zwracac komus uwage to przynajmnie miej odwage się podpisać.....brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudi Ba, żebym to ja wiedziała... :D Ja korzystałam z tego kalkulatorka, do którego kiedyś podawałam link. Niby gdzieś kiedyś czytałam, jak się wylicza dni płodne, ale sama nigdy tego nie robiłam. Na wszelki wypadek podaję link raz jeszcze http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/0,55280,2089979.html Przyęłam, że miałaś @ 21 kwietnia i przy cyklach 31-dniowych najwieksza szanasa wyszła 8 maja, a przy 34-dniowych 11. Więc nie pozostaje Ci nic innego, tylko zintensyfikować w tym okresie staranka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wychodziło ze mam sie starac miedzy 14 a 22 dc:0 wiec nie pozostaje mi nic innego jak mochać sie jak szalona:D malenka a gdzie te Twoje zdjęcia brzuszka (aktualne) :) dawaj je tu szybciutko,zobaczymy czy nie przybrałas na wadze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Co z Peppetti sie dzieje...czemu sie nie odzywa? U mnie dzień jak co dzień. Cały w pracy :) . Jak jechałam do pracy to myślałam, że zwymiotuję...oczywiście pierwsza myśl - ciąża :) . Dziś troszkę podbrzusze mnie boli, ale delikatnie. Jakoś nie przejmuję się, bo już drugi dzień z rzędu (a może trzeci) popijam piwko. Wczoraj u kosmetyczki, dzisiaj do pizzy i teraz w domku. Miałam wczoraj jechac do Warszawy, ale niestety chyba nie pojadę, szkoda bo chciałam odwiedzić znajomych z którymi pracowałam prawie 3 miesiące :) . A EvaWer no to może za kilka lat Twój syn będzie w Tańcu z gwiazdami....? Ale by było! Uciekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znacie jakis dobry przepis na sałatkę z makaronem...cały dzien chodzi mi po głowie taka sałatka. Znalazłam jakiś przepis, ale jak dla mnie zbyt dużo roboty : Składniki: - 25 dag makaronu (np. muszelek czy świderków) - 25 dag świeżych lub mrożonych brokułów - 2 pomidory pokrojone w kostkę - 1 cebula - kilka plasterków szynki pokrojonej na kawałeczki - kapary lub 4 posiekane drobno korniszony - kilka łyżek majonezu - bazylia - sól i pieprz Sposób przyrządzania: Ugotuj, odcedź i ostudź makaron, uważaj by się nie rozgotował. Wrzuć do rondelka z wrzątkiem obraną lub nie, cebulę, chwilę gotuj do zmięknięcia, ostudź, ew. obierz, po czym drobno posiekaj. Podziel na małe różyczki umyte brokuły i ugotuj je w osolonej wodzie. Do majonezu możesz dodać odrobinę musztardy bądź keczupu, rozprowadzić go jogurtem czy śmietaną. Wymieszaj wszystkie składniki w salaterce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudi bardzo możliwe ze to moderator zwrócił uwagę Ance, bo na kazdym forum obowiązuje zasada ze sie nie pisze drukowanymi literami. No ale ja tam niewiem. Natomiast co do ciazy po poronieniu. Napewno tak jak napisała Dawna Justy jeżeli nie jest to jakas choroba to powinno być wszystko ok. Ja z kolei pierwsze dziecko urodziłam bez problemów, ciaze donosiłam bez żadnego leżenia w łóżku. I tez bym nie przypuszczcała że mogę poronić. Także nie ma chyba normy na to. Zdarza się z różnych przyczyn, a ta najczęstsza to słaby lub z wadami zarodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidka ja to bym wzieła dobry makaron orginalny włoski pióra, dodała do tego tuńczyka z puszki i starty na dużej tarce żółty ser i wszystko wymieszała, jak ktoś lubi może dodać czerwoną fasole :D mało roboty a sałatka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×